Pienligės gydymas
Atnaujinta: 2018-01-17

 

Statistika teigia, kad su pienlige bent kartą yra susidūrusios 75 proc. moterų. Tai grybelinė lytinių organų infekcija. Šią ligą sukeliantis grybelis gyvena kiekvienos moters organizme, tačiau tik sukūrus reikalingas sąlygas (kai pakinta natūrali makšties mikroflora), grybelis dažniausiai suveši ir pasireiškia ne įtin malonia liga.

Pienligė daugeliui moterų žinoma liga. Specialistai teigia, kad dažniausiai ši liga pasireiškia cukriniu diabetu sergančioms, nesveiką gyvenseną propaguojančioms moterims.

 

 Kaip pastebėti?

Sklando neteisinga nuomonė, kad pirmas ženklas, jog pasireiškė pienligė - nemalonus kvapas iš makšties. Tai netiesa. Pirmas ženklas - baltos išskyros, kurios tampa panašios į varškės gumuliukus. Yra ir daugiau simptomų:

  • Jautrumas ir skausmas šlapinimosi metu,
  • Stiprus ar silpnesnis lytinių organų niežėjimas,
  • Lytinių organų perštėjimas,
  • Negausus kraujavimas,
  • Lytiniai organai patinsta, tampa dirglūs, juos graužia, kartais net degina,
  • Skausmas lytinių santykių metu.

Teigiama, jog kartais gali pasireikšti ir besimptomė šios ligos forma. Dažniausiai pienligę nustato ginekologas apžiūros metu ir paskiria gydymą. Gydytojai teigia, jog ne visas ligos formas būtina gydyti. Kartais moterims padaugėja išskyrų, tačiau neatsiranda kitų nemalonių simptomų ir liga nepaūmėja. Tačiau jei jaučiate ryškius simptomus, o ypač skausmą ir deginimą - patariama kreipis į gydytoją, kuris nurodys, kaip elgtis toliau.

 

Kodėl susergama pienlige?

 

Makšties kandidozę (pienligę) sukelia baltasis grybelis, kuris randamas kiekvienos moters organizme. Pienligė nepriskiriama prie lytiškai plintančių ligų, tačiau ginekologai pabrėžia, jog vyras gali būti grybelio nešiotojas ir užkrėsti moterį lytinio akto metu. Taip dažniausiai nutinka moterims, kurioms pienligė kartojasi nuolatos. Prieš gydantis nuo pienligės, naudinga išsiaiškinti, kodėl pasireiškė ši liga. Taip galėsite užkirsti kelią jos pasikartojimui.

 Makšties kandidozę gali sukelti:


  • Nėštumas. Dažniausiai nuo pirmo - trečio semestro metu nėščiosioms pasireiškia pienligės simptomai,
  • Gydymasis antibiotikais, kurie ardo organizmo mikroflorą,
  • Sintetinis apatinis trikotažas. Nuo jo makšties temperatūra pakyla, o drėgmė ir šiluma puiki priežastis suvešėti grybeliui,
  • Geriamieji kontraceptikai,
  • Didelis stresas,
  • Cukrinis diabetas,
  • Nesveikas maitas.

Viena iš pačių netikėčiausių šios ligos priežasčių - itin aptempti drabužiais. Gydytojai teigia, kad būtent dėl šios priežasties tikimybė pienligei pasireikšti gali padidėti net dvigubai. Kai kurios moterys neteisingai mano, jog makšties kandidozę sukelia lytinių organų neprižiūrėjimas. Ginekologai skuba pabrėžti, jog dažniau šią ligą sukelia per didelė lytinių organų priežiūra. Moters makštis yra savaime išsivalanti organizmo dalis, todėl palaikyti higienai užtenka plauti išorinius lytinius organus intymios higienos prausikliais. Kai kurios moterys mėnesinių metu siekia kaip reikiant išsivalyti ir tokiu būdu gali „pažadinti" kandida grybelį.

Taip pat patariama išsiaiškinti, dėl kokių priežasčių Jums pasireiškė pienligė. Dažnai ši liga pasireiškia sergant kitomis ligomis - kai organizmas nusilpęs. Jei pienligė kartojasi nuolatos ir aiškių priežasčių nematote - verta pasitikrinti. Greičiausiai tai pranašas apie cukrinį diabetą ar kitą rimtą ligą.

 

Kaip gydyti?

Nustačius makšties kandidozę, pirmiausia patariama susirūpinti savo organizmu ir imunine sistema. Gydytojai teigia, jog dažniausiai ši liga pasireiškia moterims, vengiančioms daug skaidulų turinčio maisto: kefyro, lieso jogurto, rupios duonos, košių, rūgščių pieno produktų. Taigi, prieš perkant tabletes, pirmiausia patariama sustiprinti organizmą - valgyti daug vitaminų ir maistingų medžiagų turinčio maisto. Stebėkite save: gali būti, kad pakeitus įpročius liga pasišalins pati. Jei ne, gydytojai siūlo dar vieną natūralų metodą: į nupjauto tampono vidų įlašinti du lašelius eterinio aliejaus ir įsidėti tamponą nakčiai.

Yra nemažai vaistų nuo šio makšties grybelio. Tai gali būti ir makšties tabletės, žvakutės, kremas ar geriamosios tabletės. Pastarosios nepatariamos nėščioms ar maitinančioms moterims. Ar gydymas bus ilgas, priklauso nuo ligos ir Jūsų veiksmų. Kartais pakanka vienkartinio gydymo vaistais, o kartais gydymas gali užsitęsti iki kelių mėnesių. Jei  pienligės nepavyksta įveikti ilgą laiko tarpą arba ji dažnai kartojasi, reikia pakartotinai kreiptis į gydytojus, kurie patartų, kaip toliau elgtis. Vis dažniau nutinka taip, kad grybelis tampa atsparus kelis kartus naudotiems vaistams. Būtent dėl šios priežasties specialistai pataria, kuo įmanoma daugiau propaguoti natūralius gydymo metodus.

 

Pienligė nėštumo metu

Net 40 proc. pienligės atvejų pasireiškia neščiosioms. Taip atsitinka todėl, kad nėštumo metu organizmas patiria daug pokyčių ir streso, išsibalansuoja, pakinta makšties mikroflora. Kartais būsimos mamos mano, kad tai tik laikinas nėštumo metu pasireiškiantis negalavimas ir nekreipia dėmesio į simptomus. Tačiau gydytojai griežtai pataria nepraleisti pro akis šios ligos ir imtis gydymo. Nėščioms moterims patariama kuo įmanoma daugiau gydytis natūraliai, o nepavykus naudoti makšties žvakutes ar tabletes. Jos veikia vietiškai, todėl jokios medžiagos nepatenka į kraujo sistemą. Negydant pienligės nėštumo metu, po gimdymo, kai vaikas praeis pro gimdos organus, labai tikėtina, jog kūdikiui taip pat pasireikš pienligė. Taigi tada teks gydytis ir mamytei, ir vaikeliui.

 

Kūdikių pienligė

 

Kas trečiam kūdikiui pasireiškia pienligė. Dažniausia to priežastis - dažnas kūdikių atpylinėjimas po valgio. Būtent dėl to, kad naujagimiai atpylinėja gana dažnai, pienligė pasireiškia dažniausiai iki 5 mėnesio. Kūdikiui dažnai atpylinėjant, susidaro rūgšti terpė, kurioje labai patogu vešėti grybeliui ir tada pasireiškia pienligė. Mažyliams išbąla liežuvis, ant dantenų, odos, vidinių skruosto pusių gali atsirasti mažos baltos dėmelės. Šiuos vienintelius ir nežymius požymius tėveliai ne visada pastebi, todėl dažniausiai apie vaiko pienligę praneša gydytojai apžiūros metu. Pienligė dažniausiai pasireiškia tiems kūdikiams, kuriems teko vartoti antibiotikus arba gimusiems neišnešiotiems. Šių vaikelių organizmas labiau nusilpęs, todėl liga pasireiškia dažniau.

Kartais tenka skaityti, kad soda yra pirmiausias vaistas nuo vaikų pienligės. Gydytojai griežtai draudžia šiuo būdu gydyti savo mažylius. Nuo sodos vaiko organizmas sudirgs, gali būti, kad vaikelis ims dar dažniau atpylinėti ir taip liga tik paūmės, tačiau jokiu būdų nebus išgydyta. Jei mažylis serga pienlige, gydytojai patars tepamų vaistų nuo grybelio, kuriais patepę vaiko burnos ertmę ir liežuvį, lengvai įveiksite ligą. Dažniausiai toks gydymas užtrunka iki penkių dienų. Pats paprasčiausias būdas išvengti pienligės - po kiekvieno maitinimo apvalyti vaiko liežuvį ir dantenas virintu vandeniu suvilgyta marle. Dažniausiai šis būdas padeda įveikti ir ką tik prasidėjusią ligą.


Jei kūdikis serga pienlige, kartais per suskilinėjusius krūties spenelius liga gali užsikrėsti ir mama. Todėl patariama atidžiai stebėti vaiko ir savo organizmą. Dažniausiai to neprireikia, tačiau, jei jaučiate, kad spenelius pradeda niežėti - gydymui pakanka patepti tuo pačiu kremuku, kuriuo gydote kūdikį.„Vos grįžome iš ligoninės ir teko susidurti su pienlige. Kai seselė atėjo apžiūrėti kūdikį, pasakė, jog matyti apnašos ant liežuvio ir gomurėlio. Tai - prasidedančios pienligės ženklas. Seselė liepė kaskart po maitinimo šias vietas pavalyti soda suvilgyta marle. Savaitę vykdžiau šiuos nurodymus ir atėjusi aplankyti pediatrė kelių savaičių leliukui jau išrašė gelį nuo grybelio. Jį tepti reikėjo keturis kartus per dieną, tačiau ir šis gydymas nepadėjo. Nebežinojau, ką daryti, kai perskaičiau, kad nuo kūdikių pienligės galima apsiginti virintu vandeniu. Keista, kad vaiko burnytę pavalyti užteko vieną dieną po kiekvieno maitinimo ir jau vakare buvo matyti aiškus rezultatas." Laima (26 m.)

 

Vyrų pienligė

Dažnai manoma, jog pienligė - tik moterų liga. Tačiau tai netiesa. Šia liga gali užsikrėsti ir vyrai. Vyriška pienligė vadinama kandidoziniu balanitu. Ji gali pasireikšti niežėjimu, deginimu, odos po apyvarpe arba galvutės odos jautrumu, skausmu šlapinantis, mylintis. Taip pat gali pasirodyti išskyrų iš po apyvarpės, primenančių varškę. Lytiniai organai parausta, tampa sunku atsmaukti apyvarpę. Gydant reikia infekuotus organus tepti kremu nuo grybelio, prausti švariu grynu vandeniu. Dažniausiai vyrams ši liga pasireiškia be jokių simptomų. Kadangi pienligė - užkrečiama liga. Vyras gali ja užsikrėsti sekso metu nuo partnerės, ši išsigydys, o vyrui nesijaus jokių simptomų. Tačiau, jei partnerei pienligė kartojasi vėl - patariama gydymu užsiimti abiems ir taip užkirsti kelią ligos pasikartojimui.

 Justina Kabakaitė

Sveikatosstudija.lt  informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Visi straipsniai

6 priežastys skubėti pas ginekologą

Jeigu jūs skundžiatės negalavimai lytinių organų srityje negalavimais - privalote apsilankyti pas ginekologą!

Afrodiziakai - aistringai nakčiai

Kokie maisto produktai turi lytinį portaukį ir aktyvumą skatinančių medžiagų?

Akių tinimas

Kaip išvengti akių tinimo, kodėl tinsta akys, kaip elgtis jei tinsta akys.

Alergija maistui

Alergijos rūšys, alergijos simptomai, kaip elgtis pajutus alergijos simptomus.

Alerginis rinitas

Alerginio rinito priežastys, šienligė, alergija žiedadulkėms, alerginio rinito- šienligės gydymas

Alkio jausmas

Kas yra alkio jausmas, kaip atsiranda alkio jausmas, kaip nepersivalgyti.

Amiotrofinė lateralinė sklerozė (ALS)

Kas yra amiotrofinė lateralinė sklerozė, jos simptomai ir gydymas

Antsvorio metimo taisyklės

Kaip kovoti su antsvorių, problemų anaalizavimas norint numesti antsvorį.

Ar aš esu alergiškas?

Alergijos priežastys, alergijos pasireiškimas ir simptomai, alergijos nustatymo būdai

Arbatos nuo peršalimų

Greitai paruošiamos arbatos, veiksmingos arbatos, kitų šalių gėrimai nuo peršalimo.

Liaudiškos priemonės nuo podagros

Vaistažolės nuo podagros, mityba sergant podagra

Mityba sergant cukriniu diabetu

Sveika ir subalansuota mityba yra svarbi sergant cukriniu diabetu arba kitaip vadinama cukralige. Ką turėtumėte žinoti apie mityba sergant cukriniu diabetu.

KMI skaičiuoklė

Kas yra KMI, KMI skaičiavimas, kokios galimos ligų rizikos

Cukrinis diabetas

Cukrinio diabeto simptomai, priežastys ir gydymas. Ką turėtumėte žinoti sergant cukriniu diabetu ir kaip mityba ir fizinis aktyvumas įtakoja 2 tipo cukrinį diabetą.

Podagros gydymas

Podagros simptomai ir gydymas. Kokius vaistus naudoti sergant podagra? Kokią mitybą rinktis sergant podagra? Kokias prevencines priemones taikyti sergant podagra?

Kaip išsirinkti žuvų taukus?

Apie tai, kaip išsirinkti kokybiškus žuvų taukus, kodėl kartais būtina juos vartoti - visi atsakymai į šiuos klausimus šiame straipsnyje.

Kalorijų lentelė

Kas yra Kalorijos? Mėsos, pieno, žuvies, daržovių, vaisių ir uogų, saldumynų kalorijų lentelės.

Kasdieninė veido odos priežiūra

Kaip reika prižiūrėti veido odą, kad ji būtų visados idealios būklės, į ką reikia atsižvelgti renkantis kosmetiką, bei kokie ritualai privalo būti kiekvieną dieną veido odos priežiūroje? Atsakymus į šiuos, ir į kitus klausimus apie veido odos priežiūrą, rasite šitame straipsnyje.

Kojų sąnarių skausmas

Kojų sąnarių skausmas – traumos ar ligos požymis. Dažniausiai žmonės kreipiasi pas gydytojus dėl skausmo kelių sąnariuose, rečiau dubens ir pėdos sąnariuose.

Kaip prižiūrėti veido odą

Kaip teisingai rūpintis veido oda, kokias priemones naudoti, kokios gali būti papildomos veido odos priežiūros

INBEAUTY.LT - išskirtinio dizaino grožio priemonių internetinė parduotuvė. Mūsų prioritetas - suteikti aukščiausią aptarnavimo kokybę jums!
Masažas, kineziterapija, gydomosios ir grožio procedūros
Natūrali produkcija, biologiškai aktyvios medžiagos, imunoreguliatoriai