Dantų implantai - tai medicininiai prietaisai, chirurginiu būdu implantuojami į žandikaulį, siekiant atkurti žmogaus gebėjimą kramtyti bei išvaizdą. Jie yra atrama dirbtiniams dantims: vainikėliams, tiltams ar protezams.
Dantų implantai pakeičia natūralius dantis, kurie buvo netekti dėl traumos ar pažeisti karieso
Kai danties netenkama dėl traumos ar ligos, žmogus gali patirti tokių komplikacijų kaip greitas kaulo nykimas, kalbos sutrikimai ar kramtymo įpročių pokyčiai, kurie sukelia diskomfortą. Prarastą dantį pakeitus dantų implantu, gali žymiai pagerėti paciento gyvenimo kokybė ir sveikata. Dantų implantų sistemas sudaro dantų implanto korpusas, dantų implanto atraminis elementas (abutmentas) bei vainikėlis. Dantų implanto korpusas chirurginiu būdu įterpiamas į žandikaulio kaulą vietoje danties šaknies.
Dantų implantavimo eiga
- Ištyrimas. Aptarę tinkamus gydymo būdus, odontologas arba periodontologas nuodugniai apžiūri burną ir atlieka rentgeno nuotraukas ir (arba) žandikaulių kompiuterinę tomografiją, kad įvertintų kaulinio audinio formą ir būklę bei nustatytų svarbių struktūrų, pavyzdžiui, nervų ir sinusų, kurios gali būti netoli numatomos implanto vietos, padėtį. Tai leidžia odontologui tiksliai suplanuoti, kaip bus dedami implantai. Kartais paprastų rentgeno nuotraukų nepakanka, todėl gali būti naudojamas skenavimas, trimačiams vaizdams gauti, kurie reikalingi, jei reikia atlikti kaulo rekonstrukcijos procedūras.
- Implanto įsriegimas. Implantacijos operacija gali būti atliekama vienu arba dviem etapais, atsižvelgiant į konkrečias aplinkybes. Abiem atvejais operacijos metu dantenose padaromas nedidelis pjūvis, kad atsidengtų kaulas, o tada specialiais grąžtais paruošiama vieta implantui.
- Vieno etapo procedūra: implantas įsriegiamas į paruoštą kaulą, o tada ant jo uždedamas įtvaras, vadinamas gijimo dangteliu, kuris išsikiša per dantenas. Šis gijimo dangtelis nuimamas, kai baigiamas gijimas (per du-šešis mėnesius), ir pakeičiamas nuolatiniu tvirtinimo elementu, vadinamu atraminiu. Pakaitinis dantis - vainikėlis - cementuojamas arba prisukamas prie atramos.
- Dviejų etapų procedūra: ant implanto viršaus uždedamas dengiamasis sraigtas, o dantenos gijimo laikotarpiui ant jo susiuvamos. Antrosios procedūros reikia norint atidengti implantą (per nedidelį dantenų pjūvį) ir pritvirtinti gijimo dangtelį. Po to, kai dantenos užgyja (paprastai po 4-6 savaičių), gydomasis dangtelis nuimamas, o vietoj jo įdedamas atraminis elementas, kad būtų galima uždėti naują vainikėlį.
Dviejų etapų operacijos gali prireikti, jei reikia padidinti kaulo kiekį implanto vietoje naudojant kaulo transplantatą arba kaulo regeneracijos metodą. Implanto vietoje gali trūkti kaulo dėl įvairių priežasčių, įskaitant ilgalaikį dantų nebuvimą, protezų dėvėjimąsi, kaulo nykimą dėl periodonto ligų, senėjimo ar traumos.
- Dantų vainikėlio gamyba. Kai dantenos visiškai užgis (maždaug po 4-6 savaičių), odontologas paims naują burnos atspaudą. Iš jo bus pagamintas dantų modelis, pagal kurį dantų technikas pagamins vainikėlį arba tiltą.
- Dantų vainikėlių cementavimas. Paruošti nauji vainikėliai užcementuojami arba prisukami prie atramų ant dantų implantų. Odontologas patikrins prigludimą, išvaizdą, dantų sukandimą. Paprastai turėsite dar kartą apsilankyti kelis kartus, kad įsitikintumėte, jog implantai yra stabilūs ir gerai funkcionuoja, ir kad esate visiškai patenkinti galutiniu rezultatu.
Dantų implantavimas susideda iš kelių etapų ir gali trukti apie puse metų
Dantų implantų privalumai
Dantų implantai pakeičia natūralius dantis. Dantų implantai gali pagerinti gyvenimo kokybę ir burnos sveikatą. Pagrindiniai dantų implantų privalumai:
- atkuria gebėjimą kramtyti;
- atkuria šypseną;
- padeda apsaugoti žandikaulio kaulą nuo susitraukimo dėl kaulo nykimo;
- išsaugo aplinkinio kaulo ir dantenų sveikatą;
- padeda išlaikyti gretimų (šalia esančių) dantų stabilumą;
- gerina gyvenimo kokybę.
Dantų implantacijos rizikos
Kartais po implantacijos gali kilti komplikacijų. Komplikacijos gali atsirasti netrukus po dantų implantų įdėjimo arba gerokai vėliau, kai kurios komplikacijos sukelia implanto gedimą (paprastai apibrėžiamas kaip implanto atsipalaidavimas arba praradimas). Dėl implanto gedimo gali prireikti kitos chirurginės procedūros, kad būtų sutvarkyta arba pakeista implanto sistema.
- aplinkinių natūralių dantų pažeidimas įdedant implantą;
- aplinkinių audinių sužalojimas operacijos metu, pvz., sinuso perforacija;
- sužalojimas operacijos metu (pvz., aplinkinio žandikaulio kaulo lūžis);
- nepakankamas dantų sukandimas;
- pojūtis, kad dantis yra atsilaisvinęs, dėl atraminio varžto atsilaisvinimo;
- implanto korpuso atsipalaidavimas;
- sisteminės infekcijos, kurios gali būti labiau tikėtinos pacientams, sergantiems nekontroliuojamu diabetu;
- vietinės infekcijos kaule ir dantenose, laikančiose implanto korpusą;
- ilgas gijimas, kuris gali būti labiau tikėtinas rūkantiems pacientams;
- pooperacinis tirpimas dėl nervų pažeidimo.
Visi straipsniai
Dantų balinimas
Dantų balinimas kapomis, balinančios dantų pastos, balinimo juostelės, balinimo geliai, dantų balinimas namuose, kabinetinis dantų balinimas, profesionalus dantų balinimas
Dantų implantavimas
Dantų implantai, implantacija, dantų implantavimo eiga, dantų implantų privalumai, dantų implantavimo rizika
Dantų protezavimas
Dantų protezai, dantų vainikėliai, dantų tiltai, dantų implantai, protezų priežiūra
Dantų tiesinimas
Dantų breketai, dantų kapos, ortodontinis gydymas, dantų tiesinimas kapomis, dantų tiesinimas breketais, dantų kabės
Dantų valymas
Dantų valymo metodai, kasdienė burnos higiena, dantų šepetėliai, elektrinis dantų šepetėlis
Kraujuojančios dantenos
Patarimai, kaip valytis dantis, kad nekraujuotų dantenos, kaip tai sustabdyti, įvairios priežastys kodėl kraujuoja dantenos, patarimai ką reikia daryti norint neprarasti dantų.
Parodontozės gydymas
Periodontito - parodontozės simptomai, profilaktika ir gydymas
Prarastų dantų atkūrimas
Kas yra dantų implantai, kiek kainuoja implantai
Pasirinkite kategoriją
Prarastų dantų atkūrimas
Kas yra dantų implantai, kiek kainuoja implantai
Kraujuojančios dantenos
Patarimai, kaip valytis dantis, kad nekraujuotų dantenos, kaip tai sustabdyti, įvairios priežastys kodėl kraujuoja dantenos, patarimai ką reikia daryti norint neprarasti dantų.
Parodontozės gydymas
Periodontito - parodontozės simptomai, profilaktika ir gydymas