Pavasaris ir alavijo produktai
Atnaujinta: 2018-01-17

Pavasaris - puikus metų laikas, kai norime atrodyti gražiau, šypsotis plačiau, jaustis geriau. Tačiau kažkodėl dažnai tam nėra jėgų, o išvaizda galime ne džiaugtis, o nusivilti.
Kodėl pavasaris - toks apgaulingas?
Atsakymai dažniausiai labai paprasti - po žiemos mums trūksta vitaminų, mineralų ir kitų medžiagų, kurias praradome šaltuoju metų laiku. O "meškos paslaugą" padarė ir mitybą - valgėme daugiau, kad būtų šilčiau, o dabar liemuo jau nebe toks liaunas...
Ką daryti? Kaip atgauti jėgas, sustiprinti organizmą, atgaivinti odą ir pavasarį pasitikti žvaliai?

Į pagalbą mums skuba augalas, kurį dažnas vadiname stebuklingu. Tai alavijas.
Štai čia daugeliui kyla klausimas - kodėl alavijas toks veiksmingas ir kaip jis veikia mūsų organizmą?

Kas yra Aloe Vera?

1862 m. pirmą kartą senoviniame Egipto papiruse atrastas alavijo istoriją patvirtinantis faktas, parašytas 3500 m. pr.m. erą, kuriame buvo aprašyti įvairūs gydomieji augalai. Vėliau nustatyta, kad alaviją naudojo senovės indų ir kinų kultūros, graikų ir romėnų gydytojai. Pasak legendos, Egipto karalienės Nefertitė ir Kleopatra labai vertino alaviją kaip puikią grožio terapijos priemonę.

Nors yra daugiau kaip 200 alavijo rūšių, tik 4 jų pasižymi gydomosiomis savybėmis. Aloe Barbadensis Miller  (taip pat žinomas kaip Aloe Linne) yra pats veiksmingiausias. Jis vienintelis turi teisę vadintis Aloe Vera arba tikruoju alaviju.

Aloe Vera yra lelijinių šeimos narys. Subrendusio augalo lapų viduje esantis žele gali būti renkamas, konservuojamas ir išpilstomas.
Vidiniam vartojimui skirtas Aloe Vera žėle gėrimas turi maisto papildo poveikį. Alavijo žėle gali būti sumaišytas su kitais sudedamaisiais elementais ir naudojama kaip kremas ar losjonas, maitinantis odą ir gerinantis jos kokybę.
Siekiant tinkamo poveikio, Aloe Vera turi būti pagrindinis sudedamasis produkto elementas (alavijo kiekis produkte turi būti ne mažiau, kaip 15 proc.).

 Aloe Vera lapo viduje

Aloe Vera žėle sudėtyje yra mažiausiai 75 žinomos maistingosios medžiagos, kurias galima suskirstyti į tokias grupes:
Vitaminai - alavijas turi daug vitaminų, bet svarbiausi iš jų yra vitaminai antioksidantai; C, E bei beta karotinas (vitaminas A). Alavijas yra vienas iš nedaugelio augalų pasaulyje, kurio sudėtyje yra vitamino B12.
Mineralai - magnis, manganas, cinkas, varis, chromas, kalcis, kalis, natris, geležis.
Amino rūgštys - žmogaus organizmui reikalingos 22 amino rūgštys - baltymų statybinės medžiagos. Iš 22 - jų amino rūgščių Aloe Vera želėje yra 20. Ypač svarbu, kad Aloe Vera sudėtyje yra visos 8 nepakeičiamos amino rūgštys, kurių organizmas pats negali pasigaminti ir todėl jos turi būti gaunamos su maistu.
Cukrūs - visa eilė svarbių mono ir polisacharidų, stiprinančių imuninę sistemą.
Enzimai - lipazės ir proteazės, skaidančios maistą ir padedančios virškinti, o taip pat askarboksipepitdazė, dalyvaujanti uždegiminiuose procesuose.
Augaliniai sterolai - trys pagrindinės rūšys, veikia kaip stiprios priešuždegiminės medžiagos.
Sapononai - muilo substancijos, sukeliančios stiprų antimikrobinį poveikį prieš bakterijas, virusus, grybelį ir mieles (tokias kaip mieliagrybius ir pienligę).
Ligninas - sumedėjusi medžiaga, suteikianti Aloe Vera savybę įsiskverbti giliai į odą.
Antrachinonai - svarbiausi iš jų yra aloinas ir emodinas, visi kartu jie yra stiprios skausmą malšinančios priemonės, pripažintos turinčiomis antibakterinių, antivirusinių savybių. Natūralia forma jie yra stipri vidurių laisvinamoji priemonė.
Salicilo rūgštis - į aspiriną panašus junginys, pasižymintis priešuždegiminėmis savybėmis ir išoriškai prasiskverbiantis pro negyvus audinius.

Kuri alavijo dalis?

Nėra jokių įrodymų, kad visas alavijo lapas, įskaitant iš lapo žievę, būtų kiek nors veiksmingesnis, negu tik jo viduje esanti želė. Todėl rekomenduotina vartoti tuos alavijo produktus, kurių sudėtyje nėra alavijo žievės. Ypač produktus, skirtus vidiniam vartojimui.

Alavijas ir imuninė sistema

Būtent pavasaris yra tas laikas, kai organizmui ypatingai trūksta vitaminų, mineralų bei kitų medžiagų. Dažnai jaučiamės labiau pavargę, mieguisti, dažnai užpuola slogos ar kiti nedideli peršalimai. Visų šių negalavimų galima išvengti, į pagalbą "pasikvietus" alavijo sultis. Jau minėta, kad alavijas turi organizmui reikalingų medžiagų, jis taip pat lengvai tonizuoja, mažina mieguistumą. O dėl atsiradusios energijos jaučiamės ne tik žvalesni, bet ir linksmesni.

Norintiesiems sustiprinti savo organizmą pavasarį, rekomenduojame gerti Forever alavijo sultis su spanguolių nektaru (papildomai gausite vitamino C) arba su persikais (gausus vitamino A šaltinis). Joms pagaminti naudojama tik vidinė lapo dalis, kad sultys nesugestų, taip pat naudojamos natūralios medžiagos. Žinoma, atidarius produktą, rekomenduojama laikyti šaldytuve, nes kaip ir visi natūralūs produktai, šios sultys taip pat gali sugesti.

   

Alavijas ir žarnynas

Po žiemos daugelį kankina bloga medžiagų apykaita bei netinkamas virškinimas. Visa tai atsiranda dėl nekokybiško ir gausaus maisto žiemos periodu. Mes valgome daugiau riebaus maisto, didesniais kiekiais nei vasarą. Tai normalu - juk reikia užtikrinti vidinę šilumą. Tačiau kaip sutvarkyti žarnyno veiklą artėjant pavasariui?
Čia puikiai padės alavijas. Jo sudedamųjų medžiagų dėka ne tik gausite reikalingų medžiagų, bet ir padėsite susitvarkyti žarnyno veiklai. Alavijas dažnai vadinamas natūraliu muilu, nes saponinai padeda išsivalyti žarnynui, pašalinti susikaupusias nereikalingas medžiagas. Kartu jūs visiškai nepakenksite savo žarnynui, nes valant nepažeidžiama natūrali žarnyno bakterinė terpė.
Šiam tikslui labiausiai tiktų natūralios Forever alavijų sultys, be jokių priedų. Jos padės išvalyti žarnyną, papildys organizmą reikalingomis medžiagomis, todėl pasijusite daug geriau. Tiesa, norėdami pasiekti maksimaliai gerų rezultatų, turėtumėte išgerti ne mažiau kaip pora litrų sulčių.

 Alavijas ir odos priežiūra

Dar viena pavasario problema - papilkėjusi, dažnai pleiskanojanti ir sudirgusi veido bei viso kūno vieta. Jai, kaip ir visam organizmui, trūksta vitaminų, maistingųjų medžiagų, mineralų.
Ir čia į pagalbą atskuba alavijas.
Kremai, kurių sudėtyje yra ne mažiau kaip 15 proc. alavijo, puikiai drėkina sudirgusią, pleiskanojančią odą, padeda ląstelių regeneracijos procese. Taip oda yra atgaivinama, jai suteikiama daugiau energijos.

Norinčioms atgaivinti odą, rekomenduojami keli produktai. Visų pirma - tai natūralus alavijo gelis. Jis sudrėkins odą, aprūpins reikalingomis medžiagomis, sumažins spuogelių tikimybę. Šis kremas taip pat tinka turintiems problematišką odą ir netgi psoriazę (žvynelinę).

 Taip pat sausai odai tinka Forever alavijų kremas su bičių pikiu. Šio kremo sudėtyje nėra vandens, vadinasi oda nebus papildomai sausinama, o dėka alavijo - tik drėkinama.
Šis kremas tinka turintiems ypač sausėjančią alkūnių, padų bei veido odą. Pagalba garantuota.

 Kompanija Forever nepamiršo ir vyrų. Jiems sukurtas specialus balzamas po skutimosi. Jame nėra alkoholio, o dezinfekcinę funkciją atlieka alavijas. Šis balzamas turėtų patikti kiekvienam vyrui dėl labai švelnaus kvapo (tinka nemėgstantiems kvėpintis), raminančio poveikio ir todėl, kad visiškai nedirgina odos, bet atvirkščiai - ją drėkina ir ramina.

 Pavasaris - naujo gyvenimo pradžia. Pasitikime jį sveiki, žvalūs ir gražūs. Naudokime alavijo produktus ir jauskimės puikiai. Juk mes to verti.

 

ALOE-VERA

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Visi straipsniai

Gripas: užbėkite ligai už akių

Gripo simptomai, komplikacijos, profilaktika. Atsakymai, kaip gydytis susirgus gripu.

Imuniteto stiprinimas vitaminais

Vitaminų pagalba stiprinamas imunitetas, elementai padėsiantys sustiprinti imuninę sistemą, imuniteto stiprinimo pagalba

Jūros dumbliai: gelmių pasaulio kova su raukšlėmis, celiulitu ir nuovargiu

Kuo naudingi jūros dumbliai, jūros dumblių naudojimas kosmetikoje

Kaip išsirinkti žuvų taukus?

Apie tai, kaip išsirinkti kokybiškus žuvų taukus, kodėl kartais būtina juos vartoti - visi atsakymai į šiuos klausimus šiame straipsnyje.

Kaip lieknėja balerinos, balerinų dieta

Po specialios balerinų dietos kelių ar net keliolikos kilogramų netenka kiekviena! Greita ir efektyvu!

Kaip vartoti vitaminus

Teisingas vitaminų vartojimas, vitaminų trūkumo simptomai, kokių vitaminų reikia organizmui,

Kalorijų lentelė

Įvairių produktų kalorijų lentelės

Kolagenas maiste

Maistas ir maisto produktai kuriuose gausu kolageno, kolagenas augaluose ir gyvulinės kilmės produktuose

Kolageno papildai

Kolageno papildų pašalinis poveikis, kam reikalingas kolagenas

Kolageno vartojimas

Kolagenas sąnariams, kolagenas odai, kolagenas plaukams ir nagams

Kaip išsirinkti žuvų taukus?

Apie tai, kaip išsirinkti kokybiškus žuvų taukus, kodėl kartais būtina juos vartoti - visi atsakymai į šiuos klausimus šiame straipsnyje.

Žalingi įpročiai

Žalingų įpročių padariniai, žalingų įpročių žala žmogaus sveikatai, kas atsitinka išvaizdai jei yra vartojamas didelis kiekis alkoholio, rūkymo žala žmogaus išvaizdai bei organizmui, cukraus žala

Kaip lieknėja balerinos, balerinų dieta

Po specialios balerinų dietos kelių ar net keliolikos kilogramų netenka kiekviena! Greita ir efektyvu!

Mityba nuo gripo

Maistas padedantis apsisaugoti nuo gripo, kokius maisto produktus pasirinkti norint nesusirgti gripu, kaip stiprinti imuninę sistemą.

Žvaigždžių dietos: Evos Longorios paslaptis

Nusivylusi namų šeimininkė žino puikų būdą, kaip valgyti patinkantį maistą ir išlaikyti idealią figūrą. Receptai.

Nuovargio priežastys

Nuovargio priežastys, nuovargio gydymas, kodėl atsiranda nuovargis

Kalorijų lentelė

Įvairių produktų kalorijų lentelės

Jūros dumbliai: gelmių pasaulio kova su raukšlėmis, celiulitu ir nuovargiu

Kuo naudingi jūros dumbliai, jūros dumblių naudojimas kosmetikoje

Kaip vartoti vitaminus

Teisingas vitaminų vartojimas, vitaminų trūkumo simptomai, kokių vitaminų reikia organizmui,

Gripas: užbėkite ligai už akių

Gripo simptomai, komplikacijos, profilaktika. Atsakymai, kaip gydytis susirgus gripu.

Natūrali produkcija, biologiškai aktyvios medžiagos, imunoreguliatoriai