Dantų balinimas tapo viena iš dažniausiai pageidaujamų odontologinių procedūrų. Žmonės siekia baltesnių ir tobulesnių šypsenų, todėl atsirado daugybė dantų balinimo būdų. Tai ir namuose naudojami produktai, pavyzdžiui, dantų pastos, geliai ir plėvelės, ir kabinete naudojamos sistemos, kai prižiūrint specialistui naudojami produktai su labai koncentruotomis balinimo medžiagomis.
Rinkoje vis daugėja dantų balinimo medžiagų ir būdų, dėl augančio poreikio
Dantų balinimo veikimas
Dantų balinimo medžiagas sudaro vandenilio peroksidas arba karbamido peroksidas. Abi medžiagos skyla į deguonies, vandens ir peroksido kristalus. Deguonies molekulės suskaido emalyje ir dentine esančias dėmių daleles į dar mažesnes beveik permatomas molekules, vyksta oksidacijos procesas. Dantys atrodo baltesni ir ryškesni, nes intensyviau atspindi šviesą. Tiek vandenilio peroksidas, tiek karbamido peroksidas yra saugūs ir veiksmingi, kadangi vandenilio peroksidas yra stipresnis, pasiekiamas greitesnis rezultatas.
Dantų balinimo būdai
Rinkoje vis daugėja dantų balinimo būdų, dėl nuolat augančio dantų balinimo poreikio.
Balinamosios dantų pastos. Balinamųjų dantų pastų sudėtyje paprastai yra daugiau abrazyvinių medžiagų ir ploviklių nei standartinėse dantų pastose, kad būtų pašalintos sunkesnės dėmės. Balinamųjų dantų pastų sudėtyje nėra natrio hipochlorito, tačiau kai kuriose yra nedidelės koncentracijos karbamido peroksido arba vandenilio peroksido, kurie padeda pašviesinti dantų spalvą. Balinamosios dantų pastos paprastai gali pašviesinti dantų spalvą maždaug vienu ar dviem atspalviais.
Balinamosios dantų pastos turi abrazyvių dalelių, todėl nerekomenduojama jų ilgai naudoti, nes galimas danties emalio pažeidimas
Be recepto parduodamos balinamosios juostelės ir geliai. Ant plastikinių juostelių, kurių forma pritaikyta dantų skruostiniam paviršiui, yra plonas peroksido gelio sluoksnis. Rinkoje yra įvairių balinamųjų juostelių, kurių instrukcijos skiriasi. Įprasta instrukcija yra tokia: 14 dienų du kartus per dieną po 30 minučių naudoti juosteles. Dantų pašviesėjimą galima pastebėti po kelių dienų, o šiuo metodu dantys gali pašviesėti 1 ar 2 atspalviais. Yra keletas naujesnių balinimo juostelių produktų, kuriuos reikia naudoti tik vieną kartą per dieną po 30 minučių ir kurių galutinis balinimo rezultatas yra toks pat, kaip ir produktų, naudojamų du kartus per dieną. Balinamieji geliai - tai peroksido pagrindu pagaminti geliai, tepami mažu šepetėliu tiesiai ant dantų paviršiaus. Gamintojo nurodymuose paprastai nurodoma dukart per dieną naudoti 14 dienų, kaip ir balinimo juostelėmis, dantis paprastai galima pašviesinti 1 arba 2 atspalviais.
Balinamieji skalavimo skysčiai. Balinamųjų skalavimo skysčių sudėtyje paprastai yra vandenilio peroksido, reaguojančio su chromogeninėmis medžiagomis. Gamintojo instrukcijose nurodoma skalauti du kartus per dieną po 60 sekundžių, siekiant kad dantų spalva pašviesėtų 1 ar 2 atspalviais, prireikia iki 3 mėnesių.
Dantų balinimo priemonės, naudojamos ant kapų. Dantų balinimo sistemų, kurių pagrindą sudaro kapos, galima įsigyti tiek profesionaliai, tiek be recepto. Taikant šį metodą naudojamos kapos su karbamido peroksido balinimo geliu, dėvimas 2-4 valandas per dieną arba per naktį. Paprastai, laikantis gamintojo nurodymų, dantų balinimas pastebimas po kelių dienų, dantys pašviesėja 1 ar 2 atspalviais.
Dantų balinimas kapoms yra vienas populiariausių dantų balinimo būdų
Balinimas odontologijos kabinete. Greičiau pašviesinti dantis galima balinant odontologijos kabinete, nes produktuose yra didesnė peroksido koncentracija nei nereceptiniuose. Prieš procedūrą paprastai apsaugomi dantenų audiniai. Kai kuriuose produktuose teigiama, kad chromogenų oksidacija padidėja veikiant šiluma arba intensyvia mėlyna šviesa, kad produktas būtų aktyvuotas dar ant danties, todėl cheminės reakcijos vyksta greičiau. Balinant dažnai naudojamos lazerinės sistemos, kad padidintų cheminių reakcijų greitį. Dantų šviesinimo rezultatai pastebimi po vienos 30-60 minučių trukmės procedūros, geresnių rezultatų galima pasiekti atlikus kelias procedūras.
Dantų balinimo rizikos
Dažniausiai pasitaikantys šalutiniai poveikiai susiją su dantų balinimu: padidėjęs dantų jautrumas ir lengvas dantenų dirginimas. Šių šalutinių poveikių laipsnis tiesiogiai priklauso nuo peroksido sudedamosios dalies koncentracijos, gydymo trukmės ir naudojamos priemonės sudėties. Dantų jautrumas paprastai atsiranda gydymo metu ir gali tęstis kelias dienas; dantenų dirginimas prasideda per vieną dieną po gydymo ir taip pat gali tęstis kelias dienas. Taip pat nustatyta papildoma rizika: danties erozija, danties mineralų irimas, padidėjęs jautrumas demineralizacijai ir danties pulpos pažeidimas.
Visi straipsniai
Dantų balinimas
Dantų balinimas kapomis, balinančios dantų pastos, balinimo juostelės, balinimo geliai, dantų balinimas namuose, kabinetinis dantų balinimas, profesionalus dantų balinimas
Dantų implantavimas
Dantų implantai, implantacija, dantų implantavimo eiga, dantų implantų privalumai, dantų implantavimo rizika
Dantų protezavimas
Dantų protezai, dantų vainikėliai, dantų tiltai, dantų implantai, protezų priežiūra
Dantų tiesinimas
Dantų breketai, dantų kapos, ortodontinis gydymas, dantų tiesinimas kapomis, dantų tiesinimas breketais, dantų kabės
Dantų valymas
Dantų valymo metodai, kasdienė burnos higiena, dantų šepetėliai, elektrinis dantų šepetėlis
Kraujuojančios dantenos
Patarimai, kaip valytis dantis, kad nekraujuotų dantenos, kaip tai sustabdyti, įvairios priežastys kodėl kraujuoja dantenos, patarimai ką reikia daryti norint neprarasti dantų.
Parodontozės gydymas
Periodontito - parodontozės simptomai, profilaktika ir gydymas
Prarastų dantų atkūrimas
Kas yra dantų implantai, kiek kainuoja implantai
Pasirinkite kategoriją
Prarastų dantų atkūrimas
Kas yra dantų implantai, kiek kainuoja implantai
Kraujuojančios dantenos
Patarimai, kaip valytis dantis, kad nekraujuotų dantenos, kaip tai sustabdyti, įvairios priežastys kodėl kraujuoja dantenos, patarimai ką reikia daryti norint neprarasti dantų.
Parodontozės gydymas
Periodontito - parodontozės simptomai, profilaktika ir gydymas