Holistinė terapija
Atnaujinta: 2018-01-17

Holistinė terapijaMūsų gyvenimas susideda iš daugybės įvairiausių smulkmenų: jausmų, kvapų, nuotaikų... Visi esame mus supančios aplinkos dalimi ir darniai į ją įsiliejame, pasirenkame tam tikrus elementus, iš kurių kuriame savo individualią aplinką, patiriame emocijas. Holistinė terapija, holistinė medicina - tai metodas, kuris verčia į viską pažiūrėti kompleksiškai, suvokti save ir aplinką kaip vieną nedalomą visumą. Holistinis požiūris taip pat teigia, kad žmogaus kūno funkcijos, jo fizinės ir dvasinės savybės yra neatsiejamai susijusios. 

Gyvenime atlikdami kasdienines savo funkcijas mes kaskart paliekame pėdsaką organizme. Tai gali būti prisiminimas ar emocija, judesiui atlikti reikalingas raumens susitraukimas ir kt. Patiriamas stresas, fizinio aktyvumo trūkumas, nesubalansuota mityba - visa tai kaupiasi ir ilgainiui pavargstame net patys nežinome nuo ko. Gyventi harmonijoje, subalansuoti savijautą efektyviai padeda holistinė terapija - natūralus savigydos metodas.

holistinis

Holistinė terapija - gydymo būdas, kuriame žmogus traktuojamas kaip nedaloma proto ir kūno visuma, veikianti kaip gerai subalansuota sistema, vienu metu apimanti tiek fizinius, tiek dvasinius aspektus. Kai tradicinė medicina orientuojasi tik į fizinių arba tik į dvasinių ligų gydymą, holistinis požiūris apima viską vienu metu ir yra sėkmingai taikomas. Holistinės terapijos pagalba vienu metu yra sprendžiamos tiek fizinės, tiek ir su tuo susijusios psichologinės problemos, todėl šis metodas itin veiksmingas gydant įvairias priklausomybes (alkoholizmą, narkomaniją ir kt.), nutukimą, įvairius neurologinius sutrikimus, vidaus ligas. Taikant įvairius metodus holistine terapija yra siekiama subalansuoti emocijas, jausmus ir panaudojant jų energiją paveikti organizmą fiziškai.

holistinis masažasNors holistinė medicina laikoma alternatyvia, manytina, kad ji pranašesnė už tradicines gydymo priemones. Pavyzdžiui, vaistais dažnai yra tik malšinami ligos simptomai, o holistinė medicina siekia išsiaiškinti negalavimo priežastį ir ją įveikti tinkamai nukreipiant vidinius kūno resursus.

Pagal rytų tradiciją susiformavusi holistinė terapija - tai ištisa gyvenimo filosofija, kurios pagalba gali būti užtikrinama puiki fizinė ir dvasinė savijauta, netgi prisijaukinama sėkmė. Tai natūralus metodas, dažnai suprantamas kaip tam tikra savigydos forma, neturinti šalutinių efektų. Holistinė terapija, nepriklausomai nuo to, kokie konkretūs metodai yra naudojami, glaudžiai susijusi su dvasingumu, savęs suvokimu. Holistinė terapija, priešingai nei tradicinė medicina, ne suvaržo, o išlaisvina: medicinoje naudojamos priemonės sukelia priklausomybę arba tiesiog poreikį juos vartoti, norint išvengti tam tikrų simptomų. Holistinė terapija nesukelia jokios priklausomybės, nes ji gali būti taikoma būtent tada, kai tai yra reikalinga. Holistinės terapijos taikymo nevaržo jokie fiziniai defektai ar nėštumas, žindymas ir tai daro jos pritaikymą universalesnį.

holistinis metodasTiesa, palyginti su tradicine, holistinė medicina pasižymi ir didesniu neapibrėžtumu, jos poveikis yra individualus ir priklauso nuo daugelio aplinkybių. Holistinėje medicinoje nėra neigiama vadinamosios tradicinės medicinos reikšmė, kuri pateisinama tada, kai yra reikalinga skubi pagalba, sužeidimų atveju ir panašiai. Be kita ko, esant reikalui holistinės terapijos metodai gali būti naudojami ir kartu su tradicinės medicinos priemonėmis. Vis dėlto, šiuo atveju prioritetas teiktinas holistinei terapijai, nes priešingai nei tradicinės medicinos priemonės, ji nedaro organizmui neigiamo poveikio.

Holistinė terapija nėra suvokiama kaip vienos konkrečios priemonės taikymas. Čia naudojama aromaterapija, masažas, NLP (neurolingvistinis programavimas), joga, kalanetika, reiki, dieta, akupunktūra, homeopatija, motyvacija. Visa tai terapeutui padeda subalansuoti organizmo veikimą, padėti organizmui pačiam save sureguliuoti. Skirtingi metodai gali būti naudojami įvairiai, taikomi kartu ar pavieniui - holistinės terapijos individualus poveikis lemia ir individualizuoto priemonių taikymo būtinybę.

 

sxc.hu nuotr.

Laisvalaikio gido anonsas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Visi straipsniai

6 priežastys skubėti pas ginekologą

Jeigu jūs skundžiatės negalavimai lytinių organų srityje negalavimais - privalote apsilankyti pas ginekologą!

Afrodiziakai - aistringai nakčiai

Kokie maisto produktai turi lytinį portaukį ir aktyvumą skatinančių medžiagų?

Akių tinimas

Kaip išvengti akių tinimo, kodėl tinsta akys, kaip elgtis jei tinsta akys.

Alergija maistui

Alergijos rūšys, alergijos simptomai, kaip elgtis pajutus alergijos simptomus.

Alerginis rinitas

Alerginio rinito priežastys, šienligė, alergija žiedadulkėms, alerginio rinito- šienligės gydymas

Alkio jausmas

Kas yra alkio jausmas, kaip atsiranda alkio jausmas, kaip nepersivalgyti.

Amiotrofinė lateralinė sklerozė (ALS)

Kas yra amiotrofinė lateralinė sklerozė, jos simptomai ir gydymas

Antsvorio metimo taisyklės

Kaip kovoti su antsvorių, problemų anaalizavimas norint numesti antsvorį.

Ar aš esu alergiškas?

Alergijos priežastys, alergijos pasireiškimas ir simptomai, alergijos nustatymo būdai

Arbatos nuo peršalimų

Greitai paruošiamos arbatos, veiksmingos arbatos, kitų šalių gėrimai nuo peršalimo.

Liaudiškos priemonės nuo podagros

Vaistažolės nuo podagros, mityba sergant podagra

Mityba sergant cukriniu diabetu

Sveika ir subalansuota mityba yra svarbi sergant cukriniu diabetu arba kitaip vadinama cukralige. Ką turėtumėte žinoti apie mityba sergant cukriniu diabetu.

KMI skaičiuoklė

Kas yra KMI, KMI skaičiavimas, kokios galimos ligų rizikos

Cukrinis diabetas

Cukrinio diabeto simptomai, priežastys ir gydymas. Ką turėtumėte žinoti sergant cukriniu diabetu ir kaip mityba ir fizinis aktyvumas įtakoja 2 tipo cukrinį diabetą.

Podagros gydymas

Podagros simptomai ir gydymas. Kokius vaistus naudoti sergant podagra? Kokią mitybą rinktis sergant podagra? Kokias prevencines priemones taikyti sergant podagra?

Kaip išsirinkti žuvų taukus?

Apie tai, kaip išsirinkti kokybiškus žuvų taukus, kodėl kartais būtina juos vartoti - visi atsakymai į šiuos klausimus šiame straipsnyje.

Kalorijų lentelė

Kas yra Kalorijos? Mėsos, pieno, žuvies, daržovių, vaisių ir uogų, saldumynų kalorijų lentelės.

Kasdieninė veido odos priežiūra

Kaip reika prižiūrėti veido odą, kad ji būtų visados idealios būklės, į ką reikia atsižvelgti renkantis kosmetiką, bei kokie ritualai privalo būti kiekvieną dieną veido odos priežiūroje? Atsakymus į šiuos, ir į kitus klausimus apie veido odos priežiūrą, rasite šitame straipsnyje.

Kojų sąnarių skausmas

Kojų sąnarių skausmas – traumos ar ligos požymis. Dažniausiai žmonės kreipiasi pas gydytojus dėl skausmo kelių sąnariuose, rečiau dubens ir pėdos sąnariuose.

Kaip prižiūrėti veido odą

Kaip teisingai rūpintis veido oda, kokias priemones naudoti, kokios gali būti papildomos veido odos priežiūros

INBEAUTY.LT - išskirtinio dizaino grožio priemonių internetinė parduotuvė. Mūsų prioritetas - suteikti aukščiausią aptarnavimo kokybę jums!
Masažas, kineziterapija, gydomosios ir grožio procedūros
Natūrali produkcija, biologiškai aktyvios medžiagos, imunoreguliatoriai