Joga: milžiniška nauda kūnui, protui ir dvasiai
Atnaujinta: 2018-01-17

Žvelgiant į tai, kas vyksta pastaruosius metus, galima teigti, jog žmonija grimzta į vis gilesnę krizę - finansinę, psichinės ir fizinės sveikatos, dvasios... Vyrauja chaosas, prie kurio prisidedame kiekvienas iš mūsų. Norėdami planetoje atkurti pusiausvyrą ir harmoniją, privalome pradėti nuo savęs.

Šiandien tiek provincijos, tiek miesto žmogui itin svarbu atrasti ramybę, o tai pavyksta tik tuo atveju, jei žmogus sugeba kontroliuoti savo kūną ir protą. Jogą galime įvardinti kompleksišku savidrausmės mokslu. Ją praktikuojant, gryninamas, balansuojamas ir stiprinamas kūnas, protas ir siela. Seniausia iš visų tobulėjimo metodų moko, kaip pagerinti fizinę sveikatą, valdyti protą ir susitaikyti ne tik su tuo, kas vyksta pasaulyje, bet ir pačiu savimi. Tai - itin svarbu!

Galima būti sakyti, jog senovės išminčiai sukūrė tobulą vientisą sistemą, padedančią akivaizdžiai prilėtinti senėjimo procesus (irimą) ir neleidžiančią nusilpti nei fiziniams, nei protiniams gebėjimams.

Štai paprasti penki principai, kurie lemia visapusiškai gerą žmogaus savijautą ir ilgaamžiškumą:

  1. specialūs fiziniai pratimai
  2. tinkama mityba
  3. taisyklingas kvėpavimas
  4. tinkamas atsipalaidavimas
  5. pozityvus mątymas ir meditacija

 

Specialūs fiziniai pratimai. Lėtai ir mąstant atliekamos asanos (pozos) naudingos ne tik fiziškai, jos dar ir padeda sutelkti protą, moko medituoti. Didžiausią dėmesį asanos skiria stuburui. Jas atliekant taip pat sutepami sąnariai, raumenys, sausgyslės, raisčiai, pagerinama kraujo apytaka ir lankstumas. Būtina pabrėžti, jog jogos pratimai ypatingai veikia pagrindinius įtampos taškus, kurie seniai žinomi ir kinų akupunktūristams.

Tinkama mityba. Tinkamai maitintis - tai valgyti galvojant ir su atsakomybe, t.y. pamaitinti savo kūną ir protą nekenkiant gyvoms būtybėms ir darant mažiausią žalą aplinkai. Jogo maistas yra vegetarinis. Valgoma nedaug, tik tiek, kiek išties reikia. Praktikuojamas badavimas.

Taisyklingas kvėpavimas. Kvėpavimas sujungia kūną su saulės rezginiu, kur kaupiasi didžiuliai potencialios energijos kiekiai. Daugelis žmonių kvėpuodami naudoja tik nedidelę plaučių tūrio dalį, todėl jaučia įtampą kakle, pečiuose, nuolat yra pavargę. Teisingu diafragminiu kvėpavimu galima sutelkti nervu energiją ir taip pakelti gyvybinės energijos lygį. Tai slaptas gydymo, ilgaamžiškumo ginklas.

Tinkamas atsipalaidavimas. Atsipalaiduojant kūnas pakraunamas energijos. Atsipalaidavimas - tai ne žalingi įpročiai, šokiai, koncertai ir t.t. Tinkamas atsipalaidavimas yra tada, kai atpalaiduojamas kūnas, protas ir dvasia.

Pozityvus mąstymas ir meditacija. Kai žmogus ramus, sutelkęs protą, jis sugeba sąmoningai valdyti žemuosius instinktus.

 

Niekas geriau jūsų neišmokys jogos sistemos, kaip patyręs ir ilgą laiką jogą praktikuojantis mokytojas. Ieškokite tokio mokytojo ir su jo pagalba jūsų gyvenimas pasieks visiškai kitokį lygį.


Fizinių pratimų, kvėpavimo ir atsipalaidavimo kompleksas pradedantiesiems

 

Išbandykite keletą asanų savarankiškai.

Sarvangasana (Stovėsena ant pečių)

Šis pratimas geriausiai krauju aprūpina skydliaukę. Jei turite problemų su skydliauke - geresnio natūralaus "vaisto" nesurasite. Šio pratimo metu tempiami pečių raumenys ir kaklinės srities raisčiai. Ši poza itin tinka tiems, kurie kenčia nuo venų varikozės. Pradedantiems tokioje pozoje pakanka išbūti minutę, vėliau 15 ar 30 min. Kvėpuoti reikia pro nosį.

 

 

Bhujangasana (Kobros poza)

Šios pozos metu pašalinamas nugaros skausmas, stiprėja tempiami pilvo raumenys, tonizuojami pilvo organai. Kadangi ši poza kelia kūno karštį, naikina daugelį ligų. Ji ypač tinkama moterims, nes stimuliuoja kiaušides, gimdą, padeda esant nereguliarioms ar skausmingoms menstruacijoms, baltųjų išskyrų pertekliui. Pradedant lenktis atgal, reikia įkvėpti, lenkiamasi po truputį. Būnant pozoje, kvėpavimas sulaikomas, leidžiantis žemyn - iškvepiama.

 

 

Ardha Matsyendrasana (Stuburo sukimas)

Šis pratimas lavina stuburo lankstumą, išmasažuoja pilvo ertmės organus. Padeda skaudant nugarai, ypač strėnoms, esant vidurių užkietėjimui, virškinimo sutrikimams. Pratimo metu temkite ir sukite stuburą, pozoje išbūti rekomenduojama 5 sekundes. Po to kūnas atpalaiduojamas ir pratimas kartojamas sukeitus galūnes.

 

 

 

 

Kvėpavimas. Anuloma Viloma pranayama (pakaitinis kvėpavimas pro vieną šnervę). Šis kvėpavimas palaiko pusiausvyrą tarp kūno anabolinių ir katabolinių procesų, apvalo energetinius kanalus. Atsisėskite lotoso poza, užspauskite dešinę šnervę dešinės rankos nykščiu ir įkvėpkite pro kairę šnervę (per 6 s). Dešiniu bevardžiu ir mažuoju pirštu iškart užspauskite kairę šnervę, atlaisvinkite dešinę šnervę, iškvėpdami per 12 s. Tai yra pusė ciklo. Nedelsiant darykite antrąją dalį: įkvėpkite pro dešinę šnervę, užspauskite ją dešiniu nykščiu, nedelsiant atpalaiduokite kairią šnervę ir iškvėpkite. Kartokite 15 ciklų. Po gero mėnesio, jei praktikuosite šį kvėpavimą kasdien, pajusite, kaip palengvėjo kūnas, akys pradėjo ypatingai švytėti.

 

Atsipalaidavimas. Jeigu norite dirbti efektyviai, privalote išmokti tinkamai atsipalaiduoti. Daugeliui priimtini atsipalaidavimo būdai švaisto energiją. Visiškas atsipalaidavimas pasiekiamas tik tada, kai neatliekami jokie kūno judesiai, valdomos emocijos. Atsipalaidavimo metu nusiųskite žinią konkretiems organams, kad jie atsipalaiduotų, instinktyvusis protas tuo pasirūpins. Fiziškai atsipalaiduojama nuo kojų pirštų, kylama aukštyn raumenimis iki akių, ausų ir vidinių organų. Po to reikia atpalaiduoti protą, kad nebūtų protinės įtampos (lėtai ir ritmingai pakvėpuoti). Deja, protas iki galo neatpalaiduojamas tol, kol nepatiriamas dvasinis atsipalaidavimas. Žmogus turi liautis save tapatinęs su kūnu ir protu, reikia tapatintis su Savastimi.

 

 

Sėkmės atrandant save iš naujo.

 

Vilma Galminaitė
Laisvalaikio gido anonsas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Visi straipsniai

Alkio jausmas

Kas yra alkio jausmas, kaip atsiranda alkio jausmas, kaip nepersivalgyti.

Arbatos nuo peršalimų

Greitai paruošiamos arbatos, veiksmingos arbatos, kitų šalių gėrimai nuo peršalimo.

Ekologiška arbata bei tinkamas paruošimo būdas

Arbatos paruošimo būdai, kaip apdoroti arbatą, arbatos nauda žmogaus organizmui,

Ežiuolė

Ežiuolės vaistinės savybės, ežiuolės sodinimas, ežiuolės auginimas

Gerklės skausmo ir peršalimo gydymas vaistažolėmis

Vaistažolių gydymo savybės nuo peršalimo, kaip vartoti vaistažoles.

Imbieras - ir maistas, ir vaistas

Šviežios imbiero šaknys, kurios nebe naujiena ir mums, ypač populiarios ruošiant indų ir rytietiškos virtuvės patiekalus.

Jūros dumbliai: gelmių pasaulio kova su raukšlėmis, celiulitu ir nuovargiu

Kuo naudingi jūros dumbliai, jūros dumblių naudojimas kosmetikoje

Kaip pradėti sportuoti

Kaip pradėti sportuoti, kaip pasirinkti sporto šaką, sporto nauda žmogui.

Kaip saugiai ruošti ir laikyti maistą

Taisyklės, kaip saugiai ruošti ir laikyti maistą

Kaip vartoti vitaminus

Teisingas vitaminų vartojimas, vitaminų trūkumo simptomai, kokių vitaminų reikia organizmui,

Mityba sergant pienlige

Mityba susirgus pienlige, ką valgyti susirgus pienlige, ko nevalgyti susirgus pienlige

Liaudiškos priemonės nuo podagros

Vaistažolės nuo podagros, mityba sergant podagra

Mityba sergant cukriniu diabetu

Sveika ir subalansuota mityba yra svarbi sergant cukriniu diabetu arba kitaip vadinama cukralige. Ką turėtumėte žinoti apie mityba sergant cukriniu diabetu.

Vegetariška mityba

Vegetarinės mitybos principai, vegetariški receptai, sveikos mitybos patarimai

Pankolis

Pankolio gydomosios savybės, pankolio maistinės savybės, pankolio nauda sveikatai

Kas yra kūno psichoterapija

Koks yra ryšys tarp fizinių ir psichologinių problemų, kaip suprasti kūno problemas

Ežiuolė

Ežiuolės vaistinės savybės, ežiuolės sodinimas, ežiuolės auginimas

Vaistažolės nuo inkstų ir šlapimo trakto ligų

Vaistiniai augalai inkstų akmenligės ir šlapimtakių, šlapimo pūslės ir šlapimtakių uždegimo gydymas vaistažolėmis, vaistažolių nuovirų paruošimo būdai.

Krapų vaistinės ir prieskoninės savybės

Krapų auginimas lysvėje ir namuose, vazonuose ar dėžutėse, krapų džiovinimas, prieskoninės ir vaistinės krapų savybės, krapų veislės.

Vaistažolės nuo aukšto kraujospūdžio

Kaip sumažinti aukštą kraujospūdį naudojant vaistažoles, aukšto kraujospūdžio simptomai, kaip elgtis turint problemų su kraujospūdžiu

Vaistingieji augalai iš gamtos vaistinės. Žolelių mišiniai, kosmetika grožiui ir sveikatai. Prekės internetu.