Kaip paruošti odą saulės vonioms?
Atnaujinta: 2018-01-17

Kaip paruošti odą saulės vonioms?

Artėjančiam vasaros sezonui, kai norime pasipuošti auksiniu įdegiu, turime ruoštis iš anksto. Švelnus įdegis ir lygi oda gali tapti pagrindiniu vasaros aksesuaru. Norint juo džiaugtis, reikėtų tinkamai pasiruošti saulės vonioms.

Pasiruošimą saulės vonioms pirmiausia turėtume pradėti nuo odos šveitimo. Rekomenduojama odą nušveisti kūno šveitikliu ir taip pašalinti negyvas epidermio ląsteles. Po šveitimo oda tampa lygesnė, todėl besimėgaujant saulės spinduliais įgauna tolygesnį įdegį, kuris laikysis ilgiau. Odos šveitimui galima naudoti ir natūralias priemones: druską, kavos tirščius, šiurkščią kempinę. Kūną reikėtų šveisti dieną prieš mėgaujantis saulės voniomis, nes kartu su negyvomis ląstelėmis nušveičiamas ir natūralus odos riebalų sluoksnis, kuris svarbus, saugantis nuo spindulių sukeliamos žalos. Dėl šios priežasties tą dieną, kai ruošiatės degintis, nepatartina ir mirkti vonioje, naudoti kempinių.

Kaip paruošti odą saulės vonioms?

KAIP RŪPINTIS ODA PO SAULĖS VONIŲ?

Įdegusi oda yra labiau linkusi į sausumą ir pleiskanojimą. Todėl labai svarbu ją drėkinti. Pirmiausia, odą būtina drėkinti iš vidaus - gerti pakankamai vandens, kurio poreikiai organizmui šiltuoju metų laiku labai padidėja. Ne mažiau svarbus ir išorinis odos drėkinimas. Ji mažiau išsausės, jei prausiantis naudosite drėkinamuosius ir maitinamuosius prausiklius, odą tepsite įvairiais losjonais ir kremais arba natūraliais aliejais, kurie palaiko odos drėgmę sukurdami apsauginę plėvelę ir taip neleisdami jai sausėti.

KADA YRA SAUGIAUSIA DEGINTIS?

Saugiausias laikas lepintis saulės spinduliais yra iki 10 val. ir po 16 val. Patys agresyviausi spinduliai būna vidurdienį tarp 11 val. ir 13 val. - šiuo metu rekomenduojama nesideginti, o ypač turintiems labai šviesią ir apgamuotą odą.

Pradėjus saulės vonių seansus, patariama pirmąją dieną saulėje praleisti ne ilgiau 15 min. Kasdien šį laiką galima po truputį ilginti, bet jis neturėtų viršyti valandos trukmės per dieną.

SPINDULIAI UVA ir UVB. KAS TAI?

Kalbama, kad dėl žemės atmosferos pokyčių kasmet didėja saulės radiacija, todėl saulės spinduliai tampa vis pavojingesni. Žmogui pavojingi saulės skleidžiami ultravioletiniai (UV) spinduliai, kurie pagal bangų ilgį skirstomi į tris tipus - UVA, UVB ir UVC. Patys pavojingiausi UVC, tačiau laimei ozono sluoksnis kol kas sulaiko beveik visą šį spinduliavimą. Antroje vietoje yra UVA spinduliai, nes jie pasiskverbia į gilesnius (iki 1 cm) odos sluoksnius, ir manoma, kad būtent dėl jų vystosi vėžinės odos ligos, skatinamas odos senėjimas. Ne tokie skvarbūs UVB spinduliai, jie veikia tik odos paviršių (1-2 mm), tačiau būtent jie sukelia odos nudegimus. Beje, soliariumų "saulė" pavojingesnė, nes juose skleidžiami būtent UVA spinduliai.

Saulės spinduliai sukelia fibroblastų ir kolageno, t.y. medžiagos, kuri atsakinga už odos stangrumą ir elastingumą, nykimą. Beje, dėl to oda ne tik prarandą grožį ir sensta anksčiau laiko, bet ir gali vystytis tokios ligos, kaip aktininės ar seborėjinės keratozės, formuotis pigmentinės dėmės, kt.

APSAUGINIAI KREMAI NUO SAULĖS

Renkantis apsauginį kremą nuo saulės - pasirinkimas platus, svarbu laikytis ant pakuotės rašomų nurodymų bei pasirinkti apsaugos faktorių pagal savo odos tipą ir poreikį. Pirkti apsaugos nuo saulės priemones rekomenduojama ne maisto prekių parduotuvėje, o vaistinėje ar specializuotose kosmetikos parduotuvėse, kur galima pasikonsultuoti su specialistu.

Nusipirkę ir išsitepę kūną apsauginiu kremu, kurio SPF didžiausias (SPF 50 ar SPF 50 +), dar nereiškia, kad užsitikriname 100% apsaugą nuo saulės ir galime joje būti visą dieną. Kuo didesnis SPF skaičius, tuo apsauga stipresnė, tačiau nė vienas kremas nesulaiko UV spindulių 100%. SPF 15 sulaiko 93% UV spindulių, SPF 30 - 96,7%, o SPF 50 + - 98,3%.

PATARIMAI:

  • Gerdami daug vandens padėsime odai išlaikyti drėgmę, ir tai apsaugos ją nuo žalingų saulės spindulių poveikio.
  • Pasimėgavę saulės voniomis, odą turėtume papildomai patepti drėkinamaisiais kremais ar emulsijomis pagal odos tipą. Riebesnei odai tinka emulsijos, kurių sudėtyje yra alijošiaus, vitamino E, pantenolio. Tai padės odai nurimti, paskatins atsinaujinimo procesus.
  • Apsauginiu kremu būtina tepti 30 min. iki išeinant į lauką, o ne paplūdimyje. Po maudynių, suprakaitavus reikėtų pasitepti vėl.
  • Saulė - tai sveikata. Tačiau, kad pasigamintų vitamino D, suaktyvėtų medžiagų apykaita, užtenka joje pabūti 15-20 min. kiekvieną dieną.

Šaltinis: http://beautyworkshop.lt

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Visi straipsniai

6 priežastys skubėti pas ginekologą

Jeigu jūs skundžiatės negalavimai lytinių organų srityje negalavimais - privalote apsilankyti pas ginekologą!

Afrodiziakai - aistringai nakčiai

Kokie maisto produktai turi lytinį portaukį ir aktyvumą skatinančių medžiagų?

Akių tinimas

Kaip išvengti akių tinimo, kodėl tinsta akys, kaip elgtis jei tinsta akys.

Alergija maistui

Alergijos rūšys, alergijos simptomai, kaip elgtis pajutus alergijos simptomus.

Alerginis rinitas

Alerginio rinito priežastys, šienligė, alergija žiedadulkėms, alerginio rinito- šienligės gydymas

Alkio jausmas

Kas yra alkio jausmas, kaip atsiranda alkio jausmas, kaip nepersivalgyti.

Amiotrofinė lateralinė sklerozė (ALS)

Kas yra amiotrofinė lateralinė sklerozė, jos simptomai ir gydymas

Antsvorio metimo taisyklės

Kaip kovoti su antsvorių, problemų anaalizavimas norint numesti antsvorį.

Ar aš esu alergiškas?

Alergijos priežastys, alergijos pasireiškimas ir simptomai, alergijos nustatymo būdai

Arbatos nuo peršalimų

Greitai paruošiamos arbatos, veiksmingos arbatos, kitų šalių gėrimai nuo peršalimo.

Liaudiškos priemonės nuo podagros

Vaistažolės nuo podagros, mityba sergant podagra

Mityba sergant cukriniu diabetu

Sveika ir subalansuota mityba yra svarbi sergant cukriniu diabetu arba kitaip vadinama cukralige. Ką turėtumėte žinoti apie mityba sergant cukriniu diabetu.

KMI skaičiuoklė

Kas yra KMI, KMI skaičiavimas, kokios galimos ligų rizikos

Cukrinis diabetas

Cukrinio diabeto simptomai, priežastys ir gydymas. Ką turėtumėte žinoti sergant cukriniu diabetu ir kaip mityba ir fizinis aktyvumas įtakoja 2 tipo cukrinį diabetą.

Podagros gydymas

Podagros simptomai ir gydymas. Kokius vaistus naudoti sergant podagra? Kokią mitybą rinktis sergant podagra? Kokias prevencines priemones taikyti sergant podagra?

Kaip išsirinkti žuvų taukus?

Apie tai, kaip išsirinkti kokybiškus žuvų taukus, kodėl kartais būtina juos vartoti - visi atsakymai į šiuos klausimus šiame straipsnyje.

Kalorijų lentelė

Kas yra Kalorijos? Mėsos, pieno, žuvies, daržovių, vaisių ir uogų, saldumynų kalorijų lentelės.

Kasdieninė veido odos priežiūra

Kaip reika prižiūrėti veido odą, kad ji būtų visados idealios būklės, į ką reikia atsižvelgti renkantis kosmetiką, bei kokie ritualai privalo būti kiekvieną dieną veido odos priežiūroje? Atsakymus į šiuos, ir į kitus klausimus apie veido odos priežiūrą, rasite šitame straipsnyje.

Kojų sąnarių skausmas

Kojų sąnarių skausmas – traumos ar ligos požymis. Dažniausiai žmonės kreipiasi pas gydytojus dėl skausmo kelių sąnariuose, rečiau dubens ir pėdos sąnariuose.

Kaip prižiūrėti veido odą

Kaip teisingai rūpintis veido oda, kokias priemones naudoti, kokios gali būti papildomos veido odos priežiūros

INBEAUTY.LT - išskirtinio dizaino grožio priemonių internetinė parduotuvė. Mūsų prioritetas - suteikti aukščiausią aptarnavimo kokybę jums!
Masažas, kineziterapija, gydomosios ir grožio procedūros
Natūrali produkcija, biologiškai aktyvios medžiagos, imunoreguliatoriai