Kaip padaryti depiliaciją
Atnaujinta: 2022-02-06

Pradėkime nuo to, kad lygi ir švelni oda, ant kurios nematyti nė vieno plaukelio, - puikus rinkodaros ir reklamos darbuotojų iš pasaulinių kompanijų, kuriančių skutimosi peiliukus, depiliatorius, depiliacinius kremus ar procedūras, darbas. Gražuolės „veidrodinio lygumo" kojomis ir atviru maudymosi kostiumėliu vaizdas persekioja šiandienos moteris televizorių ekranuose, žurnaluose, reklaminiuose lankstinukuose...

Nepraėjo nė dešimt metų, kaip žingsnis po žingsnio, sekdami nerašytomis šiandienos grožio taisyklėmis, vis daugiau vyrų ir moterų ir vis daugiau savo kūno atiduoda plaukelius šalinančiam pleistrui, lazeriui, netgi gula po skalpeliu. Skauda neskauda, reikia ar ne, pigu ar brangu - niekas nesustabdys to, kuris ryžosi atsikratyti savo kūno „augmenijos".

Kaip padaryti depiliaciją

Kai kuriems žmonėms, iš prigimties sergantiems tam tikra liga, būtina plaukelius šalinti vien dėl estetikos. Taip, yra ir būtinų šios dienos reikalavimų mergaitėms ir moterims pašalinti plaukelius, ieškant naujų depiliacijos būdų. Tačiau pas kosmetologus užsirašo vis daugiau nepilnamečių mergaičių, vyrų ir moterų, kuriems depiliuotis negalima, tačiau... madinga.
Priimkime tai kaip savaime suprantamą dalyką ir išsiaiškinkime, kokie būna plaukelių šalinimo būdai.

Plaukai būna skirtingi...


Taigi plaukelių šalinimo būdo pasirinkimas priklauso nuo paties plauko. Plaukai būna skirtingi: šviesūs, tamsūs, stori, ploni, žili. Vienų žmonių oda tankiai padengta plaukais, kitų - tik lengvu pūkeliu. Plaukelių auga visur: ant krūtinės, ant pilvo, ausyse, virš viršutinės lūpos. Būna, kad plaukelių atsiranda ir anomalinėse zonose. Tam, kad išsirinktumėte plaukų šalinimo būdą, nuspręskime, kokie jūsų plaukeliai, kaip jie auga ir kada juos reikėtų šalinti. Jeigu jau nusprendėte šalinti...
Visas mūsų kūnas yra padengtas vadinamaisiais gyvaplaukiais - plonais it pūkelis. Jie vos pastebimi, trumpučiai. Ant galvos, pažastyse, intymioje zonoje, vyrams - barzda ar ūsai - tai antriniai, ilgi plaukai. Tokiais plaukeliai laikomi ir antakių, blakstienų, nosyje ar ausyje esantys plaukai. Kaip matote, plaukelių yra tikrai nemažai, todėl turite išsiaiškinti, kuriuos pageidaujate šalinti, ir tik tada taikyti skirtingus šalinimo būdus.

Būtina žinoti, jog kosmetinis šalinimo būdas (pagrindinis jo kriterijus - kiek ilgai oda išliks švelni) priklauso nuo plaukelio augimo stadijos. Visi žino, kad plaukai nuolat auga, vienas iškrinta, kitas auga jo vietoje. Tad jeigu plaukai bus pašalinti (tai itin svarbu renkantis depiliacijos būdą) esant aktyvaus augimo stadijai - jie gali netgi išvis nebeaugti.

Yra trys augimo stadijos: aktyvi (anageninė), pereinamoji (katageninė) - plaukas auga, bet itin lėtai, ir ramybės stadija (telogeninė) - kai plaukas pats iškrinta. Jeigu nusprendėte, kad vienoje ar kitoje zonoje norite plaukelių atsikratyti visiems laikams, pasiruoškite daugkartinėms procedūroms. Vienos procedūros metu bus pašalinta 20-30 procentų plaukų, kiti arba „miega", arba tik pradėję lįsti. Gali prireikti 5 procedūrų, kitiems netgi 7-10, priklauso nuo individualios plauko struktūros, kad „adatėlės" išnyktų visiems laikams. Kai kada tam sugaištama net iki dvejų metų.
Šioje vietoje netgi plauko spalva atlieka tam tikrą vaidmenį. Kur kas sunkiau susidoroti su šviesiais ir žilais plaukais. Vieni metodai puikiai tinka tamsiems ir storiems plaukams, kiti - galimi tik „pūkeliui". Todėl ir sakome - programa - savas metodas pagal plauko spalvą, tipą ir augimo stadiją.

Kuo skiriasi epiliacija nuo depiliacijos


Atėjo laikas išsiaiškinti, kuo skiriasi epiliacija nuo depiliacijos, nes toliau vis dažniau vartosime šiuos terminus.
Paprastais žodžiais sakant, depiliacija - tai toks šalinimo būdas, kai sunaikinama paviršinė plauko dalis, bet neprasiskverbiama į vidų. Šis metodas greitesnis ir pigesnis - tai pliusas, minusas tas, kad plaukai greitai atauga. Atminkite, kad daugiausiai, kiek oda gali po depiliacijos išlikti lygi, - dvi, trys savaitės.

Epiliacija - sunkesnis būdas. Mokslas stengiasi atrasti folikulo sunaikinimo metodą. Būtent jis augina plauką. Folikulas yra giliai po oda, jeigu jis sunaikinamas, sunaikinamas ir plaukas. Epiliacija atliekama tik kosmetologijos kabinetuose ar medicinos centruose, naudojama brangi aparatūra tam, kad palaipsniui būtų sunaikinami visi tam tikros zonos folikulai. Visų epiliacijos metodų „raktas" vienas - palaipsniui. Plaukai auga pamažu, todėl palaipsniui naikinamas ir folikulai. Dažniausiai vienai zonai per pusantrų-dvejus metus reikia 5-10 procedūrų.
Epiliacijos pliusas - gali būti, kad plaukai daugiau niekada ir neaugs (nebent labai lėtai ir itin plonyčiai), minusas - ilgas periodas ir brangu.

antakiu depiliacija

 

Odos depiliacija


Plaukeliai auga ant odos. Naudojant bet kurį plaukų šalinimo metodą, mechaniškai veikiama ir oda, ji kenčia. Sergant tam tikromis ligomis, plaukus šalinti draudžiama. Suerzinimas, bėrimas, alerginės reakcijos, kartais netgi žaizdos, tinimai ar folikuliozė - štai tokia grožio kaina. Tokiems rezultatams įtaką daro ir individualus odos jautrumas, ir polinkis į alergiją, ir depiliacijos būdas, ir kosmetologės profesionalumas. Tik vienas neteisingas žingsnis...

Svarbų vaidmenį atlieka ir odos tipas. Tam tikriems metodams (pavyzdžiui, depiliacijos lazeriu) reikia būtinai šviesios odos, įdegusi nebus tinkama. Beje, beveik po kiekvieno epiliacijos metodo degintis negalima maždaug dvi-tris savaites.
Šiuolaikinė kosmetologija yra visagalė: atsirado daugybė losjonų iki depiliacijos (ruošianti ją procedūrai ar net visiškai pašalinanti skausmą) ir po depiliacijos - oda greičiau „nusiramina", mažiau neigiamų pasekmių. Tačiau visus šiuo kremus taip pat reikia bandyti iš anksto ant mažo odos lopinėlio, nes jūsų odai gali suketi alerginę reakciją.

Kada negalima depiliuoti


Sergant tam tikromis ligomis, depiliacija yra griežtai draudžiama. Itin atsargiai šalinant plaukus reikėtų elgtis nėščiosioms, jaunoms mergaitėms ir tiems, kurių sutrikusi medžiagų apykaita. Tam, kad vėliau nesirautumėte plaukų nuo galvos (štai ten jų norisi ilgesnių ir stipresnių), prieš rinkdamiesi depiliacijos būdą, būtinai apsilankykite pas gydytoją-kosmetologą. Nepakenktų ir vizitas pas endokrinologą, nes depiliacija gali skatinti tam tikrus hormonų pokyčius. Gydytojas ištirs jūsų bendrą sveikatos būklę, galimas alergines reakcijas, odos būklę. Itin atidžiai reikia apsvarstyti jūsų chroninius susirgimus.

Tad dar kartą reikia pagalvoti, ar iš tiesų norite epiliuotis (depiliacija paprastesnė, nes ji „paviršutinė"). Mada yra mada, o sveikata - brangiausias turtas. Itin atsargiai reikėtų epiliuoti pažastis (ten daug limfinių mazgų), bikinio zoną ir krūtinę.
Net negalvokite apie depiliacija, jeigu sergate:

  • onkologinėmis ligomis;
  • širdies ligomis;
  • cukriniu diabetu;
  • neurologinėmis ir psichikos ligomis;
  • venų išsiplėtimu;
  • dermatologinėmis ligomis.

Kai plaukai - liga


Tam tikrais atvejais plaukai - tai liga. Daugelis moterų ir vyrų šalina plaukus higienos sumetimais, dėl mados ar todėl, kad jiems maloni švelni oda. Tačiau yra žmonių, kuriems plaukų atsiradimas - liga. Kalbame apie girsutizmą ir gipertikozę. Pirmu atveju liga serga moterys, joms plaukai auga tose vietose, kur ir vyrams (moteris su ūsais).
Antru atveju plaukais pasidengia visas kūnas. Neplaukuoti būna tik delnai ir kojų padai. Tiesa, ši liga retai sutinkama, tačiau nepadeda nei epiliacija, nei depiliacija.

Pagrindiniai depiliacijos būdai


Atėjo laikas apžvelgti pagrindinius depiliacijos būdus. Primename, kad tai - greitas depiliacijos būdas, tačiau jau kitą dieną plaukeliai pradeda augti. Pirmas depiliavimo būdas - peiliukai. Tai pigu, paprasta ir beveik nepavojinga. Depiliuojantis peiliukais, procedūros metu ir po jos naudojami įvairūs kremai odos sudirgimui pašalinti. Taip pat rekomenduojama naudoti kremą, lėtinantį plaukelių augimą. Tyrimais patvirtinta, kad po plaukelių skutimo jie neauga storesni ar tankesni. Plaukelis storas ir „aštrus" būna tuomet, kai vos išlenda, šiek tiek ilgesni jie būna minkšti. Populiariausios tokios depiliacijos zonos - pažastys, bikinio zona ir kojos. Tokio depiliacijos būdo minusai: plaukai auga jau kitą dieną, galima įsipjauti, odos sudirgimas, folikuliozė.
Antras pagal populiarumą - depiliacinio kremo naudojimas. Rezultatas išlieka maždaug dvi dienas. Tokie kremai „nesusitvarko" su storesniais plaukeliais.  Šiek tiek ilgiau glotni oda jaučiasi po elektrinio depiliatoriaus panaudojimo (iki dviejų savaičių), nors šie būdai paprasti, tačiau pastarasis skausmingas ir reikalaujantis daug vargo.

Itin progresuoja depiliacija karštu arba šaltu vašku (vaško pleistrais). Šią procedūrą galima atlikti tiek salonuose, tiek namų sąlygomis. Metodo pliusai: pašalinami visi plaukeliai ir vienu kartu, nebrangu. Minusai: skausminga, plaukelių atsiranda po 2-3 savaičių. Ši procedūra puiki tuo, kad tinka bet kokio tipo odai ir bet kokiems plaukeliams šalinti. Didžiausia šio plaukų šalinimo būdo neigiamybė - plaukeliai linkę įaugti. Vienos moterys skundžiasi, kad po depiliacijos vašku plaukelių padaugėja ir jie pastorėja, kitos, priešingai, džiaugiasi, kad jų sumažėjo.
Kitas puikus būdas - pincetas. Jis nepakeičiamas šalinant nereikalingus antakių plaukelius, plaukelius iš ausų, nosies, krūtinės.

Epiliacija


Išskiriami trys pagrindiniai epiliacijos būdai: elektroepiliacija, lazerinė epiliacija ir fotoepiliacija. Šie metodai šiek tiek skiriasi, bet jų esmė vienoda - veikiama plauko šaknis - folikulas. Tikslas - plaukelių pašalinimas visiems laikams.
Laiko patikrintas būdas - elektroepiliacija. Itin efektyvi (ypač jei plaukelių nedaug - virš viršutinės lūpos, smakras). Deja, skausminga ir ilgai trunkanti. Procedūros metu į folikulą įveda ploną elektrodą - adatą. Nuo elektrinio impulso folikulas sunaikinamas. Minusai: sėkmė priklauso nuo kosmetologo profesionalumo, didesnėms zonoms netinkamas. Pliusai: nesvarbu, nei kokia oda, nei kokie plaukeliai, jie po procedūras neatauga. Šis būdas palyginti nebrangus.

depiliacija cukrumi

Maždaug prieš dešimt metų klinikose pradėta naudoti lazerinė epiliacija. Įranga labai brangi, procedūros kainos taip pat didelės. Be to, gresia pavojus pakliūti į neprofesionalaus kosmetologo rankas (daugelis mažų kosmetologijos kabinetų nusiperka prastesnės kokybės aparatūrą), todėl prieš rinkdamiesi specialistus stenkitės kuo daugiau sužinoti.
Procedūros pliusai: gana greitai atliekama ir neskausminga, neveikia odos ir poodinio audinio. Tinka veidui, bikinio zonai, plaukeliai beveik neįauga, rezultatai iškart matyti. Minusai: brangoka, ne tokia efektyvi procedūra kaip elektroepiliacija. Neveikia šviesių plaukelių ir netinkamas įdegusiai odai.

Fotoepiliacija - naujas būdas, brangesnis nei lazerinė epiliacija. Tik nedaugelis klinikų turi licenciją naudoti šį plaukų šalinimo būdą. Veikimo principas - pažeidžiamas plauko svogūnėlis, o plaukas iškrinta po kelių parų. Pliusai: maža tikimybė ligų, būdingų po epiliacijos, veikia didesnę zoną, beveik nebūna įaugusių plaukų. Minusai: labai brangi procedūra, netinka šviesiems ir žiliems plaukams bei „pūkeliui".
Primename, kad depiliacijai reikalingos 5-10 procedūrų (viena procedūra išnaikina apie 20-30 procentų visų plaukų). Depiliacijos kaina (kai pašalinami visi plaukai) - tūkstančiai dolerių.

Depiliacija cukrumi


Baigsime šį straipsnį egzotiška procedūra. Kai kuriuose salonuose pradedama praktikuoti „saldžioji depiliacija" arba cukrinė, kitaip dar vadinama šokoladine. Šiltą, tirštą masę užtepa ant plaukelių (bet ne ant odos) specialia mentele, kai masė sustingsta, ji pašalinama kartu su prilipusiais plaukais.

Kada pasirinkti depiliaciją


Depiliuotis (epiliuotis) ar ne, spręsti Jums. Svarbiausia - nepakenkti sau. Apžiūrėkite save veidrodyje, pasikonsultuokite su gydytoju, su kosmetologu. Įvertinkite piniginės storį. Realiai įvertinkite rezultatą, kurio siekiate. Verta? Viskas Jūsų rankose.

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Visi straipsniai

6 priežastys skubėti pas ginekologą

Jeigu jūs skundžiatės negalavimai lytinių organų srityje negalavimais - privalote apsilankyti pas ginekologą!

Afrodiziakai - aistringai nakčiai

Kokie maisto produktai turi lytinį portaukį ir aktyvumą skatinančių medžiagų?

Akių tinimas

Kaip išvengti akių tinimo, kodėl tinsta akys, kaip elgtis jei tinsta akys.

Alergija maistui

Alergijos rūšys, alergijos simptomai, kaip elgtis pajutus alergijos simptomus.

Alerginis rinitas

Alerginio rinito priežastys, šienligė, alergija žiedadulkėms, alerginio rinito- šienligės gydymas

Alkio jausmas

Kas yra alkio jausmas, kaip atsiranda alkio jausmas, kaip nepersivalgyti.

Amiotrofinė lateralinė sklerozė (ALS)

Kas yra amiotrofinė lateralinė sklerozė, jos simptomai ir gydymas

Antsvorio metimo taisyklės

Kaip kovoti su antsvorių, problemų anaalizavimas norint numesti antsvorį.

Ar aš esu alergiškas?

Alergijos priežastys, alergijos pasireiškimas ir simptomai, alergijos nustatymo būdai

Arbatos nuo peršalimų

Greitai paruošiamos arbatos, veiksmingos arbatos, kitų šalių gėrimai nuo peršalimo.

Liaudiškos priemonės nuo podagros

Vaistažolės nuo podagros, mityba sergant podagra

Mityba sergant cukriniu diabetu

Sveika ir subalansuota mityba yra svarbi sergant cukriniu diabetu arba kitaip vadinama cukralige. Ką turėtumėte žinoti apie mityba sergant cukriniu diabetu.

KMI skaičiuoklė

Kas yra KMI, KMI skaičiavimas, kokios galimos ligų rizikos

Cukrinis diabetas

Cukrinio diabeto simptomai, priežastys ir gydymas. Ką turėtumėte žinoti sergant cukriniu diabetu ir kaip mityba ir fizinis aktyvumas įtakoja 2 tipo cukrinį diabetą.

Podagros gydymas

Podagros simptomai ir gydymas. Kokius vaistus naudoti sergant podagra? Kokią mitybą rinktis sergant podagra? Kokias prevencines priemones taikyti sergant podagra?

Kaip išsirinkti žuvų taukus?

Apie tai, kaip išsirinkti kokybiškus žuvų taukus, kodėl kartais būtina juos vartoti - visi atsakymai į šiuos klausimus šiame straipsnyje.

Kalorijų lentelė

Kas yra Kalorijos? Mėsos, pieno, žuvies, daržovių, vaisių ir uogų, saldumynų kalorijų lentelės.

Kasdieninė veido odos priežiūra

Kaip reika prižiūrėti veido odą, kad ji būtų visados idealios būklės, į ką reikia atsižvelgti renkantis kosmetiką, bei kokie ritualai privalo būti kiekvieną dieną veido odos priežiūroje? Atsakymus į šiuos, ir į kitus klausimus apie veido odos priežiūrą, rasite šitame straipsnyje.

Kojų sąnarių skausmas

Kojų sąnarių skausmas – traumos ar ligos požymis. Dažniausiai žmonės kreipiasi pas gydytojus dėl skausmo kelių sąnariuose, rečiau dubens ir pėdos sąnariuose.

Kaip prižiūrėti veido odą

Kaip teisingai rūpintis veido oda, kokias priemones naudoti, kokios gali būti papildomos veido odos priežiūros

INBEAUTY.LT - išskirtinio dizaino grožio priemonių internetinė parduotuvė. Mūsų prioritetas - suteikti aukščiausią aptarnavimo kokybę jums!
Masažas, kineziterapija, gydomosios ir grožio procedūros
Natūrali produkcija, biologiškai aktyvios medžiagos, imunoreguliatoriai