Dabar vadinamą kiaulių gripą specialistai rekomenduoja taip nevadinti. Gripo atmaina plinta nuo žmogaus žmogui. Naujojo gripo sukėlėjas - A ( H1N1). Dėl viruso kilmės žiniasklaidoje iškelta daug versijų, tačiau dominuoja dirbtinio gripo versija ir jo išplitimas per atsitiktinumą. Manoma, kad naujasis gripo virusas - tai lengvo ir lengvai plintančio gripo viruso ir sunkios formos gripo junginys. Naujasis virusas paveldėjo savybę lengvai plisti ir stipriai pažeisti žmogaus organizmą.
Kaip ir iki šiol klajoję gripai, naujojo gripo atmaina gali būti išgydoma per savaitę arba sukelti komplikacijas. Pandeminio gripo bangos yra ciklinės. Praėjusiame šimtmetyje žinoma 1918-1919 m. ispaniškojo gripo epidemija, nusinešusi milijonus gyvybių, 1957 m. atsirado nauja A formos pandeminio gripo atmaina, 1968-1969 m. švelniau siautėjo Honkongo pandeminis gripas. Gimę prieš 1957 metus, turi daugiau galimybių, nes jų organizmas galėjo būti persirgęs panašiu virusu ir sukūręs antigenus.
Pavojingiausia komplikacija - paspartinamas plaučių uždegimas. Naujojo gripo virusas suardo plaučių kraujagysles, kurios įsisavina deguonį. Plaučių uždegimas ūmus, per 2 dienas žmogus gali mirti. Gyvybė palaikoma deguonies srautu ir vaistais tam, kad toliau nebūtų ardomi plaučiai.
Ligos profilaktika
Virusui yra sukurta vakcina, ja numatoma skiepyti rizikos grupės žmones - gydytojus, nėščias moteris, žmones, sergančius lėtinėmis ligomis.
Visgi svarbiausia yra profilaktika: šis gripas plinta kaip ir sezoninis - oru lašeliniu būdu, kosint ar čiaudint. Virusu užsikrečiama liečiant užterštus daiktus . Į organizmą virusas patenka nešvariomis rankomis palietus burną, nosį, akis. Būtina po kontakto ar, grįžus iš lauko, plautis rankas. Vienkartinių respiratorių negalima ilgai naudoti, nes po kelių valandų ima daugintis virusai. Pats geriausias virusų filtras - mūsų nosis. Geriau už kaukes padės nosies praplovimas, ji turi būti nuolat švari.
Virusas lengviau užkrės nusilpusį organizmą, todėl svarbu vartoti daug vitaminų, taisyklingai maitintis ir palaikyti fizinę formą. Rekomenduojama dažniau vėdinti gyvenamąsias ir darbo patalpas. Daugiau vartoti česnako, svogūnų, imbierų, medaus, daržovių. Nerekomenduojami pieno produktai.
Geriau sveikata pasirūpinti dar tada, kol nesergate/© Kate Kunz/Corbis
Gripo simptomai ir gydymas
Pagrindinis simptomas - dusulys. Žmogus įkvepia daug mažiau oro, atsiranda dehidratacija, tirštėja kraujas, žmogus nusilpsta. Beje, nebūtinai temperatūra pakyla staigiai ar stipriai.
Paprastai naujojo gripo simptomai tokie kaip ir sezoninio:
Karščiavimas 37,8 °C
Kosulys, gerklės skausmas
Galvos skausmas
Šaltkrėtis
Silpnumas
Dažnai pasitaiko viduriavimo ir vėmimo atvejų
Šis gripas bijo karščio ir šalčio. Tikimasi, kad gripo banga sumažės atšalus orams. Be to, labai svarbu ramiai reaguoti į aplinką, galimą susirgimą, kadangi stresas didina organizmo rūgštingumą, taip pagerindamas terpę daugintis virusui.
Taigi mažiau žiniasklaidos, politikos, krizės ir dažniau šypsokitės.
Visi straipsniai
6 priežastys skubėti pas ginekologą
Jeigu jūs skundžiatės negalavimai lytinių organų srityje negalavimais - privalote apsilankyti pas ginekologą!
Afrodiziakai - aistringai nakčiai
Kokie maisto produktai turi lytinį portaukį ir aktyvumą skatinančių medžiagų?
Akių tinimas
Kaip išvengti akių tinimo, kodėl tinsta akys, kaip elgtis jei tinsta akys.
Alergija maistui
Alergijos rūšys, alergijos simptomai, kaip elgtis pajutus alergijos simptomus.
Alerginis rinitas
Alerginio rinito priežastys, šienligė, alergija žiedadulkėms, alerginio rinito- šienligės gydymas
Alkio jausmas
Kas yra alkio jausmas, kaip atsiranda alkio jausmas, kaip nepersivalgyti.
Amiotrofinė lateralinė sklerozė (ALS)
Kas yra amiotrofinė lateralinė sklerozė, jos simptomai ir gydymas
Antsvorio metimo taisyklės
Kaip kovoti su antsvorių, problemų anaalizavimas norint numesti antsvorį.
Ar aš esu alergiškas?
Alergijos priežastys, alergijos pasireiškimas ir simptomai, alergijos nustatymo būdai
Arbatos nuo peršalimų
Greitai paruošiamos arbatos, veiksmingos arbatos, kitų šalių gėrimai nuo peršalimo.
Pasirinkite kategoriją
-
Dantų ir dantenų ligos, odontologija: paslaugos, įranga, medžiagos
-
Ekologiški produktai
-
Grožio salonai, soliariumai; jų įranga
-
Holistinė terapija, sveika gyvensena, natūrali medicina, vaistažolės
-
Kosmetika ir parfumerija
-
Lieknėjimas, dietos
-
Ligos ir jų gydymas
-
Maisto papildai ir vitaminai
-
Medicinos centrai, sanatorijos, masažai
-
Optikos, akių klinikos
Liaudiškos priemonės nuo podagros
Vaistažolės nuo podagros, mityba sergant podagra
Mityba sergant cukriniu diabetu
Sveika ir subalansuota mityba yra svarbi sergant cukriniu diabetu arba kitaip vadinama cukralige. Ką turėtumėte žinoti apie mityba sergant cukriniu diabetu.
KMI skaičiuoklė
Kas yra KMI, KMI skaičiavimas, kokios galimos ligų rizikos
Cukrinis diabetas
Cukrinio diabeto simptomai, priežastys ir gydymas. Ką turėtumėte žinoti sergant cukriniu diabetu ir kaip mityba ir fizinis aktyvumas įtakoja 2 tipo cukrinį diabetą.
Podagros gydymas
Podagros simptomai ir gydymas. Kokius vaistus naudoti sergant podagra? Kokią mitybą rinktis sergant podagra? Kokias prevencines priemones taikyti sergant podagra?
Kaip išsirinkti žuvų taukus?
Apie tai, kaip išsirinkti kokybiškus žuvų taukus, kodėl kartais būtina juos vartoti - visi atsakymai į šiuos klausimus šiame straipsnyje.
Kalorijų lentelė
Kas yra Kalorijos? Mėsos, pieno, žuvies, daržovių, vaisių ir uogų, saldumynų kalorijų lentelės.
Kasdieninė veido odos priežiūra
Kaip reika prižiūrėti veido odą, kad ji būtų visados idealios būklės, į ką reikia atsižvelgti renkantis kosmetiką, bei kokie ritualai privalo būti kiekvieną dieną veido odos priežiūroje? Atsakymus į šiuos, ir į kitus klausimus apie veido odos priežiūrą, rasite šitame straipsnyje.
Kojų sąnarių skausmas
Kojų sąnarių skausmas – traumos ar ligos požymis. Dažniausiai žmonės kreipiasi pas gydytojus dėl skausmo kelių sąnariuose, rečiau dubens ir pėdos sąnariuose.
Kaip prižiūrėti veido odą
Kaip teisingai rūpintis veido oda, kokias priemones naudoti, kokios gali būti papildomos veido odos priežiūros