Pigmentinės dėmės
Atnaujinta: 2021-12-13

Besidžiaugdami saule dažnai pamirštame, kad dėl padidėjusio saulės aktyvumo gali atsirasti pigmentinių dėmių. Todėl būtina žinoti, kaip šiuolaikiškai spręsti pigmentinių odos dėmių problemas.

Pigmentinės veido dėmės

Kosmetologijos ir estetinės medicinos specialistai dažniausiai susiduria su įgytomis pigmentinėmis dėmėmis. Tai įvairios hipermelanozės, atsirandančios dėl įvairių nepalankių ar traumuojančių faktorių (mechaninių, UV, temperatūrinių, cheminių, toksinių), vidaus organų ligų, medžiagų apykaitos sutrikimų, kai kurių medikamentų poveikio. Didelė problema – senatvinės dėmės, o ypač tiems žmonėms, kurie turi paveldėtą polinkį. Tokiais atvejais pigmentinės dėmės gali paryškėti gana ankstyvame amžiuje. Dažnai jos atsiranda viršutinuose plaštakų paviršiuose ir yra labai pastebimos, sunkiai užmaskuojamos.

Šiuo metu hiperpigmentacijos problema sprendžiama naudojant odos priežiūros produktus, savo sudėtyje turinčius tirozinazės inhibitorių, ir/arba įvairiais kitais metodais atliekamas jau esančių pigmentinių dėmių blyškinimas.

Visų balinamųjų procedūrų efektas bus ne amžinas, jei nebus pašalinta pagrindinė hiperpigmentacijos priežastis. Kartais hiperpigmentacija atsiranda dėl tam tikrų būklių (nėščiųjų pigmentacija) ar susirgimų (hipofizės, antinksčių, žarnyno, kepenų). Ligų atveju paprastai šalia padidėjusios pigmentacijos būna simptomų, būdingų atitinkamam susirgimui. Be to, dažnai hiperpigmentacija būna tam tikrose kūno vietose, labai būdingose tai ligai. Net jei neįmanoma pašalinti hiperpigmentaciją sukėlusios priežasties, gerai parinktos ir profesionaliai atliktos lokalios balinamosios procedūros bei pastovus tinkamų priemonių naudojimas namuose tikrai leis pasiekti puikių ilgalaikių rezultatų.

Pigmentinių dėmių balinimo principai: 1) Šveitimas, 2) balinimas, 3) apsauga.

Pradėti reiktų nuo efektyvių reguliariai atliekamų balinamųjų procedūrų kosmetologijos kabinete, taip pat rekomenduojama įsigyti specialių blyškinamųjų produktų vartojimui namuose.

Balinamieji produktai savo sudėtyje paprastai turi medžiagų, slopinančių fermento tirozinazės aktyvumą. Tai hidrochinonas, arbutinas, vitaminas C ir kiti. Šių medžiagų yra daug ir kai kurių augalų (arkliauogės, petražolės, citrinos, saldymedžio ir kt.) ekstraktuose.

Keičiantis metų laikams ar vykstant į šiltuosius kraštus, kalnus, tam tikrais gyvenimo tarpsniais (nėštumas, menopauzė) būtina speciali kosmetologo konsultacija. Po jos dažnai tenka iš esmės keisti odos priežiūrą. Jei laikantis pirmiau minėtų rekomendacijų pageidaujamas efektas nepasiekiamas arba pigmentinės dėmės labai ryškios, galima pasitelkti stipresnius metodus.

1) Šveitimas – pilingai
Ilgą laiką pigmentinių dėmių šalinime dominavo pylingai įvairiomis rūgštimis: trichloracto, glikolio, AHA, kartais fenolio ir kitomis. Ir dabar jie išlieka aktualūs. Esmė - pašalinti giliau esančius viršutinius epidermio sluoksnius kartu su pigmentinėmis dėmėmis ir skatinti jo regeneraciją. Kai kas naudoja gilesnius šarminius pilingus ar stiprius fermentinius pylingus. Taip pat kai kuriuose centruose naudojamas mechaninis epidermio pylingas dermabrazijos aparatais. Tačiau naudojant stipresnius rūgštinius ar kitokius gilesnius pylingus būtina sąlyga – labai aukšta specialisto kvalifikacija ir didelė patirtis. Priklausomai nuo pigmentinės dėmės tipo, gylio ir kilmės, šalinimui plačiai naudojami įvairaus tipo lazeriniai aparatai.

2) Balinimas
Pastaruoju metu pasaulyje geri rezultatai pasiekti su LHE (angl. light and heat therapy) aparatais. Jie veikia nešalindami epidermio paviršiaus, fototerapijos metodu (šviesa). Veikimo principas – melanino koaguliacija epidermyje. Svarbiausia - netraumuojamas odos paviršius. Derinant šį metodą kartu su radioimpulsiniu aparatu, kuriuo balinamos didesnės pigmentinės dėmės, kai kurie apgamai, keratomos, pasiekiama puikių rezultatų. Šis aparatas veikia radio bangomis. Jis tarsi išgarina atskirus stambesnius pigmentinius darinius nuo odos paviršiaus, minimaliai traumuodamas aplinkinius audinius. Abu šie pigmentinių dėmių šalinimo būdai ypač tinka tiems žmonėms, kurių oda yra jautri, išplonėjusi, išsiplėtusiais ir trapiais kapiliarais.

3)Mezoterapija
Mezoterapija – lokalus pigmentinių dėmių gydymo būdas injekcijomis, užimantis vis tvirtesnes pozicijas gydant hiperpigmentaciją. Dažniausiai tai pagalbinis metodas šalia kitų priemonių, tačiau svarbus, nes turi ne tik blyškinamąjį, bet ir profilaktinį, stabdantį naujų dėmių atsiradimą, poveikį. Mezoterapijos seanso metu į odą leidžiami įvairių preparatų deriniai, vadinami kokteiliais. Tai vitaminas C, placentos ekstraktas, linolinė, alfa-linolinė, glikolio rūgštys, polivitaminai ir kiti specializuoti preparatai. Jei galima, prieš mezoterapinę procedūrą rekomenduojama atlikti pylingą su AHA ar glikolio rūgštimis. Tačiau tai labai individualu ir tinka ne visais atvejais.

Kaip išvengti pigmentinių odos dėmių atsinaujinimo? Visos aukščiau minėtos aktyvaus pigmentinių dėmių naikinimo procedūros, išskyrus mezoterapiją, turi būti atliekamos rudenį, žiemą ar ankstyvą pavasarį, kol saulės aktyvumas dar nedidelis.

Apsauga
Norint išvengti pakartotinio pigmentinių dėmių atsiradimo, būtina nuolat naudoti specialius balinančius odos priežiūros produktus, kuriuos kosmetologas būtinai turi parinkti individualiai. Labai gerą poveikį turi procedūros su balinamosiomis plėvelinėmis kaukėmis. Pavasarį ir vasarą reikia vengti tiesioginių saulės spindulių. Bet būtina ir šiuolaikiška, efektyvi priežiūra specializuotais produktais, skirtais apsaugai nuo saulės. Tai ne tik patikimi SPF, bet ir saulės poveikiui odą paruošiantys, išsaugantys drėgmę bei prieš odos senėjimą veikiantys produktai. Atėjus rudeniui reikėtų pagalvoti apie šveitimo procedūras salone ir namuose.


Straipsnį parengė "Grožio akademija"

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Visi straipsniai

6 priežastys skubėti pas ginekologą

Jeigu jūs skundžiatės negalavimai lytinių organų srityje negalavimais - privalote apsilankyti pas ginekologą!

Afrodiziakai - aistringai nakčiai

Kokie maisto produktai turi lytinį portaukį ir aktyvumą skatinančių medžiagų?

Akių tinimas

Kaip išvengti akių tinimo, kodėl tinsta akys, kaip elgtis jei tinsta akys.

Alergija maistui

Alergijos rūšys, alergijos simptomai, kaip elgtis pajutus alergijos simptomus.

Alerginis rinitas

Alerginio rinito priežastys, šienligė, alergija žiedadulkėms, alerginio rinito- šienligės gydymas

Alkio jausmas

Kas yra alkio jausmas, kaip atsiranda alkio jausmas, kaip nepersivalgyti.

Amiotrofinė lateralinė sklerozė (ALS)

Kas yra amiotrofinė lateralinė sklerozė, jos simptomai ir gydymas

Antsvorio metimo taisyklės

Kaip kovoti su antsvorių, problemų anaalizavimas norint numesti antsvorį.

Ar aš esu alergiškas?

Alergijos priežastys, alergijos pasireiškimas ir simptomai, alergijos nustatymo būdai

Arbatos nuo peršalimų

Greitai paruošiamos arbatos, veiksmingos arbatos, kitų šalių gėrimai nuo peršalimo.

Liaudiškos priemonės nuo podagros

Vaistažolės nuo podagros, mityba sergant podagra

Mityba sergant cukriniu diabetu

Sveika ir subalansuota mityba yra svarbi sergant cukriniu diabetu arba kitaip vadinama cukralige. Ką turėtumėte žinoti apie mityba sergant cukriniu diabetu.

KMI skaičiuoklė

Kas yra KMI, KMI skaičiavimas, kokios galimos ligų rizikos

Cukrinis diabetas

Cukrinio diabeto simptomai, priežastys ir gydymas. Ką turėtumėte žinoti sergant cukriniu diabetu ir kaip mityba ir fizinis aktyvumas įtakoja 2 tipo cukrinį diabetą.

Podagros gydymas

Podagros simptomai ir gydymas. Kokius vaistus naudoti sergant podagra? Kokią mitybą rinktis sergant podagra? Kokias prevencines priemones taikyti sergant podagra?

Kaip išsirinkti žuvų taukus?

Apie tai, kaip išsirinkti kokybiškus žuvų taukus, kodėl kartais būtina juos vartoti - visi atsakymai į šiuos klausimus šiame straipsnyje.

Kalorijų lentelė

Kas yra Kalorijos? Mėsos, pieno, žuvies, daržovių, vaisių ir uogų, saldumynų kalorijų lentelės.

Kasdieninė veido odos priežiūra

Kaip reika prižiūrėti veido odą, kad ji būtų visados idealios būklės, į ką reikia atsižvelgti renkantis kosmetiką, bei kokie ritualai privalo būti kiekvieną dieną veido odos priežiūroje? Atsakymus į šiuos, ir į kitus klausimus apie veido odos priežiūrą, rasite šitame straipsnyje.

Kojų sąnarių skausmas

Kojų sąnarių skausmas – traumos ar ligos požymis. Dažniausiai žmonės kreipiasi pas gydytojus dėl skausmo kelių sąnariuose, rečiau dubens ir pėdos sąnariuose.

Kaip prižiūrėti veido odą

Kaip teisingai rūpintis veido oda, kokias priemones naudoti, kokios gali būti papildomos veido odos priežiūros

INBEAUTY.LT - išskirtinio dizaino grožio priemonių internetinė parduotuvė. Mūsų prioritetas - suteikti aukščiausią aptarnavimo kokybę jums!
Masažas, kineziterapija, gydomosios ir grožio procedūros
Natūrali produkcija, biologiškai aktyvios medžiagos, imunoreguliatoriai