Pilates užsiėmimų teikiama nauda žavisi daugelis. Pagal šio sporto metodus, kuriuos sudaro jogos, aerobikos ir gimnastikos pratimai, modeliai ir garsenybės stiprina savo ištvermę, žurnaluose ir interneto svetainėse rašoma apie ženklų kūno laikysenos patobulėjimą, nuotaikos pagerėjimą tai praktikuojant.
Anot šios metodikos išradėjo iš Vokietijos Džozefo Pilateso, po 10 treniruočių pajusite skirtumą, po 20 - kiti pamatys skirtumą, po 30 - turėsite naują kūną. Tad kodėl gi tokių užsiėmimų neišbandžius Jums?
Pilates pratimai pagrįsti šiais principais - koncentracija, susikaupimu, kūno kontrole, tikslumu, kvėpavimu. Tai esminiai pilates bruožai, nuo kurių pradedamos treniruotės. Norint pasiekti dvasios ramybę, labai svarbu atsipalaiduoti ir negalvoti apie problemas, sutelkti visą dėmesį į save.
Treniruočių metu ypatingai lavinami gilieji kūno raumenys. Tuo tarpu per įprastą fitneso treniruotę didžiausias krūvis tenka stipriesiems paviršiniams raumenims, o giluminiai beveik nepasiekiami. Tiksliau - tradiciniai treniruočių metodai labiau orientuojasi į atskirų raumenų tobulinimą ir veikia tik tam tikras kūno dalis, neaprėpiant viso kūno kaip nedalomos visumos. Dėl to jos netenkina norinčiųjų stiprinti viso kūno raumenis, kas turi įtakos prastai fizinei formai.
Dėl to kūno raumenų tempimo ir stiprinimo pratimų derinys padeda treniruoti kūno lankstumą, ritmingai kvėpuoti ir palaikyti teisingą oro cirkuliaciją kūne. Svarbu įkvėpti ir iškvėpti laiku, nes tik taip kontroliuojami judesiai ir raumenys treniruojami veiksmingai. Be to, judesiai, atliekami ritmiškai ir be pertraukimų, suteikia grakštumo.
Ši treniruočių sistema patogi dar ir tuo, kad ją gali praktikuoti bet kokio fizinio pasiruošimo žmonės. Dėl to metodika dar vadinama „draugišku" sportu, nes ji labai saugi. Per užsiėmimus visi judesiai atliekami tolygiai ir plastiškai, atliekamas minimalus pratimų skaičius per tam tikrą laiką. Čia daugiau dėmesio skiriama ne pratimų kiekybei, o kokybei. Todėl pagyvenę piliečiai gali net nesijaudinti dėl galimų traumų.
Šįkart siūlome išbandyti keletą pilates pratimų, kuriuos galite patogiai atlikti namuose Jums tinkamu metu.
1. Atsigulkite ant nugaros, pritraukite kelius prie krūtinės, o ištiestas rankas priglauskite prie šonų. Pakelkite galvą ir krūtinę, kojas tieskite į viršų. Pakelkite rankas 10-20 cm ir spyruokliuokite aukštyn-žemyn nepaliesdami žemės. Po minutės, laikydami rankas ištiestas, 5 kartus iškvėpkite, tada įkvėpkite judindami rankas.
Kartokite 10 kartų.
2.a. Atsigulkite ant nugaros ir ištieskite kojas ant žemės.
b. Po truputį keldamiesi (įtemptu pilvu ir ištiestomis rankomis), siūbuokite. Linkite į priekį, kol delnai atsidurs virš pėdų. Siūbuokite taip, kad jaustumėte kiekvieną stuburo slankstelį.
Kartokite 3 kartus.
3. Atsigulkite ant nugaros. Dešinįjį kelį prilenkite prie krūtinės ir ant jo uždėkite kairiąją ranką, o dešiniąją - ant tos kojos kulkšnies. Smakrą palenkite prie krūtinės, įkvėpdami pakelkite kairiąją koją 10-20 cm nuo žemės. Nedelsdami iškvėpkite ir įtempkite dešiniąją koją, tuo pačiu metu pritraukdami kairįjį kelį prie krūtinės ir pakeisdami rankų padėtis.
Kartokite 5 kartus.
4. Atsigulkite ant nugaros, kojas ištieskite. Rankomis apėmę kulkšnį į viršų pakelkite kairiąją koją, dešiniąją koją pakelkite nuo žemės 10-20 cm. Prieš nuleisdami įkvėpkite ir švelniai galvos link traukite kairiąją koją. Abi kojos visą laiką turi būti tiesios.
Kartokite 5 kartus.
5. Atsigulkite ant nugaros sunertomis už galvos rankomis, abu kelius pritraukite prie krūtinės. Įkvėpkite ir pasisukite į kairę (dešinė koja tiesi, dešinę alkūnę traukite prie kairiojo kelio). Iškvėpkite, įkvėpkite ir grįžkite į pradinę padėtį. Iškvėpkite ir pasisukite į dešinę, ištiestą kairiąją koją ir pritraukę kairiąją alkūnę prie dešiniojo kelio.
Kartokite 5 kartus.
6. a. Atsisėskite, ištieskite klubų pločiu pražergtas kojas ir įtempkite pėdas. Tiesias rankas iškelkite pečių aukštyje.
b. Įkvėpkite ir per liemenį pasisukite į kairę. Iškvėpkite ir palenkite liemenį, dešinę ranką tieskite už kairiosios kojos. Įkvėpkite ir išsitieskite. Iškvėpę pasisukite į kitą pusę.
Kartokite 5 kartus.
7. Atsigulkite ant nugaros. Kojos turi būti tiesios, rankos ištiestos virš galvos. Įkvėpkite ir, keldami kojas į viršų, jų link tieskite abi rankas. Iš šono pažiūrėjus, turite atrodyti kaip V raidė. Iškvėpkite ir lėtai atsiloškite atgal.
Kartokite 3 kartus.
Visi straipsniai
6 priežastys skubėti pas ginekologą
Jeigu jūs skundžiatės negalavimai lytinių organų srityje negalavimais - privalote apsilankyti pas ginekologą!
Afrodiziakai - aistringai nakčiai
Kokie maisto produktai turi lytinį portaukį ir aktyvumą skatinančių medžiagų?
Akių tinimas
Kaip išvengti akių tinimo, kodėl tinsta akys, kaip elgtis jei tinsta akys.
Alergija maistui
Alergijos rūšys, alergijos simptomai, kaip elgtis pajutus alergijos simptomus.
Alerginis rinitas
Alerginio rinito priežastys, šienligė, alergija žiedadulkėms, alerginio rinito- šienligės gydymas
Alkio jausmas
Kas yra alkio jausmas, kaip atsiranda alkio jausmas, kaip nepersivalgyti.
Amiotrofinė lateralinė sklerozė (ALS)
Kas yra amiotrofinė lateralinė sklerozė, jos simptomai ir gydymas
Antsvorio metimo taisyklės
Kaip kovoti su antsvorių, problemų anaalizavimas norint numesti antsvorį.
Ar aš esu alergiškas?
Alergijos priežastys, alergijos pasireiškimas ir simptomai, alergijos nustatymo būdai
Arbatos nuo peršalimų
Greitai paruošiamos arbatos, veiksmingos arbatos, kitų šalių gėrimai nuo peršalimo.
Pasirinkite kategoriją
-
Dantų ir dantenų ligos, odontologija: paslaugos, įranga, medžiagos
-
Ekologiški produktai
-
Grožio salonai, soliariumai; jų įranga
-
Holistinė terapija, sveika gyvensena, natūrali medicina, vaistažolės
-
Kosmetika ir parfumerija
-
Lieknėjimas, dietos
-
Ligos ir jų gydymas
-
Maisto papildai ir vitaminai
-
Medicinos centrai, sanatorijos, masažai
-
Optikos, akių klinikos
Liaudiškos priemonės nuo podagros
Vaistažolės nuo podagros, mityba sergant podagra
Mityba sergant cukriniu diabetu
Sveika ir subalansuota mityba yra svarbi sergant cukriniu diabetu arba kitaip vadinama cukralige. Ką turėtumėte žinoti apie mityba sergant cukriniu diabetu.
KMI skaičiuoklė
Kas yra KMI, KMI skaičiavimas, kokios galimos ligų rizikos
Cukrinis diabetas
Cukrinio diabeto simptomai, priežastys ir gydymas. Ką turėtumėte žinoti sergant cukriniu diabetu ir kaip mityba ir fizinis aktyvumas įtakoja 2 tipo cukrinį diabetą.
Podagros gydymas
Podagros simptomai ir gydymas. Kokius vaistus naudoti sergant podagra? Kokią mitybą rinktis sergant podagra? Kokias prevencines priemones taikyti sergant podagra?
Kaip išsirinkti žuvų taukus?
Apie tai, kaip išsirinkti kokybiškus žuvų taukus, kodėl kartais būtina juos vartoti - visi atsakymai į šiuos klausimus šiame straipsnyje.
Kalorijų lentelė
Kas yra Kalorijos? Mėsos, pieno, žuvies, daržovių, vaisių ir uogų, saldumynų kalorijų lentelės.
Kasdieninė veido odos priežiūra
Kaip reika prižiūrėti veido odą, kad ji būtų visados idealios būklės, į ką reikia atsižvelgti renkantis kosmetiką, bei kokie ritualai privalo būti kiekvieną dieną veido odos priežiūroje? Atsakymus į šiuos, ir į kitus klausimus apie veido odos priežiūrą, rasite šitame straipsnyje.
Kojų sąnarių skausmas
Kojų sąnarių skausmas – traumos ar ligos požymis. Dažniausiai žmonės kreipiasi pas gydytojus dėl skausmo kelių sąnariuose, rečiau dubens ir pėdos sąnariuose.
Kaip prižiūrėti veido odą
Kaip teisingai rūpintis veido oda, kokias priemones naudoti, kokios gali būti papildomos veido odos priežiūros