Puiki odos būklė nėra vien DNR reikalas - Jūsų kasdieniniai įpročiai iš tikrųjų daro didelę įtaką tam, ką matote veidrodyje. Mūsų veido oda susiduria su įvairiais iššūkiais, tokiais kaip toksinai, chemikalai ar saulės spinduliai. Rūpintis savo veido oda yra kiekvienos moters asmeninis dalykas. Kuo anksčiau pradedama puoselėti veido odą, tuo labiau išvengiama didesnių senėjimo požymių.
Teisinga veido odos priežiūra padeda pagerinti odos būklę ir kovoti su įvairiomis odos problemomis. Atliekamos veido procedūros ar naudojamos priemonės suteikia galimybę laikui bėgant pastebėti pokyčius savyje. O, kad tie pokyčiai būtų dar greičiau pastebimi, Jūsų odai reikia permainų, o tam gali padėti į rutiną įterpiami nauji aktyvūs ingredientai.
Odos priežiūros produktų mokslas nuėjo ilgą kelią, tačiau vis dar nėra momentinio sprendimo – norint pasiekti reikiamų rezultatų - kaip ir viskam, tam reikia laiko. Rezultatai dažniausiai matomi tik nuosekliai naudojant tam tikrus produktus. Paprastai, norint pastebėti skirtumą, produktą reikėtų naudoti bent mažiausiai 6 savaites vieną ar du kartus per dieną. Rinkoje yra labai daug naujų ir veiksmingų veido odos priežiūros produktų, tačiau reikia žinoti kada ir kaip juos naudoti. Taigi, kokia būtų teisinga veido odos priežiūra?
Veido prausimas
Pirmiausia, prieš tepant produktus ant veido, reikėtų nuvalyti makiažo likučius, geriausiai tam tinka Nano šluostė. Sudrėkinkite šluostę vandeniu ir nuvalykite makiažą. Tai labai efektyvu ir net geriau už įprastus makiažo valiklius, nes nėra jokios chemijos, tik vanduo.
Veido prausimas yra pirmasis teisingos veido odos priežiūros žingsnis. Norint gerai nuvalyti veido odą, reikia pasirinkti tinkamą prausiklį, ypač jei planuojate naudoti daugiau veikliųjų medžiagų. Dauguma žmonių valo veidą per daug arba per dažnai, arba naudoja netinkama prausiklį, kuris gali būti per šiurkštus, o tai gali pažeisti odos barjerą. Nuprausus veidą prausikliu, rekomenduojama nusausinti popierinėmis servetėlėmis, kurias reikėtų tik priglausti, o netrinti veido odos. Rankšluosčio reikėtų atsisakyti, nes jis šiurkštus ir jame kaupiasi bakterijos, o žmonės kurie turi aknę išvis turėtų jo vengti.
Kaip pasirinkti tinkama veido prausiklį?
Žinoma, geras prausiklis nepadarys kažko stebuklingo Jūsų odai. Tačiau netinkamas gali pabloginti veido odos būklę, kurios paprastai neturėjote.
Sausa veido oda: jei Jūsų oda paprastai yra sausa (dėl natūralios sudėties ar klimato), norėsite rasti švelnų, bet vis tiek efektyviai valantį prausiklį. Kreminiai ar pienelio prausikliai be muilo, kuriuose nėra dirgiklių - pavyzdžiui, kvapiklių, alkoholio ir kitų dirginančių medžiagų - yra geriausias pasirinkimas. Šie prausikliai puikiai tinka dehidratuotai veido odai, kuriai reikia stipraus drėkinimo.
Riebi veido oda: riebi oda dažnai yra hormonų ir genų rezultatas, o tinkamai neišvalius, ji gali būti linkusi į spuoguotumą ir dėmeles. Putojantys ir geliniai prausikliai, kurie neturi aliejaus ir nekemša porų (nekomedoniniai), dažniausiai teikia giliausią valymą - pašalina riebalus, nešvarumus ir bakterijas. Nors šios valymo priemonės yra veiksmingos, tačiau jos taip pat gali ir dirginti, ypač jei riebi odos kokybė pradeda keistis link sausos ar mišrios. Taigi, stebėkite odą ir jei reikia, ieškokite švelnesnės alternatyvos.
Mišri veido oda: mišriai odai (riebi ir sausa) gali būti keblu, nes jums reikia prausiklio, kuris efektyviai pašalintų nešvarumus ir riebalus, bet nesausintų ir nedirgintų kitų vietų. Kai kurie žmonės pastebi, kad jaunesnė (paauglių ir dvidešimtmečių) oda yra riebesnė, tačiau, kai jie sulaukia trisdešimt ir daugiau, jų oda pasikeičia. Tam labiausiai tiktų geliniai prausikliai.
Veido odos tonizavimas
Odos tonizavimas yra neprivalomas veido odos priežiūros žingsnis, tačiau jei radote tinkamą toniką, turėtumėte jį naudoti. Tai gali būti puikus būdas subalansuoti Jūsų odos pH. Jei turite spuoguotą odą, ieškokite toniko su tokiais ingredientais kaip salicilo, glikolio ar pieno rūgštimis, kurie nekemša porų, užkerta kelią spuogams ir su laiku sumažina veido poras. Jei turite sausą ar jautrią odą, naudokite drėkinantį toniką. Tonikai iš esmės tik paruošia veido odą, kad kiti ingredientai vėliau būtų labiau įgeriami.
Po veido prausimo, užtepkite toniką ant švarios ir sausos odos, prieš tepant kitas priemones, palaukite bent penkias minutes - arba bent jau, kol nudžius.
Veido odos puoselėjimas – serumai
Šiais laikais be serumo sunku apsieiti – jų asortimentas yra gana platus: su hialurono rūgštimi, vitaminu C, retinoliu, nuo raukšlių ir t.t. Rinktis reikėtų pagal odos būklę ir tipą. Serumas, tai koncentruotas, hipoalergiškas, drėkinantis, gydantis, daug komponentų apimantis produktas, kuris iš tikrųjų gali pagerinti odos būklę. Dauguma žmonių praleidžia juos kasdieninėje veido odos priežiūroje, tačiau tai žymiai aktyvesnis produktas nei kremas.
Hialurono rūgšties serumas - galvokite apie hialurono rūgštį kaip apie didelę vandens stiklinę Jūsų odai. Hialurono rūgštis įsiskverbia į veido odą ir suriša vandenį su odos ląstelėmis, suteikdama odai drėgmę. Hialurono rūgštis gali padėti sustangrinti Jūsų veido odą. Senstant, odoje esantis elastinas suyra, o oda praranda stangrumą. Greitas triukas, norint patikrinti odos elastingumą yra suimti odą viršutinėje rankos dalyje. Jei greitai atsileidžia, Jūs dar turite daug elastino. Trūkstant elastino, oda taip greitai neatsileis.
Vitamino C serumas - galingas antioksidantas, kuris kovoja su smulkiomis linijomis stimuliuodamas kolageną, skaistina veido spalvą blokuodamas perteklinį pigmento susidarymą ir apsaugo odą nuo žalingų laisvųjų radikalų ir kitų aplinkos veiksnių. Senstant natūralus odos antioksidanto vitamino C kiekis mažėja, todėl svarbu jį įtraukti į savo odos priežiūros procedūrą. Vitaminas C tinka daugeliui odos tipų, įskaitant spuoguotą, riebią, sausą ar jautrią odą. Tik įvesdami šį produktą į veido odos rutiną, elkitės atsargiai. Pradžioje naudokite, 2-3 kartus į savaitę. Jeigu oda gerai priima, galite pradėti naudoti kiekvieną dieną, geriausiai, vakare. O jeigu naudosite dienos metu, tai būtinai naudokite ir kremą nuo saulės.
Retinolio serumas - retinolis priklauso ingredientų, vadinamų retinoidais klasei, kuris gaunamas iš vitamino A. Retinolis skatina kolageno gamybą ir pagreitina odos kaitą, išlygina smulkias raukšleles, naikina spuogų žymes, spalvos pakitimus ar dėmes. Retinolį kaip pagrindinį ingredientą rasite daugelyje senėjimą stabdančių serumų ar kremų. Retinolį kaip ir vitaminą C, reikėtų lėtai ir atsargiai įtraukti į odos rutiną. Iš pradžių naudokite 2-3 kartus per savaitę, išspausdami žirnio dydžio kiekį.
Atminkite, kad odai reikia kelių savaičių, kol ji prisitaikys prie produkto, todėl geriausia iš pradžių jį naudoti saikingai ir laikui bėgant palaipsniui didinti naudojimą. Stebėkite veido odos būklę, jei odą pradeda sausėti ar tampa sudirgusi, sumažinkite iki 1 karto per savaitę. Visada naudojant retinolio serumą, užbaikite rutiną veido kremu. Prisiminkite, kad retinolį toje pačioje rutinoje negalima naudoti su kitu aktyviu ingredientu – vitaminu C, rūgštimis ir t.t.
Veido odos drėkinimas
Veido kremas - labai svarbus veido odos priežiūros žingsnis, visada naudokite drėkinamąjį ar maitinamąjį veido kremą. Nesvarbu, ar Jūsų veido oda yra riebi, ar spuoguotą, kadangi, tai vienintelis dalykas, kuris gali padėti palaikyti Jūsų odos barjerą. Be to, veido kremas ne tik pripildo Jūsų odą drėgme, bet ir padeda sulaikyti visus produktus po ja, kad ingredientai taptų dar efektyvesni.
Ieškokite lengvo, švelnaus veido kremo, kuris išlaikytų odos hidrataciją, nejaučiant sunkumo ar riebumo. Idealiu atveju naudokite veido kremą, kuriame yra ne mažiau kaip 30 SPF, ypač jei vėliau neketinate tepti atskiro kremo nuo saulės. Leiskite veido kremui įsigerti bent jau 5 minutes prieš tepant makiažą.
Veido odos apsauga
Kremas nuo saulės - absoliutus paskutinis veido odos priežiūros žingsnis. Kremas nuo saulės yra tam, kad apsaugotų Jūsų veidą ir veiktų kaip šarvai prieš išorinį pasaulį. Tačiau prieš sakydami sau, kad Jūsų makiažo pagrindo ar kremo SPF 15 yra pakankamai geras, žinokite tai: absoliutus minimalus Jūsų veidui reikalingas SPF yra SPF 30.
Kokia dar gali būti papildoma veido odos priežiūra?
Veido pilingas (šveitiklis) – atliekama 1-2 kartus per savaitę, geriausiai rinktis be abrazyvinių dalelių, nes gali pažeisti odos barjerą. Veido pilingas padeda pašalinti negyvas odos ląsteles, sumažinti išsiplėtusias odos poras, spuogams gydyti, pašviesinti pigmentines dėmes. Šveitiklius galite rinktis enziminius, rūgštinius, kreminius ar su abrazyvinėmis dalelėmis.
Veido kaukė – kartą per savaitę, tai gali būti skaistinanti, drėkinanti, valanti, maitinanti. Veido kaukės gali būti kreminės sudėties arba vienkartinės.
Paakių kremas - paakių oda yra labai plona, todėl šioje srityje dažniausiai ir išryškėja pirmosios raukšlelės.
Ledo kubelių masažas – suteikia odai švytėjimo, nuramina odą, mažina raukšles ir bėrimo apimtį. Prieš masažuojant veidą odą ledo kubeliais, pirmiausia, reikia švariai nuvalyti veidą. Tačiau ledo kubelio nereikėtų glausti tiesiai ant odos. Jį reikėtų įvynioti į medžiagą, kad odą veiktų tik sausas šaltis, o ne drėgmė. Nereikia masažuoti viso veido, pakaks atšaldyti problemines vietas. Ledo kubelį reikėtų laikyti ne ilgiau nei minutę.
Nefrito, rožinio kvarco volelis – pagerina odos būklę, veido oda paskaistėja, atrodo gyvesnė. Volelis turi limfodrenažinį ir tuo pačiu detoksikacinį poveikį. Masažuoti reikia nuo smakro link ausies, nuo centro, link išorės. Masažą atlikti ant švarios, nupraustos odos. Rekomenduojama masažuoti apie 10 min.
Iš kokių požymių galima nuspręsti, kad veido oda yra dehidratuota?
Jeigu nusiprausus veido odą, odos netempia, o patepus kremu, makiažo pagrindas gerai tepasi, nėra šerpetojimų, reiškia, odą prižiūrite teisingai. Bet jeigu nusiprausus veido odą, ją tempia ir tepant makiažo pagrindą, jaučiate, kad odos barjeras pažeistas, atsiranda nusisluoksniavimas, pleiskanojimas, greičiausiai Jūsų oda yra dehidratuota.
Kaip naudoti veido produktus? Ant sausos ar drėgnos odos?
- Retinodai – ant sausos odos
- Rūgštinės priemonės (glikolio, salicilio, pieno rūgštis) – ant sausos odos
- Vitaminas C serumas – ant sausos odos
- Drėkinantys tonikai (nerūgštiniai) – ant drėgnos odos
- Aliejiniai prausikliai – ant sausos odos
- Drėkinantys serumai (hialurono, glicerino, kolageno, niacinamido) – ant drėgnos odos
Kaip palaikyti gražią veido odą?
- Reguliarus miegas
- Pagalvės užvalkalo keitimas kas savaitę (geriausia rinktis šilkinį pagalvės užvalkalą)
- 2-3 litrai vandens per dieną
- Pastovus drėkinimas
- Vartoti produktus, kuriuose yra daug gerųjų riebalų
- Veidą nusausinti popierine servetėle, o ne rankšluosčiu
Visi straipsniai
6 priežastys skubėti pas ginekologą
Jeigu jūs skundžiatės negalavimai lytinių organų srityje negalavimais - privalote apsilankyti pas ginekologą!
Afrodiziakai - aistringai nakčiai
Kokie maisto produktai turi lytinį portaukį ir aktyvumą skatinančių medžiagų?
Akių tinimas
Kaip išvengti akių tinimo, kodėl tinsta akys, kaip elgtis jei tinsta akys.
Alergija maistui
Alergijos rūšys, alergijos simptomai, kaip elgtis pajutus alergijos simptomus.
Alerginis rinitas
Alerginio rinito priežastys, šienligė, alergija žiedadulkėms, alerginio rinito- šienligės gydymas
Alkio jausmas
Kas yra alkio jausmas, kaip atsiranda alkio jausmas, kaip nepersivalgyti.
Amiotrofinė lateralinė sklerozė (ALS)
Kas yra amiotrofinė lateralinė sklerozė, jos simptomai ir gydymas
Antsvorio metimo taisyklės
Kaip kovoti su antsvorių, problemų anaalizavimas norint numesti antsvorį.
Ar aš esu alergiškas?
Alergijos priežastys, alergijos pasireiškimas ir simptomai, alergijos nustatymo būdai
Arbatos nuo peršalimų
Greitai paruošiamos arbatos, veiksmingos arbatos, kitų šalių gėrimai nuo peršalimo.
Pasirinkite kategoriją
-
Dantų ir dantenų ligos, odontologija: paslaugos, įranga, medžiagos
-
Ekologiški produktai
-
Grožio salonai, soliariumai; jų įranga
-
Holistinė terapija, sveika gyvensena, natūrali medicina, vaistažolės
-
Kosmetika ir parfumerija
-
Lieknėjimas, dietos
-
Ligos ir jų gydymas
-
Maisto papildai ir vitaminai
-
Medicinos centrai, sanatorijos, masažai
-
Optikos, akių klinikos
Liaudiškos priemonės nuo podagros
Vaistažolės nuo podagros, mityba sergant podagra
Mityba sergant cukriniu diabetu
Sveika ir subalansuota mityba yra svarbi sergant cukriniu diabetu arba kitaip vadinama cukralige. Ką turėtumėte žinoti apie mityba sergant cukriniu diabetu.
KMI skaičiuoklė
Kas yra KMI, KMI skaičiavimas, kokios galimos ligų rizikos
Cukrinis diabetas
Cukrinio diabeto simptomai, priežastys ir gydymas. Ką turėtumėte žinoti sergant cukriniu diabetu ir kaip mityba ir fizinis aktyvumas įtakoja 2 tipo cukrinį diabetą.
Podagros gydymas
Podagros simptomai ir gydymas. Kokius vaistus naudoti sergant podagra? Kokią mitybą rinktis sergant podagra? Kokias prevencines priemones taikyti sergant podagra?
Kaip išsirinkti žuvų taukus?
Apie tai, kaip išsirinkti kokybiškus žuvų taukus, kodėl kartais būtina juos vartoti - visi atsakymai į šiuos klausimus šiame straipsnyje.
Kalorijų lentelė
Kas yra Kalorijos? Mėsos, pieno, žuvies, daržovių, vaisių ir uogų, saldumynų kalorijų lentelės.
Kasdieninė veido odos priežiūra
Kaip reika prižiūrėti veido odą, kad ji būtų visados idealios būklės, į ką reikia atsižvelgti renkantis kosmetiką, bei kokie ritualai privalo būti kiekvieną dieną veido odos priežiūroje? Atsakymus į šiuos, ir į kitus klausimus apie veido odos priežiūrą, rasite šitame straipsnyje.
Kojų sąnarių skausmas
Kojų sąnarių skausmas – traumos ar ligos požymis. Dažniausiai žmonės kreipiasi pas gydytojus dėl skausmo kelių sąnariuose, rečiau dubens ir pėdos sąnariuose.
Kaip prižiūrėti veido odą
Kaip teisingai rūpintis veido oda, kokias priemones naudoti, kokios gali būti papildomos veido odos priežiūros