Hirudoterapija – gydymas dėlėmis
Atnaujinta: 2018-01-17

Hirudoterapija (lot. hirudina - dėlė) - gydymas dėlėmis, buvo taikoma gydymo tikslais tūkstančiai metų iki Kristaus.

Šiandien pasaulyje vėl pastebima nauja susidomėjimo gydymu dėlėmis banga. Ir tai nėra mados klyksmas, o požymis, kad žmogus daugiau pradėjo rūpintis savo sveikata.

Šiuolaikiniai tyrimai patvirtino, kad gydymas dėlėmis dažnai yra efektyvesnis už vaistų vartojimą. Dėlės, skirtingai nuo daugelio vaistų, neturi nepageidautinų pašalinių poveikių, nekenkia virškinimo ir nervų sistemai.

Kas yra dėlės?

Dėlės priklauso žieduotojų kirmėlių tipui ir yra laisvai gyvenantys kraujasiurbiai ektoparazitai. Iš viso žinoma apie 400 rūšių. Medicinoje naudojama tik medicininė dėlė ir du porūšiai: „vaistinė" (Hirudina officinalis) ir „gydomoji" (Hirudina medicinalis).

Medicininė dėlė turi penkias akių poras, o burnoje - tris žandikaulius su chitininiais dantukais. Aštriais dantukais dėlė prakanda odą iki 1,5 mm gylio ir išsiurbia 5-15 ml kraujo. Tiek pat kraujo iš žaizdelės išteka per kitas 3-24 valandas. Per vieną gydymo seansą paprastai panaudojamos 5-7 dėlės.

Kas vyksta?

Gydomąjį hirudoterapijos poveikį sudaro keli faktoriai: reflektinis, mechaninis ir biologinis. Dėlės išdėstomos taip, kad prakąstų žmogaus odą tik refleksogeniniuose taškuose (akupunktūros taškuose). Antra, dėlės kraujotakai daro tiktai mechaninį poveikį. Turima omenyje kraujo išsiurbimas ir vėlesnis jo tekėjimas iš žaizdos. Trečia - dėlės į kraujotakos sistemą prileidžia savo seilių, kuriose yra daugiau kaip 100 įvairiausių aktyvių biologinių medžiagų, kurių švelnus poveikis normalizuoja žmogaus organizmo veiklą. Tokioms medžiagoms priskiriama: hialuronidazas, hirudinas, eglinai, gamtinės liposomos ir kt. Seilės pasižymi ir antibakteriniu poveikiu.

Hialuronidazas - pagrindinio jungiamojo audinio skaidymąsi skatinantis fermentas, kuris, dėlei siurbiant kraują, leidžia į žmogaus organizmą patekti kitoms biologiškai aktyvioms medžiagoms. Skaidomosios hialuronidazo savybės ypač naudingos gydant ligas, kai lieka randų. Destabilizacija skaido E lizinius junginius stabilizuotame fibrine (tai svarbu skaidant trombus) ir E lizinius junginius tarp įvairių baltymų (tokių junginių susidaro esant kai kuriems patologiniams susirgimams).

Hirudinas - kraujo krešėjimą stabdanti medžiaga, pasižymi nuskausminančiomis ir priešuždegiminėmis savybėmis. Jis taip pat būtinas siekiant užkirsti kelią trombų susidarymui.

Eglinai gali sumažinti audinių uždegimą ir pažeidimą sergant tokiomis ligomis kaip reumatoidinis artritas, podagra, plaučių egzema ir pan.

Dėlė teigiamai veikia visą žmogaus organizmą (gerina miegą, apetitą, kelia nuotaiką, normalizuoja medžiagų apykaitą ir imunitetą). Tai lemia kraujotakos normalizacija audiniuose ir papildomas kraujo praturtinimas deguonimi.

Parodymai

Hirudoterapija padeda sergant odos ligomis (furunkuliozė, plikimas, egzema), venų ir arterijų tromboze, tromboflebitu ir pan., LOR ligomis (otitas, aštrus klausos nervų nevritas, gaudesys ausyse ir pan.). Turint ginekologinių (sutrikęs menstruacinis ciklas, adenomiozė, gimdos kaklelio erozija, mastopatija ir pan.); urologinių (kepenų ligos, chroniškas prostatitas, pakartotinis vyriškas nevaisingumas ir pan.); kardiologinių (hipertonija, miokardo infarktas, miokarditas ir pan.) problemų.

Gydymas dėlėmis taikomas turint praktologinių (hemorojus), stomatologinių, kosmetologinių (celiulitas, raukšlės, bloga veido spalva), oftalmologinių (glaukoma, keratitas ir pan.) ligų. Jei yra neurologinių (nevritai), autotransplantacinių, reumatologinių (reumatizmas, sklerodermija), gastroenterologinių (vidurių užkietėjimas, cholicestitas, kolitas, pankreatitas) problemų, sutrikus medžiagų apykaitai (nutukimas, podagra, diatezė).

Šalutiniai poveikiai

Gydytis hirudoterapija nerekomenduotina turint kraujo krešėjimo problemų (hemofilija), piktybinių navikų, nėščiosioms, gydantis kitais būdais.

Dar reikėtų žinoti, kad medicininės dėlės nėra gaudomos vandens telkiniuose vien jau dėl to, kad gamtoje jos plaukioja purvinos, tingios ir sočios.

Medicininės dėlės auginamos specialiose medicininėse laboratorijose, o vėliau parduodamos vaistinėse.

Per hirudoterapijos seansą alkanos dėlės dedamos to organo srityje, kurį reikia gydyti. Dėlių dėjimą turi kontroliuoti gydytojas, nes tik jis gali tiksliai nustatyti vietą, į kurią reikia dėti dėles, todėl jokiu būdu nereiktų mėginti dėlėmis gydytis patiems arba kreiptis į įvairiausio plauko „žiniuonius".

Būkite sveiki.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Visi straipsniai

6 priežastys skubėti pas ginekologą

Jeigu jūs skundžiatės negalavimai lytinių organų srityje negalavimais - privalote apsilankyti pas ginekologą!

Afrodiziakai - aistringai nakčiai

Kokie maisto produktai turi lytinį portaukį ir aktyvumą skatinančių medžiagų?

Akių tinimas

Kaip išvengti akių tinimo, kodėl tinsta akys, kaip elgtis jei tinsta akys.

Alergija maistui

Alergijos rūšys, alergijos simptomai, kaip elgtis pajutus alergijos simptomus.

Alerginis rinitas

Alerginio rinito priežastys, šienligė, alergija žiedadulkėms, alerginio rinito- šienligės gydymas

Alkio jausmas

Kas yra alkio jausmas, kaip atsiranda alkio jausmas, kaip nepersivalgyti.

Amiotrofinė lateralinė sklerozė (ALS)

Kas yra amiotrofinė lateralinė sklerozė, jos simptomai ir gydymas

Antsvorio metimo taisyklės

Kaip kovoti su antsvorių, problemų anaalizavimas norint numesti antsvorį.

Ar aš esu alergiškas?

Alergijos priežastys, alergijos pasireiškimas ir simptomai, alergijos nustatymo būdai

Arbatos nuo peršalimų

Greitai paruošiamos arbatos, veiksmingos arbatos, kitų šalių gėrimai nuo peršalimo.

Liaudiškos priemonės nuo podagros

Vaistažolės nuo podagros, mityba sergant podagra

Mityba sergant cukriniu diabetu

Sveika ir subalansuota mityba yra svarbi sergant cukriniu diabetu arba kitaip vadinama cukralige. Ką turėtumėte žinoti apie mityba sergant cukriniu diabetu.

KMI skaičiuoklė

Kas yra KMI, KMI skaičiavimas, kokios galimos ligų rizikos

Cukrinis diabetas

Cukrinio diabeto simptomai, priežastys ir gydymas. Ką turėtumėte žinoti sergant cukriniu diabetu ir kaip mityba ir fizinis aktyvumas įtakoja 2 tipo cukrinį diabetą.

Podagros gydymas

Podagros simptomai ir gydymas. Kokius vaistus naudoti sergant podagra? Kokią mitybą rinktis sergant podagra? Kokias prevencines priemones taikyti sergant podagra?

Kaip išsirinkti žuvų taukus?

Apie tai, kaip išsirinkti kokybiškus žuvų taukus, kodėl kartais būtina juos vartoti - visi atsakymai į šiuos klausimus šiame straipsnyje.

Kalorijų lentelė

Kas yra Kalorijos? Mėsos, pieno, žuvies, daržovių, vaisių ir uogų, saldumynų kalorijų lentelės.

Kasdieninė veido odos priežiūra

Kaip reika prižiūrėti veido odą, kad ji būtų visados idealios būklės, į ką reikia atsižvelgti renkantis kosmetiką, bei kokie ritualai privalo būti kiekvieną dieną veido odos priežiūroje? Atsakymus į šiuos, ir į kitus klausimus apie veido odos priežiūrą, rasite šitame straipsnyje.

Kojų sąnarių skausmas

Kojų sąnarių skausmas – traumos ar ligos požymis. Dažniausiai žmonės kreipiasi pas gydytojus dėl skausmo kelių sąnariuose, rečiau dubens ir pėdos sąnariuose.

Kaip prižiūrėti veido odą

Kaip teisingai rūpintis veido oda, kokias priemones naudoti, kokios gali būti papildomos veido odos priežiūros

INBEAUTY.LT - išskirtinio dizaino grožio priemonių internetinė parduotuvė. Mūsų prioritetas - suteikti aukščiausią aptarnavimo kokybę jums!
Masažas, kineziterapija, gydomosios ir grožio procedūros
Natūrali produkcija, biologiškai aktyvios medžiagos, imunoreguliatoriai