Vaistingieji augalai iš gamtos vaistinės. Žolelių mišiniai, kosmetika grožiui ir sveikatai. Prekės internetu.

Vaistažolės nuo aukšto kraujospūdžio
Atnaujinta: 2020-03-06

Dažniausiai aukštas kraujospūdis neturi simptomų ir žmogus gyvena nejausdamas, jog jam yra hipertenzija. Aukštu kraujospūdis laikomas tada, kai jau reikėtų rimtai susirūpinti, kai ramybės būsenoje spaudimas siekia 140/85 mm Hg.

Aukšto kraujospūdžio simptomai - nuovargis ir uždusimas po fizinio krūvio, galvos svaigimas, zvimbimas ausyse. Yra gana daug padidėjusio kraujospūdžio priežaščių. Tai gali būti vidinio arterinio sluoksnio sustorėjimas - aterosklerozė, nutukimas, dažnai susijęs su metaboliniu sindromu. Taip pat ir alkoholio, sūraus ir riebaus maisto vartojimas, stresas.

Negydomas aukštas kraujospūdis sukelia daug komplikacijų, iš kurių pavojingiausias yra insultas ir infarktas. Gydomas aukštas kraujospūdis pirmiausia sveiku gyvenimo būdu, mažinant riebų ir sūrų maistą, maitinantis reguliariai 4 kartus per dieną. Nuolaitinis, stipriai fiziškai neapkraunantis sportavimas, mankšta, darbo ir poilsio režimo nusistatymas, pervargimo vengimas - tai priemonės padedančios sugrąžinti kraujo spaudimą į natūralią būseną.

Vaistai, deja, taip pat yra nuolatinis sergančiųjų hipertenzija palydovas. Juos būtina parinkti kartu su gydytoju. Vaistažolės gali būti naudojamos tik kaip papildoma priemonė pagrindiniams gydytojo skirtiems vaistams, jų poveikiui sustiprinti. Vienu metu naudojama tik viena vaistažolė. Vaistažolės kraujospūdžiui mažinti gali turėti ir papildomą poveikį problemoms dėl kurių ir pasireiškia aukštas kraujospūdis.

 

Vaistiniai augalai nuo kraujospūdžio

Gudobelė turi stiprias antioksidantines sąvybes, kurios padeda sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje ir slopina "blogojo" cholesterolio pasisavinimą bei gamybą. Taip pat gudobelės preparatai mažina nuovargį, dusulį. Paskirtą gydytojo preparatą reikėtų vartroti ne trumpiau kaip 2 mėnėsius, nuolat matuoti kraujospūdį ir vertinti ar kaip preparatas veikia savijautą. Kartais gali pasireikšti šalutinis poveikis, pavyzdžiui, virškinimo sutrikimai, galvos skausmas, mieguistumas, širdies plakimas dažnio didėjimas.

Česnakai - taip pat efektyvus vaistas nuo aukšto kraujospūdžio. Česnakai mažina cholesterolio kiekį kraujyje, mažina kraujagyslių sienelių apsinešimą, stabdo krešulių susidarymą. Reikėtų vartoti apie 3 česnakų skilteles per savaitę. Česnaką geriausia vartoti šviežią, jį susmulkinant ir apie 10 minučių palaikant kambario temperatūroje.

Ciberžolėje esantis kurkuminas mažina cholesterolio kiekį, neleidžia jam nusėsti ant arterijų sienelių. Taip pat mažina kraujospūdį.

Liepžiedžiai turi raminamajį poveikį, todėl naudojami, kai kraujospūdis pakyla dėl stresinių situacijų. Geriama liepžiedžių arbata, 1 arbatinis šaukštelis puodeliui. Galima išgerti 2 - 3 puodelius arbatos per dieną.

 vaistazoles_nuo_kraujospudzio_gyslotis

Gyslotis sumažina blogojo chlolesterolio kiekį. Gysločio preparatai padeda sureguliuoti gliukozės kiekį kraujyje, o tai labai svarbu sergant diabetu.

Prieš vartojant vaistažoles būtina pasitarti su gydytoju, numatomi preparatai gali sąveikauti su paskirtais vaistais.

Kraujo spaudimą mažina:

 • Paprastasis amalas,
 • Česnakas,
 • Pelkinis gailis,
 • Miškinė, grauželinė, šlaitinė gudobelė,
 • Pūslėtasis guveinis,
 • Vaistinė medetka,
 • Pelkinis pūkelis,
 • Paprastoji sukatžolė,
 • Paprastasis šermukšnis,
 • Vaistinė taukė,
 • Šliaužiančioji žiemė,
 • Valgomasis salieras,
 • Juodasis serbentas.

 

Sveikatosstudija.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti