Tatuiruotės ir jų priežiūra
Atnaujinta: 2021-12-20

Tatuiruotės priežiūra

Tatuiruočių meistrai ir žmonės, kurių kūnus puošia piešiniai, dažnai nesutaria, kokia turi būti tatuiruočių priežiūra. Vieni tatuiruočių meistrai pataria pirmas dvidešimt keturias valandas piešinį slėpti po storu binto sluoksniu. O štai kiti mano, kad visų geriausia leisti odai kvėpuoti, todėl, jų nuomone, bintą reiktų nuimti po dviejų valandų ar netgi greičiau. Taip pat nepatariama per pirmas dvi savaites po tatuiruotės darymo maudytis karštame vandenyje, pavyzdžiui, kubile ar baseine. Tatuiruotė neturi kontaktuoti su aplinka, kuri gali būti nešvari ir pilna bakterijų. Be visa ko, maudantis baseine, tatuiruotės rašalas gali išsiplauti, piešinys išblukti. Tačiau, yra tokių specialistų, kurie mano, jog karštas vanduo, užmušantis visas bakterijas, nekenkia tatuiruotei, todėl galima maudytis dažnai ir netgi karštame vandenyje. Visi tatuiruočių meistrai turi vieningą nuomonę, kad užsidėjusio šašiuko lupti nuo piešinio negalima, taip pat saulės spindulių kontaktas piešiniui kenkia. Piešinys gali tiesiog išblukti, o po to išnykti. Turbūt visiems yra aišku, kad nauja tatuiruotė turi būti laikoma steriliai. Mūsų dienomis vaistinių vitrinos mirga nuo įvairiausių vaistų ir tepaliukų, skirtų menkoms žaizdelėms (taip pat ir tatuiruotėms) gydyti. Visgi net ir dabar nėra nustatyta, ar užtenka tik muilo ir šilto vandens, kad piešinys ant kūno greitai užgytų ir neskaudėtų. O gal vis dėlto reikia specialių tepaliukų, padedančių pajautrėjusiai odai kovoti su bakterijomis. Vieni specialistai mano, kad tatuiruotei užgydyti užtenka šilto vandens ir muilo (atkreipkite dėmesį, kad vandens kalkės gali sukelti odos perštėjimą ir sumažinti odos atsparumą bakterijoms), o kiti pataria naudoti specialius tepaliukus. Tačiau, naudojant tokias priemones, verta pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Dauguma tepalų negali būti naudojami dažnai ir po daug. Tepti turite plonu sluoksniu ir tam tikru dažnumu. Galiausiai, nuo rašalo kiekio, likusio odoje, priklauso galutinis tatuiruotės vaizdas. Todėl, jei piešinys per dažnai kontaktuos su vandeniu – šašiukas nusilups per greitai, o jei jos tinkamai neprižiūrėsite, nevalysite – tatuiruotė gali „pasigauti“ infekciją. Viskas atsilieps galutiniam piešinio vaizdui. Jis nebus toks, kokio tikėjotės.

Tatuiruotės ir jų priežiūra

Pirma, padarius tatuiruotę, oda paprastai raudonuoja ir yra kiek sudirgusi. Šie požymiai turėtų išnykti per 2-3 dienas. Po 3-4 dienų tatuiruotės vietoje atsiranda krešulys. Jokiu būdu patariama jo nenuplėšti, nes tai gali sugadinti tatuiruotės spalvą ir formą. Siūloma dešimt dienų vengti: purvo, maudymosi atviruose vandens telkiniuose, pirtyse, baseinuose, lankymosi soliariumuose ir sporto salėse. Galima maudytis po šiltu dušu naudojant vaikišką muilą, bet negalima trinti ką tik padarytą tatuiruotę kempine. Kad žaizda greičiau užgytų, 2-3 kartus per dieną tepkite specialiu tepalu. Po dviejų savaičių galima korekcija.

Tatuiruotės pašalinimas

 

Jei norėtumėte pašalinti piešinį nuo savo kūno – tai įmanoma. Tačiau, ar rezultatas bus toks, kokio tikėjotės, niekas nežino. Nors dabar dauguma specialistų tvirtina, jog 95% piešinio gali būti pašalinta su specialiais lazeriais. Remiantis gydytojų ir tattoo meistrų patirtimi, lengviausiai „išimamos“ juodu ar kitu tamsiu rašalu darytos tatuiruotės. Jas galima panaikinti beveik tobulai (čia ir galioja tie 95%). Spalvotas rašalas vis matosi. Specialistai perspėja, kad kančia ir išlaidos, naikinant piešinį, bus žymiai didesnės, nei darantis jį. Dažniausiai piešiniai yra naikinami su druska, azotu ir netgi daromos odos transplantacijos (jei piešinys yra didesnis). Visgi tatuiruotės dažnai šalinamos lazeriais, kurie reaguoja su rašalu ir ardo jį. Piešinys, netekęs daug rašalo, sugeria likusį ir „kopijuoja“ natūralų blukimą, kuris galėtų būti dėl per didelio saulės spindulių kieko ar dėl laiko. Tatuiruotės „nunešimas“ reikalauja ne vienos, o net kelių tokių procedūrų. Netgi po jų gali atsirasti randas, visada priminsiantis apie turėtą piešinį ant kūno. Nacionalinio Sveikatos Instituto duomenimis, naujesni „Q – switched“ lazeriai labai retai palieka randą. Savo darbą jie atlieka tobulai. Yra žinomi penki tatuiruočių tipai: mėgėjiška, profesionali, kosmetinė, medicininė, trauminė. Kūno vietos, dengiamos plonesnio odos sluoksnio, yra jautresnės, todėl labiau tikėtina, kad tokiose vietose liktų randas. „Q – switched“ lazeriai yra kelių rūšių. Kiekviena kovoja su skirtingų spalvų rašalais. „Q – switched“ lazeriai puikiai susidoroja su juodu, mėlynu, raudonu ir purpuriniu pigmentu. Naujesni lazeriai, pavyzdžiui, „Versapulse&Medlite“ šalina prieš tai išvardintas spalvas bei geltoną ir žalią. Pastarieji du pigmentai yra sunkiausiai pašalinami.

Tačiau tatuiruočių šalinimas lazeriais yra labai kenksmingas, kadangi suskaldyti chemikalai keliauja į inkstus ir kepenis. Todėl dauguma tatuiruočių meistrų siūlo seną, nusibodusį piešinį ant kūno pakeisti nauju. Ant seno piešinio bus padarytas naujas. Žinoma, tai nėra taip lengva, kadangi senos tatuiruotės dydis, spalvos ir atlikimo technika yra labai svarbūs. Jei ankstesnis piešinys buvo mažas, tai naujojo dydis bus žymiai didesnis ir tamsesnis. Rašalas naujajai tatuiruotei bus naudojamas tamsesnis, kad paslėptų senąjį piešinį.

 

Rizika sveikatai, pasidarius tatuiruotę

Infekcijos

Kadangi darant tatuiruotę yra pasiekiami gilesni odos sluoksniai, būtina naudoti sterilius įrankius ir pirštines. Kitu atveju, oda gali pasigauti infekciją. Darant tatuiruotę, meistras privalo naudoti kiekvieną kartą naujus, švarius, sterilius ir dezinfekuotus įrankius. Instrumentai liečiasi su krauju, kūno skysčiais, todėl organizmas gali lengvai būti užkrečiamas įvairiomis ligomis. Tačiau šiais laikais, kai švariose tatuiruočių studijose naudojamos vienkartinio naudojimo adatos, infekcijos – retas reiškinys. Mėgėjai, darantys tatuiruotes namuose, rizikuoja savo ar kliento sveikata. 2005 – taisiais metais Kanadoje buvo priimtas įstatymas, leidžiantis kalėjimuose įkurti teisėtas tatuiruočių studijas. „Meistrai – mėgėjai“ buvo supažindinti su pagrindiniais higienos ir švaros reikalavimais. Vyriausybė tikėjosi šitaip sumažinti riziką kaliniams užsikrėsti įvairiomis ligomis, „pasigauti“ infekcijų.

Tatuiruočių rizika organizmui

Infekcijos, kurios gali būti perduotos tattoo darymo proceso metu, yra: paprastos paviršinės odos infekcijos, pūslelinės virusas, stabligė, grybelinės infekcijos, kai kurios hepatito formos ir ŽIV. Nėra užfiksuota atvejų, kad komerciškose tatuiruočių studijose būtų nors vienas žmogus apkrėstas ŽIV. Tačiau buvo užfiksuoti net 44 atvejai per pastaruosius porą metų, kad darant tatuiruotes namų sąlygomis buvo užkrėsti klientai.

Alerginės reakcijos

Yra nemažai žmonių, kurie net patys nežino, jog yra alergiški kažkokioms medžiagoms. Todėl gerose, tvarkingose tatuiruočių studijose patyręs meistras pirmiausia pasiūlys klientui pasidaryti patikrinamąjį testą ant odos lopinėlio, kad įsitikintų, jog nebus alerginės reakcijos. Kaip pasireiškia alergija pigmentui? Tokios reakcijos pasireiškia tinimu, niežėjimu, sunkimusi neaiškaus skysčio/serumo. Yra žmonių, alergiškų lateksui, todėl jei turite tokią problemą, būtinai praneškite tatuiruočių meistrui, kad šis užsidėtų pirštines ne iš latekso. Alerginės reakcijos pasireiškia ir šalinant piešinį nuo kūno. Lazeris paleidžia rašalą į kraujotaką. Jei žmogus yra alergiškas kažkokiems metalams, galima alergijos apraiška.

Laikinos tatuiruotės

Laikinos tatuiruotės yra populiarios tarp modelių ir vaikų, kadangi jos nėra tokios skausmingos, žalingos ir brangios kaip ilgalaikiai piešiniai ant kūno, tačiau vaizdas beveik toks pat. Išsilaiko nuo kelių dienų iki trijų savaičių. Populiariausias ir dažniausiai naudojamas laikinos tatuiruotės tipas – lipdukas. Jis uždedamas ant odos, sušlapinamas vandeniu. Rašalas įsigeria į odą ir tatuiruotė atrodo tikrai realiai. Nors sakoma, kad tokia „tattoo“ yra atspari skysčiams, tačiau panaikinti ją galite riebesniu kosmetiniu pieneliu ar net maistine grietine. Seniau tokie lipdukai būdavo gaminami labai nekokybiškai, rašalas išsiliedavo, piešinys atrodydavo apgailėtinai. Tačiau dabar situacija pasikeitė: šiais laikais lipdukams yra naudojami augaliniai dažai su klijais, kurie prilimpa prie odos ir gali išbūti ant jos net iki trijų savaičių. Jokio skausmo, didelių išlaidų ar alergijos, infekcijos, o rezultatas stulbinantis. Yra tokių laikinų tatuiruočių, kai piešiniai daromi ant odos uždedant trafaretą ir purškiant dažus. Tokie piešiniai ant kūno išsilaiko iki savaitės. Tatuiruočių meistras Penas Džiletas (Penn Jillette) savo knygoje „Penn & Teller's How to Play in Traffic“ rašo apie savo „laikiną“ tatuiruotę, kuria pasidarė pats. Tatuiruotė buvo daroma su adata be rašalo. „Liko raudonas randas, tačiau dabar jau raudonumas nyksta. Greit mano tatuiruotė „išbluks“.

Laikinų tatuiruočių žala

Dėmėsio - laikinos tatuiruotės, keliančios pavojų

Tokio tipo tatuiruotės naudojant Chna dažus gali būti ypač pavojingos. Chna – tai heninė lavsonija – augalas, kurio išdžiovinti ir sutrinti lapai jau daugiau kaip 5 tūkst. metų naudojami plaukų bei piešinių ant kūno dažams gaminti. Taip pat jais buvo dažomi nagai, oda, šilkas, vilna. Natūralūs chna dažai saugūs naudoti ne tik vaikams, bet ir nėščiosioms: naudojami plaukų dažymui jie puoselėja ir gydo plaukus, bespalvės chna kaukės naudingos veido ir viso kūno odai. Tačiau pavojus slypi ne pačioje natūralioje žolėje. Dabar ypač populiaru tapo į chna natūralią sudėtį įmaišyti ir sintetinių dažų, metalų druskų ir pan., kurie žymiai suintensyvina atspalvius. Pvz., siekiant išgauti itin intensyvią juodą spalvą, su chna dažais maišoma cheminė medžiaga p-fenilendiaminas, žymimas PPD.

PPD plačiai naudojama gaminant plaukų dažus, fotografijoje, drabužių dažymui, nes yra labai pigi. Su PPD sumaišyta chna vadinama "juodąją chna“, nes natūrali chna būna rausvų, rusvų atspalvių, bet niekada visiškai juoda. Tokiu būdu jūs galite atskirti, kur naudojama natūrali chna, kur su pavojingomis priemaišomis. Be to, tatuiruotes, sudėtyje turinčias PPD, galima laikyti tik apie valandą, kai natūraliais dažais padarytas net per visą naktį. Nuplovus "juodosios chna“ pastą nuo padarytos tatuiruotės, piešinys paliks juodas, o piešinys, darytas su natūralia chna pasta, ją nuplovus, liks oranžinis, vėliau – rudos spalvos.

Galimi pavojai: kadangi chna su cheminėmis priemaišomis (PPD) turi stiprų alergeną, tai gali sukelti rimtų alerginių reakcijų, pasireiškiančių niežėjimu, edema, randų susidarymu, ilgalaikiu cheminiu jautrumu. Sunkesniais atvejais galima ir viso kūno alerginė reakcija: atsiranda ant odos šašų, iškrenta plaukai, kartais gali prireikti net specialistų pagalbos. Be to, tokia medžiaga gali sukelti ir kitų reakcijų, tokių kaip viso organizmo įjautrinimas kitoms medžiagoms.

Taigi reikia būti ypač atsargiems, ketinantiems gražintis kūną laikinomis tatuiruotėmis tiesiog gatvėje ar mėgėjiškuose tatuiruočių salonuose.

Kokią reikšmę slepia tatuiruotė?

Menų istorijos ekspertė, Andrea Mulder-Slater, apibrėžia simbolį kaip "paveikslas ar atvaizdas, kuris byloja apie istoriją, nenaudodamas žodžių". Buvo manyta, kad simboliai tokie kaip urvų piešiniai ir raižiniai buvo viena iš senoviškų bendravimo formų. Nepaisant to, kad mes turime daug būdų kaip komunikuoti, simbolizmas vis dar reikšmingas mūsų kasdieniame gyvenime. Kai kurie simboliai turi gilią reikšmę, susietą su religiniu tikėjimu ir gyvenimo būdu. Prieš darant tatuiruotę, kiekvienas nori sužinoti, ką piešinys reiškia, ir tai tampa savotišku žaidimu – piešinys gražus, bet reikšmė man nepriimtina; kokia gili šio ženklo reikšmė, bet vaizdas ne koks.


Kartais „rožė“ yra tik rožė

Dažnai žmogus, užsigeidęs tatuiruotės, ieško patinkančio simbolio reikšmės. Varto įvairiausius žurnalus, naršo internete. To visiškai nereikia, jei norite išsitatuiruoti paprastą piešinuką, pavyzdžiui, rožę, delfiną ar širdelę. Nebūtina kapstyti ir ieškoti gilesnių prasmių. Jei, pavyzdžiui, Jūs norite išsitatuiruoti petuniją ant peties, tačiau internete radote, kad ši gėlė simbolizuoja pyktį ir blogą nuotaiką, tai dar nereiškia, jog pasidaręs tokį piešinį ant savo kūno tapsite piktas ir Jus retai beaplankys geros nuotaikos gūsis. Gėlė reiškia tik tai, kad Jums ji graži.

Tatuiruočių simbolių reikšmės


Paslaptingieji simboliai

Jei planuojate išsitatuiruoti tam tikrą simbolį, kuris simbolizuoja kažkokią religiją, turėtumėte pasidomėti tuo labiau. Ne tik todėl, kad tai gali būti blogas ženklas, bet ir tam, jog pažinotumėte pasikeitusį savo kūną. Gali būti ir taip, jog piešinys simbolizuoja visiškai kitus įsitikinimus nei išpažįsta Jūsų religija. Būkite atsargūs, renkantis piešinius, susijusius su religija ir kitais dvasiniais reikalais.

Tatuiruočių paslaptingieji simboliai
Zodiako ženklai ir jų simbolika

Vienas iš populiariausių piešinių, kurį renkasi ir vyrai ir moterys – zodiako ženklas. O ką jis reiškia, retas kuris žino. Todėl pateikiame Jums kiekvieno zodiako ženklo reikšmę.

Avino ženklas: avino simbolis reiškia neabejotiną valdžią, norėjimą visur ir visada būti pirmu. Avino ženklas simbolizuoja karštą būdą. Su žmogumi, gimusiu po avino ženklu sunku surasti kompromisą. Jis turi tvirtą valią ir užsispyrimą. Jam svarbiausia būti saugiam. O jei jau taip nutiko, kad reikia kovoti už savo būvį, tai avinas elgsis drąsiai, net ir su agresijos prieskoniu, kad tik nugalėtų. Nes pralaimėti šis ženklas nemoka, labai skaudžiai tai išgyvena.

Tauro ženklas: lyginant su avino ženklu, bulius yra dar labiau užsispyręs ir statiškas, tačiau labai organizuotas. Šis ženklas simbolizuoja konservatyvumą, liberalumo nepripažinimą. Jei stebėtume bulių ištisą savaitę, užfiksuotume mažai pasikeitimų. Kiekvieną dieną jis kramto žolę, guli ir stebi aplinką. Lygiai toks pat yra ir žmogus, gimęs po tauro zodiako ženklu. Iš kitos pusės, bulius yra labai organizuota asmenybė. Jei kažkuo susidomėjo, tai dės visas pastangas idant toje srityje būti geriausiu.

Dvynių ženklas: šis ženklas simbolizuoja įvairovę, komunikavimą, sumanumą, smalsumą, dvilypumą, genialumą ir intelektą. Dvynių ženklas yra tarsi nuobodulio antitezė.

Vėžio ženklas: tai labai lengvas simbolis, simbolizuojantis patogumą, saugumą ir pasitenkinimą. Viskas saugu ir saugu tuo momentu. Nėra jokios grėsmės.

Liūto ženklas: liūto ženklas turi dvi simbolines prasmes: šį ženklą mes galime matyti kaip pakeltą liūto uodegą ir kaip širdį su dviem jos vožtuvais. Liūto ženklas simbolizuoja absoliučios valdžios norėjimą, valdingumą, stiprybę (tiek fizinę, tiek dvasinę ), meilę, užuojautą, geranoriškumą, pagarbą ir garbę.

Mergelės ženklas: šis ženklas yra tarsi sąsaja su seksualiniu nepatyrimu. Todėl mergelės ženklas simbolizuoja nekaltybę, tyrumą, moteriškumą, neatskleistą seksualumą, intelektą, įžvalgumą, skrupulingumą, diskriminaciją, rūpestingumą ir tuo pačiu vėjavaikiškumą.

Svarstyklių ženklas: svarstyklių ženklas simbolizuoja balansą, padorumą, paprastumą, teisingumą ir populiarumą. Svarstyklės stengiasi gauti kitų pripažinimą per socialinius darbus. Jų nuomone, visko reikia nusipelnyti.

Skorpiono ženklas: šis ženklas simbolizuoja dvasinį sudėtingumą, emocionalumą, kandumą. Skorpionas gali pakilti taip aukštai ir lengvai kaip erelis ar balandis, bet tuo tarpu ir šliaužioti žeme jam nėra svetima. Skorpionas yra labai pastovus ir aistringas.

Šaulio ženklas: šis ženklas simbolizuoja visišką fizinę ir dvasinę laisvę, nepriklausomybę, idealizmą, perfekcionizmą, intelektą, kandumą ir tikslo siekimą, impulsyvumą. Tačiau, impulsyvumas skiriasi nuo įprasto. Šaulio impulsyvumas yra apgalvotas.

Ožiaragio ženklas: šį ženklą yra sudėtinga nupiešti, todėl simbolizuoja kantrybę, praktiką, kūrybingumą, užsispyrimą, judrumą ir paklusnumą.

Vandenio ženklas: vandenio ženklas simbolizuoja naujoves, genialias mintis, idėjas, kūrybinį įkvėpimą, humaniškumą, minties laisvę, draugiškumą, unikalumą, pagalbą ir stiprybę.

Žuvų ženklas: ženkle yra dvi žuvys, todėl simbolizuoja dvilypumą, jautrumą, romantiką. Žuvys kaip niekas kitas jaučia kokybę. Joms svarbu kokybė, bet ne kiekybė.

Ingrida Galminaitė

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Visi straipsniai

6 priežastys skubėti pas ginekologą

Jeigu jūs skundžiatės negalavimai lytinių organų srityje negalavimais - privalote apsilankyti pas ginekologą!

Afrodiziakai - aistringai nakčiai

Kokie maisto produktai turi lytinį portaukį ir aktyvumą skatinančių medžiagų?

Akių tinimas

Kaip išvengti akių tinimo, kodėl tinsta akys, kaip elgtis jei tinsta akys.

Alergija maistui

Alergijos rūšys, alergijos simptomai, kaip elgtis pajutus alergijos simptomus.

Alerginis rinitas

Alerginio rinito priežastys, šienligė, alergija žiedadulkėms, alerginio rinito- šienligės gydymas

Alkio jausmas

Kas yra alkio jausmas, kaip atsiranda alkio jausmas, kaip nepersivalgyti.

Amiotrofinė lateralinė sklerozė (ALS)

Kas yra amiotrofinė lateralinė sklerozė, jos simptomai ir gydymas

Antsvorio metimo taisyklės

Kaip kovoti su antsvorių, problemų anaalizavimas norint numesti antsvorį.

Ar aš esu alergiškas?

Alergijos priežastys, alergijos pasireiškimas ir simptomai, alergijos nustatymo būdai

Arbatos nuo peršalimų

Greitai paruošiamos arbatos, veiksmingos arbatos, kitų šalių gėrimai nuo peršalimo.

Liaudiškos priemonės nuo podagros

Vaistažolės nuo podagros, mityba sergant podagra

Mityba sergant cukriniu diabetu

Sveika ir subalansuota mityba yra svarbi sergant cukriniu diabetu arba kitaip vadinama cukralige. Ką turėtumėte žinoti apie mityba sergant cukriniu diabetu.

KMI skaičiuoklė

Kas yra KMI, KMI skaičiavimas, kokios galimos ligų rizikos

Cukrinis diabetas

Cukrinio diabeto simptomai, priežastys ir gydymas. Ką turėtumėte žinoti sergant cukriniu diabetu ir kaip mityba ir fizinis aktyvumas įtakoja 2 tipo cukrinį diabetą.

Podagros gydymas

Podagros simptomai ir gydymas. Kokius vaistus naudoti sergant podagra? Kokią mitybą rinktis sergant podagra? Kokias prevencines priemones taikyti sergant podagra?

Kaip išsirinkti žuvų taukus?

Apie tai, kaip išsirinkti kokybiškus žuvų taukus, kodėl kartais būtina juos vartoti - visi atsakymai į šiuos klausimus šiame straipsnyje.

Kalorijų lentelė

Kas yra Kalorijos? Mėsos, pieno, žuvies, daržovių, vaisių ir uogų, saldumynų kalorijų lentelės.

Kasdieninė veido odos priežiūra

Kaip reika prižiūrėti veido odą, kad ji būtų visados idealios būklės, į ką reikia atsižvelgti renkantis kosmetiką, bei kokie ritualai privalo būti kiekvieną dieną veido odos priežiūroje? Atsakymus į šiuos, ir į kitus klausimus apie veido odos priežiūrą, rasite šitame straipsnyje.

Kojų sąnarių skausmas

Kojų sąnarių skausmas – traumos ar ligos požymis. Dažniausiai žmonės kreipiasi pas gydytojus dėl skausmo kelių sąnariuose, rečiau dubens ir pėdos sąnariuose.

Kaip prižiūrėti veido odą

Kaip teisingai rūpintis veido oda, kokias priemones naudoti, kokios gali būti papildomos veido odos priežiūros

INBEAUTY.LT - išskirtinio dizaino grožio priemonių internetinė parduotuvė. Mūsų prioritetas - suteikti aukščiausią aptarnavimo kokybę jums!
Masažas, kineziterapija, gydomosios ir grožio procedūros
Natūrali produkcija, biologiškai aktyvios medžiagos, imunoreguliatoriai