Negailestinga statistika byloja, kad Žemėje kas trečias žmogus serga sąnarių ligomis - dažniausiai artritu arba artroze. Priežasčių tikrai apstu: metams bėgant, mūsų atramos ir judėjimo aparatas turi savybę nusidėvėti: taip nutinka dėl patirtų traumų, peršalimo ligų bei sušalimų. Ypač nukenčia kelių, pečių ir klubų sąnariai. Sąnario kremzlių paviršiai suyra, tampa šiurkštūs, juose atsiranda plotų, kurie liaudiškai paprastai vadinami „druskų apnašomis". Papildomas faktorius šiuolaikinio žmogaus gyvenime - tai reikiamo fizinio krūvio nebuvimas ir nesubalansuota mityba. Dėl to nusilpsta raumenys, auga kūno svoris, didėja sąnarių apkrova ir sutrinka sąnarių maitinimas. O juk dar prisideda nuolatiniai stresai, kompiuterio bei mobiliojo telefono poveikis, kurie metodiškai silpnina organizmo gebėjimą savaime atsikurti.
Gydytojai tvirtina, kad perkopę 60 metų, beveik visi - tiek vyrai, tiek moterys - serga artroze ir artritu. Kaip savo kūne „susekti" artrozės požymius? Pasirodo, tai labai lengva.
Nugaros skausmai - fizinio krūvio trūkumo pasekmė.
Pirmiausiai atsiranda būdingas traškėjimas sąnariuose, prie kurio, esant fiziniam krūviui, prisideda skausmas. Vėliau atsiranda judesių sukaustymas, ypač rytais. Vos nubudus, sąnario judrumas taip pat būna ribotas.
Preparatai, dažniausiai skiriami sergantiesiems artroze, - tai analgetikai (įskaitant narkotinius) ir uždegimą slopinantys arba psichotropiniai vaistai, įvairiausi tepalai, masažavimo priemonės. Visa tai laikinai nuslopina skausmo sindromą, bet nepaveikia ligos priežasties. Kitokį požiūrį į sąnarių gydymą siūlo „Medozonas": joje gydymo pagrindą sudaro unikalus, pasaulyje analogų neturintis metodas - audinių vidaus stimuliavimas elektra. Adatinis elektrodas įvedamas po oda, į ligos pažeistą zoną, tiesiai ties pažeista vieta. Šiuo elektrodu perduodami srovės, pagal charakteristikas artimos žmogaus biosrovėms, impulsai. Plisdama nervais, srovė pašalina aplinkinių raumenų spazmus, gerina juose medžiagų apykaitą; šitaip atkuriamas kremzlių maitinimas, dėl to suaktyvėja judėjimas sąnariuose. O svarbiausia tai, kad jau po pirmųjų seansų praeina skausmas ir traškėjimas, todėl pakankamai ilgą laikotarpį juntamas didžiulis palengvėjimas.
Kontraindikacijos medicininės technologijos naudojimui
Širdies veiklos nepakankamumas, didesnis nei II laipsnio širdies nepakankamumas, II-III laipsnio hipertenzija, nauji dariniai, nėštumas, aktyvi plaučių ir inkstų tuberkuliozė, II-III laipsnio atrioventrikulinė blokada, ūmūs koronariniai ir smegenų sindromai. Ūmūs vidiniai sąnarių pažeidimai, ūmūs pūlingi uždegiminiai procesai, aktyvi reumatoidinio artrito stadija. Implantuotas širdies stimuliatorius. Disko išvarža su disko radikuliariniu konfliktu ir kompresinio sindromo simptomais.
Indikacijos
Skausmo sindromai, esant kaklo, krūtininės ir juosmeninės stuburo dalies osteochondrozei - paūmėjimo ir remisijos fazėse, esant bet kuriam(-ai) skausmo variantui ir lokalizacijai. Skausmo sindromai, lydintys šias patologines būkles.
Klubo, kelio, čiurnos sąnarių, taip pat plaštakų bei pėdų smulkiųjų sąnarių osteoartrozė - esant visų tipų ir stadijų procesui.
Komplikacijos ir šalutinis poveikis
Po stimuliavimo elektra seanso kartais gali skaudėti adatos dūrio vietoje arba sąnario bei raumenų srityje: taip nutinka dėl per stipraus odos nervų receptorių sudirginimo. Toks skausmas juntamas judant; jis savaime praeina po 10-20 valandų, o kartais - pamaigius ir pamasažavus gydomą nugaros sritį. Pagrindinis procedūros poveikis pastebimas iš karto, bet po 2 dienų jis žymiai padidėja, o po to stiprėja 10-12 dienų. Organizmo būklės pablogėjimų nebūna. Kai taikant šį metodą atliekamas kraujo tyrimas, raudonųjų ir baltųjų kraujo kūnelių rodikliai pakinta normalizacijos kryptimi. Stimuliavimo elektra sukeltų komplikacijų, skausmo sustiprėjimo ar ligonio savijautos pablogėjimo nepastebima, nors ši srovė turi baktericidinį poveikį.
Procedūros trukmė 20-30 min.
Skausmo sindromas dingsta po 4-8 procedūrų, o efektas pastebimas jau po pirmosios procedūros.
Visi straipsniai
6 priežastys skubėti pas ginekologą
Jeigu jūs skundžiatės negalavimai lytinių organų srityje negalavimais - privalote apsilankyti pas ginekologą!
Afrodiziakai - aistringai nakčiai
Kokie maisto produktai turi lytinį portaukį ir aktyvumą skatinančių medžiagų?
Akių tinimas
Kaip išvengti akių tinimo, kodėl tinsta akys, kaip elgtis jei tinsta akys.
Alergija maistui
Alergijos rūšys, alergijos simptomai, kaip elgtis pajutus alergijos simptomus.
Alerginis rinitas
Alerginio rinito priežastys, šienligė, alergija žiedadulkėms, alerginio rinito- šienligės gydymas
Alkio jausmas
Kas yra alkio jausmas, kaip atsiranda alkio jausmas, kaip nepersivalgyti.
Amiotrofinė lateralinė sklerozė (ALS)
Kas yra amiotrofinė lateralinė sklerozė, jos simptomai ir gydymas
Antsvorio metimo taisyklės
Kaip kovoti su antsvorių, problemų anaalizavimas norint numesti antsvorį.
Ar aš esu alergiškas?
Alergijos priežastys, alergijos pasireiškimas ir simptomai, alergijos nustatymo būdai
Arbatos nuo peršalimų
Greitai paruošiamos arbatos, veiksmingos arbatos, kitų šalių gėrimai nuo peršalimo.
Pasirinkite kategoriją
-
Dantų ir dantenų ligos, odontologija: paslaugos, įranga, medžiagos
-
Ekologiški produktai
-
Grožio salonai, soliariumai; jų įranga
-
Holistinė terapija, sveika gyvensena, natūrali medicina, vaistažolės
-
Kosmetika ir parfumerija
-
Lieknėjimas, dietos
-
Ligos ir jų gydymas
-
Maisto papildai ir vitaminai
-
Medicinos centrai, sanatorijos, masažai
-
Optikos, akių klinikos
Liaudiškos priemonės nuo podagros
Vaistažolės nuo podagros, mityba sergant podagra
Mityba sergant cukriniu diabetu
Sveika ir subalansuota mityba yra svarbi sergant cukriniu diabetu arba kitaip vadinama cukralige. Ką turėtumėte žinoti apie mityba sergant cukriniu diabetu.
KMI skaičiuoklė
Kas yra KMI, KMI skaičiavimas, kokios galimos ligų rizikos
Cukrinis diabetas
Cukrinio diabeto simptomai, priežastys ir gydymas. Ką turėtumėte žinoti sergant cukriniu diabetu ir kaip mityba ir fizinis aktyvumas įtakoja 2 tipo cukrinį diabetą.
Podagros gydymas
Podagros simptomai ir gydymas. Kokius vaistus naudoti sergant podagra? Kokią mitybą rinktis sergant podagra? Kokias prevencines priemones taikyti sergant podagra?
Kaip išsirinkti žuvų taukus?
Apie tai, kaip išsirinkti kokybiškus žuvų taukus, kodėl kartais būtina juos vartoti - visi atsakymai į šiuos klausimus šiame straipsnyje.
Kalorijų lentelė
Kas yra Kalorijos? Mėsos, pieno, žuvies, daržovių, vaisių ir uogų, saldumynų kalorijų lentelės.
Kasdieninė veido odos priežiūra
Kaip reika prižiūrėti veido odą, kad ji būtų visados idealios būklės, į ką reikia atsižvelgti renkantis kosmetiką, bei kokie ritualai privalo būti kiekvieną dieną veido odos priežiūroje? Atsakymus į šiuos, ir į kitus klausimus apie veido odos priežiūrą, rasite šitame straipsnyje.
Kojų sąnarių skausmas
Kojų sąnarių skausmas – traumos ar ligos požymis. Dažniausiai žmonės kreipiasi pas gydytojus dėl skausmo kelių sąnariuose, rečiau dubens ir pėdos sąnariuose.
Kaip prižiūrėti veido odą
Kaip teisingai rūpintis veido oda, kokias priemones naudoti, kokios gali būti papildomos veido odos priežiūros