INBEAUTY.LT - išskirtinio dizaino grožio priemonių internetinė parduotuvė. Mūsų prioritetas - suteikti aukščiausią aptarnavimo kokybę jums!
Masažas, kineziterapija, gydomosios ir grožio procedūros
Infekcinių, onkologinių, genetinių ligų, nevaisingumo, alergijos, patogeninių mikroorganizmų tyrimai
Natūrali produkcija, biologiškai aktyvios medžiagos, imunoreguliatoriai

Kodėl susergama baltme?
Atnaujinta: 2020-03-06

Daugiau vilties kovoje su baltme

Ant veido, rankų ar bet kurios kitos kūno vietos atsiradusios baltos dėmės, kurių niekada nenuspalvina saulė, - tai odos ligos baltmės (vitiligo) požymis. Šį sutrikimą, vadinamą melanocitopenija, sukelia sutrikusi odai atspalvį suteikiančio pigmento melanino gamyba. Oficiali statistika teigia, kad šia odos liga serga beveik kas dvidešimtas pasaulio gyventojas. Iš viso apie 40 milijonų žmonių. Pastebėta, kad 70 proc. ligonių ji pasireiškia iki 20 metų amžiaus.
Liga dažniausiai prasideda nuo mažo balto saulėje neįdegančio odos lopinėlio. Baltmė gali plisti neprognozuojamai, baltų odos plotų gali daugėti, atsirasti bet kur - netgi lytinių organų srityje. Jei liga pažeidžia galvos odą - plaukai taip pat praranda spalvą. Nors fiziškai baltmė nėra pavojinga ar skausminga, bet estetiškai ir psichologiškai tai labai sunki liga.

Kodėl susergama baltme?

baltmėBaltmės kilmės teorijų daug. Vyrauja nuomonė, kad tai autoimuninė liga, t. y. imunitetas savas melanocitų ląsteles klaidingai traktuoja kaip svetimas ir jas naikina. Dar manoma, kad baltmė paveldima kartu su pažeistais genais, kurie atsakingi už imuniteto veiklą. Kaip galimos priežastys minimos ir neurogeninės hipotezės (melanocitus žudo stresas ir įtampa), vidaus organų ligos: skydliaukės sutrikimai, piktybinė anemija, cukrinis diabetas, Adisono liga.

Paskutinis mokslo žodis

Pastaruosius 15 metų medikų atliekami tyrimai parodė, kad baltme sergančių pacientų paviršiniame odos sluoksnyje labai sumažėja katalazės - fermento, skaidančio vandenilio peroksidą į vandenį ir deguonį. 2002 metų tyrimų rezultatai patvirtino, kad norint sėkmingai gydyti baltmę būtina pašalinti iš epidermio vandenilio peroksidą. Manoma, kad vandenilio peroksidas, veikiantis kaip laisvasis radikalas, sukelia melanocitų žūtį.
Dar nustatyta, kad baltme sergančių žmonių organizme trūksta mikroelementų - cinko, vario, seleno - bei vitaminų - B12, B6, E ir C.
Remiantis tyrimų rezultatais ir buvo sukurtos priemonės Vitix.                               

Vitix gelis - į pagalbą depigmentuotai odai

Vitix veiklioji medžiaga - augalinės kilmės, antioksidacinių savybių turintis tam tikros melionų rūšies (Cucumis melo) ekstraktas. Jame esanti katalazė ir kiti fermentai pažeistose odos epidermio ląstelėse suriša laisvąjį vandenilio peroksidą ir tuo pačiu atkuria sutrikusią melanino gamybą.

Vitix tabletės - efektyvesnis poveikis

Melanino atkūrimą spartina kartu su geliu vartojamos specialiai baltme sergantiems pacientams sukurtos Vitix tabletės. Šiame maisto papilde yra melionų ekstrakto, vitaminų C, E, B12, folio rūgšties, vario, cinko, seleno. Taip pat specialių enzimų ir vandenilio peroksidą dehidratuojančių fermentų. Visos medžiagos mažina kenksmingą laisvųjų radikalų poveikį baltmės pažeistai odai.

Viticolor - speciali maskuojamoji priemonė

Specialus Viticolor maskuojamasis gelis ypač gelbsti vasarą, kai saulės nurudintame kūne išryškėja baltmės pažeisti odos plotai. Šis gelis sukurtas su specialiais, būtent depigmentacijos pažeistai odai skirtais dažomaisiais pigmentais. Jis sulygina sveikos ir baltmės pažeistos odos spalvą.

Daugiau galimybių

Depigmentuota oda skirtingai reaguoja į preparatus. Sergantieji baltme dabar gali pasirinkti sau tinkamesnį ir efektyvesnį gelį. Tiems, kam Vitix preparatų poveikis pasirodė nepakankamas ir nepadėjo sureguliuoti melanino gamybos procesų, gali išbandyti gelį Vitiskin.
Vitiskin gelis yra gaminamas su purškiamu dozatoriumi. Specialistų teigimu, nekontaktuodamos su oru gelio sudėtyje esančios katalazė ir superoksido dismutazė (DISMUTIN -BT), ilgiau išsaugo „blogąjį" vandenilį surišančias savybes. Vitiskin gelio sudėtyje taip pat yra mikroelementų (vario, cinko), B grupės vitaminų, kalcio pantotenato. Priemonėje esantys antioksidantai ir antiradikalų agentai tinkamai subalansuoja ląstelių metabolizmo procesus.

Papildomas rūpestis baltmės pažeista oda

Baltme (vitiligo) sergantiems asmenims rekomenduojama į valgiaraštį įtraukti produktų, kuriuose gausu vario ir cinko. Šie mikroelementai papildo ir stiprina gydomųjų preparatų poveikį. Daugiau vario yra kiaulės, menkės kepenyse, kaulų ir galvos smegenyse, žuvyje, avienoje, riešutuose, petražolėse, obuoliuose. Taip pat valgykite špinatus, morkas, kopūstus, pomidorus. Cinko gausite su avižomis, kukurūzais, ryžiais, burokėliais, ridikais, ankštiniais (pupos, žirniai, soja), vynuogėmis ir kt.
Vasarą baltmės pažeisti plotai itin jautrūs UV spinduliams, tad visada naudokite apsauginius kremus nuo saulės, kurių SPF yra 30 ir daugiau.

Gydytojai įrodė teigiamą ultravioletinių spindulių poveikį baltmės pažeistai odai. Gydydamiesi melanino atkūrimą skatinančiomis priemonėmis baltme sergantys pacientai turi pažeistą odą nuolat apšviesti saulės spinduliais.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti