Apie kertines vairavimo tiesas, tokios kaip sėdėsena prie vairo, kalbama daug ir dažnai. Tačiau kartingų lenktynininkas Paulius Macevičius pastebi, kad užtenka tik trumpam stabtelėti prie sankryžos ir gali pamatyti gausybę netinkamo sėdėjimo prie vairo pavyzdžių.
„Nežinau, gal reikėtų visiems bent kartą pabandyti prasukti ratą su kartingu. Ir nebūtinai greitos klasės lenktyniniu. Tiesiog sėdus prie kartingo vairo norom nenorom turi išmokti tam tikrą abėcėlę. Jos pagrindas - sėdėsena prie vairo. Taip pat, kaip ir kiekviename automobilyje." - apie paraleles tarp lenktynių pasaulio ir kasdienio vairavimo pasakoja P. Macevičius.
Pasak sportininko, vairuotojo nugara turi būti prispausta prie atlošo, visas kūno svoris turi tekti vairuotojo krėslui. Vairuotojo pasostės atlošas turi būti tiek atloštas, kad, atsirėmus į jį nugara, liemuo su šlaunimis sudarytų kampą, šiek tiek didesnį už statųjį. Vairuotojo rankos turi būti beveik ištiestos. Optimali rankų pozicija tokia, kai pasukus vairą 45 laipsnių kampu, viršuje esanti ranka yra ištiesta, tačiau petis dar neatsitraukia nuo atlošo.
Pasak Pauliaus Macevičiaus, visas vairuotojo kūnas turi būti fiksuotas krėsle. Atramos taškais turi būti sėdynė ir nugara, o jokiu būdų ne rankos ar kojos. Vairas negali būti atramos tašku rankoms. Kojoms neturi tekti nė trupučio kūno svorio. Taisyklingą sėdėseną užtikrinti padeda ir saugos diržai. Jie fiksuoja kūną prie atlošo, trukdo sėdėti netaisyklingai. Kartingų lenktynininko Pauliaus Macevičiaus patarimus pamatyti siūlome ir vaizdo reportaže. Na o norintiems pakeisti ydingus įpročius Paulius rekomenduoja apsilankyti kartodrome - pasak sportininko, kartingo tvarkingai valdyti įsitaisius prie vairo netaisyklingai tisiog neįmanoma.
Beje, progų užsukti į kartodromą greitu laiku tikrai bus - jau rugpjūčio 2-ą dieną Aukštadvaryje vyks Lietuvos kartingo federacijos čempionato ketvirto etapo lenktynės. Netoli Vilniaus, vaizdingame Trakų rajone įsikūrusioje trasoje asfalto viražų serijas šturmuos geriausi Lietuvos sportininkai. Tad atvažiuokite palaikyti savo numylėtinių. Na o jei jūsų pažintis su kartingų pasauliu tik prasideda - kas žino, gal po smagių varžybų vaizdų ir jūs patys užsimanysite save išbandyti prie kartingo vairo. Juk tai pati geriausia vairavimo mokykla.
Visi straipsniai
6 priežastys skubėti pas ginekologą
Jeigu jūs skundžiatės negalavimai lytinių organų srityje negalavimais - privalote apsilankyti pas ginekologą!
Afrodiziakai - aistringai nakčiai
Kokie maisto produktai turi lytinį portaukį ir aktyvumą skatinančių medžiagų?
Akių tinimas
Kaip išvengti akių tinimo, kodėl tinsta akys, kaip elgtis jei tinsta akys.
Alergija maistui
Alergijos rūšys, alergijos simptomai, kaip elgtis pajutus alergijos simptomus.
Alerginis rinitas
Alerginio rinito priežastys, šienligė, alergija žiedadulkėms, alerginio rinito- šienligės gydymas
Alkio jausmas
Kas yra alkio jausmas, kaip atsiranda alkio jausmas, kaip nepersivalgyti.
Amiotrofinė lateralinė sklerozė (ALS)
Kas yra amiotrofinė lateralinė sklerozė, jos simptomai ir gydymas
Antsvorio metimo taisyklės
Kaip kovoti su antsvorių, problemų anaalizavimas norint numesti antsvorį.
Ar aš esu alergiškas?
Alergijos priežastys, alergijos pasireiškimas ir simptomai, alergijos nustatymo būdai
Arbatos nuo peršalimų
Greitai paruošiamos arbatos, veiksmingos arbatos, kitų šalių gėrimai nuo peršalimo.
Pasirinkite kategoriją
-
Dantų ir dantenų ligos, odontologija: paslaugos, įranga, medžiagos
-
Ekologiški produktai
-
Grožio salonai, soliariumai; jų įranga
-
Holistinė terapija, sveika gyvensena, natūrali medicina, vaistažolės
-
Kosmetika ir parfumerija
-
Lieknėjimas, dietos
-
Ligos ir jų gydymas
-
Maisto papildai ir vitaminai
-
Medicinos centrai, sanatorijos, masažai
-
Optikos, akių klinikos
Liaudiškos priemonės nuo podagros
Vaistažolės nuo podagros, mityba sergant podagra
Mityba sergant cukriniu diabetu
Sveika ir subalansuota mityba yra svarbi sergant cukriniu diabetu arba kitaip vadinama cukralige. Ką turėtumėte žinoti apie mityba sergant cukriniu diabetu.
KMI skaičiuoklė
Kas yra KMI, KMI skaičiavimas, kokios galimos ligų rizikos
Cukrinis diabetas
Cukrinio diabeto simptomai, priežastys ir gydymas. Ką turėtumėte žinoti sergant cukriniu diabetu ir kaip mityba ir fizinis aktyvumas įtakoja 2 tipo cukrinį diabetą.
Podagros gydymas
Podagros simptomai ir gydymas. Kokius vaistus naudoti sergant podagra? Kokią mitybą rinktis sergant podagra? Kokias prevencines priemones taikyti sergant podagra?
Kaip išsirinkti žuvų taukus?
Apie tai, kaip išsirinkti kokybiškus žuvų taukus, kodėl kartais būtina juos vartoti - visi atsakymai į šiuos klausimus šiame straipsnyje.
Kalorijų lentelė
Kas yra Kalorijos? Mėsos, pieno, žuvies, daržovių, vaisių ir uogų, saldumynų kalorijų lentelės.
Kasdieninė veido odos priežiūra
Kaip reika prižiūrėti veido odą, kad ji būtų visados idealios būklės, į ką reikia atsižvelgti renkantis kosmetiką, bei kokie ritualai privalo būti kiekvieną dieną veido odos priežiūroje? Atsakymus į šiuos, ir į kitus klausimus apie veido odos priežiūrą, rasite šitame straipsnyje.
Kojų sąnarių skausmas
Kojų sąnarių skausmas – traumos ar ligos požymis. Dažniausiai žmonės kreipiasi pas gydytojus dėl skausmo kelių sąnariuose, rečiau dubens ir pėdos sąnariuose.
Kaip prižiūrėti veido odą
Kaip teisingai rūpintis veido oda, kokias priemones naudoti, kokios gali būti papildomos veido odos priežiūros