Vienas žvilgsnis į rankas ir galima apie žmogų susidaryti pirmąjį įspūdį. Tačiau besirūpinant buitimi, spausdinant, grojant įvairiais instrumentais nukenčia mūsų nagai. O patiriami stresai ir vitaminų trūkumas taip pat pirmiausia atsispindi nagų būklėje. Net ir susiduriant su įvairiausiais sunkumais, norisi, jog nagai būtų gražūs ir tvirti. Norisi, kad nereikėtų prisiauginti nagų, o būtų galima didžiuotis savaisiais.
Mūsų nagai - tai negyvosios keratino ląstelės, visai tokios pat kaip ir plaukai. Nagas per mėnesį paauga 3 mm, tačiau šis dydis gali kisti priklausomai nuo amžiaus ir mitybos ypatumų. Mitybos įpročiai yra labai svarbūs nagų gyvybingumui. Taigi pagal nagų būklę galima preliminariai nustatyti ir mitybos bei sveikatos sutrikimus.
Pagrindinės nagų problemos
Trapūs, lūžinėjantys nagai - dažniausiai per ilgo buvimo saulėje ar prastos mitybos padarinys. Nagai taip pat gali lūžinėti, jei naudojate netinkamą lako pagrindą ar nagų laką, kuriame yra formaldehidų, kuris džiovina nago plokštelę.
Šerpetojančios odelės aplink nagus - dažniausiai atsiranda tada, kai streso vedini žmonės ima krapštyti bei kramtyti nagus. Chemikalų bei baliklių naudojimas taip pat gadina odelę aplink nagus. Jei naudojate žirklutes nagų odelėms karpyti, įsitikinkite, kad jos gerai pagaląstos. Jei žirklutės bus nekokybiškos, plėšysite odelę aplink nagus kaskart bandydami ją pašalinti.
Baltos dėmelės ant nago plokštelės - dažniausiai atsiranda nagui patyrus smūgį ar per daug spaudžiant nago plokštelę manikiūro metu. Nekrapštykite odelių aplink nagus ir be reikalo nespauskite nago. Jei ant nago daug baltų dėmelių, Jums gali trūkti cinko arba vartojate per daug cukraus.
Geltoni nagai - dažniausiai atsiranda dėl per ilgo nagų lako naudojimo be lako pagrindo. Geltonis taip pat gali atsirasti ir dėl nuolatinio rūkymo. Tačiau nagų geltoniui gali būti ir rimtesnė priežastis - nagų grybelis. Todėl būtinai reikėtų ištirti, kur glūdi geltonumo priežastis.
Nagų vitaminai
- vitaminas A padeda nagams stiprėti ir augti. Šio vitamino yra kepenėlėse, aliejuje, daržovėse, morkose, pomidoruose;
- vitaminas B padeda įsisavinti baltymus ir spartina nagų augimą. Šio vitamino yra daigintuose kviečiuose, kiaušinio trynyje, kopūstuose;
- jodas padeda nagui augti. Šio elemento yra špinatuose, jūros kopūstuose;
- kalcis būtinas nago tvirtumui. Daugiausia kalcio yra pieno produktuose;
- geležis labai svarbi nago struktūrai ir formai. Grikiai ir mėsa - pagrindiniai geležies šaltiniai;
- siera būtina nago susidarymui, stabdo uždegiminius procesus. Šio elemento rasite kopūstuose, svogūnuose, agurkuose.
Gydymas
Jei sveika mityba ir gera sveikatos būklė visgi rodo, jog nagų problemų priežastis glūdi kitur, teks imtis gydymo. Ištaisyti kilusias problemas galima, tereikia tik noro, ir nagai vėl bus gražūs.
Parafino vonelės - ne tik sušildys rankų odą žiemą, bet ir padės atsikratyti nagų odelių šerpetojimo bei sustiprins nagus. Parafino vonelėse rankas patartina mirkyti kartą į mėnesį.
Masažai - rankų masažas su gydomaisiais bei maitinamaisiais kremais itin naudingas tiek žiemą, tiek vasarą. Masažo metu suaktyvinama kraujotaka, pamaitinama rankų oda ir nagai. Nagai - geri absorbantai, tad sugeria visus masažo kreme esančius gydomuosius elementus ar vitaminus.
Nagų priežiūra naugojantis aliejais bei nagų lakais - šiandien technologijos tikrai pažengusios, tad daugelis gaminotjų gali pasiūlyti ypatingų priemonių nagų problemoms spręsti. Tiesa, reikia gerai pasirinkti. Geriausiai tinka tos priemonės, kuriose yra žolelių ekstraktų, vitaminų. Šios priemonės taip pat gali drėkinti, maitinti ar kietinti nagą. Galima rinktis iš begalybės, tačiau, kad matytųsi efektas, daugelį šių priemonių reikia naudoti ilgą laiką.
Smūginė terapija - masažai bei parafino vonelės - tikrai naudingi nagams bei rankų odai, tačiau kartais reikia, kad nagai imtų atrodyti gražiai kur kas greičiau nei po poros mėnesių.
Sveikatosstudija.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama.
Visi straipsniai
6 priežastys skubėti pas ginekologą
Jeigu jūs skundžiatės negalavimai lytinių organų srityje negalavimais - privalote apsilankyti pas ginekologą!
Afrodiziakai - aistringai nakčiai
Kokie maisto produktai turi lytinį portaukį ir aktyvumą skatinančių medžiagų?
Akių tinimas
Kaip išvengti akių tinimo, kodėl tinsta akys, kaip elgtis jei tinsta akys.
Alergija maistui
Alergijos rūšys, alergijos simptomai, kaip elgtis pajutus alergijos simptomus.
Alerginis rinitas
Alerginio rinito priežastys, šienligė, alergija žiedadulkėms, alerginio rinito- šienligės gydymas
Alkio jausmas
Kas yra alkio jausmas, kaip atsiranda alkio jausmas, kaip nepersivalgyti.
Amiotrofinė lateralinė sklerozė (ALS)
Kas yra amiotrofinė lateralinė sklerozė, jos simptomai ir gydymas
Antsvorio metimo taisyklės
Kaip kovoti su antsvorių, problemų anaalizavimas norint numesti antsvorį.
Ar aš esu alergiškas?
Alergijos priežastys, alergijos pasireiškimas ir simptomai, alergijos nustatymo būdai
Arbatos nuo peršalimų
Greitai paruošiamos arbatos, veiksmingos arbatos, kitų šalių gėrimai nuo peršalimo.
Pasirinkite kategoriją
-
Dantų ir dantenų ligos, odontologija: paslaugos, įranga, medžiagos
-
Ekologiški produktai
-
Grožio salonai, soliariumai; jų įranga
-
Holistinė terapija, sveika gyvensena, natūrali medicina, vaistažolės
-
Kosmetika ir parfumerija
-
Lieknėjimas, dietos
-
Ligos ir jų gydymas
-
Maisto papildai ir vitaminai
-
Medicinos centrai, sanatorijos, masažai
-
Optikos, akių klinikos
Liaudiškos priemonės nuo podagros
Vaistažolės nuo podagros, mityba sergant podagra
Mityba sergant cukriniu diabetu
Sveika ir subalansuota mityba yra svarbi sergant cukriniu diabetu arba kitaip vadinama cukralige. Ką turėtumėte žinoti apie mityba sergant cukriniu diabetu.
KMI skaičiuoklė
Kas yra KMI, KMI skaičiavimas, kokios galimos ligų rizikos
Cukrinis diabetas
Cukrinio diabeto simptomai, priežastys ir gydymas. Ką turėtumėte žinoti sergant cukriniu diabetu ir kaip mityba ir fizinis aktyvumas įtakoja 2 tipo cukrinį diabetą.
Podagros gydymas
Podagros simptomai ir gydymas. Kokius vaistus naudoti sergant podagra? Kokią mitybą rinktis sergant podagra? Kokias prevencines priemones taikyti sergant podagra?
Kaip išsirinkti žuvų taukus?
Apie tai, kaip išsirinkti kokybiškus žuvų taukus, kodėl kartais būtina juos vartoti - visi atsakymai į šiuos klausimus šiame straipsnyje.
Kalorijų lentelė
Kas yra Kalorijos? Mėsos, pieno, žuvies, daržovių, vaisių ir uogų, saldumynų kalorijų lentelės.
Kasdieninė veido odos priežiūra
Kaip reika prižiūrėti veido odą, kad ji būtų visados idealios būklės, į ką reikia atsižvelgti renkantis kosmetiką, bei kokie ritualai privalo būti kiekvieną dieną veido odos priežiūroje? Atsakymus į šiuos, ir į kitus klausimus apie veido odos priežiūrą, rasite šitame straipsnyje.
Kojų sąnarių skausmas
Kojų sąnarių skausmas – traumos ar ligos požymis. Dažniausiai žmonės kreipiasi pas gydytojus dėl skausmo kelių sąnariuose, rečiau dubens ir pėdos sąnariuose.
Kaip prižiūrėti veido odą
Kaip teisingai rūpintis veido oda, kokias priemones naudoti, kokios gali būti papildomos veido odos priežiūros