Kaip naudotis soliariumu
Atnaujinta: 2022-01-07

Visą žiemą saulutės nė kvapo, o kai oras ima šilti, net baisu užsivilkti sijoną, ką jau bekalbėti apie maudymosi kostiumėlį – balta it sūris oda nėra pati patraukliausia. Žinoma, pora dienų paplūdimyje ir bėdos kaip nebūta, tačiau laiko gulėti pajūryje ne visada yra, o ir pirmosiomis dienomis po pajūrio saulės liekantis raudonis nemielas. Tokiu atveju išeitis – soliariumas. Žiemą vasarą oda gali būti ruda be didelių pastangų ir laiko.

Viskas apie soliariumą

Senovėje soliariumas buvo tiesiog namo stogas, kur per dienas degindavosi aristokratės. Kai stiklas tapo kasdienybe, soliariumas buvo stiklinis kambarys ant paskutinio namo aukšto. Dabar soliariumai – nedidelės dėžės, kuriose saulę pakeitė ultravioletinius spindulius skleidžiančios lempos.

Prieš deginimąsi soliariume ir po jo patartina nusiprausti po dušu be muilo, sausai nusišluostyti, nenaudoti dezodorantų, kvepalų, nuvalyti makiažą. Prieš ir po procedūros rekomenduotina pasitepti drėkinamuoju kremu. Soliariumui taip pat yra skirti ne vien losjonai, saugantys nuo ultravioletinių spindulių poveikio jautrią odą, bet ir lygų įdegį skatinantys kremai.

Prieš einant degintis į soliariumą vertėtų žinoti, kad kiekvienam odos tipui deginimosi trukmė soliariume yra skirtinga. Taigi, kad nenusviltumėte, reikėtų nusistatyti savo odos tipą. Soliariume per tą patį laiką gaunama iki 5 kartų daugiau ultravioletinių spindulių nei deginantis saulėje.

I tipas
Šiam odos tipui priskiriama apie 2% Centrinės Europos gyventojų. Oda blyški, strazdanota. Plaukai labai šviesūs - rausvi. Oda linkusi nudegti. Įdegama labai lėtai, raudonu atspalviu. Šiam odos tipui nerekomenduojama degintis soliariume.

II tipas
Šiam odos tipui priskiriama apie 78% visos Europos gyventojų. Oda šviesi, šiek tiek strazdanota. Plaukai - nuo blondinų iki šviesiai šatenų. Oda jautri, linkusi nudegti. Soliariume pirmojo seanso metu degintis siūloma apie 5-10 min.

III tipas
Šiam tipui priskiriami dauguma Centrinės Europos gyventojų. Oda nėra tamsi. Plaukai rusvi iki kaštoninės spalvos. Oda mažai jautri, švelniai įdega, retai nudega. Soliariume pirmojo seanso metu degintis siūloma apie 5-20 min.

IV tipas
Šiam odos tipui priskiriama apie 8% Centrinės Europos gyventojų. Oda ir plaukai tamsūs. Oda nejautri, niekada nenudega. Greitas ir tamsus įdegimas. Soliariume pirmojo seanso metu degintis siūloma 5-25 min.
Ką daryti prieš einant į soliariumą
Vaikams iki 15 metų deginantis soliariume patariama būti ypač atsargiems. Jei turite tatuiruočių, jas seanso metu pridenkite, kadangi ultravioletiniai spinduliai blukina dažus arba gali kilti alerginė reakcija. Daug apgamėlių turintiems žmonėms taip pat nepatartina degintis soliariume, nes ilgai veikiami saulės spindulių apgamėliai gali tapti odos vėžio priežastimi. Jei apgamėlių tik keli – gausiai patepkite juos apsauginiu kremu. Jei oda labai spoguota, soliariumo taip pat vertėtų vengti. Nėščiosioms siūloma nesideginti ne tik soliariume, bet ir atviroje saulėje, nes nežinomas ultravioletinių spindulių poveikis vaikui.

Tinkamai prisižiūrint iš soliariumo galima gauti nemažai naudos. Žmonėms dažnai nustoja skaudėti raumenis, dingsta reumatizmo simptomai. Ultravioletiniai spinduliai taip pat dezinfekuoja ir gydo odą, nukenksmina toksinus, skatina imunitetą.
Tinkama priežiūra soliariume
Soliariumų lempos kaip ir saulė skleidžia ultravioletinius spindulius:
• A tipo spinduliai skatina melanino gamybą, todėl oda įgauna rusvą atspalvį.
• B spinduliai skatina vitamino D gamybą, naikina įvairias bakterijas, dezinfekuoja, tačiau nuo jų pertekliaus oda gali stipriai parausti.
• Trumpieji C spinduliai yra patys žalingiausi, tačiau dėka ozono sluoksnio jie mūsų nepasiekia. C tipo spindulių soliariumų lempos neskleidžia.

Tačiau prieš einant į soliariumą vertėtų pasidomėti, ar nepasenusios soliariumo lempos. Jei neramu, paprašykite parodyti lempų garantiją. Jei lempos bus pasenusios, iš soliariumo galite išeiti ne gražiai įrudusi, o tiesiog nusvilusi ar net gavusi lengvą nudegimą.

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Visi straipsniai

6 priežastys skubėti pas ginekologą

Jeigu jūs skundžiatės negalavimai lytinių organų srityje negalavimais - privalote apsilankyti pas ginekologą!

Afrodiziakai - aistringai nakčiai

Kokie maisto produktai turi lytinį portaukį ir aktyvumą skatinančių medžiagų?

Akių tinimas

Kaip išvengti akių tinimo, kodėl tinsta akys, kaip elgtis jei tinsta akys.

Alergija maistui

Alergijos rūšys, alergijos simptomai, kaip elgtis pajutus alergijos simptomus.

Alerginis rinitas

Alerginio rinito priežastys, šienligė, alergija žiedadulkėms, alerginio rinito- šienligės gydymas

Alkio jausmas

Kas yra alkio jausmas, kaip atsiranda alkio jausmas, kaip nepersivalgyti.

Amiotrofinė lateralinė sklerozė (ALS)

Kas yra amiotrofinė lateralinė sklerozė, jos simptomai ir gydymas

Antsvorio metimo taisyklės

Kaip kovoti su antsvorių, problemų anaalizavimas norint numesti antsvorį.

Ar aš esu alergiškas?

Alergijos priežastys, alergijos pasireiškimas ir simptomai, alergijos nustatymo būdai

Arbatos nuo peršalimų

Greitai paruošiamos arbatos, veiksmingos arbatos, kitų šalių gėrimai nuo peršalimo.

Liaudiškos priemonės nuo podagros

Vaistažolės nuo podagros, mityba sergant podagra

Mityba sergant cukriniu diabetu

Sveika ir subalansuota mityba yra svarbi sergant cukriniu diabetu arba kitaip vadinama cukralige. Ką turėtumėte žinoti apie mityba sergant cukriniu diabetu.

KMI skaičiuoklė

Kas yra KMI, KMI skaičiavimas, kokios galimos ligų rizikos

Cukrinis diabetas

Cukrinio diabeto simptomai, priežastys ir gydymas. Ką turėtumėte žinoti sergant cukriniu diabetu ir kaip mityba ir fizinis aktyvumas įtakoja 2 tipo cukrinį diabetą.

Podagros gydymas

Podagros simptomai ir gydymas. Kokius vaistus naudoti sergant podagra? Kokią mitybą rinktis sergant podagra? Kokias prevencines priemones taikyti sergant podagra?

Kaip išsirinkti žuvų taukus?

Apie tai, kaip išsirinkti kokybiškus žuvų taukus, kodėl kartais būtina juos vartoti - visi atsakymai į šiuos klausimus šiame straipsnyje.

Kalorijų lentelė

Kas yra Kalorijos? Mėsos, pieno, žuvies, daržovių, vaisių ir uogų, saldumynų kalorijų lentelės.

Kasdieninė veido odos priežiūra

Kaip reika prižiūrėti veido odą, kad ji būtų visados idealios būklės, į ką reikia atsižvelgti renkantis kosmetiką, bei kokie ritualai privalo būti kiekvieną dieną veido odos priežiūroje? Atsakymus į šiuos, ir į kitus klausimus apie veido odos priežiūrą, rasite šitame straipsnyje.

Kojų sąnarių skausmas

Kojų sąnarių skausmas – traumos ar ligos požymis. Dažniausiai žmonės kreipiasi pas gydytojus dėl skausmo kelių sąnariuose, rečiau dubens ir pėdos sąnariuose.

Kaip prižiūrėti veido odą

Kaip teisingai rūpintis veido oda, kokias priemones naudoti, kokios gali būti papildomos veido odos priežiūros

INBEAUTY.LT - išskirtinio dizaino grožio priemonių internetinė parduotuvė. Mūsų prioritetas - suteikti aukščiausią aptarnavimo kokybę jums!
Masažas, kineziterapija, gydomosios ir grožio procedūros
Natūrali produkcija, biologiškai aktyvios medžiagos, imunoreguliatoriai