Vyrų impotencija
Atnaujinta: 2018-01-17
  • Vyrų impotencija

ImpotencijaImpotencija [lot. impotentia – silpnumas, bejėgiškumas], vyro normalios lytinės funkcijos sutrikimas, lytinė bejėgystė. Šis terminas plačiai vartojamas šnekamojoje kalboje. Seksologijoje impotencijai apibūdinti naudojama tikslenė sąvoka „erekcijos sutrikimas“. Impotencija gali būti labai įvairi: erekcijos nebuvimas, erekcija be orgazmo, sulėtinta ejakuliacija, priešlaikinė ejakuliacija, nevaisingumas. Lytiniai sutrikimai kelia ypatingą diskomfortą. Nukenčia gyvenimo kokybė, menkėja savigarba, atsiranda nevisavertiškumo kompleksas, nuolatinis nerimas, kuris savo ruožtu blogina erekciją. Dėl nuolatinės įtampos žmogus tampa nervingas, jį vargina įkyrios mintys apie seksualinį gyvenimą, kurio realizuoti neturi jokios galimybės. Tai turbūt viena svarbiausių visų vyrų ligų, kurios negalavimo priežastys gali būti labai įvairios. Bandysime jas analizuoti kartu pateikiant šios ligos gydymo būdus.

Statistika
Pasak medikų, visiška impotencija – retenybė. Net 65 procentai vyrų patiria laikinų erekcijos problemų, tačiau jeigu kas penktas mėginimas atlikti lytinį aktą nesėkmingas – tai jau sutrikimas. Erekcijos sutrikimų daugėja metams bėgant: apie 2 procentus vyrų, perkopusių 4-ąjį dešimtmetį, 25 procentai, perkopusių 6-ąjį dešimtmetį ir 80 procentų, perkopusių 8-ąjį dešimtmetį serga šia liga. Visame pasaulyje nuo erekcijos sutrikimų kenčia 152 mln. žmonių.

Etiologija

Impotenciją sukelia tam tikros priežastys, kurias galima klasifikuoti į atskiras grupes: psichogeninės kilmės (įvairios priežastys, susijusios su patirtais išgyvenimais); organinės kilmės (erekcijos sutrikimus sąlygoja neurologiniai, endokrininės ar kraujagyslių sistemos pažeidimai); medikamentai ir kitos medžiagos (kai kurie antihipertenziniai vaistai, antidepresantai, antipsichotikai, histamino blokatoriai, nikotinas, alkoholis ir kt.); endokrininės sistemos sutrikimas (pvz., diabetas); neurogeninės priežastys (stuburo smegenų, galvos smegenų žievės pažeidimai, periferinės neuropatijos). Medikai įprastai nurodo dvi pagrindines impotencijos priežastis: fiziologinę ir psichologinę.


Fiziologinės impotencijos priežastys


Seniau buvo vengiama „garsiai“ kalbėti apie „vyrų ligą“, nes manyta, kad tai daugiau su psichologiniais sutrikimais susijusi problema. Jei pacientas kreipdavosi į gydytoją, erekcinis sutrikimas buvo vertinamas kaip psichologinio negalavimo priežastis. Tačiau dabar medikai teigia, kad net 85 procentus atvejų impotencijos atsiradimą įtakoja organinės priežastys (sukeltos kitų ligų, vartojamų vaistų ar žalingų įpročių). Tad impotencija yra tokia pat liga, kaip ir visos kitos, o ne tik psichologinė patologija.
Dažniausios organinės kilmės impotencijos priežastys – tai įvairūs varpos ir arterinių venų pažeidimai (dėl traumų ar veninio nepakankamumo). Erekcijos problemos (erekcijos nebuvimas, per trumpa erekcija, per silpna erekcija ir kt.) atsiranda, kai nėra pakankamas arterinio kraujo pritekėjimas į varpos akytkūnius ir vyrauja per greitas veninio kraujo ištekėjimas iš jos.
Impotenciją gali sukelti daugelis lėtinių ligų – širdies, kvėpavimo, inkstų, kepenų, psichikos, vėžinės ligos, mažas lytinio hormono testosterono kiekis organizme, aukštas kraujospūdis, cukrinis diabetas, kraujagyslių ligos, padidėjęs cholesterolio kiekis kraujyje ir kt.

Erekcijos problemų atsiradimą įtakoja ir šalutinis vaistų poveikis (dažniausiai hipertenzijos, širdies, gastrito, nutukimo, alergijos, prostatos ligoms skirtų gydyti vaistų).
Erekcijos sutrikimus gali sukelti ir varpos anomalijos.
Žalingi įpročiai – rūkymas, alkoholio, narkotikų vartojimas, netinkama mityba, fizinis nejudrumas – sąlygoja impotenciją. Tad klaidinga manyti, kad impotencija yra senėjimo požymis (nors tiesa, kad vyresniame amžiuje dažnėja sergamumas įvairiomis ligomis). Pasirodo, svarbu atsisakyti žalingų įpročių, kurių kartais nevengia tiek jaunas, tiek senas žmogus.

Nustatyta, kad erekcijos sutrikimo rizika padidėja 40 procentų, jei per dieną surūkomas pakelis cigarečių. Pasak medikų, su tabaku gaunamas nikotinas veikia kaip vazokonstriktorius, t.y. sutraukia kraujagysles ir organas, šiuo atveju varpa, nepakankamai aprūpinama krauju. Panašiai atsitinka nesaikingai vartojant alkoholį.
Nutukimas, fizinio aktyvumo stoka sąlygoja erekcijos sutrikimus. Riebalais užsikimšusios kraujagyslės, širdies nepakankamumas mažina varpos erekciją – kraujo priplūdimą, kuris tuo geresnis, kuo pajėgesnė širdies ir kraujagyslių sistema.

Impotenciją taip pat sąlygoja neteisinga kūno padėtis miego metu. Pasak Ispanijos seksologų, blogai pasirinktos miego pozos įtakoja net 40 procentų intymaus gyvenimo sutrikimų. Specialistai nepataria miegoti ant pilvo, nes šlapimo pūslė užspaudžiama svoriu, pilvas „įkalinamas“, arterijose sutrinka kraujotaka, todėl atsiranda potencija. Nerekomenduojama miegant pakelti aukštai galvos, nes tada smegenys sunkiau aprūpinamos krauju, o bloga kraujo cirkuliacija mažina gebėjimą išskirti įvairius hormonus, tarp jų ir lytinius. Todėl miegant būtina atsigulti taip, kad būtų patogu ne tik Jums, bet ir vidaus organams.


Psichologinės impotencijos priežastys


Psichologinio pobūdžio impotencijos priežastys taip pat gali būti įvairios. Impotencija dėl organinių priežasčių vystosi palaipsniui, iš lėto (metais), o impotencija dėl psichologinių priežasčių kyla staiga – tai pagrindinis organinės ir psichologinės impotencijos skirtumas.
Psichologinės priežastys būdingesnės jauniems žmonėms. Įtakos gali turėti vaikystėje patirtos psichologinės traumos, auklėjimas, atsitiktinės nesėkmės, prastos seksualinio gyvenimo sąlygos ar nesusiklostęs seksualinis gyvenimas su partnere. Beveik viskas, kas sukelia įtampą, gali tapti erekcijos sutrikimų priežastimi: stresas, rūpesčiai, liūdesys, nuolatinė baimė, nuovargis. Tai skatina adrenalino išsiskyrimą, o dėl to kraujas kaupiasi raumenyse, bet ne varpoje.

Viena iš svarbesnių impotencijos priežasčių slypi poros santykiuose. Vidinis vyro konfliktas ir pažeidžiamumas atsiranda, kai santykyje su partnere, meilės, šeimos ryšiuose vyrauja nesklandumai. Dažniausios psichologinės priežastys – baimė pasirodyti blogu meilužiu, baimė būti atstumtam, impotencijos baimė dėl nevykusio epizodo praeityje, per didelis susirūpinimas kaip patenkinti moterį, fizinis nepatrauklumas, nesąmoninga žmonos nėštumo baimė, neįsisąmoninti homoseksualūs polinkiai, pasenę prietarai, draudžiantys džiaugtis seksualiniu malonumu – gali atvesti prie erekcijos sutrikimo.

Psichologai, be jau minėtų, išskiria dar keletą svarbių priežasčių, dėl kurių poroje blėsta seksualinė energija. Tai būtų: skirtingi lytiniai poreikiai (įtampa atsiranda, kai sutuoktinis, kurio lytinis potraukis mažesnis, jaučiasi verčiamas daryti tai, ko tuo metu nenori, o tas, kurio seksualinė energija neišeikvojama, jaučiasi nemylimas ir kankinasi, todėl partnerį ima spausti; kad situacija pagerėtų, svarbu abipusis nuoširdumas, empatija, įsiklausymas į vienas kitą); žudanti rutina (seksualinio gyvenimo įpročiai be fantazijos priverčia sutuoktinius rinktis skirtingas lovas; kad lytiniai santykiai liktų gyvi, svarbu stengtis būti kūrybiškesniems, originalesniems, ieškoti naujovių); paslapties nebuvimas ( vyrus, kaip ir moteris, jaudina paslaptis, kai viskas iš anksto aišku, dingsta intriga, polėkis, noras sužinoti, todėl, nors esate kartu, patariama turėti ir savo asmeninę erdvę, nes santykius gaivina ilgesys, todėl sveika karts nuo karto pabūti atskirai, savo pasaulyje – su draugais, knygomis ir kt.); per didelės viltys (vyras praranda norą mylėtis, kai partnerė laukia stebuklų ir už nepavykusį seksą atsakomybę suverčia jam, tada jis jaučiasi nevykėlis, atstumtas, nereikšmingas, nebe „tikras vyras“).

Lytinius poreikius slopina sunkus fizinis darbas, ne mažiau – įtempta protinė veikla, nuovargis. Kuo įnirtingiau vyras vieną po kito įveikinėja karjeros laiptelius, tuo silpnesnis jis grįžta į šeimyninę lovą. Geismas prislopsta dėl staiga organizme sumažėjusio testosterono kiekio.
Su pervargimu ateina ir depresija. Ją nusakantys požymiai: nuotaikų kaita, irzlumas, apetito stoka, agresija, nemiga.
Psichoanalizė impotencijos priežastimi laiko šiuos konfliktus: kastracijos baimė (vyras pasąmonėje bijo, kad moters makštyje praras savo lytinį organą); edipinė fiksacija (vyras jaučia nuolatinę esamo ar įsivaizduojamo meilužio konkurenciją; tokie vyrai po lytinio akto neretai užduoda klausimą: „Na, tai koks aš buvau?“); savo paties agresijos baimė (vyrui lytiniai santykiai – pažeminimo aktas, kurį jo pasąmonė laiko bjauriu ir įžeidžiančiu).
Įveikti psichologines impotencijos problemas galima kartu apsilankius pas seksopatologą, padėsiantį vienas kitą geriau suprasti. Norint pajausti seksualinį malonumą reikia laisvumo ir atsipalaidavimo. Moteris turėtų stengtis padėti jam spręsti vidinius konfliktus, įtikinti vyrą sekso nevertinti kaip užduoties, kuri būtinai turi baigtis orgazmu.


Impotencijos gydymas

Tradiciniai gydymo metodai paremti ligos priežasties šalinimu. Svarbu atskirti psichogeninės ir organinės kilmės erekcijos sutrikimus. Kvalifikuotas gydytojas, atlikęs reikalingus tyrimus, gali gana greitai nustatyti, kokio pobūdžio impotencijos priežastys - organinės, psichologinės ar abi vienu metu. Paskiriamas individualus gydymas, šalinantis impotencijos priežastis ir pasekmes. Kadangi impotencija gali atsirasti dėl daugybės priežasčių, ją gydo įvairūs specialistai: urologai, geriatrai, neurologai, psichiatrai, šeimos gydytojai,seksologai.

Erekcijos sutrikimus galima efektyviai gydyti vaistais. Potenciją gerina geriamieji medikamentai (sildenafilis, vardenafilio chloridas, tadalafilis), gali būti implantuojami įvairūs implantai, taikomos specialios injekcijos. Jei erekcijos sutrikimus sukėlė liga, daugeliu atvejų problemą taip pat įveikia vaistai. Lytinės funkcijos atstatymui paskiriama tinkama lytinių vyriškų hormonų – androgenų pakaitinė terapija.
Jei priežastys psichologinės, rekomenduojama psichologo, psichoterapeuto kosultacija, taikoma psichoterapija, psichoseksualinis auklėjimas, kurių pagrindiniai patarimai yra aktyvus poilsis, turiningas laisvalaikis, santykių su partnere suderinimas, gerų emocijų skatinimas, žalingų įpročių atsisakymas, sportas (tačiau sportuojant svarbu nepervargti, nes jei intensyviai kultivuosite didelės ištvermės reikalaujančias sporto šakas, jūsų organizmas ims gaminti per daug „laimės hormono“ – endrofino, o tai sumažins lytinį aktyvumą!).

Netradiciniai gydymo metodai remiasi įvairiais, dar žiloje senovėje žinomais receptais, patarimais, aromaterapija, homeopatija.
Turint erekcijos sutrikimų, patariama valgyti cinko turinčius produktus – moliuskus, kepenėles, neapdorotų javų produktus, ruduosius ryžius, riešutus.


Iš atskirų produktų rekomenduojama valgyti:

Česnaką – pasižymi plačiu poveikiu visiems audiniams. Puikiai tinka esant pakitimams širdies ir kraujagyslių sistemoje (aterosklerozei, padidėjusiam chlesterolio kiekiui). Česnakas pasižymiu stipriu, organizmą jauninačiu poveikiu, gerai detoksikuoja organizmą, didina spermos kiekį, jos išsiskyrimą.

Šafraną – veikia visus audinius, gerina medžiagų apykaitą, pasižymi stimuliuojančiu poveikiu. Vienas geriausių afrodiziakų.

Gudobelės žiedus ir vaisius – ypač naudingi tiems, kurie jau peržengė 50-mečio ribą. Šis augalas labai sustiprina lytinę galią. Liaudies medicinos žinovai pataria gerti gudobelės antpilą, vasarą valgyti šviežias uogas, o rudens bei žiemos laikotarpiu - uogienę. Be to, gudobelė normalizuoja širdies ir nervų sistemos veiklą.

Antpilas: vienas valgomasis šaukštas sausų susmulkintų gudobelės žiedų užpilama stikline verdančio vandens ir 15 minučių pakaitinama karšto vandens vonelėje (užvirinti negalima!). Tada 45 minutes antpilas palaikomas šiltai, nukošiamas ir vartojamas po vieną stiklinę 3-4 kartus per dieną, prieš valgį.
Nuoviras: vieną valgomąjį šaukštą gudobelės vaisių (uogų) užpilama pusantros stiklinės verdančio vandens ir 30 min. virinama ant silpnos ugnies. Tada nuoviras atvėsinamas, nukošiamas ir vartojamas po pusę stiklinės tris kartus per dieną, prieš valgį.

Spiritinis antpilas: 100 g džiovintų gudobelės žiedų užpilama vienu litru degtinės ir 10 dienų laikoma tamsioje vietoje. Tada antpilas nukošiamas, išbrinkę žiedai nuspaudžiami; vartojama po 20-30 lašų tris kartus per dieną, prieš valgį, užgeriant vandeniu.

Moliūgo sėklas – sugrąžina lytinį pajėgumą, padeda esant padidėjusiai prostatai ar sergant prostatitu. Tereikia 3-4 kartus per dieną suvalgyti po 20 moliūgo sėklų (galima džiovintų).

Ajerų šakniastiebius – puikiai tonizuoja, stiprina lytinę galią, sumažina nervinę įtampą.

Antpilas: du arbatinius šaukštelius ajerų šakniastiebių miltelių užpilama stikline vandens, 15 min. kaitinama karšto vandens vonelėje (neužvirinti!) ir 2-3 val. palaikoma šiltu audeklu apvyniotame inde arba termose. Po to antpilas nukošiamas ir geriamas po pusę stiklinės, pasaldinus medumi (arba cukrumi), tris kartus per dieną, 30 min. prieš valgį.

Spiritinis antpilas:
100 g sausų susmulkintų ajerų šakniastiebių užpilama vienu litru geros degtinės. Antpilas 15 dienų laikomas tamsioje vietoje, kartkartėmis jį suplakant. Po to nukošiamas ir vartojamas po 30-40 lašų tris kartus per dieną, prieš valgį, užgeriant vandeniu.

Tinktūra: 50 g šaknų užpilti 2,5 l grynų obuolių sulčių (šaltų!) ir laikyti 6 savaites užkimštame butelyje. Per dieną išgerti ¼ l, geriant visą dieną po mažą gurkšnelį. Gydymo kursas – 6 dienos.

Ženšenį – taip pat skatina lytinį aktyvuma, gydo erekcijos sutrikimus. Spiritinis ženšenio šaknų antpilas (jo galima įsigyti vaistinėje) pasižymi stipriomis lytinę galią stimuliuojančiomis savybėmis. Jis vartojamas po 15-20 lašų 2-3 kartus per dieną, prieš valgį. Gydymo trukmė - 3-6 mėnesiai rudens bei žiemos laikotarpiu. Tačiau vartojamas pavasarį ir vasarą, šis antpilas gali sumažinti lytinę potenciją, todėl reikia būti atidiems ir žinoti, kada jį gerti!

Jonažolę
– puikiai gydo impotenciją.

Antpilas: pusantro valgomojo šaukšto džiovintos (arba vasarą - vieną šaukštą šviežios) susmulkintos jonažolės žolės užpilti stikline verdančio vandens. Palaikius šiltai apie pusę valandos, antpilas nukošiamas ir vartojamas po pusę stiklinės 3-4 kartus per dieną, 30 minučių po valgio.

Putokšlį – vaistai rekomenduojami esant skausmingai ejakuliacijai. Jiegydo impotenciją ir prailgina jaunystę.

Antpilas:
vienas arbatinis šaukštelis sausos susmulkintos putokšlio žievės arba šaknų užpilamas stikline verdančio vandens ir 30 min. kaitinamas verdančio vandens vonelėje. Po to atvėsinama, nukošiama ir vartojama po du valgomuosius šaukštus 4-5 kartus per dieną, prieš valgį.

Yra augalų-stimuliantų, kurie neigiamai veikia impotenciją. Patariama vengti gerti mėtų ir kmynų arbatas, nes jos mažina lytinį aktyvumą.

Aromaterapija skatina lytinį susijaudinimą. Kvapai veikia mūsų pasąmonę, padeda atsipalaiduoti. Ir vyrus, ir moteris seksualiai jaudina imbierų, kardamono, kmynų, sandalmedžio, pačiuolių, jazmino, ylang-ylang kvapas. Įsigykite šių aliejų ir kvėpinkite jais patalpą, kur dažniausiai mylitės.Abu partnerius teigiamai veikia masažinis aliejus.

Receptas: indelyje sumaišykite po 2 lašus imbierų, juodųjų pipirų, darželinių dašių ir 1 lašą jojobos aliejaus. Mišiniu patepkite apatinę nugaros dalį, sėdmenis, vidinę šlaunų pusę (lytinių organų ir išangės netepkite). Gerai įtrinkite išteptas vietas. Aromatinės vonios taip pat didina seksualumą. Patariama prieš lytinį aktą išsimaudyti aromatinėje vonioje.

Receptas: 15-20 vieno ar dviejų erotinį jaudulį skatinančių aliejų sumaišyti su 1-2 valgomaisiais šaukštais grietinėlės, pieno, medaus ar augalinio aliejaus ir supilti šį mišinį į vonią.

Dovilė Pociūtė-Slotkienė

Sveikatosstudija.lt

Komentarai (2)
  • faustina MR
  • 2018-08-10 11:47:55
O man atrodo tie visi naminiai receptai tai nieko gero neduoda, vyras ko tik nebandė, kol galiausiai prisivertė nueiti pas seksologą Buragą ir bėdų nebebuvo, tad manau, kad gyvas žodis naudingesnis
  • faustina MR
  • 2018-08-13 10:07:40
https://www.homosanus.lt/slapimo-taku-uzdegimo-gydymas , čia radome kliniką, kuri iš ties padėjo, nes naminiai receptai patikėkite manimi, nėra veiksmingi, kai liga įsisenėjusi.
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Visi straipsniai

6 priežastys skubėti pas ginekologą

Jeigu jūs skundžiatės negalavimai lytinių organų srityje negalavimais - privalote apsilankyti pas ginekologą!

Afrodiziakai - aistringai nakčiai

Kokie maisto produktai turi lytinį portaukį ir aktyvumą skatinančių medžiagų?

Akių tinimas

Kaip išvengti akių tinimo, kodėl tinsta akys, kaip elgtis jei tinsta akys.

Alergija maistui

Alergijos rūšys, alergijos simptomai, kaip elgtis pajutus alergijos simptomus.

Alerginis rinitas

Alerginio rinito priežastys, šienligė, alergija žiedadulkėms, alerginio rinito- šienligės gydymas

Alkio jausmas

Kas yra alkio jausmas, kaip atsiranda alkio jausmas, kaip nepersivalgyti.

Amiotrofinė lateralinė sklerozė (ALS)

Kas yra amiotrofinė lateralinė sklerozė, jos simptomai ir gydymas

Antsvorio metimo taisyklės

Kaip kovoti su antsvorių, problemų anaalizavimas norint numesti antsvorį.

Ar aš esu alergiškas?

Alergijos priežastys, alergijos pasireiškimas ir simptomai, alergijos nustatymo būdai

Arbatos nuo peršalimų

Greitai paruošiamos arbatos, veiksmingos arbatos, kitų šalių gėrimai nuo peršalimo.

Liaudiškos priemonės nuo podagros

Vaistažolės nuo podagros, mityba sergant podagra

Mityba sergant cukriniu diabetu

Sveika ir subalansuota mityba yra svarbi sergant cukriniu diabetu arba kitaip vadinama cukralige. Ką turėtumėte žinoti apie mityba sergant cukriniu diabetu.

KMI skaičiuoklė

Kas yra KMI, KMI skaičiavimas, kokios galimos ligų rizikos

Cukrinis diabetas

Cukrinio diabeto simptomai, priežastys ir gydymas. Ką turėtumėte žinoti sergant cukriniu diabetu ir kaip mityba ir fizinis aktyvumas įtakoja 2 tipo cukrinį diabetą.

Podagros gydymas

Podagros simptomai ir gydymas. Kokius vaistus naudoti sergant podagra? Kokią mitybą rinktis sergant podagra? Kokias prevencines priemones taikyti sergant podagra?

Kaip išsirinkti žuvų taukus?

Apie tai, kaip išsirinkti kokybiškus žuvų taukus, kodėl kartais būtina juos vartoti - visi atsakymai į šiuos klausimus šiame straipsnyje.

Kalorijų lentelė

Kas yra Kalorijos? Mėsos, pieno, žuvies, daržovių, vaisių ir uogų, saldumynų kalorijų lentelės.

Kasdieninė veido odos priežiūra

Kaip reika prižiūrėti veido odą, kad ji būtų visados idealios būklės, į ką reikia atsižvelgti renkantis kosmetiką, bei kokie ritualai privalo būti kiekvieną dieną veido odos priežiūroje? Atsakymus į šiuos, ir į kitus klausimus apie veido odos priežiūrą, rasite šitame straipsnyje.

Kojų sąnarių skausmas

Kojų sąnarių skausmas – traumos ar ligos požymis. Dažniausiai žmonės kreipiasi pas gydytojus dėl skausmo kelių sąnariuose, rečiau dubens ir pėdos sąnariuose.

Kaip prižiūrėti veido odą

Kaip teisingai rūpintis veido oda, kokias priemones naudoti, kokios gali būti papildomos veido odos priežiūros

INBEAUTY.LT - išskirtinio dizaino grožio priemonių internetinė parduotuvė. Mūsų prioritetas - suteikti aukščiausią aptarnavimo kokybę jums!
Masažas, kineziterapija, gydomosios ir grožio procedūros
Natūrali produkcija, biologiškai aktyvios medžiagos, imunoreguliatoriai