Infekcinių, onkologinių, genetinių ligų, nevaisingumo, alergijos, patogeninių mikroorganizmų tyrimai

Kaip gydyti bronchitą
Atnaujinta: 2020-03-06

Bronchitas - viena dažniausių kvėpavimo takų ligų. Nors ji ir nesukelia mirtino pavojaus, tačiau susirgus nereikėtų užsiimti tik savigyda, o kreiptis į gydytojus, nes laiku negydomas ar neteisingai gydomas bronchitas gali sukelti kitų pavojingų ligų, pavyzdžiui, plaučių uždegimą. 


Bronchito simptomai ir eiga
Bronchitas - tai bronchų gleivinės uždegimas, sukeliamas virusų ar bakterjų. Šią ligą išduoda šie simptomai: nemalonūs, “kutenantys” diegliai gerklėje, skausmas už krūtinkaulio, nugaros ir raumenų skausmas, nežymus karščiavimas, bendras silpnumas. Susirgus bronchitu pabrinksta ir parausta bronchų gleivinė, atsiranda labai nemalonus, kartais net skausmingas kosulys. Pirmosiomis dienomis jis būna sausas, o pradėjus gydyti pamažu lengvėja, atsikosėjama su skrepliais, taip šalinasi gleivės.

Laiku diagnozavus bronchitą ir nedelsiant pradėjus gydymą, jis gali praeiti per savaitę. Delsti nereikėtų, nes tada bronchitas gali tapti lėtiniu ir minėti simptomai, lydimi dusulio ir sunkaus kvėpavimo, gali tęstis net ne vieną savaitę.

Bronchitas dažnas ikimokyklinio amžiaus vaikų grupėje, tačiau jis neaplenkia ir bet kurio amžiaus suaugusiųjų. Kadangi ši liga plinta virusiniu ar bakteriniu keliu, dažniau bronchitu suserga miestų gyventojai, ypač tie, kurie važinėja viešuoju transportu, lankosi renginiuose, masiniuose susibūrimuose. Todėl savo ir kitų labui labai svarbu susirgus laikytis tinkamo režimo - neiti iš namų, geriausia iš viso nesikelti iš lovos.


Bronchito gydymas
Žalingi įpročiai - vieni didžiausių priešų siekiant išsigydyti bronchitą. Todėl medikai primygtinai reikalauja ligos metu nerūkyti, o nerūkantiems - vengti prirūkytų patalpų. Sergant nerekomenduojama vartoti alkoholio, saldintų gėrimų ir kavos, nes šie produktai šalina iš organizmo skysčius.
Skysčių patariama vartoti daug - bent po keletą stiklinių paparasto šilto geriamojo vandens ar žolelių nuoviro (bet ne karšto). Tam tinka visos žolelės, pasižyminčios uždegimą slopinančiu ir atsikosėjimą lengvinančiu bei bakterijas naikinančiu poveikiu: ramunėlės, liepų žiedai, aviečių ir juodųjų serbentų lapai, čiobreliai. Arbatos skystina gleives, jos greičiau pasišalina, lengviau atsikosėjama.

Karštos vonios kojoms, kvėpavimas garais (pavyzdžiui, bulvių nuoviro, į kurį galima įpjaustyti česnako, imbiero), garstyčių lapai ant krūtinės - taip pat labai tinkamos priemonės bronchitui įveikti.

Sergant labai svarbu tinkamai ilsėtis, nes tada organizmas turės daugiau jėgų kovoti su užklupusia liga. Reikėtų kuo dažniau vėdinti patalpas ir keisti patalynę, kad mikroorganizmai greičiau pasišalintų iš aplinkos. Labai svarbi ir tinkama mityba. Rekomenduojami daug vitaminų turintys produktai (vaisiai ir daržovės), galima valgyti riebią žuvį, liesą mėsą, moliūgų sėklas.

Jei bronchitas yra virusinės kilmės, jo gydymas antibiotikais negalimas.Tačiau jei kosulys tampa itin varginantis ir trukdo užmigti, tuomet galima vartoti kosulį slopinančias priemones. Sausam, dirginančiam kosuliui perėjus į drėgną, patartina vartotikosulio produktyvumą gerinančias priemonės, kurios suskystina skreplius ir padeda lengviau juos atkosėti. Norint palengvinti atsikosėjimą svarbu gerti daug šiltos arbatos, kuri skystina gleives tai anyžiaus, debesylo šaknų su šakniastiebiais, eukalipto lapų, islandinės kerpenos, linų sėmenų, pankolio, piliarožių šaknų, pušų pumpurų, saldymedžio šaknų nuovirai, čiobrelių žolės, našlaičių lapų, pavasarinių raktažolių žiedų, plačialapių gysločių lapų, raudonėlio žolės, šalavijo lapų, šalpusnio lapų arbatos.

Pasitarus su gydytoju ar vaistininku dėl medikamentų vartojimo, galima rinktis natūralios sudėties vaistinius preparatus. Gelomyrtol, kurio sudėtyje yra mirtolio (eterinių aliejų mišinys) skirtas atsikosėjimui, sergant ūmiu ir lėtiniu bronchitu, palengvinti bei sinusito simptomams lengvinti. Gelomyrtol skystina bronchų ir nosiaryklės sekretą bei pagerina jo šalinimą. Vaistinį preparatą galima įsigyti be recepto, tačiau svarbu, kad jums tinkamus vaistus skirtų gydytojas ir vaistai būtų vartojamai tiksliai, kaip nurodyta informaciniame lapelyje.

vaistai-nuo-bronchito-gelomirtol
Gelomyrtol forte 300mg, Gelomyrtol 120mg skrandyje neįrių minkštųjų kapsulių. Veiklioji medžiaga - mirtolis (išgrynintų eukaliptų, saldžiųjų apelsinų, mirtų ir citrinų eterinių aliejų mišinio (66:32:1:1) distiliatas)). Šis vaistinis preparatas skirtas atsikosėjimui, sergant ūmiu ir lėtiniu bronchitu, palengvinti bei sinusito simptomams lengvinti. Gelomyrtol skystina bronchų ir nosiaryklės sekretą bei pagerina jo šalinimą. Daugiau apie vaisto vartojimą ir galimą šalutinį poveikį rasite vaisto lapelyje.

Jūratė Pilibaitienė


Rėmėjo apmokėta reklama

„Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai";
„Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku";
„Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui arba Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt.";

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti