Celiulitas - neišvengiamas ir labiausiai nepageidaujamas moterų palydovas. Pasaulyje daugiau kaip 90 proc. moterų turi didesnį ar mažesnį celiulitą. Dauguma su juo susiduria dar paauglystėje. Kaip kovoti su celiulitu, pataria kineziterapeutė Indrė Kizytė ir kineziterapeutė, masažistė Rasa Vegytė.
1. Masažas namuose
Celiulito pažeistų vietų masažas gerina kraujotaką ir limfos tekėjimą, leidžia greičiau šalinti riebalus. Atliekant masažą namuose, patariama naudoti natūralių šerių šepečius, medinius rutuliukus (plaušinės formos). Kineziterapeutės pataria masažą pradėti sukamaisiais judesiais nuo šlaunies išorinės pusės (ties keliu), kilti aukštyn ir švelnesniais, sukamaisiais judesiais leistis žemyn šlaunies vidine puse žemyn. Taip pat reikėtų masažuoti ir užpakalinę šlaunies dalį bei sėdmenis (lanku pagal sėdmenų formą) kylant aukštyn. Svarbiausia - masažus atlikti reguliariai.
2. Anticeliulitiniai kremai
Anticeliulitinių kremų yra begalė, kineziterapeutės pataria juos naudoti kartu su masažu. Dėmesį reiktų atkreipti į tai, kad anticeliulitinio kremo sudėtyje būtų jūros dumblių, kofeino, kaštono, vitamino A, negyvosios jūros mineralų.
3. Anticeliulitinės kelnės
Šias kelnes rekomenduojama nešioti bent dvi valandas po to, kai pasitepėte anticeliulitiniu kremu. Jos leidžia laisvai sportuoti. Jos taip pat veiksmingos saunose (jų dėka skysčiai greičiau pasišalina iš organizmo). Geriausia tarpusavyje derinti anticeliulitinius masažus, kremus ir kelnes.
4. Veiksmingi anticeliulitinių priemonių receptai
Kineziterapeutės rekomenduoja išbandyti jų naudojamus receptus. Šveitiklio receptas: kavos tirščiai su medumi, pasigaminti reikės šaukšto medaus, trijų šaukštų kavos tirščių ir kelių lašų eterinio aliejaus. Dar vienas šveitiklio receptas atkeliavęs iš Tailando: juodąsias sezamo sėklas sumaišyti su natūraliu jogurtu ir gauta mase masažuoti celiulito pažeistas vietas.
5. Kontrastiniai dušai
Celiulito pažeistas vietas, pavyzdžiui, šlaunis, pirmiausia būtina apipilti karšto vandens srove, o po to šalto vandens srove (40 sekundžių celiulito pažeistas vietas laikyti po karšto vandens srove ir 20 sekundžių po šalto vandens srove). Ir taip reiktų daryti ne mažiau nei šešis kartus. Procedūra privalo būti pradedama šiltu, o baigiama šaltu vandeniu.
6. Tinkama mityba
Norint atsikratyti nepageidaujamo celiulito rekomenduojama atsisakyti kavos, gazuotų gėrimų, aštraus maisto, mažinti suvartojamos druskos ir prieskonių kiekį. Į savo racioną reikėtų įtraukti daugiau vitaminų ir mineralų. Rekomenduojama valgyti šviežių vaisių ir daržovių pavyzdžiui, žiedinių kopūstų, pomidorų, vyšnių, citrinų, šilauogių, žirnių ir brokolių.
7. Nikotino atsisakymas
Jau seniai įrodyta, kad nikotinas - viena iš celiulito atsiradimo priežasčių. Tad, siekiant atsikratyti celiulito geriausia mesti rūkyti ar bent jau sumažinti surūkomų cigarečių kiekį.
8. Gilus kvėpavimas
Gilus kvėpavimas gali padėti pašalinti toksinų. Yra kelios kvėpavimo technikos. Paprasčiausia iš jų: įkvėpkite per vieną sekundę, sulaikykite orą keturias sekundes ir vėliau iškvėpkite per dvi sekundes. „Lieknėjimo akademijos" patirtis rodo, kad celiulitas dar efektyviau nyksta giluminį kvėpavimą derinant su tempimo pratimais (dar vadinama body flex technika). Giluminis kvėpavimas spartina kraujotaką ir, atliekant raumenų tempimo pratimus, celiulitas nyksta.
9. Sportas, kojų ir pilvo raumenų stiprinimas.
Sportas, judėjimas (pvz.: pasivaikščiojimai, šokiai, plaukimas, važinėjimas dviračiu ar riedučiais) gerina limfinę ir venų mikrocirkuliaciją. Jei aktyvesniam sportui nepakanka laiko, tai bent jau kuo dažniau įtempkite šlaunų ir sėdmenų raumenis, tai galima daryti, kad ir vairuojant ar apsiperkant parduotuvėje. Tai puikus būdas raumenims išjudinti. O, sportuojant sporto klubuose, su celiulitu kovoti padeda anticeliulitinė aerobika.
10. Limfodrenažas
Gydant celiulitą svarbiausia yra suaktyvinti limfą. Tai pasiekti puikiausiai leidžia, pavyzdžiui, LPG limfodremažo aparatas. Panašiai veikia ir vakuuminiai masažuokliai, bet LPG už juos pranašesnis: jis neskausmingas, nelieka mėlynių ar kraujosruvų kaip po vakuuminių masažų. Pasak kineziterapeutės Indrės Kizytės, būtent endermologinės procedūros yra laikomos efektyviausia priemone celiulitui šalinti ir kūno linijas natūraliai koreguoti. LPG mechaninis masažas itin populiarus tarp moterų, ilgai ieškojusių būdų efektyviai gydyti celiulitą.
„G7 Sportas" inf.
Visi straipsniai
6 priežastys skubėti pas ginekologą
Jeigu jūs skundžiatės negalavimai lytinių organų srityje negalavimais - privalote apsilankyti pas ginekologą!
Afrodiziakai - aistringai nakčiai
Kokie maisto produktai turi lytinį portaukį ir aktyvumą skatinančių medžiagų?
Akių tinimas
Kaip išvengti akių tinimo, kodėl tinsta akys, kaip elgtis jei tinsta akys.
Alergija maistui
Alergijos rūšys, alergijos simptomai, kaip elgtis pajutus alergijos simptomus.
Alerginis rinitas
Alerginio rinito priežastys, šienligė, alergija žiedadulkėms, alerginio rinito- šienligės gydymas
Alkio jausmas
Kas yra alkio jausmas, kaip atsiranda alkio jausmas, kaip nepersivalgyti.
Amiotrofinė lateralinė sklerozė (ALS)
Kas yra amiotrofinė lateralinė sklerozė, jos simptomai ir gydymas
Antsvorio metimo taisyklės
Kaip kovoti su antsvorių, problemų anaalizavimas norint numesti antsvorį.
Ar aš esu alergiškas?
Alergijos priežastys, alergijos pasireiškimas ir simptomai, alergijos nustatymo būdai
Arbatos nuo peršalimų
Greitai paruošiamos arbatos, veiksmingos arbatos, kitų šalių gėrimai nuo peršalimo.
Pasirinkite kategoriją
-
Dantų ir dantenų ligos, odontologija: paslaugos, įranga, medžiagos
-
Ekologiški produktai
-
Grožio salonai, soliariumai; jų įranga
-
Holistinė terapija, sveika gyvensena, natūrali medicina, vaistažolės
-
Kosmetika ir parfumerija
-
Lieknėjimas, dietos
-
Ligos ir jų gydymas
-
Maisto papildai ir vitaminai
-
Medicinos centrai, sanatorijos, masažai
-
Optikos, akių klinikos
Liaudiškos priemonės nuo podagros
Vaistažolės nuo podagros, mityba sergant podagra
Mityba sergant cukriniu diabetu
Sveika ir subalansuota mityba yra svarbi sergant cukriniu diabetu arba kitaip vadinama cukralige. Ką turėtumėte žinoti apie mityba sergant cukriniu diabetu.
KMI skaičiuoklė
Kas yra KMI, KMI skaičiavimas, kokios galimos ligų rizikos
Cukrinis diabetas
Cukrinio diabeto simptomai, priežastys ir gydymas. Ką turėtumėte žinoti sergant cukriniu diabetu ir kaip mityba ir fizinis aktyvumas įtakoja 2 tipo cukrinį diabetą.
Podagros gydymas
Podagros simptomai ir gydymas. Kokius vaistus naudoti sergant podagra? Kokią mitybą rinktis sergant podagra? Kokias prevencines priemones taikyti sergant podagra?
Kaip išsirinkti žuvų taukus?
Apie tai, kaip išsirinkti kokybiškus žuvų taukus, kodėl kartais būtina juos vartoti - visi atsakymai į šiuos klausimus šiame straipsnyje.
Kalorijų lentelė
Kas yra Kalorijos? Mėsos, pieno, žuvies, daržovių, vaisių ir uogų, saldumynų kalorijų lentelės.
Kasdieninė veido odos priežiūra
Kaip reika prižiūrėti veido odą, kad ji būtų visados idealios būklės, į ką reikia atsižvelgti renkantis kosmetiką, bei kokie ritualai privalo būti kiekvieną dieną veido odos priežiūroje? Atsakymus į šiuos, ir į kitus klausimus apie veido odos priežiūrą, rasite šitame straipsnyje.
Kojų sąnarių skausmas
Kojų sąnarių skausmas – traumos ar ligos požymis. Dažniausiai žmonės kreipiasi pas gydytojus dėl skausmo kelių sąnariuose, rečiau dubens ir pėdos sąnariuose.
Kaip prižiūrėti veido odą
Kaip teisingai rūpintis veido oda, kokias priemones naudoti, kokios gali būti papildomos veido odos priežiūros