Strijų gydymas
Atnaujinta: 2018-01-17

strijosAtšilę orai leidžia mėgautis plonesniais ir atviresniais drabužiais, tačiau artėjantis maudynių sezonas ne vienai užduoda sudėtingą klausimą: kaip išnaikinti strijas? Ir apskritai, iš kurgi jo atsirado?

 

Strijų atsiradimo simptomai

Kaip ir kiekvieną problemą, kovą su strijomis geriausia pradėti tada, kai jų dar nėra. Tam labai svarbu žinoti būdingiausius šio odos defekto atsiradimo simptomus. Pirmiausia strijos pasirodo kaip rausvos ar violetinio atspalvio linijos ant odos, liečiant nejaučiami jokie iškilimai. Palaipsniui pradinė ruoželių spalva blanksta ir ilgainiui jie tampa mažiau pastebimi.

Strijos formuojasi vidiniame odos sluoksnyje, dažnai tokiose vietose, kuriose oda patiria tempimą: šlaunų, pilvo, krūtų ir juosmens srityse. Vis dėlto strijų gali atsirasti ir kitose kūno vietose, kuriose yra didesnės riebalų sankaupos: pavyzdžiui rankų ar pažastų srityje, ant nugaros. Nors strijomis dažniau skundžiasi moterys, ši problema taip pat gali iškilti ir vyrams. Nors strijų atsiradimas nekelia pavojaus sveikatai ir neturi įtakos organizmo funkcijoms, odos išvaizdos pakitimai susiję su estetika ir gali lemti tokias problemas kaip pasitikėjimo savimi mažėjimas, kompleksų atsiradimas ir pan.

 

strijos vyramsStrijų atsiradimo priežastys

Skiriama keletas pagrindinių strijų atsiradimo priežasčių. Viena jų - nėštumo ir gimdymo padariniai. Laukiantis auga kūno svoris ir oda yra tempiama stipriau nei įprastai. Tyrimais įrodyta, kad strijų atsiradimui nėštumo metu įtakos turi ne tik būsimos mamos svorio pakitimai, bet ir dar prieš nėštumą turėtas antsvoris, kūdikio svoris, didelis svorio padidėjimas.

Kita priežastis - hormonai ir endokrininės ligos. Dėl jų oda praranda lankstumą ir elastingumą, susiformuoja įtrūkimus primenančios strijų žymės. Įtakos tam gali turėti ir genetika bei paveldimumas - nuo odos sudėties (kolageno, elastinių skaidulų) priklauso jos elastingumas.

Kalbant paprastai, strijų atsiradimo priežastimi galima įvardinti visus faktorius, kurie lemia odos tempimą, prie kurio ji nespėja prisitaikyti. Tokios situacijos susidaro staiga priaugant nemažai svorio, greitai augant raumenims, organizmui vystantis brendimo periodu.

 

Strijos: kaip jų išvengti?

Strijų problema sudėtinga, nes šie odos defektai yra sunkiai panaikinami. Dar daugiau - vyrauja nuomonė, kad visiškai panaikinti strijų nepašalinant pažeistos odos chirurginiu būdu apskritai nėra įmanoma. Dėl šių padarinių labai svarbi strijų prevencija - juk išvengti problemos daug paprasčiau ir lengviau, nei ją spręsti.

Neabejotina strijų atsiradimo priežastimi yra staigūs kūno svorio pokyčiai prie kurių oda nespėja prisitaikyti. Išvengus staigių kūno svorio kitimų, labai tikėtina, kad pavyks išvengti ir strijų atsiradimo. Reikėtų vengti tiek staigaus svorio augimo, tiek staigaus jo kritimo, griežtų dietų. Mitybą patartina reguliuoti ir nėštumo metu, svorio didėjimas turėtų būti tolygus. Veiksmingos strijų prevencijos priemonės yra odos elastingumo didinimas. Tai padaryti padeda kasdienė priežiūra, drėkinančių kremų, aliejaus naudojimas, masažas ir kontrastinis dušas. Taip pat veiksmingos ir reguliarios treniruotės, tempimo pratimai.

striju gydymas

Strijų gydymas

Esama įvairių būdų strijų problemai spręsti, tačiau jie tarpusavyje skiriasi savo veiksmingumu. Vienas prieinamiausių būdų - specialūs kremai. Juos galima naudoti savarankiškai, o kaina nėra labai didelė. Deja, kremai nepajėgia veiksmingai kovoti su strijų žymėmis ir jas tik sumažina, padaro mažiau pastebimomis. Tokį patį poveikį galima pasiekti ir natūraliomis priemonėmis: stijų žymes valyti silpnu druskos tirpalu, gaminti šveitiklį iš kavos tirščių ar jogurto ir avižų. Taip pat patariama masažuoti vietas, kuriose strijos formuojasi, naudoti kontrastinį dušą, šiurkščią kempinę. Pagrindinė taisyklė čia yra ta, kad kuo anksčiau susirūpinsite savo oda, tuo geresnį poveikį minėtos priemonės galės suteikti.

Strijos taip pat naikinamos įvairiomis profesnionalų atliekamomis procedūromis (pavyzdžiui, ozono terapija) arba lazeriu. Šios procedūros yra veiksmingos, kai strijos dar nėra įsisenėjusios ir gali jų žymes gerokai sumažinti - iki tiek, kad gerai neįsižiūrėjus jos net nebus matomos. Taip pat jos pagerina ir odos su įsisenėjusiomis strijomis būklę, tačiau jų visiškai nepanaikina. Vienintelis būdas visiškai panaikinti strijas - plastinė chirurgija.

Svarbu atminti, kad nesvarbu, kurį gydymo būdą bepasirinktumėte, jis pagerins odos būklę ir rūpestis savo kūnu tikrai nenueis perniek. Vis dėlto vien gydymo priemonės nebus veiksmingos arba jų poveikis bus trumpalaikis, jei neteisingai maitinsitės: reikėtų vengti miltinių patiekalų ir pirmenybę teikti baltymams - jie reikalingi odos regeneracijai, vartoti kuo daugiau vandens, jogurto ir kitų pieno produktų, užtikrinti, kad odai ir visam organizmui netrūktų vitaminų, kad oda nesausėtų.

 

sxc.hu nuotr.
A. Daugvilaitė

Sveikatosstudija.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Visi straipsniai

6 priežastys skubėti pas ginekologą

Jeigu jūs skundžiatės negalavimai lytinių organų srityje negalavimais - privalote apsilankyti pas ginekologą!

Afrodiziakai - aistringai nakčiai

Kokie maisto produktai turi lytinį portaukį ir aktyvumą skatinančių medžiagų?

Akių tinimas

Kaip išvengti akių tinimo, kodėl tinsta akys, kaip elgtis jei tinsta akys.

Alergija maistui

Alergijos rūšys, alergijos simptomai, kaip elgtis pajutus alergijos simptomus.

Alerginis rinitas

Alerginio rinito priežastys, šienligė, alergija žiedadulkėms, alerginio rinito- šienligės gydymas

Alkio jausmas

Kas yra alkio jausmas, kaip atsiranda alkio jausmas, kaip nepersivalgyti.

Amiotrofinė lateralinė sklerozė (ALS)

Kas yra amiotrofinė lateralinė sklerozė, jos simptomai ir gydymas

Antsvorio metimo taisyklės

Kaip kovoti su antsvorių, problemų anaalizavimas norint numesti antsvorį.

Ar aš esu alergiškas?

Alergijos priežastys, alergijos pasireiškimas ir simptomai, alergijos nustatymo būdai

Arbatos nuo peršalimų

Greitai paruošiamos arbatos, veiksmingos arbatos, kitų šalių gėrimai nuo peršalimo.

Liaudiškos priemonės nuo podagros

Vaistažolės nuo podagros, mityba sergant podagra

Mityba sergant cukriniu diabetu

Sveika ir subalansuota mityba yra svarbi sergant cukriniu diabetu arba kitaip vadinama cukralige. Ką turėtumėte žinoti apie mityba sergant cukriniu diabetu.

KMI skaičiuoklė

Kas yra KMI, KMI skaičiavimas, kokios galimos ligų rizikos

Cukrinis diabetas

Cukrinio diabeto simptomai, priežastys ir gydymas. Ką turėtumėte žinoti sergant cukriniu diabetu ir kaip mityba ir fizinis aktyvumas įtakoja 2 tipo cukrinį diabetą.

Podagros gydymas

Podagros simptomai ir gydymas. Kokius vaistus naudoti sergant podagra? Kokią mitybą rinktis sergant podagra? Kokias prevencines priemones taikyti sergant podagra?

Kaip išsirinkti žuvų taukus?

Apie tai, kaip išsirinkti kokybiškus žuvų taukus, kodėl kartais būtina juos vartoti - visi atsakymai į šiuos klausimus šiame straipsnyje.

Kalorijų lentelė

Kas yra Kalorijos? Mėsos, pieno, žuvies, daržovių, vaisių ir uogų, saldumynų kalorijų lentelės.

Kasdieninė veido odos priežiūra

Kaip reika prižiūrėti veido odą, kad ji būtų visados idealios būklės, į ką reikia atsižvelgti renkantis kosmetiką, bei kokie ritualai privalo būti kiekvieną dieną veido odos priežiūroje? Atsakymus į šiuos, ir į kitus klausimus apie veido odos priežiūrą, rasite šitame straipsnyje.

Kojų sąnarių skausmas

Kojų sąnarių skausmas – traumos ar ligos požymis. Dažniausiai žmonės kreipiasi pas gydytojus dėl skausmo kelių sąnariuose, rečiau dubens ir pėdos sąnariuose.

Kaip prižiūrėti veido odą

Kaip teisingai rūpintis veido oda, kokias priemones naudoti, kokios gali būti papildomos veido odos priežiūros

INBEAUTY.LT - išskirtinio dizaino grožio priemonių internetinė parduotuvė. Mūsų prioritetas - suteikti aukščiausią aptarnavimo kokybę jums!
Masažas, kineziterapija, gydomosios ir grožio procedūros
Natūrali produkcija, biologiškai aktyvios medžiagos, imunoreguliatoriai