Rytas be žadintuvo: žvalūs, gražūs, pailsėję!
Atnaujinta: 2018-01-17

CorbisKiekvieną rytą, kai tik suskamba net gražiausia žadintuvo melodija, milijonai žmonių tingiai praplėšia akis ir jaučiasi nepailsėję, irzlūs ir nelaimingi.

Gerai tiems, kurie vadinami „vyturiukais“, anksti keltis jiems ne bėda, tačiau net ir „vyturiukams“ pasitaiko rytų, kada ankstyvas žadintuvo skambutis prilygsta katastrofai.

Dažniausiai dėl sudėtingo kėlimosi kaltiname patys save: per ilgai naktinėjome, per triukšmingai šventėme, išgėrėme per daug kavos ir t. t. Tikriausiai jau teko pastebėti, kad nieko panašaus nedarėte, nepaisant to, ryte kėlėtės sunkiai, o darbe jautėtės mieguisti.
„Tai kur čia šuo pakastas“? - klausia manęs kasryt be didžiulio stiprios kavos puodelio neišsiverčiantis kolega.

Blogiausia šioje kasdieniškoje situacijoje, jog daugelis net nekreipia dėmesio – sunkiai keltis, būti pasyviam darosi įprasta. Deja, mieguistumas ne tik „suryja“ didžiąją dalį produktyvaus galėjusio būti laiko, bet ir kelia pavojų vairuojant, lėtina mąstyseną, kartais ima mausti raumenis, kaulus (nes tingime judėti) – daromės nuobodūs ir neįdomūs kitiems.
Jeigu ši problemėlė nesvetina ir jums, įsiklausykite į keletą patarimų ir jau nuo šiandien juos vykdykite.

Prieš lova...
CorbisPirmoji pakopa – prie lovos jokio maisto!
Nevalgykite lovoje riešutų, saulėgrąžų, šokolado ir panašaus maisto. Daugelis mėgsta lovoje kramsnoti iš pažiūros „nekaltą“ maistą, skaitydami knygą, žiūrėdami televizorių ar prieš miegą maigydami nešiojamo kompiuterio klavišus. Viena plytelė po kitos, riešutas po riešuto ir ryte pabundame tingūs, skaudančiu skrandžiu ar pasipūtusiu pilvuku.
Žinoma, venkite ir sočios vakarienės, o prieš einant miegoti, reikėtų nevalgyti bent jau tris valandas.

Antroji pakopa – eikite miegoti tik tada, kai imsite snūduriuoti.
Negalima gulėti lovoje šiaip sau, nemanykite, jog vartytis pusvalandį bus naudinga jūsų organizmui. Ne tiek svarbu, kada pradedate snūduriuoti (vieni 20-ą valandą, kiti 2-ą nakties), svarbiausia, kad į lovą keliautumėte tik tada, kai jausite, jog vos pasiekę pagalvę, nugrimsite į miego karalystę.

Suskambus žadintuvui...

CorbisPirmoji pakopa – negulinėkite.
Iš lovos šokite vos pramerkę akis, greitai įžiebkite šviesą, įjunkite televizorių ar mėgstamą dainą, atitraukite užuolaidas ir skubėkite į dušą nusiprausti vėsiu vandeniu. Patartina veidą prausti mėtos ar mentolio turinčiomis priemonėmis, o dantis valykite stipresne mėtų pasta.

Antroji pakopa – žvalinantys pusryčiai.
Atsisakyti pusryčių negalima, tačiau privaloma vengti riebaus maisto, nuo jo apsunksite visai dienai. Ryte patartina valgyti baltyminį maistą (žuvis, kiaušinis, sūris, duona ir t.t ). Išgerkite šviežiai spaustų sulčių ir vartokite vitaminus. Išgerkite stiprios kavos arba arbatos puodelį, nes kofeinas pašalina apsnūdimą.

Trečioji pakopa – sportas.
Jeigu tik randate laiko ir turite galimybių – ryte būtinai sportuokite. Plaukiokite, atlikite keletą jogos pratimų, 15 min. mankštą ar bent jau greitai pasivaikščiokite keletą stotelių iki jums reikalingos transporto priemonės.
Corbis
Ketvirtoji pakopa – lengvesni drabužiai.
Vilkėkite lengvesnius, trumpomis rankovėmis, plonesnius rūbus. Jeigu jausitės lyg įvynioti į vatą – bus sunkiau judėti, šiluma skatins mieguistumą. Šiek tiek pašiurpusi oda jums tik į naudą.

Penktoji pakopa – gaivūs kvapai.
Patariama prieš einant į darbą, krūtinę patrinti citrinos sultimis, rozmarinu ar pipirmėte – kvapai leis likti budriais. Galite rinktis alternatyvą – naudokite prausimosi priemones, kurių sudėtyje būtų išvardintieji produktai. Po pusryčių kramtykite mėtinę gumą.

Šeštoji pakopa – šaltas vanduo.
Šaltas vanduo bus naudingas organizmui, gerdami šaltą vandenį, gaivinkitės visą dieną.

Jeigu visas pakopas sąžiningai vykdėte, tačiau ir po mėnesio rytai jums nemieli – kreipkitės į daktarus, galbūt tai ligos pradžia.

Vilma Galminaitė

Laisvalaikio gido Anonsas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama. 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Visi straipsniai

6 priežastys skubėti pas ginekologą

Jeigu jūs skundžiatės negalavimai lytinių organų srityje negalavimais - privalote apsilankyti pas ginekologą!

Afrodiziakai - aistringai nakčiai

Kokie maisto produktai turi lytinį portaukį ir aktyvumą skatinančių medžiagų?

Akių tinimas

Kaip išvengti akių tinimo, kodėl tinsta akys, kaip elgtis jei tinsta akys.

Alergija maistui

Alergijos rūšys, alergijos simptomai, kaip elgtis pajutus alergijos simptomus.

Alerginis rinitas

Alerginio rinito priežastys, šienligė, alergija žiedadulkėms, alerginio rinito- šienligės gydymas

Alkio jausmas

Kas yra alkio jausmas, kaip atsiranda alkio jausmas, kaip nepersivalgyti.

Amiotrofinė lateralinė sklerozė (ALS)

Kas yra amiotrofinė lateralinė sklerozė, jos simptomai ir gydymas

Antsvorio metimo taisyklės

Kaip kovoti su antsvorių, problemų anaalizavimas norint numesti antsvorį.

Ar aš esu alergiškas?

Alergijos priežastys, alergijos pasireiškimas ir simptomai, alergijos nustatymo būdai

Arbatos nuo peršalimų

Greitai paruošiamos arbatos, veiksmingos arbatos, kitų šalių gėrimai nuo peršalimo.

Liaudiškos priemonės nuo podagros

Vaistažolės nuo podagros, mityba sergant podagra

Mityba sergant cukriniu diabetu

Sveika ir subalansuota mityba yra svarbi sergant cukriniu diabetu arba kitaip vadinama cukralige. Ką turėtumėte žinoti apie mityba sergant cukriniu diabetu.

KMI skaičiuoklė

Kas yra KMI, KMI skaičiavimas, kokios galimos ligų rizikos

Cukrinis diabetas

Cukrinio diabeto simptomai, priežastys ir gydymas. Ką turėtumėte žinoti sergant cukriniu diabetu ir kaip mityba ir fizinis aktyvumas įtakoja 2 tipo cukrinį diabetą.

Podagros gydymas

Podagros simptomai ir gydymas. Kokius vaistus naudoti sergant podagra? Kokią mitybą rinktis sergant podagra? Kokias prevencines priemones taikyti sergant podagra?

Kaip išsirinkti žuvų taukus?

Apie tai, kaip išsirinkti kokybiškus žuvų taukus, kodėl kartais būtina juos vartoti - visi atsakymai į šiuos klausimus šiame straipsnyje.

Kalorijų lentelė

Kas yra Kalorijos? Mėsos, pieno, žuvies, daržovių, vaisių ir uogų, saldumynų kalorijų lentelės.

Kasdieninė veido odos priežiūra

Kaip reika prižiūrėti veido odą, kad ji būtų visados idealios būklės, į ką reikia atsižvelgti renkantis kosmetiką, bei kokie ritualai privalo būti kiekvieną dieną veido odos priežiūroje? Atsakymus į šiuos, ir į kitus klausimus apie veido odos priežiūrą, rasite šitame straipsnyje.

Kojų sąnarių skausmas

Kojų sąnarių skausmas – traumos ar ligos požymis. Dažniausiai žmonės kreipiasi pas gydytojus dėl skausmo kelių sąnariuose, rečiau dubens ir pėdos sąnariuose.

Kaip prižiūrėti veido odą

Kaip teisingai rūpintis veido oda, kokias priemones naudoti, kokios gali būti papildomos veido odos priežiūros

INBEAUTY.LT - išskirtinio dizaino grožio priemonių internetinė parduotuvė. Mūsų prioritetas - suteikti aukščiausią aptarnavimo kokybę jums!
Masažas, kineziterapija, gydomosios ir grožio procedūros
Natūrali produkcija, biologiškai aktyvios medžiagos, imunoreguliatoriai