Odos grybelio gydymas
Atnaujinta: 2023-03-12

Odos grybelis yra infekcinė liga, kurią sukelia grybai. Ši liga gali paveikti įvairias kūno dalis, įskaitant nagus, odą, plaukus ir kitas kūno dalis. Odos grybelio gydymas gali būti ilgas ir sunkus procesas, tačiau laiku ir tinkamai pradėtas gydymas yra labai svarbus siekiant išgydyti šią ligą.

odos grybelio gydymas

Gydymo metodai gali skirtis priklausomai nuo ligos pobūdžio, sunkumo ir lokalizacijos. Kai kuriems pacientams gali būti rekomenduojama naudoti vietinius vaistus, o kitiems gali prireikti sisteminių vaistų ar net chirurginės intervencijos.

Vietiniai gydymo metodai apima įvairius kremus, tepalus, purškimus arba šampūnus, kuriuose yra priešgrybelinių medžiagų. Šie vaistai tiesiogiai veikia grybelį, kuriuo yra paveikta oda ar nagas, ir padeda sumažinti jo plitimą. Taip pat svarbu laikytis tinkamos higienos, kad užkirstumėte kelią grybeliui plisti ar persikelti į kitas kūno dalis.

Sisteminius vaistus, tokius kaip priešgrybeliniai tabletes, gali skirti gydytojas, jei vietiniai vaistai nepagerina paciento būklės arba kai grybelis yra sunkesnis ir plinta į giliau esančias odos sluoksnius ar kitas kūno dalis. Chirurginė intervencija gali būti rekomenduojama, jei grybelis yra sukėlęs didelę žalą ar deformacijas nagams ar kitoms kūno dalims.

Svarbu kreiptis į gydytoją, jei pastebite bet kokius odos grybelio simptomus, tokius kaip niežulys, paraudimas, lupimasis, švokštimasis ar netinkamas nagų augimas. Tik gydytojas gali tinkamai diagnozuoti ir nurodyti tinkamą gydymą. Be to, laiku pradėtas gydymas gali padėti išvengti komplikacijų ir greičiau išgydyti odos grybelį.

 

Kaip užsikrečiama odos grybeliu

  • Grybelių infekcijos perdavimas iš kitų žmonių ar gyvūnų. Grybeliai gali plisti tiesioginiu ar netiesioginiu kontaktu su paveikta oda ar objektais, tokius kaip bendravimas su grybelį turinčiais žmonėmis, naudojant bendras asmenines higienos priemones, gyvūnų kontaktu ir kt.
  • Odos drėgmės padidėjimas, susijęs su prakaitavimu, dirbtiniais audiniais, pasenusiais drabužiais, kaip ir plaukų šukavimas bendromis šukomis, bendri rankšluosčiai ar netinkamai džiovinti sporto rūbai, kurie nėra tinkamai išvalyti po fizinio aktyvumo.
  • Sumažėjusi imuninė sistema, susijusi su daugeliu ligų ar vaistų vartojimu, taip pat su amžiumi, alkoholio vartojimu ir kt.
  • Kontaktas su grybais, kurie gali būti randami aplinkoje, pvz., žemėje, gamtos objektuose ar namų aplinkoje.
  • Išorinių veiksnių poveikis, pvz., drėgmės ir šilumos santykis, dirvožemio ir oro tarša, persirengimo dažnumas ir kt.

Yra keletas rizikos veiksnių, kurie gali padidinti odos grybelio atsiradimo tikimybę, pvz., turint istoriją dėl grybelinių infekcijų, sergant diabetu, buvimu sportininku, turint viršsvorį ar atvirkščiai mažą svorį. Svarbu laikytis tinkamos higienos, kad sumažintumėte odos grybelio atsiradimo riziką ir užkirstumėte kelią jo plitimui.

Odos grybelio simptomai

  • Odos niežėjimas, paraudimas ir pleiskanojimas - šie simptomai yra būdingi odos grybeliui ir gali būti nepatogūs ir niežulys gali būti gana intensyvus.
  • Oda tampa labai sausa ir sudirgusi - infekcija gali sukelti odos sudirginimą ir padidinti odos sausumą.
  • Odos pūliavimas ir opų atsiradimas - sunkesnėmis atvejais odos grybelis gali sukelti pūliavimą ir opų atsiradimą, kuris gali būti skausmingas ir reikalauti gydymo.
  • Pasyvus plitimas - infekcija gali plisti į kitas odos vietas, taip pat gali paveikti nagus, plaukus ir kai kurias kitas kūno dalis.
  • Švelnių ar vidutinio sunkumo alerginių reakcijų atsiradimas - šių simptomų gali kilti dėl reakcijos į grybelio sporas, kurios gali būti ore.
  • Psichologinis diskomfortas - nuolatinis niežėjimas, paraudimas ir odos sudirginimas gali sukelti emocinę įtampą ir psichologinį diskomfortą.
  • Bloga kūno kvapo atsiradimas - dėl grybelinės infekcijos gali būti blogas kvapas.

Svarbu atkreipti dėmesį į odos grybelio simptomus ir kreiptis į gydytoją, jei pastebite jų atsiradimą. Laiku pradėtas gydymas gali sumažinti simptomų sunkumą ir užkirsti kelią infekcijos plitimui į kitas kūno dalis.

 

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Visi straipsniai

6 priežastys skubėti pas ginekologą

Jeigu jūs skundžiatės negalavimai lytinių organų srityje negalavimais - privalote apsilankyti pas ginekologą!

Afrodiziakai - aistringai nakčiai

Kokie maisto produktai turi lytinį portaukį ir aktyvumą skatinančių medžiagų?

Akių tinimas

Kaip išvengti akių tinimo, kodėl tinsta akys, kaip elgtis jei tinsta akys.

Alergija maistui

Alergijos rūšys, alergijos simptomai, kaip elgtis pajutus alergijos simptomus.

Alerginis rinitas

Alerginio rinito priežastys, šienligė, alergija žiedadulkėms, alerginio rinito- šienligės gydymas

Alkio jausmas

Kas yra alkio jausmas, kaip atsiranda alkio jausmas, kaip nepersivalgyti.

Amiotrofinė lateralinė sklerozė (ALS)

Kas yra amiotrofinė lateralinė sklerozė, jos simptomai ir gydymas

Antsvorio metimo taisyklės

Kaip kovoti su antsvorių, problemų anaalizavimas norint numesti antsvorį.

Ar aš esu alergiškas?

Alergijos priežastys, alergijos pasireiškimas ir simptomai, alergijos nustatymo būdai

Arbatos nuo peršalimų

Greitai paruošiamos arbatos, veiksmingos arbatos, kitų šalių gėrimai nuo peršalimo.

Liaudiškos priemonės nuo podagros

Vaistažolės nuo podagros, mityba sergant podagra

Mityba sergant cukriniu diabetu

Sveika ir subalansuota mityba yra svarbi sergant cukriniu diabetu arba kitaip vadinama cukralige. Ką turėtumėte žinoti apie mityba sergant cukriniu diabetu.

KMI skaičiuoklė

Kas yra KMI, KMI skaičiavimas, kokios galimos ligų rizikos

Cukrinis diabetas

Cukrinio diabeto simptomai, priežastys ir gydymas. Ką turėtumėte žinoti sergant cukriniu diabetu ir kaip mityba ir fizinis aktyvumas įtakoja 2 tipo cukrinį diabetą.

Podagros gydymas

Podagros simptomai ir gydymas. Kokius vaistus naudoti sergant podagra? Kokią mitybą rinktis sergant podagra? Kokias prevencines priemones taikyti sergant podagra?

Kaip išsirinkti žuvų taukus?

Apie tai, kaip išsirinkti kokybiškus žuvų taukus, kodėl kartais būtina juos vartoti - visi atsakymai į šiuos klausimus šiame straipsnyje.

Kalorijų lentelė

Kas yra Kalorijos? Mėsos, pieno, žuvies, daržovių, vaisių ir uogų, saldumynų kalorijų lentelės.

Kasdieninė veido odos priežiūra

Kaip reika prižiūrėti veido odą, kad ji būtų visados idealios būklės, į ką reikia atsižvelgti renkantis kosmetiką, bei kokie ritualai privalo būti kiekvieną dieną veido odos priežiūroje? Atsakymus į šiuos, ir į kitus klausimus apie veido odos priežiūrą, rasite šitame straipsnyje.

Kojų sąnarių skausmas

Kojų sąnarių skausmas – traumos ar ligos požymis. Dažniausiai žmonės kreipiasi pas gydytojus dėl skausmo kelių sąnariuose, rečiau dubens ir pėdos sąnariuose.

Kaip prižiūrėti veido odą

Kaip teisingai rūpintis veido oda, kokias priemones naudoti, kokios gali būti papildomos veido odos priežiūros

INBEAUTY.LT - išskirtinio dizaino grožio priemonių internetinė parduotuvė. Mūsų prioritetas - suteikti aukščiausią aptarnavimo kokybę jums!
Masažas, kineziterapija, gydomosios ir grožio procedūros
Natūrali produkcija, biologiškai aktyvios medžiagos, imunoreguliatoriai