„Artėjant žiemai žmonės ima skųstis sausėjančia, raustančia oda. Neišsigąskite, tiesiog atidžiau ja ir savimi rūpinkitės. Rinkitės natūralias odos priežiūros priemones, stenkitės sveikai valgyti, daug judėkite gryname ore ir apgaubkite šiluma bei dėmesiu artimuosius."
Racione - vanduo ir sezoninės daržovės
Dauguma yra girdėję, kad per dieną reikia išgerti apie du litrus vandens. Noras gerti jau signalizuoja, kad organizmas prarado kokį procentą gyvybiškai svarbaus vandens. Troškulio simptomai gali būti išdžiūvusi burna, skaudanti ar svaigstanti galva ir netgi silpnumo jausmas. Tad būtinai išgerkite bent kelias stiklines vandens per dieną. Galite jį pagardinti mėtos lapeliu, griežinėliu citrinos ar svarainio.
Žalias, gyvas maistas - švieži, sezoniniai vaisiai ir daržovės - turėtų sudaryti bent pusę raciono. Šiuo metu ji rekomenduoja pastarnokus, petražolių šaknis, salierus, burokėlius, morkas.
Ji rekomenduoja gaminti paprastą, kuo mažiau arba kuo paprasčiau termiškai apdorotą maistą - mėgautis grynu paprastu skoniu. Be to, tokį maistą daug paprasčiau suvirškinti, jis neapsunkins, nenaudos daug energijos, kuri rudenį tokia reikalinga vidinei šilumai saugoti, ramybei ir dvasiniam komfortui palaikyti.
Pereinamuoju sezonu, kai daug energijos eikvojame prisitaikymui, netinka ilgai badauti ar stipriai valyti organizmą, nes organizme vyksta kaupimo procesai. Visgi reti pasninkai ir saikingas vartojimas yra labai reikalingi dalykai. Ypač tiems, kurie valgo daug perdirbto maisto.
Sveikai ir, svarbiausia, saikingai valgant oda gražės dėl bendro organizmo stiprinimo, gaus būtiną sveikai ląstelių sintezei maistą, pagerės jos spalva, mažės sausumas, bėrimai.
Odai - riebesni kremai
„Labai svarbu orams vėstant ne tik gerai drėkinti sausėjančią odą, bet ir tinkamai apsaugoti nuo drėgmės išgarinimo veikiant vėjui, šalčiui - tepti riebesniu apsauginiu kremu. Jei oda pleiskanoja, reikia lengvai, švelnia kempine ar avižiniais miltais, moliu nušveisti negyvas ląsteles ir tik tuomet gausiai sudrėkinti ir pamaitinti tausojančiu riebesniu kremu ar aliejumi. Nepiktnaudžiaukite odos šveitimu, pakanka tai atlikti 1-2 kartus per mėnesį. Šveiskite švelniai , nepažeisdami odos, tik nubraukdami atsilupusias ląsteles. Turint matomus paviršinius kapiliarus būkite dar švelnesnės sau."
Karštas vanduo sausina odą, tad ryte geriausia maudytis po šiltu dušu, ne ilgiau kaip 10 minučių, nes ilgiau būnant oda irgi ima sausėti. Ieškokite natūralaus švelnaus muilo, kurio sudėtyje yra sviestemdžių aliejaus, nerafinuotų kokosų, palmių, alyvuogių, saulėgrąžų, simondsijų aliejų, ramunėlių, levandų ir kitų odą tausojančių eterinių aliejų.
Stenkitės nenaudoti prausiklių, kurių sudėtyje yra šarmo, stipriai sausinančio odą, keičiančio odos paviršiaus mikrofloros pusiausvyrą, ardančio rūgštinę odos paviršiaus apsauginę terpę. Tai puiki dirva aknę sukeliančioms bakterijoms, odos išsausėjimui. Jeigu nepažeisime apsauginio odos sluoksnio, ji pati puikiai sugebės šalinti negyvas paviršines ląsteles, nešvarumus, bus sveika ir graži.
Veidą prauskite vėsiu vandeniu (tinka ledo tirpsm vanduo, žolelių nuovirai), tuomet nusisausinkite, gausiai apsipurkškite drėkikliu (hidrolatu ar jų deriniu) ir patepkite aliejumi ar kremu pagal odos tipą.
Grynus aliejus, natūralius kremus būtina tepti ant drėgnos veido ar kūno odos, nes tik tokiu būdu susidaro emulsija, kuri susigeria į odą, padeda išlaikyti drėgmę gilesniuose sluoksniuose ir saugo nuo temperatūros pokyčių, oro taršos. Tepant ant drėgnos odos lengva pajusti, ar reikia riebiau, ar lengviau - nesibaiminti blizgesio, nesutepti rūbų. Skirtingai nuo pramoninių produktų, natūralių, sveikų priemonių reikia labai nedaug (visam kūnui pakanka 2-3, daugiausia 5 mililitrų (arbat. šaukštelio) aliejaus). Jeigu aliejus, kremas blizga ant odos ilgiau nei 5 minutes - padauginote. Jeigu akimirksniu susigėrė, tepkite dar vieną sluoksnį - oda ištroškusi tikro maisto.
Jei per dieną daug laiko praleidžiate patalpoje, kur oras sausas, pajutę odos sudirgimą (sausumą ar karštį) apipurkškite veidą hidrolatu, galima ir ant makiažo. Hidrolatai (rožių, arabinių jazminaičių, pelargonijų, rozmarinų, citrininių verbenų, čiobrelių, levandų, juodųjų serbentų, romaniškų ramunėlių ir kt.) arba iš jų pagaminti tonikai-drėkikliai drėkina, skaistina ir kvepina odą. Palaiko odos jaunystę, stangrumą, aktyvina atsinaujinimo procesus. Atstato sveiką odos rūgštingumą. „Tik sudrėkinę nebėkite iškart į vėsų orą. O jei jaučiate, jog drėkinimo hidrolatais nepakanka, kad oda nurimtų, vadinasi, trūksta apsaugos - riebalų, t.y. kremo ar aliejaus."
Vakare valyti odą ji siūlo vandeniu ir aliejumi. Tam tinka simondsijų, vynuogių kauliukų, arganų ir kiti aliejai ar iš aliejų ir hidrolatų pagamintas makiažo valiklis. Jis lengvai nuvalo makiažą, nešvarumus, gaivina. Augalų vandenys tausoja ir drėkina odą, aliejus „suriša" vandenyje netirpstančius nešvarumus.
Nusivalę nuskalaukite veidą vandeniu, nusausinkite ir vėl gausiai sudrėkinkite augaliniu vandeniu. Rudens vakarą rekomenduojama gausiau pamaitinti riebesniu kremu, aliejumi, kad per naktį prisisotintų vertingųjų medžiagų. Kiek vėliau, žiemą, priešingai nei vasarą, vakare oda gausiau drėkinama, o dieną gausiau maitinama.
Vieną ar keletą kartų per mėnesį (sveikai odai rečiau, probleminei - dažniau) verta odą papildomai valyti, stangrinti, tonizuoti, drėkinti, prisodrinti naudingųjų vitaminų, mineralų - naudoti molio ar augalines kaukes. Įvairių rūšių molis puikiai tinka veidui, kūnui, netgi plaukams plauti. Praturtintas baziniais ir eteriniais aliejais, augaliniais milteliais molis stebuklingai veikia odą: ji liaujasi būti sausa, išnyksta pleiskanos, rečiau riebaluojasi plaukai ir t.t. Molio kaukės tinka ir riebios odos sebumo balansavimui (tuomet į miltelius nepilkite aliejaus), jos išvalo ir sutraukia poras.
Oda - sveikatos veidrodis. Vien išorinėmis priemonėmis nepasieksime ilgalaikių ir stulbinančių rezultatų. Todėl į dienotvarkę būtinai įtraukite ir mankštą. Ji suaktyvina kraujotaką, taigi ir odos mitybą, o prakaituojant iš kūno pašalinami toksinai. O kur dar it dūmas išnykusi įtampa, malonus energijos antplūdis ir iš vidaus nušviečiantis gyvenimo džiaugsmas.
Visi straipsniai
6 priežastys skubėti pas ginekologą
Jeigu jūs skundžiatės negalavimai lytinių organų srityje negalavimais - privalote apsilankyti pas ginekologą!
Afrodiziakai - aistringai nakčiai
Kokie maisto produktai turi lytinį portaukį ir aktyvumą skatinančių medžiagų?
Akių tinimas
Kaip išvengti akių tinimo, kodėl tinsta akys, kaip elgtis jei tinsta akys.
Alergija maistui
Alergijos rūšys, alergijos simptomai, kaip elgtis pajutus alergijos simptomus.
Alerginis rinitas
Alerginio rinito priežastys, šienligė, alergija žiedadulkėms, alerginio rinito- šienligės gydymas
Alkio jausmas
Kas yra alkio jausmas, kaip atsiranda alkio jausmas, kaip nepersivalgyti.
Amiotrofinė lateralinė sklerozė (ALS)
Kas yra amiotrofinė lateralinė sklerozė, jos simptomai ir gydymas
Antsvorio metimo taisyklės
Kaip kovoti su antsvorių, problemų anaalizavimas norint numesti antsvorį.
Ar aš esu alergiškas?
Alergijos priežastys, alergijos pasireiškimas ir simptomai, alergijos nustatymo būdai
Arbatos nuo peršalimų
Greitai paruošiamos arbatos, veiksmingos arbatos, kitų šalių gėrimai nuo peršalimo.
Pasirinkite kategoriją
-
Dantų ir dantenų ligos, odontologija: paslaugos, įranga, medžiagos
-
Ekologiški produktai
-
Grožio salonai, soliariumai; jų įranga
-
Holistinė terapija, sveika gyvensena, natūrali medicina, vaistažolės
-
Kosmetika ir parfumerija
-
Lieknėjimas, dietos
-
Ligos ir jų gydymas
-
Maisto papildai ir vitaminai
-
Medicinos centrai, sanatorijos, masažai
-
Optikos, akių klinikos
Liaudiškos priemonės nuo podagros
Vaistažolės nuo podagros, mityba sergant podagra
Mityba sergant cukriniu diabetu
Sveika ir subalansuota mityba yra svarbi sergant cukriniu diabetu arba kitaip vadinama cukralige. Ką turėtumėte žinoti apie mityba sergant cukriniu diabetu.
KMI skaičiuoklė
Kas yra KMI, KMI skaičiavimas, kokios galimos ligų rizikos
Cukrinis diabetas
Cukrinio diabeto simptomai, priežastys ir gydymas. Ką turėtumėte žinoti sergant cukriniu diabetu ir kaip mityba ir fizinis aktyvumas įtakoja 2 tipo cukrinį diabetą.
Podagros gydymas
Podagros simptomai ir gydymas. Kokius vaistus naudoti sergant podagra? Kokią mitybą rinktis sergant podagra? Kokias prevencines priemones taikyti sergant podagra?
Kaip išsirinkti žuvų taukus?
Apie tai, kaip išsirinkti kokybiškus žuvų taukus, kodėl kartais būtina juos vartoti - visi atsakymai į šiuos klausimus šiame straipsnyje.
Kalorijų lentelė
Kas yra Kalorijos? Mėsos, pieno, žuvies, daržovių, vaisių ir uogų, saldumynų kalorijų lentelės.
Kasdieninė veido odos priežiūra
Kaip reika prižiūrėti veido odą, kad ji būtų visados idealios būklės, į ką reikia atsižvelgti renkantis kosmetiką, bei kokie ritualai privalo būti kiekvieną dieną veido odos priežiūroje? Atsakymus į šiuos, ir į kitus klausimus apie veido odos priežiūrą, rasite šitame straipsnyje.
Kojų sąnarių skausmas
Kojų sąnarių skausmas – traumos ar ligos požymis. Dažniausiai žmonės kreipiasi pas gydytojus dėl skausmo kelių sąnariuose, rečiau dubens ir pėdos sąnariuose.
Kaip prižiūrėti veido odą
Kaip teisingai rūpintis veido oda, kokias priemones naudoti, kokios gali būti papildomos veido odos priežiūros