Mes, žmonės, esame gamtos dalis ir turime prisitaikyti prie joje vykstančių pokyčių. Deja, dažnai tai būna sudėtinga: keičiantis sezonams, ypač ateinant žiemai, susiduriame su įvairiomis peršalimo ligomis, kurioms mūsų organizmas nespėja laiku duoti tinkamo atkirčio. Vadovaudamiesi šiomis paprastomis taisyklėmis išvengsite nemalonios slogos ir užkirsite kelią rimtesnei ligai.
Kvėpuokite šviežiu oru
Nors ir nesinori įsileisti šaltuko, dažnai vėdinkite tiek namų, tiek biuro patalpas. Peršalimas yra užkrečiamas ir aplinkiniams kosint bei čiaudant mikrobai plinta oru. Patalpos orą taip pat padės išvalyti eteriniai aliejai, pagaminti iš augalų, pasižyminčių antiseptinėmis savybėmis: arbatmedžio, eukaliptų, čiobrelių, rozmarinų. Eteriniai aliejai ne tik paskleis patalpoje malonų kvapą, bet ir išvalys orą nuo mikrobų. Tačiau negalima pamiršti, kad eteriniai aliejai taip pat turi ir stiprų poveikį organizmui, todėl nepersistenkite: patalpai, kuri ne didesnė kaip 60 kvadratinių metrų, dezinfekuoti pakaks išgarinti 8 lašus eterinio aliejaus porą kartų per dieną. |
Siaučiant gripo sezonui venkite patalpų, kuriose yra daug žmonių. Darbo susitikimus geriau organizuoti mažesnėmis grupėmis arba rinktis didesnę patalpą.
Dažnai plaukite rankas
Norint apsisaugoti nuo mikrobų patartina kuo dažniau plauti rankas. Tai gali pasirodyti nesvarbu, tačiau virusą gali pernešti įvairūs daiktai: durų rankenos, laiptų turėklai, netgi jūsų peršalusio kolegos išmanusis telefonas gali tapti viruso perdavimo šaltiniu.
Mažiau šildymo
Gali pasirodyti netikėta, tačiau šiluma ir sausas oras turi neigiamą įtaką kvėpavimo takų išskyroms, apsaugančioms organizmą nuo mikrobų. Dėl šių priežasčių net ir šaltuoju sezonu piktnaudžiauti šiluma neverta: namuose temperatūra turėtų siekti ne daugiau kaip 19-20 laipsnių. Orą labai sausina elektriniai šildytuvai, todėl jei juos naudojate apsvarstykite oro drėkintuvo naudojimo galimybę - drėgnesnis oras leis palaikyti sveiką kvėpavimo takų mikroflorą.
Daugiau judėkite
Judant ląstelėse, kontrolinėse imuninės sistemos ląstelėse cirkuliuoja daugiau kraujo, taigi jos funkcionuoja efektyviau. Net jei neturite laiko mėgautis mėgstama sporto šaka, daugiau judėkite kasdieniame gyvenime: į darbą eikite pėsčiomis, išlipkite viena stotele anksčiau ir panašiai.
Palepinkite žarnyno florą
Apie 70 proc. mūsų kūno imuninių ląstelių yra virškinimo sistemoje, todėl palaikyti gerą jos veiklą šaltuoju sezonu ypač svarbu. Tai padaryti paprasta - valgykite probiotinį jogurtą, pelėsinius sūrius ar kitus pieno produktus, turinčius „gerųjų bakterijų".
Pasilepinkite eteriniais aliejais
|
Valgykite protingai
Su maistu mūsų organizmas gauna ne tik funkcionavimui reikalingas medžiagas, bet ir naudingus vitaminus bei mineralus. Norint apsisaugoti nuo žiemos ligų patartina vartoti antiseptiniu poveikiu pasižyminčius bičių produktus. Vienas populiariausių ir nuo seno žinomų metodų imunitetui stiprinti bei peršalimui įveikti yra medus. Šis produktas pasižymi daugeliu gerų savybių: efektyviai malšina gerklės skausmą, turi antioksidantų, gerina kalcio įsisavinimą, minkština ir maitina odą. Taip pat išmėginkite ir bičių duonelę, žiedadulkes, pikį. Šie produktai savyje saugo organizmui naudingų ir būtinų medžiagų kompleksą.
Kelią peršalimui užkirsti padeda vitaminas C, tačiau neskubėkite gerti tablečių! Šio vitamino galite gauti iš citrusinių vaisių: šviežiai spaustos sultys puikiai tiks dienai pradėti. Taip pat veiksmingas ir liaudyje paplitęs imuniteto stiprinimo būdas - citrusinių vaisių (apelsino arba citrinos), medaus ir imbiero mišinio vartojimas. Šis mišinys turi būti vartojamas kasdien, po arbatinį šaukštelį ar du ir gali būti laikomas paruoštas keletą dienų. Imbieras - puikus gelbėtojas užklupus peršalimui. Jį galima vartoti šviežią arba džiovintą, ruošti arbatą arba skaninti gaminamą maistą.
Kitas populiarus peršalimo mikrobų priešas - česnakas. Tai puiki prieskoninė daržovė, pasižyminti plačiu antibakterinio aktyvumo spektru ir neleidžianti vystytis mikroorganizmams. Tačiau česnakas turi vieną minusą - ne visada malonų kvapą. Norint pasinaudoti česnako antibakterine galia nebūtina jį valgyti žalią, kai jis skleidžia daugiausiai kvapo. Galite daugiau česnako dėti į gaminamus patiekalus: didelis kiekis česnako puikiai tiks aštriam maistui gardinti ir nepaliks nemalonaus kvapo.
Siekiant išvengti slogos ir kitų peršalimo ligų reikėtų valgyti pilnavertį ir sveiką maistą, organizmui suteikiantį papildomai mineralų ir vitaminų. Jei vis dėlto manote, kad su maistų šių medžiagų, gerkite mineralinio vandens, jis taip pat padės ir virškinimo sistemai.
Laisvalaikio gido anonsas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama.
Visi straipsniai
6 priežastys skubėti pas ginekologą
Jeigu jūs skundžiatės negalavimai lytinių organų srityje negalavimais - privalote apsilankyti pas ginekologą!
Afrodiziakai - aistringai nakčiai
Kokie maisto produktai turi lytinį portaukį ir aktyvumą skatinančių medžiagų?
Akių tinimas
Kaip išvengti akių tinimo, kodėl tinsta akys, kaip elgtis jei tinsta akys.
Alergija maistui
Alergijos rūšys, alergijos simptomai, kaip elgtis pajutus alergijos simptomus.
Alerginis rinitas
Alerginio rinito priežastys, šienligė, alergija žiedadulkėms, alerginio rinito- šienligės gydymas
Alkio jausmas
Kas yra alkio jausmas, kaip atsiranda alkio jausmas, kaip nepersivalgyti.
Amiotrofinė lateralinė sklerozė (ALS)
Kas yra amiotrofinė lateralinė sklerozė, jos simptomai ir gydymas
Antsvorio metimo taisyklės
Kaip kovoti su antsvorių, problemų anaalizavimas norint numesti antsvorį.
Ar aš esu alergiškas?
Alergijos priežastys, alergijos pasireiškimas ir simptomai, alergijos nustatymo būdai
Arbatos nuo peršalimų
Greitai paruošiamos arbatos, veiksmingos arbatos, kitų šalių gėrimai nuo peršalimo.
Pasirinkite kategoriją
-
Dantų ir dantenų ligos, odontologija: paslaugos, įranga, medžiagos
-
Ekologiški produktai
-
Grožio salonai, soliariumai; jų įranga
-
Holistinė terapija, sveika gyvensena, natūrali medicina, vaistažolės
-
Kosmetika ir parfumerija
-
Lieknėjimas, dietos
-
Ligos ir jų gydymas
-
Maisto papildai ir vitaminai
-
Medicinos centrai, sanatorijos, masažai
-
Optikos, akių klinikos
Liaudiškos priemonės nuo podagros
Vaistažolės nuo podagros, mityba sergant podagra
Mityba sergant cukriniu diabetu
Sveika ir subalansuota mityba yra svarbi sergant cukriniu diabetu arba kitaip vadinama cukralige. Ką turėtumėte žinoti apie mityba sergant cukriniu diabetu.
KMI skaičiuoklė
Kas yra KMI, KMI skaičiavimas, kokios galimos ligų rizikos
Cukrinis diabetas
Cukrinio diabeto simptomai, priežastys ir gydymas. Ką turėtumėte žinoti sergant cukriniu diabetu ir kaip mityba ir fizinis aktyvumas įtakoja 2 tipo cukrinį diabetą.
Podagros gydymas
Podagros simptomai ir gydymas. Kokius vaistus naudoti sergant podagra? Kokią mitybą rinktis sergant podagra? Kokias prevencines priemones taikyti sergant podagra?
Kaip išsirinkti žuvų taukus?
Apie tai, kaip išsirinkti kokybiškus žuvų taukus, kodėl kartais būtina juos vartoti - visi atsakymai į šiuos klausimus šiame straipsnyje.
Kalorijų lentelė
Kas yra Kalorijos? Mėsos, pieno, žuvies, daržovių, vaisių ir uogų, saldumynų kalorijų lentelės.
Kasdieninė veido odos priežiūra
Kaip reika prižiūrėti veido odą, kad ji būtų visados idealios būklės, į ką reikia atsižvelgti renkantis kosmetiką, bei kokie ritualai privalo būti kiekvieną dieną veido odos priežiūroje? Atsakymus į šiuos, ir į kitus klausimus apie veido odos priežiūrą, rasite šitame straipsnyje.
Kojų sąnarių skausmas
Kojų sąnarių skausmas – traumos ar ligos požymis. Dažniausiai žmonės kreipiasi pas gydytojus dėl skausmo kelių sąnariuose, rečiau dubens ir pėdos sąnariuose.
Kaip prižiūrėti veido odą
Kaip teisingai rūpintis veido oda, kokias priemones naudoti, kokios gali būti papildomos veido odos priežiūros