Sveikas stuburas – sveiko kūno pamatas
Atnaujinta: 2018-01-17

MiegasIš knygos "Kaip sveikai gyventi 150 metų"daktaro Michal Tombak.

Daugumos žmonių stuburas jau taip iškraipytas, kad visiems iškrypimams pašalinti reikia kantrybės ir laiko. Skausmai nepasitraukia taip greitai, kaip norėtume.

Bet visa tai pataisoma. Žmogus privalo išsiugdyti įprotį būti sveikas, privalo suprasti esąs savo kūno šeiminikas. Kad stuburas būtų sveikas, turime miegoti ant kieto čiužinio su kieta pagalve ir daryti tam tikrus fizinius pratimus (bėgioti, vaikščioti, sportuoti).

Kodėl sveika miegoti ant kieto čiužinio?

Trečdalį gyvenimo žmogus pramiega. Miegant raumenys atsipalaiduoja arba nevalingai pasitempia. Tuomet raumenų judesiai kitokie nei dieną. Geras miegas labiausiai ir tinka stuburui atsigauti.

Čiužinys ant kurio miegate, turi būti tokio kietumo, kokį tik pakenčiame, kad tik netrukdytų miegoti. Gulėti reikia išsitiesus ant nugaros, rankos palei liemenį, kojos pražergtos. Kai kūnas atpalaiduotas tokia poza, jo masė tolygiai pasiskirsto lovos paviršiuje, raumenys visiškai atsipalaiduoja, visi per dieną galėję išnirti slanksteliai lengvai sugrįšta į savo vietas.

Tuomet širdis būna apkrauta mažiausiai, tad kraują varinėja lengvai, pagerėja kraujotaka. O pagerėjusi kraujotaka savo ruožtu palengvina kepenų darbą, todėl jos lengviau šalina iš organizmo toksinus.

Gerai veikiančios kepenys pagerina medžiagų apykaitą, todėl be jokios dietos, du mėnesius pamiegojus ant kieto čiužinio, mūsų svoris sumažės trimis ar penkiais kilogramais ir ims nykti su tuo susiję įvairūs sveikatos negalavimai.

Kokybiškas miegasKodėl nesveikia miegoti ant minkšto čiužinio?

Kepenys - tai mūsų organizmo cheminė labaratorija, jų veikla lemia tūkstančius metabolizmo reakcijų, kurias paprastai vadiname medžiagų apykaita.

Mokslo įrodyta, kad, jei krūtinės slanksteliai nuo trečiojo iki dvidešimtojo išsidėsto tolygiai horizontaliai, kepenys dirba efektyviai. O štai miegantiems ant minkšto čiužinio slanksteliai visada sudaro linkius ir gerokai slopina kepenų veiklą.

Nuo čiužinio, ant kurio miegate, kokybės (šiuo atveju - kietumo) nepaprastai priklauso mūsų stubro, o drauge ir viso organizmo, sveikata.

Tikrai verta pasirūpinti ta vieta, kurioje paraleidžiame trečdalį savo gyvenimo. Tegul ji pasitarnauja mūsų sveikatai, užuot ją silpninusi ir kėlusi kančias.

Rekomenduojame grikių lukštų čiužinius, kurie yra stangrūs ir nepraranda savo formos, jų pagrindas yra kietas. Grikių lukštai tampriai supilti į siauras "rinkeles", todėl nesubyra į kraštus.

Taip pat tinka turintiems stuburo negalavimų.

Čiužiniai pralaidūs orui, todėl nesukelia prakaitavimo. Nesukelia alergijos, nes grikių lukštuose nesiveisia dulkių erkutės.

Ilgai gulintiems ligoniams toks čiužinys padės išvengti pragulų ir palengvins jų gydymą.

Ant senos sugulėtos lovos tieskite grikių lukštų čiužinį kuris, puikiai suteiks patalui stangrumo ir natūralumo.

Grikių lukštų pagalvėKodėl naudinga miegoti ant kietos pagalvės?

Pagalvė, ant kurios miegate, turi būti kieta, žema ir neplati. Kieta pagalvė palaiko normalią nosies pertvaros padėtį.

Nosies pertvara atsakinga už visų mūsų kūno organų fiziologinę pusiausvyrą. Todėl lengvai kvėpuoti per abi šnerves labai svarbu, kad normaliai funkcionuotų organizmas. Be to, per šnerves įtraukiams oras pašildomas, apvalomas ir dezinfekuojamas.

O kai miegate ant minkštų, didelių ir aukštų pagalvių, stuburas taip  išsiriečia, kad visą naktį sunku kvėpuoti per nosį ir todėl pradedame kvėpuoti per burną. Kvėpuoti per burną pavojinga sveikatai, nes per burnos ertmę bakterijos lengvai pasiekia kvėpavimo takus.

Miegant ant minkštos, aukštos pagalvės dažnai apninka slogos, bronchų ir plaučių ligos.

 

Rekomenduojame grikių lukštų pagalves, kurios turi Ortopedinę formą su atskirta zona kaklui - sprandas ir kaklas geriau atsipalaiduoja.

Pagalvė prisitaiko prie galvos formos ir kaklo išlinkimų, suteikia stabilią atramą, nesubliūkšta. Pralaidi orui, todėl nesukelia prakaitavimo, alergijos, nes grikių lukštuose nesiveisia dulkių erkutės.

Galima reguliuoti kietumą (aukštį) - dalį grikių lukštų galima nupilti arba pripilti per šone esantį užtrauktuką.

www.grike.lt, sxc.hu nuotr.

Grikė

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Visi straipsniai

6 priežastys skubėti pas ginekologą

Jeigu jūs skundžiatės negalavimai lytinių organų srityje negalavimais - privalote apsilankyti pas ginekologą!

Afrodiziakai - aistringai nakčiai

Kokie maisto produktai turi lytinį portaukį ir aktyvumą skatinančių medžiagų?

Akių tinimas

Kaip išvengti akių tinimo, kodėl tinsta akys, kaip elgtis jei tinsta akys.

Alergija maistui

Alergijos rūšys, alergijos simptomai, kaip elgtis pajutus alergijos simptomus.

Alerginis rinitas

Alerginio rinito priežastys, šienligė, alergija žiedadulkėms, alerginio rinito- šienligės gydymas

Alkio jausmas

Kas yra alkio jausmas, kaip atsiranda alkio jausmas, kaip nepersivalgyti.

Amiotrofinė lateralinė sklerozė (ALS)

Kas yra amiotrofinė lateralinė sklerozė, jos simptomai ir gydymas

Antsvorio metimo taisyklės

Kaip kovoti su antsvorių, problemų anaalizavimas norint numesti antsvorį.

Ar aš esu alergiškas?

Alergijos priežastys, alergijos pasireiškimas ir simptomai, alergijos nustatymo būdai

Arbatos nuo peršalimų

Greitai paruošiamos arbatos, veiksmingos arbatos, kitų šalių gėrimai nuo peršalimo.

Liaudiškos priemonės nuo podagros

Vaistažolės nuo podagros, mityba sergant podagra

Mityba sergant cukriniu diabetu

Sveika ir subalansuota mityba yra svarbi sergant cukriniu diabetu arba kitaip vadinama cukralige. Ką turėtumėte žinoti apie mityba sergant cukriniu diabetu.

KMI skaičiuoklė

Kas yra KMI, KMI skaičiavimas, kokios galimos ligų rizikos

Cukrinis diabetas

Cukrinio diabeto simptomai, priežastys ir gydymas. Ką turėtumėte žinoti sergant cukriniu diabetu ir kaip mityba ir fizinis aktyvumas įtakoja 2 tipo cukrinį diabetą.

Podagros gydymas

Podagros simptomai ir gydymas. Kokius vaistus naudoti sergant podagra? Kokią mitybą rinktis sergant podagra? Kokias prevencines priemones taikyti sergant podagra?

Kaip išsirinkti žuvų taukus?

Apie tai, kaip išsirinkti kokybiškus žuvų taukus, kodėl kartais būtina juos vartoti - visi atsakymai į šiuos klausimus šiame straipsnyje.

Kalorijų lentelė

Kas yra Kalorijos? Mėsos, pieno, žuvies, daržovių, vaisių ir uogų, saldumynų kalorijų lentelės.

Kasdieninė veido odos priežiūra

Kaip reika prižiūrėti veido odą, kad ji būtų visados idealios būklės, į ką reikia atsižvelgti renkantis kosmetiką, bei kokie ritualai privalo būti kiekvieną dieną veido odos priežiūroje? Atsakymus į šiuos, ir į kitus klausimus apie veido odos priežiūrą, rasite šitame straipsnyje.

Kojų sąnarių skausmas

Kojų sąnarių skausmas – traumos ar ligos požymis. Dažniausiai žmonės kreipiasi pas gydytojus dėl skausmo kelių sąnariuose, rečiau dubens ir pėdos sąnariuose.

Kaip prižiūrėti veido odą

Kaip teisingai rūpintis veido oda, kokias priemones naudoti, kokios gali būti papildomos veido odos priežiūros

INBEAUTY.LT - išskirtinio dizaino grožio priemonių internetinė parduotuvė. Mūsų prioritetas - suteikti aukščiausią aptarnavimo kokybę jums!
Masažas, kineziterapija, gydomosios ir grožio procedūros
Natūrali produkcija, biologiškai aktyvios medžiagos, imunoreguliatoriai