Odontologijos paslaugos

Dantų balinimas namuose: ką reikia žinoti?
Atnaujinta: 2018-01-17

dantu balinimas namuose

Atsako UAB „Balticdentists" odontologijos klinikos bendrosios praktikos gydytoja-odontologė Eglė Volodkevičiūtė. Išssilavinimas: Lietuvos sveikatos mokslų universiteto odontologijos magistro diplomas. Įvairūs kvalifikacijos kėlimo ir naujovių kursai. Klinikoje atlieka estetinį dantų plombavimą, terapinį, endodontinį dantų gydymą, protezavimą.

Turite klausimų specialistei? Rašykite anonsas@anonsas.lt

Norėčiau išbandyti dantų balinimą namuose. Pasidomėjusi internete radau įvairių priemonių ir būdų, tad nežinau, kurį geriausia būtų rinktis? Ar nuo pasirinkto balinimo būdo (pavyzdžiui, naudojant kapas ar pieštuką) priklauso rezultatai? Kokia rizika kyla?

Balinimo efektas priklauso nuo daugelio faktorių - amžiaus, balinimo metodo, emalio storio, danties struktūros, mitybos bei higienos įgūdžių ir kiekvienam balinimo efektas yra skirtingas.

Yra keli dantų balinimo būdai namuose: pastomis, skalavimo skysčiais, geliais, juostelėmis ir kapomis.

Dantų balinimas pastomis savo sudėtyje turi abrazyvinių dalelių, kurios nuimą paviršinį dantų apnašą ir balina danties paviršiuje esančias dėmes, bet ne emalį. Ją rekomenduojama naudoti kaip palaikančiąją priemonę po balinimo procedūros ir naudoti ne ilgiau kaip 1 mėnesį, nes gali atsirasti dantų jautrumas.

Balinimas skalavimo skysčiais laikomas mažiausiai efektyviu, kadangi skystis su dantimis kontaktuoja labai trumpą laiko tarpą per dieną, todėl rezultatus galima išvysti tik po ilgesnio laiko tarpo.

Dantų balinimas juostelėmis ar geliais užtrunka dažniausiai 14 dienų, pirmieji rezultatai pradeda matytis po kelių dienų. Trūkumas - šias balinimo priemones reikia naudoti 2 kartus per dieną, juosteles laikyti po 30 minučių.

Pats efektyviausias būdas balinant dantis namuose būtų naudoti kapas.  Kapas galim užsisakyti pas odontologą arba įsigyti vaistinėse. Kapas reikia nešioti bent 3 val per dieną arbą užsidėti nakčiai. Balinamąją medžiagą įsigysite odontologiniame kabinete. Balinamoji medžiaga įšvirkščiama į kapas - ji neišteka iš kapų ir gerai prilimpa prie dantų. Rezultatas matomas jau po poros dienų. Jei atsiranda dantų jautrumas, tas pačias kapas galima naudoti ir su jautrumą mažinančiais geliais. Šis balinimo būdas yra brangiausias iš visų balinimo būdų namų sąlygomis.

Dar norėčiau paminėti, kad geriausių rezultatų pasieksite, jei prieš balinimo procedūrą bus atlikta profesionali burnos higiena. Ir nepamirškite, kad priekiniuose dantyse esančių plombų ir protezuotų dantų spalva po balinimo procedūros nepasikeis.

Prieš atliekant bet kokią procedūrą rekomenduotina pasitarti su savo gydytoju-odontologu.

 

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti