Ežiuolės yra kilusios iš Šiaurės Amerikos, žinomos devynios ežiuolių rūšys bei visa eilė kultūrinių ežiuolių veislių. Ežiuolė - ne tik graži dekoratyvinė gėlė, bet ir viena iš efektyviausių vaistinių žolių. Ežiuolės pasižymi stipriomis imunitetą stiprinančiomis, priešvirusinėmis, priešgrybelinėmis, antibakterinėmis, uždegimą slopinančiomis savybėmis. Stipriausias vaistines savybes turi siauralapė ežiuolė (echinacea angustifolia) ir blyškioji (echinacea pallida) ežiuolė. Kiek mažiau efektyvi yra rausvažiedė ežiuolė (echinacea purpurea).
Ežiuolės auginimas
Ežiuolės mėgsta vandeniui laidžias, lengvo priemolio arba priesmėlio, derlingas dirvas. Nemėgsta rūgščių dirvų. Sodinamos joms natūraliai įprastose, saulėtose vietose. Derlingas sluoksnis turėtų būti gilus, nes ežiuolės turi ilgas šaknis, jei derlingas sluoksnis plonas, geriau augs iškeltose lysvėse.
Ežiuolių sėklas prieš sėją rekomenduojama 3-4 savaites stratifikuoti žemose temperatūrose. Praauga sėklos gana ilgai, kartais net keturias savaites. Dėl to ežiuoles verta iš anksto pasėti patalpoje, vėliau lauke išsodinti daigus. Sėklos sėjamos vasario - kovo mėnesiais, į 0,5-1 centimetro gylį, užbarstant sijotu drėgnu smėliu ir atsargiai prispaudžiant. Daigai išsodinami 50-60 centimetrų atstumu. Į atvirą gruntą sėjama gegužės mėnesį. Puikiai tinka auginti gėlynuose.
Ežiuolės taip pat gali būti dauginamos skaidant suaugusį krūmą. Daroma tai pavasarį arba rudenį.
Paaugusios ežiuolės nemėgsta kaiminystės, nors yra atparesnės drėgmės nepritekliui, taip pat nebijo piktžolių. Jaunas ežiuoles verta žiemai apdengti, suaugusios šalčiams atsparios.
Ežiuolės vaistinės savybės
Medicinoje naudojami ežiuolių žiedai, lapai, sėklos, šaknys. Daugiausiai vaistinių savybių turi ežiuolių šaknys, kurios dažniausiai naudojamos ketvirtais auginimo metais.
Stiprus imunitetą stiprinantis poveikis naudojamas kaip profilaktinė priemonė prieš gripą ir kitas virusų bei bakterijų sukeliamas ligas. Naudojama taip pat organizmui nusilpus po ligų, vaistų ar chemoterapijos. Prevencijai naudojama iki 1 g šaknų preparatų 3 kartus per dieną.
Stiprus antibakterinis poveikis naudojamas gydyti gripą, kvėpavimo takų infekcijas, slogą, peršalimą, bronchitą, lytinių organų ir šlapimo takų infekcijas. Gydant naudojama po 1 g džiovinto šaknų preparato 3 kartus per dieną.
Vaistažolė sturi stiprų poveikį, todėl prieš ją vartojant reikėtų pasitarti su gydytoju. Ypač tai svarbu sergantiems tuberkulioze, skleroze, vilklige, alergijomis žiedadulkėms. Ilgai vartojant poveikis organizmui mažėja.
Sveikatosstudija.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama.
Visi straipsniai
Alkio jausmas
Kas yra alkio jausmas, kaip atsiranda alkio jausmas, kaip nepersivalgyti.
Arbatos nuo peršalimų
Greitai paruošiamos arbatos, veiksmingos arbatos, kitų šalių gėrimai nuo peršalimo.
Ekologiška arbata bei tinkamas paruošimo būdas
Arbatos paruošimo būdai, kaip apdoroti arbatą, arbatos nauda žmogaus organizmui,
Ežiuolė
Ežiuolės vaistinės savybės, ežiuolės sodinimas, ežiuolės auginimas
Gerklės skausmo ir peršalimo gydymas vaistažolėmis
Vaistažolių gydymo savybės nuo peršalimo, kaip vartoti vaistažoles.
Imbieras - ir maistas, ir vaistas
Šviežios imbiero šaknys, kurios nebe naujiena ir mums, ypač populiarios ruošiant indų ir rytietiškos virtuvės patiekalus.
Jūros dumbliai: gelmių pasaulio kova su raukšlėmis, celiulitu ir nuovargiu
Kuo naudingi jūros dumbliai, jūros dumblių naudojimas kosmetikoje
Kaip pradėti sportuoti
Kaip pradėti sportuoti, kaip pasirinkti sporto šaką, sporto nauda žmogui.
Kaip saugiai ruošti ir laikyti maistą
Taisyklės, kaip saugiai ruošti ir laikyti maistą
Kaip vartoti vitaminus
Teisingas vitaminų vartojimas, vitaminų trūkumo simptomai, kokių vitaminų reikia organizmui,
Pasirinkite kategoriją
Mityba sergant pienlige
Mityba susirgus pienlige, ką valgyti susirgus pienlige, ko nevalgyti susirgus pienlige
Liaudiškos priemonės nuo podagros
Vaistažolės nuo podagros, mityba sergant podagra
Mityba sergant cukriniu diabetu
Sveika ir subalansuota mityba yra svarbi sergant cukriniu diabetu arba kitaip vadinama cukralige. Ką turėtumėte žinoti apie mityba sergant cukriniu diabetu.
Vegetariška mityba
Vegetarinės mitybos principai, vegetariški receptai, sveikos mitybos patarimai
Pankolis
Pankolio gydomosios savybės, pankolio maistinės savybės, pankolio nauda sveikatai
Kas yra kūno psichoterapija
Koks yra ryšys tarp fizinių ir psichologinių problemų, kaip suprasti kūno problemas
Ežiuolė
Ežiuolės vaistinės savybės, ežiuolės sodinimas, ežiuolės auginimas
Vaistažolės nuo inkstų ir šlapimo trakto ligų
Vaistiniai augalai inkstų akmenligės ir šlapimtakių, šlapimo pūslės ir šlapimtakių uždegimo gydymas vaistažolėmis, vaistažolių nuovirų paruošimo būdai.
Krapų vaistinės ir prieskoninės savybės
Krapų auginimas lysvėje ir namuose, vazonuose ar dėžutėse, krapų džiovinimas, prieskoninės ir vaistinės krapų savybės, krapų veislės.
Vaistažolės nuo aukšto kraujospūdžio
Kaip sumažinti aukštą kraujospūdį naudojant vaistažoles, aukšto kraujospūdžio simptomai, kaip elgtis turint problemų su kraujospūdžiu