Sveikai kvepiantys namai
„Rudenį fiziologiškai norisi karčiai šiltų kvapų su prieskonių, dervų natomis, - sako Vilma Žmakova, natūralių kvepalų ir sveikos „Marmozel" kosmetikos kūrėja. - Tam tinka cinamonas, kvapusis šalavijas, levanda, pačiulė, gauruotojo švitrūno derva, miros, bosvelijų derva, stirako derva, ąžuolo kerpių, vetiverijų sunkūs tonai su trupučiu gaivališko mandarino, bergamotės, apelsino ar orą taurinančiais pušų spygliais." Ji pataria šiais kvapais it šildančiu apklotu apsigaubti ir namie, ir išeinant iš jų.
Pavojingas pigumas
Pasak Vilmos, labai svarbu žinoti, kad yra sintetiniai ir natūralūs kvapai. iš pirmo žvilgsnio viliojantis sintetinis vanilės, citrusų ar pušų aromatas suteikia norimo jaukumo ar gaivos. Deja, 95 proc. visų pramoniniams kvapams naudojamų medžiagų yra gaunamos iš naftos, ištirpinamos etilo ar izopropilo alkoholyje.
Šių medžiagų populiarumą lėmė nesudėtingas ir pigus gamybos procesas. Tačiau pigumas turi kitą pusę - neigiamą poveikį sveikatai. Būtent sintetiniai kvapai sukelia galvos skausmus, nerimą, blogą nuotaiką, vėliau alergiją.
Sintetinių kvepiklių, nustelbiančių blogą kvapą (cigarečių ir pan.), veikimo principas primityvus: jie nosies ertmę padengia plona aliejinga plėvele, o sudėtyje esantis formaldehidas ar fenolis slopina nervines ląsteles. Formaldehidas - viena pavojingiausių medžiagų, galinti paskatinti onkologines ligas, astmos priepuolį, ji kenkia virškinimo, hormonų, imuninei sistemai, dirgina kvėpavimo takus, akis, gali sukelti alergijas.
Alternatyva ir nauda sveikatai
Alternatyva sintetiniams kvapams - natūralūs eteriniai aliejai, gaminami iš aromatingų augalų, dažniausiai distiliavimo būdu. Visos civilizacijos naudojo ir tebenaudoja augalų dalis: žiedus, lapus, šaknis, medžių dervas ir sakus sveikatai, maldai bei grožiui.
„Naudodami natūralius kvapus ir kvepalus, saugome ne tik savo, bet ir aplinkinių sveikatą, - teigia uoslės mankštos praktikė Vilma Žmakova. - Natūralių kvapų terapija plačiai naudojama tiek kaip gydymo, tiek kaip prevencinė priemonė, padedanti išvengti peršalimo, streso, nuovargio. Eteriniai aliejai ne tik skaniai kvepia, jie padeda harmonizuoti emocijas, puikiai valo, dezinfekuoja orą - ligų prevencija, padeda atsikratyti galvos skausmų, masažuose aktyvina kraujotaką, šildo raumenis - atpalaiduoja giluminius audinius, nuima karštį ir t.t."
Kvepinimo būdai
Nedidelėje patalpoje galima tiesiog pakabinti atkimštą eterinių aliejų buteliuką su ištraukiamu pagaliuku šalia šildytuvo. Galima pakabinti „žaisliuką" ar kitokią puošmeną ir aplašinti eteriniais aliejais. Natūralūs aromatai gerai laikosi ant natūralių audinių: vilnos, medvilnės, šilko. Pakanka užlašinti 4-10 lašų eterinio aliejaus ar jų derinio. Aktyviai kvepiančių, pvz. rozmarinų, pušų, bazilikų, pipirmėčių, citrinžolių, cinamono eterinių aliejų užteks vos kelių lašų.
Kvapas - tai aromatinių molekulių garavimas, todėl jam sklisti reikalinga šiluma. Paprasta ir populiaru naudoti aromatines lempas, su žvakute arba elektrines. Dažniausiai eteriniai aliejai lašinami į vandenį, tačiau galima lašinti ir į kaitinti tinkantį aliejų, tuomet kvapas sklis subtiliau, pamažu užpildydamas erdvę. Grįžusius namiškius galite pasitikti jausmingais aromatais, perteikiančiais šilumą ir meilę: levandų, rožių, jazminų, santalų, apelsinžiedžių, kvapiųjų kanangų, vanilės.
Galima dubenėlį su vandeniu ir eteriniais aliejais, ar jame sudrėkintą medvilnės gabalėlį padeti ant šildytuvo. Kvapas sklis pamažu, nedidelė temperatūra neperkaitins šilumai jautrių ir ypatingai lakių eterinių aliejų, pvz., citrusų.
Purškiant ir plaunant galima greitai iškvėpinti patalpą. Į purkšti pritaikytą butelį su vėsiu vandeniu įlašinkite eterinių aliejų, gerai supurtykite ir apipurškite: kilimą, užuolaidas ir kitokią tekstilę. 100 ml vandens pakanka 20 lašų eterinių aliejų.
Plaunant grindis, valant kitus paviršius galite įlašinti kelis lašus natūralaus eterinio aliejaus į bekvapius ploviklius. Natūralus būdas išplauti grindis, dezinfekuoti ir pakvepinti aplinką - į dubenį su vandeniu įpilkite nedidėlę saują druskos, su joje ištirpintais eteriniais aliejais: arbatmedžių, levandų, eukaliptų. Ligų profilaktikai galima naudoti imunitetą stiprinančius čiobrelių, raudonėlių, ravensarų, niaouli (penkiagyslių mirtenių) eterinius aliejus.
Renkantis kvapą svarbu, kad jis patiktų, uodžiant sukeltų geras emocijas, prisiminimus. Kvapnios „Marmozel" kosmetikos kūrėja įsitikinusi, kad kvapai, kaip ir muzika, gali pakelti nuotaiką, nuteikti darbui ar atvirkščiai - maloniai atplaiduoti prieš miegą.
Visi straipsniai
6 priežastys skubėti pas ginekologą
Jeigu jūs skundžiatės negalavimai lytinių organų srityje negalavimais - privalote apsilankyti pas ginekologą!
Afrodiziakai - aistringai nakčiai
Kokie maisto produktai turi lytinį portaukį ir aktyvumą skatinančių medžiagų?
Akių tinimas
Kaip išvengti akių tinimo, kodėl tinsta akys, kaip elgtis jei tinsta akys.
Alergija maistui
Alergijos rūšys, alergijos simptomai, kaip elgtis pajutus alergijos simptomus.
Alerginis rinitas
Alerginio rinito priežastys, šienligė, alergija žiedadulkėms, alerginio rinito- šienligės gydymas
Alkio jausmas
Kas yra alkio jausmas, kaip atsiranda alkio jausmas, kaip nepersivalgyti.
Amiotrofinė lateralinė sklerozė (ALS)
Kas yra amiotrofinė lateralinė sklerozė, jos simptomai ir gydymas
Antsvorio metimo taisyklės
Kaip kovoti su antsvorių, problemų anaalizavimas norint numesti antsvorį.
Ar aš esu alergiškas?
Alergijos priežastys, alergijos pasireiškimas ir simptomai, alergijos nustatymo būdai
Arbatos nuo peršalimų
Greitai paruošiamos arbatos, veiksmingos arbatos, kitų šalių gėrimai nuo peršalimo.
Pasirinkite kategoriją
-
Dantų ir dantenų ligos, odontologija: paslaugos, įranga, medžiagos
-
Ekologiški produktai
-
Grožio salonai, soliariumai; jų įranga
-
Holistinė terapija, sveika gyvensena, natūrali medicina, vaistažolės
-
Kosmetika ir parfumerija
-
Lieknėjimas, dietos
-
Ligos ir jų gydymas
-
Maisto papildai ir vitaminai
-
Medicinos centrai, sanatorijos, masažai
-
Optikos, akių klinikos
Liaudiškos priemonės nuo podagros
Vaistažolės nuo podagros, mityba sergant podagra
Mityba sergant cukriniu diabetu
Sveika ir subalansuota mityba yra svarbi sergant cukriniu diabetu arba kitaip vadinama cukralige. Ką turėtumėte žinoti apie mityba sergant cukriniu diabetu.
KMI skaičiuoklė
Kas yra KMI, KMI skaičiavimas, kokios galimos ligų rizikos
Cukrinis diabetas
Cukrinio diabeto simptomai, priežastys ir gydymas. Ką turėtumėte žinoti sergant cukriniu diabetu ir kaip mityba ir fizinis aktyvumas įtakoja 2 tipo cukrinį diabetą.
Podagros gydymas
Podagros simptomai ir gydymas. Kokius vaistus naudoti sergant podagra? Kokią mitybą rinktis sergant podagra? Kokias prevencines priemones taikyti sergant podagra?
Kaip išsirinkti žuvų taukus?
Apie tai, kaip išsirinkti kokybiškus žuvų taukus, kodėl kartais būtina juos vartoti - visi atsakymai į šiuos klausimus šiame straipsnyje.
Kalorijų lentelė
Kas yra Kalorijos? Mėsos, pieno, žuvies, daržovių, vaisių ir uogų, saldumynų kalorijų lentelės.
Kasdieninė veido odos priežiūra
Kaip reika prižiūrėti veido odą, kad ji būtų visados idealios būklės, į ką reikia atsižvelgti renkantis kosmetiką, bei kokie ritualai privalo būti kiekvieną dieną veido odos priežiūroje? Atsakymus į šiuos, ir į kitus klausimus apie veido odos priežiūrą, rasite šitame straipsnyje.
Kojų sąnarių skausmas
Kojų sąnarių skausmas – traumos ar ligos požymis. Dažniausiai žmonės kreipiasi pas gydytojus dėl skausmo kelių sąnariuose, rečiau dubens ir pėdos sąnariuose.
Kaip prižiūrėti veido odą
Kaip teisingai rūpintis veido oda, kokias priemones naudoti, kokios gali būti papildomos veido odos priežiūros