Aliejai prieš celiulitą
Atnaujinta: 2018-01-17
  • anticeliulitiniai_aliejai

Visų pirma, susitarkime dėl terminų. Aliejai gali būti baziniai (pernešantys) ir eteriniai. Tai visiškai skirtingos paskirties substancijos. Apie mineralinius (naftos produktus) ir kitus neva aliejus nekalbėsime. Kalbėsime tik apie tikrus, vertingus, nerafinuotus augalinius produktus.

 

Kas yra baziniai aliejai

Dauguma bazinių (pernešančių) aliejų išgaunami spaudimo būdu. Spaudžiamos sėklos, riešutai: migdolų, simondsijų (jojoba), abrikosų, persikų kauliukų branduoliai, sezamo, erškėtuogių, nakvišų sėklos. Avokadų aliejus, kaip ir kokosų, spaudžiamas iš minkštimo.

 

Jeigu kūną darko celiulitas, pasidomėkite tikrais ir vertingais aliejais. 20 min. 3-4 k. per savaitę save pamasažuosite ir džiaugsitės lygia oda!

 

Augalinis aliejus yra pati paprasčiausia ir tinkamiausia priemonė prižiūrėti, gražinti odą. Kadangi augalinis aliejus sudėtimi artimas žmogaus odos riebalui sebumui, todėl gerai pasisavinamas. Odos sveikatai palaikyti pakanka vertingų lipidų (riebalų) ir vertingos drėgmės (vandens ar gėlių vandens - hidrolato). Aliejai maitina, drėkina, saugo odą nuo išorinių veiksnių: karščio, šalčio, bakterijų, virusų, dulkių, teršalų. Oda tampa švelni, gyvybinga: dingsta sausumas, bėrimai, niežėjimas ir kiti nemalonūs pojūčiai.

Svarbu išsirinkti tinkamą aliejų. Renkantis atsižvelgiama į odos sausumą ar riebumą, ypatingai į turimas odos problemas. Aliejus būtina tepti ant drėgnos odos, tuomet susidaro emulsija, kuri labai lengvai susigeria į odą, nepalikdama riebių, blizgių dėmių. Oda gauna vertingų lipidų (riebalų) ir vertingą drėgmę (vandenį, dar geriau gėlių vandenį - hidrolatą, kuris ypač rekomenduotinas veidui). Aliejaus reikia labai nedaug, paskirstykite šiek tiek aliejaus ant delnų (geriau drėgnų) ir tepkite veidą ar kūną. 

 

Kas yra eteriniai aliejai

Didžioji dalis eterinių aliejų išgaunami distiliacijos būdu. Specialiame prietaise alembike per augalų žiedus, lapus ar šaknis leidžiami garai, kurie ištraukia iš augalo lakiąsias daleles - eterinius aliejus. Garai su ištraukomis kondensuojasi, virsta vandeniu, kurio paviršiuje susitelkia eteriniai aliejai. Tai koncentruotosios aktyviosios medžiagos, kurios priklausomai nuo augalo: mažina uždegiminius procesus, šildo, tonizuoja, atpalaiduoja, gerina kraujo ir limfos cirkuliaciją, skysčių šalinimą iš organizmo, skatina audinių gijimą, odos atsinaujinimą ir t.t. Be to, kvapu veikia emocijas - harmonizuoja protą, jausmus.

 

Ar aliejai padeda mažinti celiulitą?

Limfinė sistema - tai organizmo valomoji sistema.

 
Moters limfinė sistema. Limfą varinėja fizinis aktyvumas.

Ji išsidėsčiusi greta kraujotakos sistemos. Kraują varinėja širdis, o limfą - fizinis aktyvumas! Per mažai judant, nemankštinant raumenų, limfa užsistovi ir neatlieka šalinimo funkcijų ar atlieka jas prasčiau. Jei nesveikai maitinamės - limfa išvis necirkuliuoja! Celiulitas rodo, kad iš organizmo blogai šalinami toksinai ir skysčiai ir taip yra todėl, jog limfa cirkuliuoja vangiai arba išvis necirkuliuoja.

Siekiant išjudinti, pravarinėti limfą, kūnas masažuojamas nuo galūnių į viršų, t.y. nuo pėdų kylama kojomis aukštyn link kirkšnių, nuo delnų link pažastų. Pagal laikrodžio rodyklę masažuojamas ir pilvas, nes čia gausu limfinių liaukų. Savęs paplekšnojimas po maudynių duše ar bet kokiame vandens telkinyje - tiesiog būtinas, ypač ties limfmazgiais.

Lotyniškai  žodis „cellula"  reiškia „ląstelė". Celiulitas yra ląstelės riebalinės medžiagos pakitimas, kai sutrinka mikrocirkuliacija ir limfos atitekėjimas. Ląstelės kaupia toksinus, skysčius, jų sienelės storėja, lėtėja medžiagų apykaita.

Celiulitą mažina ar išvis išnaikina sportas ir taisyklinga mityba. Taip pat prieš celiulitą efektyvu kovoti masažu. Jis gerina kraujotaką ir limfos tekėjimą. Svarbu masažuoti ar masažuotis sistemingai, derinant su mityba, sportu. Masažuojama celiulito vietose, nuo pėdų kylama kojomis aukštyn link kirkšnių, sėdmenų.

Masažuoti reikia 2-4 sav. kasdien, vėliau 1-2 kartus per savaitę. Masažas turi būti giluminis (naudojami šveitikliai arba masažuojantys šepečiai, rutuliai ir pan.), trukti 15-20 min.

Cirkuliacijai pagerinti kaip šveitikliai gali būti naudojami: kavos tirščiai, druska, cukrus, apelsino žievelės ir t.t. Atsargiai reikėtų masažuotis toms, pas kurias matosi venos, sutrūkinėję kapiliarai (kuperozė). Šias vietas lieskite labai švelniai!

 

Anticeliulitiniai deriniai / mišiniai

Į 20 ml (valgomą šaukštą) bazinio aliejaus (pvz. makadamių, sezamų, migdolų, kokosų, abrikosų kauliukų ar jų mišinį) reikia įlašinti 12 lašų eterinių aliejų, pavyzdžiui: 

5 greipfrutų, 5 pankolių, 2 morkų sėklų arba
4 kadagių (galima ir kadagio uogų - veikia švelniau), 4 rozmarinų, 4 citrinų arba
5 pelargonijų, 4 saldžiųjų pankolių, 3 vaistinių šventagaršvių arba
5 šlamučių, 4 juodųjų pipirų, 3 morkų sėklų arba
3 kadagių, 4 citrinių, 3 pankolių.

Dėmesio: Naudojant citrusų eterinius aliejus, 2-8 val. po procedūros negalima degintis ir kitaip mėgautis  tiesiogine saule.

 

Reziumė. Celiulitą vystantys veiksniai: netaisyklinga mityba, judesio stoka, viršsvoris, stresai, paveldimumas, žalingi įpročiai (alkoholis, rūkymas). Jei sveikai gyvensime: maitinsimės, judėsime, pozityviai mąstysime ir šypsosimės - celiulitui tiesiog neliks vietos! Labai paprasta ir taip malonu gerai jaustis, spinduliuoti džiaugsmą, geras emocijas.

 

Emociniam balansui

Greta rūpinimosi fiziniu kūnu, būtina harmonizuoti ir emocinį kūną - tai visuminis požiūris į žmogų.

Kai vargina stresas (nerimas, nemiga, galvos skausmai, raumenų diskomfortas, apetito neturėjimas ar padidintas apetitas ir pan.). Rūkalai, alkoholis ir kava tik „užaštrina" situaciją - sukelia staigų teigiamą emocinį šuolį, vėliau staigų emocinį kritimą. Harmonizuoti emocijas padeda eterinių aliejų aromatai ir masažas (galima masažuotis ir patiems): pečių, nugaros, kaklo, galvos. Į 20 ml bazinio aliejaus reikia įlašinti 12 lašų eterinių aliejų.

Tinka šie eteriniai aliejai: levandų, rozmarinų, mairūnų, ramunėlių, bergamočių, neroli (karčiojo citrinmedžio žiedų), rožių, šalavijų.

Vonios su eteriniais aliejais (6 lašai eterinių aliejų į 20 ml bazinio aliejaus arba medaus, pieno, druskos).

  • - frankincensas (kvapioji bosvelija) padės pagilinti ir sulėtinti kvėpavimą - nusiraminti, atsipalaiduoti;
  • - pelargonija - grąžins balansą, suteiks energijos;
  • - čiobrelis karštoje vonioje nenaudotinas, tik vėsesniame duše (dozė turi būti perpus mažesnė) - itin pervargus, stiprina mintis, kūną, net apetitą;
  • - lauras karštoje vonioje nenaudotinas, tik vėsesniame duše - stiprina, skaidrina mintis, energizuoja.

Energijos stoka (protinis ar fizinis pervargimas, netinkama mityba, judesio stoka, gryno oro stoka, gyvenimo būdo disbalansas - ėjimas miegoti nelaiku ir pan.)

Vakare: levanda, ramunėlė, neroli, kvapusis šalavijas, santalas padės užmigti.
Ryte tonizuos: rozmarinas, bazilikas, citrusai (citrinų, greipfrutų, laimo) eteriniai aliejai.

Eterinius aliejus galima pagarinti patalpoje su aromalempa, pauostyti aromato iš butetliuko ar užlašinus tarp delnų, pakvepinti patalus ar rūbus. Didelę dalį eterinių aliejų galima įlašinti į kūno priežiūros priemones, atpalaiduojančius eterinius aliejus galima naudoti vonioje, energizuojančius - duše.

Dėmesio: neapsigaukite nusipirkę pigių, nenatūralių eterinių aliejų. Jie nesuteiks naudos, gali tik pakenkti (gali skaudėti galvą, atsirasti irzlumas ir pan.).

 

Rinkdamiesi eterinius aliejus - būtinai uoskite, išsirinkite jums maloniai kvepiančius! Kvapas turi patikti, tik tuomet teigiamai veiks mūsų mintis ir jausmus.

Naujokams derėtų atlikti odos jautrumo testą ir pasidomėti, kurie eteriniai aliejai naudotini įprastai, o kurie saikingiau, skiedžiant baziniame aliejuje ar tinkami tik garinimui patalpose, kurie nenaudojami karštoje patalpoje, vonioje, laukiantis ir pan.

 

Sėkmės keičiant gyvenimo būdą į sveikesnį - be celiulito!
Vilma Žmakova
 

 

Sveikatosstudija.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Visi straipsniai

6 priežastys skubėti pas ginekologą

Jeigu jūs skundžiatės negalavimai lytinių organų srityje negalavimais - privalote apsilankyti pas ginekologą!

Afrodiziakai - aistringai nakčiai

Kokie maisto produktai turi lytinį portaukį ir aktyvumą skatinančių medžiagų?

Akių tinimas

Kaip išvengti akių tinimo, kodėl tinsta akys, kaip elgtis jei tinsta akys.

Alergija maistui

Alergijos rūšys, alergijos simptomai, kaip elgtis pajutus alergijos simptomus.

Alerginis rinitas

Alerginio rinito priežastys, šienligė, alergija žiedadulkėms, alerginio rinito- šienligės gydymas

Alkio jausmas

Kas yra alkio jausmas, kaip atsiranda alkio jausmas, kaip nepersivalgyti.

Amiotrofinė lateralinė sklerozė (ALS)

Kas yra amiotrofinė lateralinė sklerozė, jos simptomai ir gydymas

Antsvorio metimo taisyklės

Kaip kovoti su antsvorių, problemų anaalizavimas norint numesti antsvorį.

Ar aš esu alergiškas?

Alergijos priežastys, alergijos pasireiškimas ir simptomai, alergijos nustatymo būdai

Arbatos nuo peršalimų

Greitai paruošiamos arbatos, veiksmingos arbatos, kitų šalių gėrimai nuo peršalimo.

Liaudiškos priemonės nuo podagros

Vaistažolės nuo podagros, mityba sergant podagra

Mityba sergant cukriniu diabetu

Sveika ir subalansuota mityba yra svarbi sergant cukriniu diabetu arba kitaip vadinama cukralige. Ką turėtumėte žinoti apie mityba sergant cukriniu diabetu.

KMI skaičiuoklė

Kas yra KMI, KMI skaičiavimas, kokios galimos ligų rizikos

Cukrinis diabetas

Cukrinio diabeto simptomai, priežastys ir gydymas. Ką turėtumėte žinoti sergant cukriniu diabetu ir kaip mityba ir fizinis aktyvumas įtakoja 2 tipo cukrinį diabetą.

Podagros gydymas

Podagros simptomai ir gydymas. Kokius vaistus naudoti sergant podagra? Kokią mitybą rinktis sergant podagra? Kokias prevencines priemones taikyti sergant podagra?

Kaip išsirinkti žuvų taukus?

Apie tai, kaip išsirinkti kokybiškus žuvų taukus, kodėl kartais būtina juos vartoti - visi atsakymai į šiuos klausimus šiame straipsnyje.

Kalorijų lentelė

Kas yra Kalorijos? Mėsos, pieno, žuvies, daržovių, vaisių ir uogų, saldumynų kalorijų lentelės.

Kasdieninė veido odos priežiūra

Kaip reika prižiūrėti veido odą, kad ji būtų visados idealios būklės, į ką reikia atsižvelgti renkantis kosmetiką, bei kokie ritualai privalo būti kiekvieną dieną veido odos priežiūroje? Atsakymus į šiuos, ir į kitus klausimus apie veido odos priežiūrą, rasite šitame straipsnyje.

Kojų sąnarių skausmas

Kojų sąnarių skausmas – traumos ar ligos požymis. Dažniausiai žmonės kreipiasi pas gydytojus dėl skausmo kelių sąnariuose, rečiau dubens ir pėdos sąnariuose.

Kaip prižiūrėti veido odą

Kaip teisingai rūpintis veido oda, kokias priemones naudoti, kokios gali būti papildomos veido odos priežiūros

INBEAUTY.LT - išskirtinio dizaino grožio priemonių internetinė parduotuvė. Mūsų prioritetas - suteikti aukščiausią aptarnavimo kokybę jums!
Masažas, kineziterapija, gydomosios ir grožio procedūros
Natūrali produkcija, biologiškai aktyvios medžiagos, imunoreguliatoriai