Didelės, sultingos, vienos ankstyviausių Lietuvoje uogų - braškės. Nesvarbu, ar jums pasisekė ir turite galimybę skanauti savo darže sunokusias braškes, ar jų nusiperkate vietiniame turgelyje - šis straipsnis skirtas visiems, ant savo stalo turintiems braškių!
100 g - 182 kJ, 0,7 g baltymų, 9 g angliavandenių, 0,6 g riebalų ir 1,6 g skaidulų.
Šiuolaikinės braškės - tai Šiaurės Amerikos ir Pietų Amerikos (Čilės) braškių kryžminimo rezultatas. Braškės į Europą, visų pirma Prancūziją, atkeliavo prieš daugiau nei 200 metų. Dėl malonaus skonio ir aromato braškės ilgai buvo vadinamos ananasinėmis žemuogėmis. Dabar jos auginamos didesnėje pasaulio dalyje - JAV, Japonijoje, Italijoje, Lenkijoje ir t.t.
Braškės prinoksta bene anksčiausiai, o dėl vitamino C gausos ypač tinka sustiprinti po žiemos ir pavasario išsekusią imuninę sistemą. Braškėse daug ir vitamino K, kalio, magnio, skaidulinių medžiagų. Sėklose - geležies. Atminkite, kad geležį iš braškių organizmas sugeba pasisavinti tik tuomet, kai uogų sėklos yra sutrinamos. Uogas reikėtų valgyti tik visiškai prinokusias ir šviežiai nuskintas. Kai kurie mėgsta spausti iš jų sultis, tačiau trintos braškės yra vertingesnės.
Braškių nelaikykite šaldytuve. Jei norite mėgautis šiomis uogomis ilgėliau, užšaldykite jas šaldiklyje. Toks apdorojimas taip pat vertingesnis nei virimas.
Braškės dera su pieno produktais: jogurtu, varške. Jei braškėmis gardinate košes, tai uogas geriau surtrinkite per sietelį ir dėkite prieš pat valgymą.
Tačiau verta atsiminti, kad net vienintelė suvalgyta uoga gali sukelti alergiją. Braškėse yra medžiagų, atpalaiduojančių histaminą, dėl to gali atsirasti reakcijų, panašių į alergines. Jei pastebėjote, kad oda niežti, rausta, paburko lūpos ar pradėjote viduriuoti - braškių nebevalgykite, kreipkitės į gydytoją.
Braškės grožio puoselėjimui
Braškių uogos bet kokio tipo odą tonizuoja, balina, ramina, stangrina, drėkina ir valo! Teigiamas natūralių kaukių poveikis aiškinamas tuo, kad jų sudėtyje gausu biologiškai veiklių medžiagų: vitaminų, mikroelementų, mineralinių druskų. Šios medžiagos greitina medžiagų apykaitos procesus odos ląstelėse. Kad pajustumėte išvardintus poveikius, reikia kaukes dėti 2 - 4 k. per savaitę iki 15 procedūrų. Kaukė dedama storu sluoksniu. Prieš kaukę patariama veidą pagarinti (netinka žmonėms, kurių veido odos kapiliarai išsiplėtę). Veiduką nuvalykite ypatingai švariai, gaminamos kaukės taip pat steriliai, o jas užsidėjus, būtina atsipalaiduoti, kojas laikyti šiek tiek pakeltas.
Braškių receptas veido odai: švarias ir nusausintas braškes sutrinkite. Įdėkite šaukštelį vaikams skirto kremo arba kosmetinio aliejaus ir šaukštą medaus. Šia mase tepkite veidą ir palikite 20 min. Nuplaukite virintu vandeniu arba šaltu pienu.
- Jeigu veido oda riebi, aiškiai matosi poros - prieš dėdamos šią kaukę, veidą nuvalykite braškių sultimis.
- Jei oda spuoguota, reikia tepti tokiu mišinuku: 3 dalis braškių sulčių sumaišykite su 1 dalimi glicerino. Mišinyje pamirkykite medvilninę servetėle ir ja uždenkite veidą 15 min. Nuplaukite virintu ir atvėsintu vandeniu.
- Jei oda sausa, šerpetoja, veido odą 15 min. prieš kaukę patepkite augalinius aliejumi.
- Universali kaukė - trintos braškės sumaišytos su grietine ar natūraliu jogurtu.
Jūsų kūnas tinkamai įvertins natūralias grožio priemones
Braškių dušo želė kūno odai: pusė puodelio bekvapio šampūno, pusė puodelio vandens, 1 š. druskos ir puodelio braškių sulčių. Viską išmaišyti ir mėgautis natūralia dušo žele. Įpiltą į sandarų indelį šaldytuve galima laikyti iki savaitės.
Braškių šveitiklis: sutrinkite braškių ir jas sumaišykite su avižiniais dribsniais ir šaukštu kavos nuosėdų. Mišiniu švelniai trinkite odą, šiek tiek palikite ir nuplaukite šiltu vandeniu. Tinka intensyviai masažuoti celiulito pažeistą odą.
Maisto receptai su braškėmis
Migdolinis tortas - pyragas su braškėmis
Šitas tortas - pyragas tiesiog nuostabus. Nerandu žodžių apibūdinti jo skonio... Trapus migdolų pagrindas, lengva grietinėlė ir šviežutės braškės...
Jums reikės:
100 g migdolų
200 g sviesto
100 g kvietinių miltų
60 g cukraus
30 ml šviesaus romo
1 kiaušinio
10 g želatinos
35-40% riebumo 400 ml grietinėlės
Cukraus pudros,
50 g vanilinio cukraus
600 g šviežių braškių
Jei migdolai su odele, pamirkome juos vandenyje ir nulupame. Pakepiname keletą minučių sausoje keptuvėje.
Migdolus sumalame iki smulkių trupinių, sumaišome su miltais ir cukrumi. Ant viršaus dedame šalto sviesto gabalėlius.
Peiliu kapojame sviestą su miltais ir migdolais tol, kol mišinys susimaišo (pasidaro trupinėliai).
Į masę įmušame kiaušinį, įpilame romo ir gerai išminkome. Tada tešlos gumulą dedame trumpam į šaldytuvą.
Imame negilią formą, išklojame tešlą maždaug 0,5 - 1 cm storiu, padarome bortelius. Tešlą subadome šakute.
Prieš kišant į orkaitę, viršų uždengiame kepimo popieriumi ir užberiame kažką sunkaus, pvz. pupelių - reikalinga tam, kad kepdama tešla nekiltų. 180 laipsnių temperatūroje kepame 15 min. Ištraukiame iš orkaitės, nuimame pupeles ir popierių ir dar kepame 10 - 15 min. Pyrago pagrindas paruoštas. Jį atvėsiname.
Tuo tarpu atšaldytą grietinėlę išplakame iki standaus kremo. Suberiame cukraus pudrą ir supilame atvėsusią želatiną (prieš tai ją užpylę 50 - 100 ml vandens, leidę išbrinkti ir ištirpinę). Gerai išmaišome. Jeigu kremas minkštas - dedame trumpam į šaldytuvą, jei ne - darome tortą toliau.
Gautą kremą krečiame ant iškepto ir atvėsusio pagrindo, tolygiai paskirstome.
Viršų puošiame braškėmis. Galima dėti nesmulkintas, o galima smulkinti.
Viršų šiek tiek pabarstome cukraus pudra. Štai ir viskas - būtinai šiuo tortu - pyragu ką nors pavaišinkite!
Braškės ant ryžių
Ryžiai atsirado daugiau nei prieš 9000 metų ir keletą šimtmečių buvo laikomi prabangos maistu, vartojami kaip vaistai. Ryžių tėvynė - Kinija ir Pietryčių Azija. Šiandien ryžiai yra kasdienis maistas maždaug dviem trečdaliams žmonijos. Daugeliui žmonių, kad palaikytų gyvastį, pakanka saujos ryžių per dieną. Tai visai suprantama, nes šiame augale yra daug maistingųjų medžiagų, ypač angliavandenių ir vitaminų. Ryžiuose gausu svarbiausių mineralinių medžiagų, jų komponentai puikiai suderinti, todėl ryžius gali valgyti ir dietinio stalo šalininkai. Iš ryžių mes įpratę virti sriubą ar košę...tiesą sakant, jau gerokai pabodusią.
Šiandien aš siūlau Jums tą pačią košę, tik truputį pagerintą - tiks ir pusryčiams, ir vakariniam šeimos ar draugų pasėdėjimui.
Išvirtą ir pravėsusią ryžių košę reiktų išplakti (sutrinti ar sumalti) su trupučiu cukraus ir trupučiu cinamono iki balto sniego purumo. Prisidėkite to sniego į savo mylimą indelį, o ant viršaus pritupdykite braškių.
Skanaus ir geros Jums nuotaikos!
Receptas ir nuotrauka Danutės Paliokienės
Pieno kokteilis su braškėmis (4 asmenims)
Sudėtis:
- 400 ml pieno,
- 250 g šaldytų (su cukrumi) braškių,
- 100 ml apelsinų sulčių,
- 2 a.š. citrinos sulčių,
- 4 v.š. cukraus.
Papuošimui:
- šviežių mėtos lapelių.
Gaminimas
Visas sudėtines dalis gerai išmaišykite ir suplakite plaktuvu. Supilstykite į stiklines, papuoškite mėtos lapeliais ir iškart patiekite.
Visi straipsniai
6 priežastys skubėti pas ginekologą
Jeigu jūs skundžiatės negalavimai lytinių organų srityje negalavimais - privalote apsilankyti pas ginekologą!
Afrodiziakai - aistringai nakčiai
Kokie maisto produktai turi lytinį portaukį ir aktyvumą skatinančių medžiagų?
Akių tinimas
Kaip išvengti akių tinimo, kodėl tinsta akys, kaip elgtis jei tinsta akys.
Alergija maistui
Alergijos rūšys, alergijos simptomai, kaip elgtis pajutus alergijos simptomus.
Alerginis rinitas
Alerginio rinito priežastys, šienligė, alergija žiedadulkėms, alerginio rinito- šienligės gydymas
Alkio jausmas
Kas yra alkio jausmas, kaip atsiranda alkio jausmas, kaip nepersivalgyti.
Amiotrofinė lateralinė sklerozė (ALS)
Kas yra amiotrofinė lateralinė sklerozė, jos simptomai ir gydymas
Antsvorio metimo taisyklės
Kaip kovoti su antsvorių, problemų anaalizavimas norint numesti antsvorį.
Ar aš esu alergiškas?
Alergijos priežastys, alergijos pasireiškimas ir simptomai, alergijos nustatymo būdai
Arbatos nuo peršalimų
Greitai paruošiamos arbatos, veiksmingos arbatos, kitų šalių gėrimai nuo peršalimo.
Pasirinkite kategoriją
-
Dantų ir dantenų ligos, odontologija: paslaugos, įranga, medžiagos
-
Ekologiški produktai
-
Grožio salonai, soliariumai; jų įranga
-
Holistinė terapija, sveika gyvensena, natūrali medicina, vaistažolės
-
Kosmetika ir parfumerija
-
Lieknėjimas, dietos
-
Ligos ir jų gydymas
-
Maisto papildai ir vitaminai
-
Medicinos centrai, sanatorijos, masažai
-
Optikos, akių klinikos
Liaudiškos priemonės nuo podagros
Vaistažolės nuo podagros, mityba sergant podagra
Mityba sergant cukriniu diabetu
Sveika ir subalansuota mityba yra svarbi sergant cukriniu diabetu arba kitaip vadinama cukralige. Ką turėtumėte žinoti apie mityba sergant cukriniu diabetu.
KMI skaičiuoklė
Kas yra KMI, KMI skaičiavimas, kokios galimos ligų rizikos
Cukrinis diabetas
Cukrinio diabeto simptomai, priežastys ir gydymas. Ką turėtumėte žinoti sergant cukriniu diabetu ir kaip mityba ir fizinis aktyvumas įtakoja 2 tipo cukrinį diabetą.
Podagros gydymas
Podagros simptomai ir gydymas. Kokius vaistus naudoti sergant podagra? Kokią mitybą rinktis sergant podagra? Kokias prevencines priemones taikyti sergant podagra?
Kaip išsirinkti žuvų taukus?
Apie tai, kaip išsirinkti kokybiškus žuvų taukus, kodėl kartais būtina juos vartoti - visi atsakymai į šiuos klausimus šiame straipsnyje.
Kalorijų lentelė
Kas yra Kalorijos? Mėsos, pieno, žuvies, daržovių, vaisių ir uogų, saldumynų kalorijų lentelės.
Kasdieninė veido odos priežiūra
Kaip reika prižiūrėti veido odą, kad ji būtų visados idealios būklės, į ką reikia atsižvelgti renkantis kosmetiką, bei kokie ritualai privalo būti kiekvieną dieną veido odos priežiūroje? Atsakymus į šiuos, ir į kitus klausimus apie veido odos priežiūrą, rasite šitame straipsnyje.
Kojų sąnarių skausmas
Kojų sąnarių skausmas – traumos ar ligos požymis. Dažniausiai žmonės kreipiasi pas gydytojus dėl skausmo kelių sąnariuose, rečiau dubens ir pėdos sąnariuose.
Kaip prižiūrėti veido odą
Kaip teisingai rūpintis veido oda, kokias priemones naudoti, kokios gali būti papildomos veido odos priežiūros