Sutinku, Jums tai gal ir gali pasirodyti kiek moteriškai skambanti tema, tačiau šiuolaikinis vyras vis labiau rūpinasi savo išvaizda. Puiki išvaizda – geras pirmasis įspūdis, nuo kurio priklauso kiti sėkmingi žingsniai – ar karjeros laipteliais, ar į mylimos moters širdį, ar link pasitikėjimo savimi.
Šįkart plačiau pakalbėsime tik apie plaukus, jų tipus, ligas ir tinkamą priežiūrą, kad plaukai išliktų sveiki ir gyvybingi.
Išskiriami trys pagrindiniai žmonių plaukų tipai: riebūs, sausi ir normalūs. Kiekvienam plaukų tipui reikia specialios priežiūros ir vis kitokių plaukų priežiūros priemonių.
• Riebūs plaukai būna sulipę, silpni ir blizgantys. Galvą trinkti mažiausiai reikia kas antrą dieną, rinktis šampūną skirtą riebių plaukų priežiūrai, vengti riebių maitinamųjų plaukų priežiūros priemonių.
• Sausi plaukai linkę lūžinėti, jie šiurkštūs, ploni, neblizga sveiko plauko spindesiu. Juos trinkti reikia du kartus per savaitę ir naudoti tinkamas priemones – šampūną ir balzamą sausiems plaukams. Tokius plaukus patartina bent vieną kartą į savaitę palepinti specialia maitinamąja kauke.
• Normalūs plaukai būna stori, paklusnūs, sveikai blizgantys. Juos plauti pakanka sykį per savaitę.
Plaukai kaip ir nagai puikiai atspindi fizinės ir emocinės sveikatos būklę. Jie jautriai reaguoja į stresą, įtampą, netinkamą mitybą, vitaminų trūkumą, tam tikras ligas, net į šaltį – ima slinkti, žilti, praranda žvilgesį, lankstumą, tampa silpni. Todėl žiemą patartina dėvėti kepures, nes bent kartą nušalę plaukų svogūnėliai gali auginti blyškų ir šiurkštų plauką. Jei šampūnai ir balzamai Jums nepadeda, tai gal patiriate sunkumų darbe ar pamirštate normaliai maitintis? Stenkitės, kad jūsų meniu netrūktų maisto, kuriame gausu vitaminų A, E, P, taipogi magnio ir kalcio. Blogiausiu atveju galite naudoti vitaminų ar maisto papildų kompleksus.
Viena dažniausių plaukų ligų yra pleiskanos. Sutikite, tos baltos atplaišėlės nusėjančios švarko pečius ar, pažyrančios aplink vos krestelėjus galvą, romantikos pasimatymui ar solidumo diskusijoms dėl darbinio projekto tikrai neprideda... Tačiau išeitis yra – rinkitės šampūną, kuris yra sukurtas naikinti pleiskanoms. Jų yra dvi rūšys: specialūs gydomieji ir švelnesni, parduodami prekybos centrų higienos skyriuose. Atkreipkite dėmesį – specialistai nepataria iškart griebtis specialaus gydomojo šampūno prieš tai nepabandžius švelnesnio šampūno nuo pleiskanų. Jei visgi niekas nepadeda, o pleiskanos lupasi luobais – nesidrovėkite kreiptis į dermatologą. Jis nustatys šios ligos priežastį (pvz., gal pas Jus įsitaisiusi nuo mylimo augintinio erkutė) ir paskirs gydymą.
Kita daugiausiai vyrus kamuojanti problema yra plaukų slinkimas, pasibaigiantis nuplikimu. Dažniausiai į smarkiai praretėjusią galvos augmeniją dėmesys atkreipiamas tada, kai jau būna prarasta apie 15proc. galvos plaukų. Plikimas, deja, yra paveldimas bruožas. Žinoma, norint jo išvengti yra sukurta specialių šampūnų ir losjonų skatinančių plaukų augimą, kai kas griebiasi chirurginių plaukų persodinimo operacijų, kai kas ima nešioti perukus arba kasdien vis labiau boluojančią plikę užšukuoja keliais ilgesniais plaukais iš paausių. Tačiau kas pasakė, kad plikas vyras negali būti žavus, kerintis, šarmingas ir seksualus?! Tik paklausykite, ką mano aplink Jus esančios moterys, galiausiai pavartykite žurnalus ar atidžiau pažvelkite į TV ekraną – pilna žymių vyrų šou verslo atstovų, kino žvaigždžių, verslininkų, kurie visiškai nesigėdija savo plikės. Maža to – dauguma iš jų tyčia nusiskuta savo išpuoselėtas garbanas, kad būtų stilingesni ir sudarytų „kietuolio“ įvaizdį!
Na, o tiems, kas visgi neketina skustis plikai, patarčiau skaityti žemiau esančius patarimus, kad sužinotumėte, kaip tinkamai prižiūrėti plaukus kasdieną. Keli pagrindiniai žingsniai, kurių laikydamiesi pradžiuginsite savo plaukus arba bent jau nustosite juos skriausti:
• Šukavimas
• Plovimas
• Masažas
• Džiovinimas
• Šukuosenos formavimas
Šukavimuisi patartina rinktis medines plaukų šukas neaštriais dantukais, kad nebraižytumėte galvos odos. Šukuotis patartina ne tik ryte, bet ir vakare, ypač tiems, kurie nešioja ilgesnių plaukų šukuoseną. Mat šukuodamiesi vakare iš plaukų pašalinate dalį per dieną susikaupusių dulkelių ir nešvarumų. Prieš eidami į dušą ar besiruošdami trinkti galvą, taip pat galite pasišukuoti – iškris negyvi plaukai, be to, šukavimas gerina galvos odos kraujotaką, intensyvėja plaukų maitinimas. Nepamirškite šukas visada laikyti švarias. Neišvalytomis šukomis braukdami per plaukus tik įtrinsite į odą ant šukų likusius ir per dieną susikaupusius nešvarumus.
Kokiu šampūnu pagal savo plaukų tipą plauti galvą, be abejo, jau žinote. Bet ar žinote, kad plaukus rekomenduojama plauti vėsiu vandeniu – tik vos vos aukštesniu už normalią žmogaus kūno temperatūrą? Na, gal taip save šaldyti ne visi norės, bet turėkite omenyje, kad per karštas vanduo visgi kenkia plaukams. Kitas dalykas – negalima pilti šampūno tiesiai ant plaukų. Pilkite šampūną sau ant delno ir patrinkite rankas viena į kitą. Dabar paskirstykite šampūną ant plaukų tolygiai. Baigę muiluoti galvą, šampūno likučius rūpestingai išskalaukite. Jei šampūnas gerai putojo, antrą sykį galvos muiluoti nebereikia – plaukai švarūs.
Masažas. Nepagalvokite, kad turite kas vakarą atsisėdęs prie veidrodžio mediniais ratukais braukyti sau per galvą 20 minučių. Anaiptol! Masažuoti galvą jūs galite duše, ją muiluodamas šampūnu – nereikia gaišti papildomo laiko. Tai turi vykti tai: rankų nykščius atremkite į smilkinius, o likusių pirštų galiukais sukamaisiais judesiais trinkite galvos odą nuo kaktos link viršugalvio. Paskui nykščius atremkite už ausų ir taip pat masažuokite nuo kaklo link viršugalvio. Masažo tikslas – pagerinti galvos odos kraujotaką, kad plaukų svogūnėliai būtų geriau pamaitinti, plaukai augtų tvirtesni.
Turbūt ne vienas po dušo mėgsta energingai ištrinti šlapią galvą rankšluosčiu. Taip daryti nepatartina, nes stipriai trindami, galite pažeisti plauko struktūrą. Geriau ramiai palaukite, kol rankšluostis sugers drėgmę ir nuo plaukų nebevarvės. Vyrai, atvirkščiai nei moterys, plaukų džiovinti džiovintuvu nemėgsta, tai galima tik pagirti Jus už tai, kad plaukus džiovinate natūraliai – taip, kaip ir priklauso, jų nekankinant karšto oro srovėmis.
Tai štai vyrai, plaukuoti ir pliktelėję, šviesiaplaukiai ir tamsiaplaukiai, tiesiais karčiais ar vešliom garbanom, jei kils kokių nors neaiškumų – kreipkitės į moteris. Neabejoju, kad Jūsų draugės, žmonos, sesės padės išsirinkti šampūną ar balzamą, o gal net ryšitės išbandyti maitinamąją plaukų kaukę. Na o tie, kuriems šampūno nereikia, tegul nenukabina nosies – juk moterį užkariauja ne tiek tanki galvos augmenija, kiek vyro rodomas dėmesys ir dovanojamos gėlės!
S.P.
Sveikatosstudija.lt
Scanpix nuotraukos
Visi straipsniai
6 priežastys skubėti pas ginekologą
Jeigu jūs skundžiatės negalavimai lytinių organų srityje negalavimais - privalote apsilankyti pas ginekologą!
Afrodiziakai - aistringai nakčiai
Kokie maisto produktai turi lytinį portaukį ir aktyvumą skatinančių medžiagų?
Akių tinimas
Kaip išvengti akių tinimo, kodėl tinsta akys, kaip elgtis jei tinsta akys.
Alergija maistui
Alergijos rūšys, alergijos simptomai, kaip elgtis pajutus alergijos simptomus.
Alerginis rinitas
Alerginio rinito priežastys, šienligė, alergija žiedadulkėms, alerginio rinito- šienligės gydymas
Alkio jausmas
Kas yra alkio jausmas, kaip atsiranda alkio jausmas, kaip nepersivalgyti.
Amiotrofinė lateralinė sklerozė (ALS)
Kas yra amiotrofinė lateralinė sklerozė, jos simptomai ir gydymas
Antsvorio metimo taisyklės
Kaip kovoti su antsvorių, problemų anaalizavimas norint numesti antsvorį.
Ar aš esu alergiškas?
Alergijos priežastys, alergijos pasireiškimas ir simptomai, alergijos nustatymo būdai
Arbatos nuo peršalimų
Greitai paruošiamos arbatos, veiksmingos arbatos, kitų šalių gėrimai nuo peršalimo.
Pasirinkite kategoriją
-
Dantų ir dantenų ligos, odontologija: paslaugos, įranga, medžiagos
-
Ekologiški produktai
-
Grožio salonai, soliariumai; jų įranga
-
Holistinė terapija, sveika gyvensena, natūrali medicina, vaistažolės
-
Kosmetika ir parfumerija
-
Lieknėjimas, dietos
-
Ligos ir jų gydymas
-
Maisto papildai ir vitaminai
-
Medicinos centrai, sanatorijos, masažai
-
Optikos, akių klinikos
Liaudiškos priemonės nuo podagros
Vaistažolės nuo podagros, mityba sergant podagra
Mityba sergant cukriniu diabetu
Sveika ir subalansuota mityba yra svarbi sergant cukriniu diabetu arba kitaip vadinama cukralige. Ką turėtumėte žinoti apie mityba sergant cukriniu diabetu.
KMI skaičiuoklė
Kas yra KMI, KMI skaičiavimas, kokios galimos ligų rizikos
Cukrinis diabetas
Cukrinio diabeto simptomai, priežastys ir gydymas. Ką turėtumėte žinoti sergant cukriniu diabetu ir kaip mityba ir fizinis aktyvumas įtakoja 2 tipo cukrinį diabetą.
Podagros gydymas
Podagros simptomai ir gydymas. Kokius vaistus naudoti sergant podagra? Kokią mitybą rinktis sergant podagra? Kokias prevencines priemones taikyti sergant podagra?
Kaip išsirinkti žuvų taukus?
Apie tai, kaip išsirinkti kokybiškus žuvų taukus, kodėl kartais būtina juos vartoti - visi atsakymai į šiuos klausimus šiame straipsnyje.
Kalorijų lentelė
Kas yra Kalorijos? Mėsos, pieno, žuvies, daržovių, vaisių ir uogų, saldumynų kalorijų lentelės.
Kasdieninė veido odos priežiūra
Kaip reika prižiūrėti veido odą, kad ji būtų visados idealios būklės, į ką reikia atsižvelgti renkantis kosmetiką, bei kokie ritualai privalo būti kiekvieną dieną veido odos priežiūroje? Atsakymus į šiuos, ir į kitus klausimus apie veido odos priežiūrą, rasite šitame straipsnyje.
Kojų sąnarių skausmas
Kojų sąnarių skausmas – traumos ar ligos požymis. Dažniausiai žmonės kreipiasi pas gydytojus dėl skausmo kelių sąnariuose, rečiau dubens ir pėdos sąnariuose.
Kaip prižiūrėti veido odą
Kaip teisingai rūpintis veido oda, kokias priemones naudoti, kokios gali būti papildomos veido odos priežiūros