Atšalus orams, šildymo sezono metu, vis daugiau moterų skundžiasi paraudusia, išsausėjusia, šerpetojančia veido oda. Taip pat skeptiškai pradeda žiūrėti į drėkinantį kremą. Šaltuoju metų laiku odos priežiūrai privalome skirti daugiau dėmesio negu kitais metų laikais. Tinkamai ja nepasirūpinus, gali atsirasti nemalonūs pojūčiai - odos išsausėjimas, dirglumas, šerpetojimas, paraudimas, tempimas, perštėjimas. Į temperatūros pokyčius labai jautriai reaguoja kapiliarai.
Žiemą nepamirškime pasirūpinti savo oda!
KAIP ODA REAGUOJA Į ŠALTĮ?
Žiemą odą kankina šaltis, žvarbus vėjas, patalpų šildymas (sausėja patalpų oras). Nors oda sugeba prisitaikyti prie temperatūrų svyravimų, tačiau, mažėjant oro drėgmei, citokinai (maži baltyminiai fragmentai, padedantys reguliuoti odos ląstelių funkcijas) duoda odos ląstelėms komandą sustiprinti apsaugą nuo vandens praradimo.
Tuo metu storėja odos raginis sluoksnis, sumažėja vandens garavimas, stiprėja odos apsauginės funkcijos. Tačiau jeigu oras yra labai sausas, o oda nespėjo adaptuotis, tie patys citokinai pradeda odai duoti neteisingas komandas. Tuomet vietoj to, kad raginis sluoksnis pastorėtų, oda pradeda luptis, parausta, niežti, jaučiamas tempimas, nes oda nebesugeba sustabdyti vandens garavimo. Išsausėti gali tiek sausa, tiek mišri, tiek riebi oda. Todėl, atšalus orams, būtina naudoti drėkinamuosius kremus.
Oda reaguoja į šaltį.
Puikiai tinka kremai, kurių sudėtyje yra hialurono rūgšties, avokado, simondsijų aliejaus, vitamino C, A, ir E - būtent jų žiemą odai trūksta labiausiai. Kosmetikos priemonės su vitaminu C suteikia veidui apsaugą nuo temperatūros svyravimų, stiprina kraujagyslių sieneles ir taip apsaugo nuo rozacijos (sutrūkinėję kapiliarai veide, ryškus raudonis) išsivystymo.
DRĖKINAMASIS AR MAITINAMASIS VEIDO KREMAS?
Mūsų mamoms kosmetologai žiemą rekomenduodavo veidui naudoti riebų maitinamąjį kremą su lanolinu arba vazelinu ir kategoriškai draudė drėkinamąsias priemones. Dabartiniai mokslininkai kruopščiau ištyrė odos savybes.
Kad sulaikytume drėgmę ir apsaugotume odą nuo sausinančio šalčio ir vėjų poveikio, visai nebūtina ant veido sudaryti oro nepraleidžiančios riebios apsauginės plėvelės. Kad ir koks būtų jūsų odos tipas, naudokite drėkinamąjį kremą su minimaliu riebalų kiekiu. Drėkinamosios kosmetikos priemonės turi medžiagų, kurios suriša vandenį ir sudaro hidrolipidinį sluoksnį, kuris ir saugo odą.
Taip pat patariama įsigyti kokybišką kreminę pudrą, kuri ne tik neužkemša porų, bet ir „apvelka" odą savotiškais "kailinukais", padėdamos apsisaugoti nuo neigiamo aplinkos poveikio. Be to, neverta pamiršti nors kartą per savaitę naudoti drėkinamųjų ar maitinamųjų kaukių, kurios ne tik sudrėkins, pamaitins odą, bet ir paruoš ją geriau kovoti su temperatūros pokyčiais.
Tinkamas kremas padės apsaugoti odą nuo šalčio poveikio.
10 PATARIMŲ KAIP PASIRŪPINTI ODA ŠALTUOJU METŲ LAIKU:
-
Apsilankyti pas specialistą - kosmetologą. Kosmetologas išanalizuos Jūsų veido odos būklę, sudarys odos priežiūros planą ir patars kokias odos priežiūros priemones Jums reikėtų naudoti;
-
Stipriau drėkinti;
-
Kremas nuo saulės. Žiemos saulė, kartu su akinančiu sniegu, gali stipriai pakenkti Jūsų veido odai. Tad jeigu planuojate likti lauke ilgesnį laiką, nepamirškite pasitepti kremu nuo saulės bent jau 30 min. prieš išėjimą. Taip pat galite naudoti ir veido kremus su SPF.
-
Skirkite didelį dėmesį rankų odai, kadangi rankų oda yra plonesnė nei daugelio kitų kūno dalių. Geriausia pasitepti drėkinamuoju - maitinamuoju kremu po kiekvieno plovimo. Sausėjančias, skilinėjančias odeles aplink nagus patepti odelių aliejuku;
-
Venkite drėgnų pirštinių ir kojinių;
-
Naudokite drėkintuvus. Centrinio šildymo sistemos, taip pat ir šildytuvai, pripildo mūsų namus ir biurus karštu, sausu oru. Drėkintuvai suteikia daugiau drėgmės patalpoje, kuris padeda apsaugoti Jūsų odą nuo išdžiūvimo;
-
Gerkite daugiau vandens - tai padės Jūsų bendrai sveikatos būklei;
-
Tepkite pėdas kremais arba losjonais, kurių sudėtyje yra glicerino. Periodiškai šveiskite pėdas, kad pašalintumėte negyvą odą ir taip suaktyvintumėte drėkinamųjų medžiagų pasisavinimą;
-
Esant išsausėjusiai odai, venkite aštrių šveitiklių. Naudokite valomąjį pienelį arba lengvą putų valiklį, toniką, kurio sudėtyje nėra alkoholio, ir giliai drėkinančias kaukes;
-
Venkite itin karšto vandens vonioje ar duše, nes karštas vanduo skatina odos drėgmės praradimą. Išbandykite vonios burbulus, kurie apgaubia odą aliejais ir neleidžia sausėti. Kūno losjonus iškeiskite į kūno aliejus, geriausia mikroemulsinius, kurie greitai susigeria.
Šaltinis: http://beautyworkshop.lt
Visi straipsniai
6 priežastys skubėti pas ginekologą
Jeigu jūs skundžiatės negalavimai lytinių organų srityje negalavimais - privalote apsilankyti pas ginekologą!
Afrodiziakai - aistringai nakčiai
Kokie maisto produktai turi lytinį portaukį ir aktyvumą skatinančių medžiagų?
Akių tinimas
Kaip išvengti akių tinimo, kodėl tinsta akys, kaip elgtis jei tinsta akys.
Alergija maistui
Alergijos rūšys, alergijos simptomai, kaip elgtis pajutus alergijos simptomus.
Alerginis rinitas
Alerginio rinito priežastys, šienligė, alergija žiedadulkėms, alerginio rinito- šienligės gydymas
Alkio jausmas
Kas yra alkio jausmas, kaip atsiranda alkio jausmas, kaip nepersivalgyti.
Amiotrofinė lateralinė sklerozė (ALS)
Kas yra amiotrofinė lateralinė sklerozė, jos simptomai ir gydymas
Antsvorio metimo taisyklės
Kaip kovoti su antsvorių, problemų anaalizavimas norint numesti antsvorį.
Ar aš esu alergiškas?
Alergijos priežastys, alergijos pasireiškimas ir simptomai, alergijos nustatymo būdai
Arbatos nuo peršalimų
Greitai paruošiamos arbatos, veiksmingos arbatos, kitų šalių gėrimai nuo peršalimo.
Pasirinkite kategoriją
-
Dantų ir dantenų ligos, odontologija: paslaugos, įranga, medžiagos
-
Ekologiški produktai
-
Grožio salonai, soliariumai; jų įranga
-
Holistinė terapija, sveika gyvensena, natūrali medicina, vaistažolės
-
Kosmetika ir parfumerija
-
Lieknėjimas, dietos
-
Ligos ir jų gydymas
-
Maisto papildai ir vitaminai
-
Medicinos centrai, sanatorijos, masažai
-
Optikos, akių klinikos
Liaudiškos priemonės nuo podagros
Vaistažolės nuo podagros, mityba sergant podagra
Mityba sergant cukriniu diabetu
Sveika ir subalansuota mityba yra svarbi sergant cukriniu diabetu arba kitaip vadinama cukralige. Ką turėtumėte žinoti apie mityba sergant cukriniu diabetu.
KMI skaičiuoklė
Kas yra KMI, KMI skaičiavimas, kokios galimos ligų rizikos
Cukrinis diabetas
Cukrinio diabeto simptomai, priežastys ir gydymas. Ką turėtumėte žinoti sergant cukriniu diabetu ir kaip mityba ir fizinis aktyvumas įtakoja 2 tipo cukrinį diabetą.
Podagros gydymas
Podagros simptomai ir gydymas. Kokius vaistus naudoti sergant podagra? Kokią mitybą rinktis sergant podagra? Kokias prevencines priemones taikyti sergant podagra?
Kaip išsirinkti žuvų taukus?
Apie tai, kaip išsirinkti kokybiškus žuvų taukus, kodėl kartais būtina juos vartoti - visi atsakymai į šiuos klausimus šiame straipsnyje.
Kalorijų lentelė
Kas yra Kalorijos? Mėsos, pieno, žuvies, daržovių, vaisių ir uogų, saldumynų kalorijų lentelės.
Kasdieninė veido odos priežiūra
Kaip reika prižiūrėti veido odą, kad ji būtų visados idealios būklės, į ką reikia atsižvelgti renkantis kosmetiką, bei kokie ritualai privalo būti kiekvieną dieną veido odos priežiūroje? Atsakymus į šiuos, ir į kitus klausimus apie veido odos priežiūrą, rasite šitame straipsnyje.
Kojų sąnarių skausmas
Kojų sąnarių skausmas – traumos ar ligos požymis. Dažniausiai žmonės kreipiasi pas gydytojus dėl skausmo kelių sąnariuose, rečiau dubens ir pėdos sąnariuose.
Kaip prižiūrėti veido odą
Kaip teisingai rūpintis veido oda, kokias priemones naudoti, kokios gali būti papildomos veido odos priežiūros