Jūros dumbliai: gelmių pasaulio kova su raukšlėmis, celiulitu ir nuovargiu
Atnaujinta: 2019-04-25
  • jūros dumbliai

Dainose ir poemose apkalbėta jūros galia – ne tik patoso sukeltas žodžių srautas. Ne veltui gi ant daugelio kosmetikos pakuočių puikuojasi užrašai „sudėtyje yra jūros dumblių, o susidomėjusios moterys kraipo galvas „girdėta, tačiau...“
Kas gi tie jūros dumbliai? Ar jūros žolės vertos savo kainos? Galbūt jas atstoja kiti natūralios gamtos produktai? – iškyla klausimai toms, kurios siekia gražaus kūno ir atsipalaidavusios sielos.

Menant Kleopatrą...
Jūros galios, puoselėjant grožį, buvo žinomos dar Mesopotamijoje, Senovės Egipte ir Graikijoje. Nors moterys ne ką išmanė apie jūros dumblius, tačiau purvo ir druskos voniomis mėgaudavosi nuolatos. Gražuolės Kleopatros pomėgis valandų valandas gulėti purvo vonioje, anot legendos, privertė Marką Antonijų prie Negyvosios jūros kranto užkariauti didžiulę teritoriją. Senaisiais laikais procedūromis mėgavosi ne tik moterys, bet iš alinančių karų grįžę vyrai jėgas ir dvasinę ramybę atgaudavo, gulėdami purvo voniose.

Kokia jūros dumblių paslaptis?
Pradėkime nuo to, kad okeanas – didžiulė cheminė gamtos laboratorija. Skirtingos vandenyje ištirpusios medžiagos nuolatos veikė tarpusavyje – tai buvo pamatas beveik prieš tris milijardus metų atsiradusiai gyvybei. Viršutinis apie 100 metrų okeano sluoksnis turi milijardus smulkiausių fotosintetinančių vienaląsčių dumblių. Veikiant vienaląsčiams dumbliams, išsiskiria deguonis ir absorbuojamos vandenyje ištirpusios anglies dioksido dujos. Tarp vandens ir atmosferos vyksta nuolatiniai dujų mainai, okeanas vaidina itin svarbų vaidmenį, balansuodamas anglies dioksidą ir užtikrindamas visos planetos gyvavimą.
Vandenyje ištirpęs anglies dioksidas ne tik patenkina jūros organizmų poreikius, bet ir dalyvauja organinių bei mineralinių produktų oksidacijoje. Vandenyje nuolat yra deguonies likučių, kurie išgaruoja į atmosferą, ypatingai tose vietose, kur auga vandens augalai.

Štai kodėl, mūsų planetoje milijonus metų egzistuojantys jūros dumbliai įgavo unikalių savybių, kuriomis nepasižymi nei vienas žemės augalas. Apie jų savybes ir gydymo galias žinota dar Kinijos imperijos laikais. Šiandien juos naudojame ne tik medicinoje, bet ir kosmetologijoje.


Jūros dumblių rūšys
Dabartinė medicina žino apie 25 000 jūros dumblių atmainų. Paprastindami skirstymo sistemą ir grupuodami pagal pigmentą, mokslininkai įvardija keturias atmainas: žali, rusvi, melsvai žali ir žaliai raudoni.

Daugiausiai naudojami rusvieji jūros dumbliai: laminarija ir fukusas.

Laminarija – dažniausiai auga ant jūros uolų ir pakrantėse. Juostelės ilgis nuo 1 iki 12 metrų. Laminarija itin turtinga jodo, kurio turi net 15 kartų daugiau nei fukusas, bei selenu. Laminarija greitina riebalų skaidymąsi, šalinimąsi iš organizmo, gerina visų organų ir audinių veiklą, turi atstatomąjį poveikį. Laminarija dažnai naudojama kosmetikos priemonėse, skirtose figūros korekcijoms.

Fukusas – vidutinio ilgio jūros augalas, daugiausiai naudojamas šalinti iš organizmo toksinus ir šlakus. Fukusas taip pat turtingas jodo, mikroelementų, augalinės kilmės hormonų ir mineralų. Fukusai dažniausiai naudojami anticeliulitinėse kosmetikos priemonėse.

Žaliai raudoni dumbliai auga ant povandeninių Šiaurės jūros, Lamanšo sąsiaurio ir Atlanto vandenyno uolų. Tai geriausias vitamino B2 ir C bei augalinio glitėsio šaltinis, kuris puikiai maitina odą.

Žali jūros dumbliai, dar kitaip vadinami jūros kopūstais, auga ant uolų ir pasižymi didele vitamino B bei geležies koncentracija.

Melsvai žali jūros dumbliai (spiraliniai) auga kai kuriuose Kalifornijos ir Meksikos ežeruose. Juose daug baltymų, vitamino B12 ir betakarotino, kurie puikiai stangrina odą ir stiprina audinius.

Visi jūros dumbliai koncentruoja jūros druską, todėl juose gausu mineralų ir mikroelementų. Vitaminai C ir E užkerta kelią senėjimui. Vandens dumbliai turi antioksidantinių savybių, kurie silpnina laisvųjų radikalų veikimą.

Įdomu tai, kad tiek kokybinė, tiek kiekybinė makro ir mikro elementų sudėtis jūros dumbliuose panaši į žmogaus kraujo sudėtį – tai geriausias rodiklis, kodėl jūros dumbliai gerina sveikatą ir puoselėja grožį.

 


Vilma Galminaitė

 

Laisvalaikio gido Anonsas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Visi straipsniai

6 priežastys skubėti pas ginekologą

Jeigu jūs skundžiatės negalavimai lytinių organų srityje negalavimais - privalote apsilankyti pas ginekologą!

Afrodiziakai - aistringai nakčiai

Kokie maisto produktai turi lytinį portaukį ir aktyvumą skatinančių medžiagų?

Akių tinimas

Kaip išvengti akių tinimo, kodėl tinsta akys, kaip elgtis jei tinsta akys.

Alergija maistui

Alergijos rūšys, alergijos simptomai, kaip elgtis pajutus alergijos simptomus.

Alerginis rinitas

Alerginio rinito priežastys, šienligė, alergija žiedadulkėms, alerginio rinito- šienligės gydymas

Alkio jausmas

Kas yra alkio jausmas, kaip atsiranda alkio jausmas, kaip nepersivalgyti.

Amiotrofinė lateralinė sklerozė (ALS)

Kas yra amiotrofinė lateralinė sklerozė, jos simptomai ir gydymas

Antsvorio metimo taisyklės

Kaip kovoti su antsvorių, problemų anaalizavimas norint numesti antsvorį.

Ar aš esu alergiškas?

Alergijos priežastys, alergijos pasireiškimas ir simptomai, alergijos nustatymo būdai

Arbatos nuo peršalimų

Greitai paruošiamos arbatos, veiksmingos arbatos, kitų šalių gėrimai nuo peršalimo.

Liaudiškos priemonės nuo podagros

Vaistažolės nuo podagros, mityba sergant podagra

Mityba sergant cukriniu diabetu

Sveika ir subalansuota mityba yra svarbi sergant cukriniu diabetu arba kitaip vadinama cukralige. Ką turėtumėte žinoti apie mityba sergant cukriniu diabetu.

KMI skaičiuoklė

Kas yra KMI, KMI skaičiavimas, kokios galimos ligų rizikos

Cukrinis diabetas

Cukrinio diabeto simptomai, priežastys ir gydymas. Ką turėtumėte žinoti sergant cukriniu diabetu ir kaip mityba ir fizinis aktyvumas įtakoja 2 tipo cukrinį diabetą.

Podagros gydymas

Podagros simptomai ir gydymas. Kokius vaistus naudoti sergant podagra? Kokią mitybą rinktis sergant podagra? Kokias prevencines priemones taikyti sergant podagra?

Kaip išsirinkti žuvų taukus?

Apie tai, kaip išsirinkti kokybiškus žuvų taukus, kodėl kartais būtina juos vartoti - visi atsakymai į šiuos klausimus šiame straipsnyje.

Kalorijų lentelė

Kas yra Kalorijos? Mėsos, pieno, žuvies, daržovių, vaisių ir uogų, saldumynų kalorijų lentelės.

Kasdieninė veido odos priežiūra

Kaip reika prižiūrėti veido odą, kad ji būtų visados idealios būklės, į ką reikia atsižvelgti renkantis kosmetiką, bei kokie ritualai privalo būti kiekvieną dieną veido odos priežiūroje? Atsakymus į šiuos, ir į kitus klausimus apie veido odos priežiūrą, rasite šitame straipsnyje.

Kojų sąnarių skausmas

Kojų sąnarių skausmas – traumos ar ligos požymis. Dažniausiai žmonės kreipiasi pas gydytojus dėl skausmo kelių sąnariuose, rečiau dubens ir pėdos sąnariuose.

Kaip prižiūrėti veido odą

Kaip teisingai rūpintis veido oda, kokias priemones naudoti, kokios gali būti papildomos veido odos priežiūros

INBEAUTY.LT - išskirtinio dizaino grožio priemonių internetinė parduotuvė. Mūsų prioritetas - suteikti aukščiausią aptarnavimo kokybę jums!
Masažas, kineziterapija, gydomosios ir grožio procedūros
Natūrali produkcija, biologiškai aktyvios medžiagos, imunoreguliatoriai