SVEIKATA MŪSŲ RANKOSE
Adresas
Miestas
Druskininkai
Telefonai
+370 606 04615
Faksas
+370-313-51241
El. paštas
Įmonės svetainės
Spartėjant gyvenimo tempui, mes visgi norime išlikti jaunatviški, sveiki, aktyvūs. Kokybiškai gyventi, džiaugtis gyvenimu - tai mūsų gyvenimo tikslas. Šiandien, nors medicina kasdien pasiekia naujų laimėjimų, tačiau vis dažniau sergame lėtinėmis ligomis.
Viena iš civilizacijos blogybių - prarastas alkio, bei skonio pojūčiai, padedantys tinkamai derinti produktus, todėl ima silpti žmogaus fiziologinis atsparumas ligoms, vargina vidurių problemos, alergijos ir kiti nemalonūs reiškiniai.
Žmogus įprato maistu gintis nuo visų problemų. Gamtoje ligotas, išgąsdintas arba įpykęs, nualintas žvėris niekuomet nepuola prie maisto - jis kaupia energiją organizmo atsistatymui. O tuo tarpu žmogus daug valgo užklupus stresinėms situacijoms, nebadauja ir nemažina maisto kiekio nei pervargęs, sirgdamas ar tinginiaudamas. Vis valgo, valgo, valgo... Tuo tarpu organizmo gebėjimas virškinti - ribotas. Ir kiekybiniu, ir kokybiniu požiūriu. Į skrandį kišame tiek, tarsi jus būtų guminis. Ir tada gausybei maisto paprasčiausiai pritrūksta virškinimo sulčių, be to, jos ištikus stresui,ir neišsiskiria. Užtat bakterijos tada dirba išsijuosusios, ūdydamos mūsų prarytą maistą ir paverdamos jį nuodais. JAV dietologas H.Šeltonas iš daugybės priežasčių, dėl kurių sutrinka virškinimas, kaip svarbiausią mini netinkamą maisto produkto derinimą. Jis aiškina, kad jau nuo vaikystės esame pratinami valgyti duoną su mėsa, košes su cukrumi, pyragėlius su vaisiais ir t.t. Dėl tokios mitybos organizme kaupiasi daugybė žalingų skilimo produktų, o jų rezultatas - alergijos, tonzilitai, peršalimai, gastritai, viduriavimas, karščiavimas, vidurių užkietėjimas ir t.t. Labiausiai paplitę tarpusavyje nederantys maisto deriniai - duona su mėsa, kiaušiniu, sūriu, bulvės su mėsa, kiaušiniu (mišrainėse). Taigi valgome baltymus su krakmolu, nors pradedant virškinti baltymams reikia rūgščios terpės, o krakmolui - šarminės. Tai fiziškai nesuderinama.
Ar susimastėte, kad reikia duoti organizmui pailsėti? Badavimas žinomas nuo neatmenamų laikų. Pirmykščiam žmogui tai buvo vienintelis gydymosi būdas. Deja šiuolaikinė visuomenė visas problemas sprendžia vaistų pagalba, numarinant ligos pasekmes, tačiau paliekant jos priežastis, o dažnai ir paruošiant terpe naujam negalavimui.
Paklauskite savęs nuoširdžiai - ar Jūs taip vaduojatės iš ligos tik vaistų pagalba? Kaip taisyklė liga atsikartoja, arba pasireiškia kitais simptomais. Suvokite! Mūsų sveikata mūsų pačių rankose, o ne vaistuose.
Badaujant ne tik valomas kūnas, bei padedama grąžinti sveikatą, bet gaivinamas protas ir nuskaidrinama žmogaus dvasia. Kas yra badavęs, puikiai žino, kad tai išskirtinė galimybė ir kiekvieno žmogaus privilegija gėrėtis gyvybingumu ir puikia sveikata. Nesudėtinga sveikatos formulė, atrasta dar 10 a. Italijos Salerno vienuolių: švarus maistas , švarus oras, švarios mintys. Šios formulės svarbi dalis ir aktyvus judėjimas.
Gamta mums davė gydytojus.
Pirmas gydytojas grynas oras. Pirma, ką mes darome, atėję į pasaulį, tai giliai įkvėpiame. O palikdami nustojame kvėpavę. Tarp gimimo ir mirties yra gyvenimas, visiškai priklausantis nuo kvėpavimo. Kiekvieną kartą įkvėpdami, mes teikiame savo kūnui gyvybę nešantį deguonį.
Kvėpavimas - tai nematomas maistas, be kurio mes ilgiau kaip penkias minutes neišgyventume. Kai įkvepiame, kraujas pristato deguonį į plaučius, prasideda stebuklingas procesas. Deguonis surenka nuodingą anglies dioksidą, kuriame ištirpę toksinai, ir jį pašalina, apvalydamas organizmą nuo nuodų.
Jei žmogus negauna pakankamai gryno oro, deguonies į plaučius patenka mažiau, negu išskiria anglies dioksido,organizmas pradedamas nuodyti. O tai jau priežastis daugeliui ligų atsirasti. Juk deguonis - ne tik mūsų valiklis, bet ir vienas didžiausių jam reikalingos energijos tikėjų.
Dažnas šių dienų žmogus dirba sėdimą darbą, todėl nuolat jaučiame oro ir deguonies badą. Mums visur skauda, prieš laiką senstame. O visa tai dėl to, kad esame tingūs, mažai judame ir nepašaliname iš savo organizmo anglies dioksido. Kuo daugiau būsime gryname ore, tuo ilgiau gyvensime.
Antras gydytojas - švarus vanduo. Gydytojas vanduo yra ir nuostabus draugas. Vanduo nuo neatmenamų laikų vartojamas daugeliui ligų gydyti. Senovės egiptiečiai, asirai, persai, graikai, kinai, Amerikos indėnai negalavimus gydė visais hidroterapijos būdais. Medicinos tėvas Hipokratas jį naudojo gydymui dar 400 metų prieš mūsų erą. Jo pagrindinis metodas -pakaitomis naudoti karštą ir šaltą vandenį, vėliau apsitrinant kūną: dėl to sustiprėja kraujo cirkuliacija. Šis metodas taikomas ir dabar. Vanduo yra net svarbesnis negu maistas. Jis sudaro tris ketvirtadalius žmogaus kūno. Norint išsaugoti gyvybingumą, vandens balansas organizme turi būti pastovus. Žmogus per parą turi vidutiniškai suvartoti 2,5 litro vandens, su maistu ir gryno, o organizme cirkuliuoja iki 5 litrų. Kai vandens nepakanka susilpnėja liaukų sekrecija, sumažėja seilių, išdžiūsta gleivinė, jei jo trūksta itin, gali atsirasti galvos skausmai, nerviniai reiškiniai. Šiuos simptomus vanduo greitai pašalina.
Trečias gydytojas - natūrali mityba. Mūsų organizmas - tobulas instrumentas. Jeigu tieksime jam gerą maistą, šis instrumentas puikiai vykdys savo funkcijas. Sveikas kūnas - tai tobulas chemijos fabrikas. Gaudamas geros kokybės žaliavų jis gebės kurti patvarius audinius ir galės priešintis daugumai bakterijų, virusų ir kitų nepalankių aplinkos faktorių. Tyrimai rodo, kad tūkstančiai žmonių yra persivalgymo aukos. Milijonai raudonųjų kraujo kūnelių miršta ir atgimsta. Bet jie negali atsinaujinti be tam tikrų medžiagų. O jos gaunamos maitinantis pilnaverčiu natūraliu maistu. Tai, kas jūs esate, kaip jūs jaučiatės, kaip atrodote, priklauso tik nuo to ką jūs valgote.
Ketvirtas gydytojas - fizinė mankšta. Aktyvumas yra gyvenimo dėsnis, būdas išlaikyti gerą savijautą. Treniruojamas kūnas pasidaro stiprus, gyvybingas ir nuolat atsinaujina: sisteminga mankšta priverčia gyviau cirkuliuoti kraujotaką. Energingi ir sistemingi pratimai padeda normalizuoti kraujospūdį ir pulsą. Jie apsaugo kraujagysles nuo trombozės ir daugelio kitų susirgimų. Raumenys aktyviai dirbdami, padeda šalinti iš organizmo toksinus.
Penktas gydytojas - organizmo valymas. Senovės darbuose apie badavimą pasakyta, kad badavimas - pats efektyviausias iš natūralių gydymo būdų. Bet reikia suvokti, kad badavimas nėra kokios nors ligos arba negalavimo gydymas. Jo tikslas - sudaryti organizmui sąlygas, kad organizmas visiškai pasveiktų, persitvarkytų, atsinaujintų. Organizmo valymas šviežiomis daržovių sultimis padeda sumažinti svorį, stiprina kraujagyslių sieneles, tausoja nervų sistemą, stiprina imunitetą. Sulčių dietos laikymasis vienas efektyvių būdų valyti ir stiprinti organizmą. Be to , šviežiai spaustos sultys yra labai skanios,kraujas greitai pasisavina.
Šeštas gydytojas - poilsis. Kai kurie žmonės mano, kad sėdėdami prie stalo ir vartodami alkoholį, kavą, arbatą ar kitus gėrimus, jie ilsisi. Poilsis tai - ramybė, atsipalaidavimas, proto ir kūno atsigavimas. Puikus poilsis yra miegas. Ilsėtis - vadinasi, užtikrinti, kad kraujas cirkuliuotų visame organizme. Ilsėdamiesi turite išlaisvinti savo smegenis nuo rūpesčių, jaudinimųsi ir problemų.
Kad galėtume atsipalaiduoti, ilsėtis ir miegoti, reikia suplanuoti laiką taip, kad liktų laiko poilsiui, fiziniams pratimams ir geram nakties miegui, tada pabudę ryte jausitės energingi.
Septintas gydytojas - gera laikysena. Kol jūsų raumenys buvo stiprūs, laikė stuburą be jokios įtampos ir diskomforto. Jeigu bandydami išsitiesti kartai pajuntate nugaros skausmą, galimas dalykas kad jie nusilpę. Kaltas judėjimo stygius, bereikalingas svoris arba nemokėjimas atsipalaiduoti. Pirmiausiai stiprinkit nugaros raumenis. Jeigu jūs tinkamai maitinatės ir pakankamai judate, gera laikysena - ne problema. Tad nepamirškite:stovint, sėdint ar vaikščiojant stuburas turi būti tiesus. Įprotis turėti gerą laikyseną formuoja gražų ir stiprų kūną.Kai žmogus stovi, vaikšto ir sėdi tiesiai, taisyklinga laikysena atsiranda savaime, visi gyvybiškai svarbūs organai užima normalią padėtį ir tinkamai funkcionuoja.
Aštuntas gydytojas - protas. Rytiečių patarlė byloja „ Kokios žmogaus mintys, toks ir jis pats". Protas kontroliuoja ir valdo mūsų kūną, tad mes turime mąstyti pozityviai.Ir mokytis meno - neigiamas emocijas ir mintis pakeisti teigiamomis. Kūnas paklūsta smegenų komandai, bet jei šis užvaldo sąmonę, žmogus pasidaro savo ydų vergu. Šiuo atveju nuodijamas kūnas, o protas tampa blogų įpročių dalininku, nes jis vergauja savo kūnui, jo silpnybėms ir įgeidžiams.Teigiamas mąstymas žmogų pakylėja, neigiamas- sužlugdo.Tikėkite teigiamo mąstymo jėga.
Devintas gydytojas - saulės šviesa. Visa, kas gyva žemėje - kiekvienas žolės lapelis, medis, krūmas, gėlė, daržovė ar vaisius gyvybę semia iš saulės energijos. Jeigu žemės neapšviestų šie magiški spinduliai, ji būtų negyva ir šalta. Saulės energija transformuojama į žmogaus energiją. Saulės spinduliai - tai galinga baktericidinė priemonė.
Pasirinkę pagalbininkais šiuos devynis Gamtos gydytojus, Jūs galėsite tapti tuo, kuo norite būti. Sveikata priklauso tik nuo jūsų pagarbos sau pačiam.
Šiuolaikiniam žmogui vis sunkiau laikytis natūralių gydymosi metodų, trūksta žinių, sunku atsispirti mus supančioms pagundoms. Vienas iš būdų atrasti natūralius gydymosi metodus dalyvauti sveikatingumo stovyklose, gauti žinių ir pajusti kaip teigiamai jus veikia gamtos gydytojai.
Druskininkų kurorte organizuojamos organizmo valymo stovyklos
„Aš - sveikas ir harmoningas žmogus"
7 dienų stovykloje: išvalysite organizmą - su šviežiai spaustomis sultimis, sustiprinsite kūną rytinėmis mankštomis - "bodyflex'o" ir savireguliacijos metodu, atsipalaiduosite atlikdami jogą ir meditacijos praktikas, sužinosite naudingos informacijos apie maisto derinimą, pozityvų mąstymą,
Kodėl Jums verta dalyvauti šioje stovykloje ?
Sustiprinsit sveikatą
Sulieknėsite,
Padidės fizinis aktyvumas,
Sustiprės imuninė sistema,
Atsipalaiduosite,
Sumažės įtampa ir nerimas,
Sumažės biologinis amžius,
Pabėgsite nuo kasdienybė,
Pagerės fizinė ir emocinė savijauta,
Pasisemsite naujų žinių,
Susipažinsite su naujais žmonėmis,
Veiksminga priemonė lėtinių ir neinfekcinių ligų prevencijai ir t.t.
Atitrūkite nuo kasdienybės, patirkite lengvumą, pažadinkite savo kūną ir jausmus!
1-am asmeniui: į kaina įskaičiuota: 6 nakvynės sanatorijoje, įvairios šviežiai spaustos sultys, „bodyflex" ir savireguliacijos mankštos, joga,paskaitos ir pirtis.
Kontaktai
+37060604615
www.gyvenusveikai.lt
Straipsniai
Liaudiškos priemonės nuo podagros
Vaistažolės nuo podagros, mityba sergant podagra
Mityba sergant cukriniu diabetu
Sveika ir subalansuota mityba yra svarbi sergant cukriniu diabetu arba kitaip vadinama cukralige. Ką turėtumėte žinoti apie mityba sergant cukriniu diabetu.
KMI skaičiuoklė
Kas yra KMI, KMI skaičiavimas, kokios galimos ligų rizikos
Cukrinis diabetas
Cukrinio diabeto simptomai, priežastys ir gydymas. Ką turėtumėte žinoti sergant cukriniu diabetu ir kaip mityba ir fizinis aktyvumas įtakoja 2 tipo cukrinį diabetą.
Podagros gydymas
Podagros simptomai ir gydymas. Kokius vaistus naudoti sergant podagra? Kokią mitybą rinktis sergant podagra? Kokias prevencines priemones taikyti sergant podagra?
Kaip išsirinkti žuvų taukus?
Apie tai, kaip išsirinkti kokybiškus žuvų taukus, kodėl kartais būtina juos vartoti - visi atsakymai į šiuos klausimus šiame straipsnyje.
Kalorijų lentelė
Kas yra Kalorijos? Mėsos, pieno, žuvies, daržovių, vaisių ir uogų, saldumynų kalorijų lentelės.
Kasdieninė veido odos priežiūra
Kaip reika prižiūrėti veido odą, kad ji būtų visados idealios būklės, į ką reikia atsižvelgti renkantis kosmetiką, bei kokie ritualai privalo būti kiekvieną dieną veido odos priežiūroje? Atsakymus į šiuos, ir į kitus klausimus apie veido odos priežiūrą, rasite šitame straipsnyje.
Kojų sąnarių skausmas
Kojų sąnarių skausmas – traumos ar ligos požymis. Dažniausiai žmonės kreipiasi pas gydytojus dėl skausmo kelių sąnariuose, rečiau dubens ir pėdos sąnariuose.
Kaip prižiūrėti veido odą
Kaip teisingai rūpintis veido oda, kokias priemones naudoti, kokios gali būti papildomos veido odos priežiūros