Atsikratė ne tik svorio
Pamirškite dietas, kankinantį badavimą, kolorijų skaičiavimą. Atsikratyti antsvorio galima visai be streso ir valgant viską, net cepelinus! Tuo jau įsitikino nemažas būrys vilniečių, Fizinės medicinos ir reabilitacijos centre "Gemma" išbandžiusių svorio mažinimo programą be streso.
131 kilogramą svėrusi Inga Radzevičienė, visą gyvenimą kovojusi su antsvoriu ir išmėginusi daugybę įvairiausių metodų, pradedant sporto klubų treniruokliais ir baigiant dietologo konsultacijomis, tikina "Gemmoje" ne tik atsikračiusi antsvorio, bet ir visiškai pakeitusi savo gyvenimo būdą, mitybos įpročius, išmokusi mylėti save.
Metant svorį, rekordų siekti nereikia, tačiau akivaizdūs rezultatai džiugina.
Per tris mėnesius 32-jų moteris atsikratė devynių kilogramų, normalizavosi anksčiau ją kankinęs aukštas kraujospūdis. Dabar kasdien ji ne tik mankštinasi, daug vaikšto, bet ir nusipirko dviratį, apie kurį anksčiau net nesvajojo.
36-jų Kristina Karazinienė į „Gemmą" atėjo sverdama 104 kilogramus. Prieš tai moteris taip pat jau buvo išmėginusi treniruoklius, įvairias piliules ir net skrandį suveržusi specialiu žiedu. Tiesa, po tokių drastiškų priemonių sutriko moters sveikata, išsivystė mažakraujystė.
„Gemoje" išmokau sveikai, nežalodama savęs mesti svorį. Per tris mėnesius, kol tęsėsi programa, atsikračiau 8 kilogramų, susiformavo teisingos mitybos įgūdžiai, pagerėjo savijauta, atsirado pasitikėjimo savimi. Malonu, kad pokyčius pastebi aplinkiniai, sulaukiu ir komplimentų", -- džiaugėsi K.Karazinienė.
Net trisdešimties kilogramų antsvorį turėjusi Lilija Polkienė per tris mėnesius atsikratė 22 kilogramų. Nors neslepia, kad iš pradžių buvos nusiteikusi skeptiškai.
„Galvojau, ką dar naujo jie gali man pasiūlyti. Išbandžiau visokias dietas, badavau. O čia išgirdau paprastas tiesas, kurios, pasirodo, dar ir kaip veikia, jei gyveni jų prisilaikydamas. Dabar žinau, kad kava - taip pat užkandis, o liesi produktai - tik apgauti skrandžiui, mažai iš jų naudos organizmui", -- dalinosi nauja patirtimi 46-jų moteris.
Antsvorio priežastis - galvoje
Anot „Gemma" gydytojos reabilitologės Gintarės Vaitkienės, jau trečius metus sėkmingai vykdoma svorio mažinimo programa be streso remiasi trimis kertiniais akmenimis: mankšta, teisinga mityba ir judėjimu.
„Viso pasaulio dietologai sutaria, kad kovojant su antsvoriu, būtinos šios trys sudėtinės dalys, paremtos pirmiausia psichoterapija, nes visas mūsų antsvoris prasideda ne nuo skrandžio, o nuo galvos. Todėl nemažą dalį programos sudaro pokalbiai apie teisingos mitybos, sveikos gyvensenos principus", -- pabrėžė G.Vaitkienė.
Jos teigimu, trijų mėnesių trukmė programai pasirinkta taip pat neatsitiktinai. Mokslininkai įrodė, kad būtent per tokį laikotarpį susiformuoja organizmo įpročiai. Žmogus įpranta teisingai maitintis, judėti, mankštintis. Specialios 8 minučių mankštos pagal amerikiečio Chorche Kruzo metodiką programos lankytojai išmoksta du kartus per savaitę vykstančių užsiėmimų metu. Vėliau mankštintis namuose reikia kasdien.
Niekaip nesulieknėjate? Gal problema ne skrandyje, o galvoje?
"Siekiame, kad tokią mankštą žmogus įprastų daryti visą gyvenimą. Įrodyta, kad bent dešimt minučių mankštai kasdien nėra sunku surasti. Tačiau tuo neapsiribojame - formuojame nuolatinio judėjimo įgūdžius, skatiname kuo daugiau judėti, žingsnomačiu skaičiuoti žingsnius. Kasdien rekomenduojama nueiti po dešimt tūkstančių žingsnių. Beje, namų šeimininkė ar biuro darbuotojas kasdien pritrepsi ne mažiau trijų tūkstančių. Galima sportuoti ir taip", -- bet kokios galimybės pajudėti ragino nepraleisti centro direktorė.
Rekordų siekti nereikia
Pagal programos metodiką, kuri paremta klasikinės dietologijos principais, valgyti galima viską.
Tiesiog tą daryti reikia reguliariai, nepersivalgant ir nebadaujant. Rekomenduojama laikytis penkių pirštų taisyklės: pusryčiauti, pietauti, vakarieniauti ir dar tarp to du kartus užkandžiauti. Svarbu, kad produktai būtų maistingi, įvairūs, o jų kiekis vienam kartui - telpantis į dvi saujas.
Konsultuojantis su dietologu gali būti sudarytas ir individualus mitybos planas. Apskritai, individualus požiūris į žmogų - išskirtinis ir vienas svarbiausių „Gemma" centro veiklos principų, kurį pastebi ir giria kiekvienas čia apsilankęs.
„Labiausiai man patiko, kad įsiklausoma į kiekvieno problemas, kiekvienam individualiai pritaikomi pratimai, užduotys. Esame palaikomi, skatinami, draugiškai pabarami, bet visi nedidelėje savo grupelėje jaučiamės bendraminčiais," - sakė sėkmingai kilogramų atsikračiusi I.Radzevičienė.
Tik svorio metimo rekordų šioje programoje niekas nesiekia. Anot centro direktorės G.Vaitkienės, atsikratyti svorio staiga yra labai lengva. Tereikia nevalgyti ir svoris ims kristi. Tačiau neaišku, kas tuomet mažės - ar nyks raumenys, ar dėl badavimo organizmas neteks skysčių, ar degs riebalinis audinys. Todėl kas mėnesį darant kūno sudėties analizės tyrimus nustatoma, ko iš tiesų atsikrato organizmas. Nes svarbiausias svorio mažinimo programos tikslas - atsikratyti antsvorio nesunaikinant raumenų. Tik tuomet galima tikėtis, kad antsvoris vėl neatsistatys ar dvigubai nepadidės.
Todėl per mėnesį rekomenduojama daugiausia atsikratyti keturių, mažiausia - dviejų kilogramų. Jei per tris mėnesius žmogus atsikrato 5-6 kilogramų - gerai, jei dvylikos ar daugiau - puiku!
„Mes galime žmonėms parodyti kelią, išmokyti juos judėti, mankštintis, mylėti save ir savo kūną. Be streso organizmui išmokyti atsikratyti nereikalingų kilogramų, suformuoti ne tik naujus mitybos, bet ir gyvenimo įgūdžius. Tačiau programa - tik startas, o eiti į priekį tenka pačiam. Todėl viskas vienaip ar kitaip priklauso nuo paties žmogaus apsisprendimo ir ryžto", -- pabrėžė centro kinezeterapeutė Santa Povilonytė.
Visi straipsniai
6 priežastys skubėti pas ginekologą
Jeigu jūs skundžiatės negalavimai lytinių organų srityje negalavimais - privalote apsilankyti pas ginekologą!
Afrodiziakai - aistringai nakčiai
Kokie maisto produktai turi lytinį portaukį ir aktyvumą skatinančių medžiagų?
Akių tinimas
Kaip išvengti akių tinimo, kodėl tinsta akys, kaip elgtis jei tinsta akys.
Alergija maistui
Alergijos rūšys, alergijos simptomai, kaip elgtis pajutus alergijos simptomus.
Alerginis rinitas
Alerginio rinito priežastys, šienligė, alergija žiedadulkėms, alerginio rinito- šienligės gydymas
Alkio jausmas
Kas yra alkio jausmas, kaip atsiranda alkio jausmas, kaip nepersivalgyti.
Amiotrofinė lateralinė sklerozė (ALS)
Kas yra amiotrofinė lateralinė sklerozė, jos simptomai ir gydymas
Antsvorio metimo taisyklės
Kaip kovoti su antsvorių, problemų anaalizavimas norint numesti antsvorį.
Ar aš esu alergiškas?
Alergijos priežastys, alergijos pasireiškimas ir simptomai, alergijos nustatymo būdai
Arbatos nuo peršalimų
Greitai paruošiamos arbatos, veiksmingos arbatos, kitų šalių gėrimai nuo peršalimo.
Pasirinkite kategoriją
-
Dantų ir dantenų ligos, odontologija: paslaugos, įranga, medžiagos
-
Ekologiški produktai
-
Grožio salonai, soliariumai; jų įranga
-
Holistinė terapija, sveika gyvensena, natūrali medicina, vaistažolės
-
Kosmetika ir parfumerija
-
Lieknėjimas, dietos
-
Ligos ir jų gydymas
-
Maisto papildai ir vitaminai
-
Medicinos centrai, sanatorijos, masažai
-
Optikos, akių klinikos
Liaudiškos priemonės nuo podagros
Vaistažolės nuo podagros, mityba sergant podagra
Mityba sergant cukriniu diabetu
Sveika ir subalansuota mityba yra svarbi sergant cukriniu diabetu arba kitaip vadinama cukralige. Ką turėtumėte žinoti apie mityba sergant cukriniu diabetu.
KMI skaičiuoklė
Kas yra KMI, KMI skaičiavimas, kokios galimos ligų rizikos
Cukrinis diabetas
Cukrinio diabeto simptomai, priežastys ir gydymas. Ką turėtumėte žinoti sergant cukriniu diabetu ir kaip mityba ir fizinis aktyvumas įtakoja 2 tipo cukrinį diabetą.
Podagros gydymas
Podagros simptomai ir gydymas. Kokius vaistus naudoti sergant podagra? Kokią mitybą rinktis sergant podagra? Kokias prevencines priemones taikyti sergant podagra?
Kaip išsirinkti žuvų taukus?
Apie tai, kaip išsirinkti kokybiškus žuvų taukus, kodėl kartais būtina juos vartoti - visi atsakymai į šiuos klausimus šiame straipsnyje.
Kalorijų lentelė
Kas yra Kalorijos? Mėsos, pieno, žuvies, daržovių, vaisių ir uogų, saldumynų kalorijų lentelės.
Kasdieninė veido odos priežiūra
Kaip reika prižiūrėti veido odą, kad ji būtų visados idealios būklės, į ką reikia atsižvelgti renkantis kosmetiką, bei kokie ritualai privalo būti kiekvieną dieną veido odos priežiūroje? Atsakymus į šiuos, ir į kitus klausimus apie veido odos priežiūrą, rasite šitame straipsnyje.
Kojų sąnarių skausmas
Kojų sąnarių skausmas – traumos ar ligos požymis. Dažniausiai žmonės kreipiasi pas gydytojus dėl skausmo kelių sąnariuose, rečiau dubens ir pėdos sąnariuose.
Kaip prižiūrėti veido odą
Kaip teisingai rūpintis veido oda, kokias priemones naudoti, kokios gali būti papildomos veido odos priežiūros