Aromaterapija – pakylėjimas kūnui ir sielai
Atnaujinta: 2019-04-25

--Kvapai mus supa visur ir visada. Ne vieną tūkstantmetį žmonės žavisi grynaisiais aromatinių augalų ekstraktais, kurie turi gydomųjų galių, atpalaiduoja ir skleidžia nepaprastą aromatą. Daugiau nei 3000 metų prieš Kristaus gimimą egiptiečiai naudojo įvairius aromatus balzamavimui, o šiandien panaudojus praėjusių tūkstantmečių žinias, kuriami nauji augalinių ir eterinių aliejų preparatai.

Aromaterapija – tai aromatinių aliejų naudojimas, siekiant pagerinti žmogaus organizmo veiklą, padedantis palaikyti tiek fizinę, tiek dvasinę pusiausvyrą. Svarbiausia eterinių aliejų savybė, duodanti didžiulį teigiamą poveikį žmogaus sveikatai – organizmo ląstelių aprūpinimas deguonimi.

Mūsų kartą supa ligos, įtakotos skubėjimo, įtampos, tad nenuostabu, jog silpnėja imunitetas ir prarandama dvasinė pusiausvyra. Eteriniais aliejais galima gydyti daugybę ligų, pradedant virškinimo sutrikimais ir baigiant stresu. Taip pat aromatiniai aliejai teigiamai veikia odos funkcijas, regeneruoja, saugo odą.

Pagrindinis aromatų terapijos bruožas – terapinis eterinių aliejų poveikis per odą ir kvėpavimo takus. Kiekvienas individualiai yra pastebėjęs, kaip tam tikri kvapai veikia mūsų organizmą, todėl aromaterapija taikoma profilaktikos tikslais. Aromaterapiniai preparatai ir medžiagos naudojamos: patalynei ir patalpoms aromatizuoti, kompresams, saunai, kūnui, kosmetikai.

Frakcinio distiliavimo būdu išgaunami eteriniai aliejai iš apelsinų žiedų, mėtų, ramunėlių, levandų, čiobrelių, arbatmedžių, kadagių. Medikai ištyrė, kad sibirinis eleuterokokinis kedras padeda kovoje su pirminėmis AIDS stadijomis. Visi eteriniai aliejai vartojami tik praskiesti.


Eterinių aliejų naudojimas

Kambarių gaivinimas. Tiesiog į paprastą dubenį su vandeniu įlašinkite 10-12 lašų eterinio aliejaus ir pastatykite ant palangės.

Namų gaivinimas. Kelis lašus aliejaus įpilkite į kanalizacijos vamzdį, šiukšlių dėžę, skalbinių dėžę.

Aromatinė lempa – tai žvake kaitinamas molinis, metalinis, ar stiklinis indas, į kurį įpilamas vandens ir eterinio aliejaus mišinys. Taip pat galima užlašinti ant medžiagos ir padėti patalpoje.

Masažai
, kuriems naudojamas augalinis ar eterinis aliejus, greičiau atpalaiduoja įtemptus raumenis, šalina nemigą, stresą, suteikia jėgų ir pagerina daugelio organizmo sistemų funkcionavimą. Tik nepilkite eterinio aliejaus tiesiai ant odos, pirmiausia apie 10-20 lašų atskieskite su paprastu masažo aliejumi.

Aromatinės vonios – jos padeda atsipalaiduoti arba priešingai sužadina pojūčius, suteikia jėgų. Taip pat pagerina sąnarių būklę, gelbsti nuo galvos skausmo, šalina peršalimo požymius. Eterinių aliejų negalima pilti į karštą vonią, nes jie greitai išgaruos, geriausia vandens temperatūra yra 36-37°C. Aliejų pilkite į vonia dar tada, kol teka vanduo. Eterinį aliejų galima pilti ir ant vonios druskos, tada jis ištirpsta. Jeigu jį pilsite tiesiai į vandenį – neištirps, o vandenyje plaukios aliejaus burbuliukai . Gulėkite 10 – 15 min. Eterinio aliejaus kiekis priklauso nuo konkretaus aliejaus, bet dažniausiai reikia nuo 6 iki 12 lašų. Prieš vonią turėtumėte nusiprausti po dušu, o gulint vonioje nenaudoti jokių prausiklių.

Inhaliacijos. Aromatines medžiagas taip pat galima uostyti arba įkvėpti taip giliai, kad jų veikliosios medžiagos patektų į organizmą. Į 1 litrą karšto (bet ne verdančio) vandens, reikia įlašinti nuo 2 iki 5 lašų eterinio aliejaus ir palenkus galva ties indu, užsidengti rankšluosčiu, užsimerkti ir kvėpuoti garais. Kvėpuoti 5-10 minučių.
Kitas būdas: užlašinkite ant servetėlės 2-3 lašus eterinio aliejaus ir prikišę arčiau nosies giliai įkvėpkite.
Kompresai. Šalti kompresai dedami esant minkštųjų audinių traumoms, o šildomieji kompresai padeda sergant reumatu, skaudant dantį ar ausį.

Įprasta išskirti šias eterinių aliejų grupes:

Raminamieji melisa, ramunėlė, valerijonas, arbatos krūmas, levanda, pelargonija, rožės medis, bergamotė.
Jausmingumą skatinantys – kananga, rožė, mimosa, sandalmedis, jazminas.
Šildomieji ir dirginamieji paprika, garstyčia, imbieras, cinamonas, rozmarinas, gvazdikas, neroli.
Gaivinamieji citrusiniai: greipfrutas, apelsinas, citrina, mandarinas, citrinžolė, pipirmėtė.
Spygliuočių eglė, pušis, eukaliptas, kiparisas, kedras.

Neseniai amerikiečių atliktų tyrimų rezultatai – populiariausių eterinių aliejų penketukas:
1. Levanda;
2. Jazminas;
3. Rožė;
4. Ylang-Ylang;
5. Pačulis.

Aromaterapija „žaliems“:

• Nemaišykite aromatinių ir eterinių aliejų – tai ne tas pats! Aromatiniai aliejai neturi terapinio poveikio.

• Nepirkite eterinio aliejaus, kurio buteliuko viršūnė yra guminė, nes aliejus yra itin koncentruotas, todėl pažeis gumą, dėl ko pakis ir turinio sudėtinės savybės.

• Būkite išrankūs, pirkite tik iš žinomų ar rekomenduotų parduotuvių. Kai kurios kompanijos gali eterinius aliejus skiesti ir tvirtinti, kad jie yra gryni.

• Išmokite palyginti levandas su levandomis. Pvz.: rožė gali būti 2 skirtingų rūšių ir neabejotinai skleis kitą aromatą. Todėl dažnai prie vieno žodžio dar būna ir kitas, padedantis skirti rūšis (dažnai šis žodis būna botanikos terminas lotynų kalba).

• Perpilkite aliejų į tamsų stiklinį buteliuką ir laikykite tamsioje, vėsioje vietoje.

• Atkreipkite dėmesį ir įsidėmėkite informaciją apie eterinių aliejų poveikį, kuriuos ketinate naudoti, ypač jeigu turite sveikatos problemų ar esate nėščia.

• Atkreipkite dėmesį į užrašus „aromatinis aliejus“ (fragrance oil), „tapatus natūraliam aliejui“ (nature identical oil) ar „parfumuotas aliejus“ (perfume oil). Visi šie žodeliai reiškia, kad aromatinis aliejus nėra natūralus.

• Įtartina jei parduotuvėjė esantys aliejai parduodami ta pačia kaina. Žinoma, jie gali būti natūralūs ir aukštos kokybės, tačiau paprastai jazminų ir rožių esti brangesni nei pelargonijų ir pan.

• Stenkitės nepirkti aliejų, ant kurių buteliukų nepažymėtas botaninis pavadinimas, kilmės šalis ir gavybos būdas.

• Nesitikėkite, kad aromaterapija išgydys sunkiausias ligas, ji tik gali pakelti nuotaiką, numalšinti peršalimo, nuovargio simptomus, pagerinti psichologinę žmogaus būseną.

Prisilieskite prie tylos ir aromatų – greitai pajausite, kad gyvenimas skiriasi nuo to, kurį talpiname į 60 sekundžių.

Vilma Galminaitė

sveikatosstudija.lt  informacija  

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Visi straipsniai

Alyvuogių aliejus kosmetikoje

Alyvuogių aliejaus nauda odai, alyvuogių aliejaus nauda plaukams, organizmui.

Aromaterapija – pakylėjimas kūnui ir sielai

Eteriniai aliejai aromaterapijai

Blakstienos

Blakstienų priauginimas, kaip prižiūrėti blakstienas, priemonės norint prižiūrėti blakstienas, kaip išsirinkti blakstienų tušą

Kaip dažyti ir formuoti antakius namuose?

Kaip formuoti ir dažyti antakius, kokios reikalingos priemonės, kaip suderinti plaukų ir odos spalvas

Kaip išsirinkti muilą

Kaip išsirinkti muilą, muilo savybės, higieniniai muilai, natūralūs muilai, valomieji muilai, parfumeriniai muilai.

Kaip išsirinkti tinkantį kvapą

Kaip išsirinkti tinkamus kvapus, ką reikia žinoti perkant kvepalus

Kaip teisingai kvėpintis

Kaip išsirinkti kvepalus, kaip kvėpintis vyrams ir moterims, kada geriausia kvėpintis, patarimai kur laikyti kvepalus, koks kvepalų galiojimo laikas.

Lūpų dažai

Kuo tepate lūpas? Kokie lūpų dažai ilgiau išlieka? Kada lūpų dažus vertėtų išmesti?

Natūrali kosmetika

Ant daugelio šiuolaikinių kosmetinių produktų puikuojasi užrašas „visiškai natūralus". Tačiau ar „natūralu“ – visada geriausia?

Odos priežiūra namuose

Veido odos priežiūra namų sąlygomis, rankų odos priežiūra namų sąlygomis, pėdų odos priežiūra ir procedūros namuose, tinkami produktai veido, rankų, pėdų odai.

Odos priežiūra namuose

Veido odos priežiūra namų sąlygomis, rankų odos priežiūra namų sąlygomis, pėdų odos priežiūra ir procedūros namuose, tinkami produktai veido, rankų, pėdų odai.

Kaip teisingai kvėpintis

Kaip išsirinkti kvepalus, kaip kvėpintis vyrams ir moterims, kada geriausia kvėpintis, patarimai kur laikyti kvepalus, koks kvepalų galiojimo laikas.

Žalingi įpročiai

Žalingų įpročių padariniai, žalingų įpročių žala žmogaus sveikatai, kas atsitinka išvaizdai jei yra vartojamas didelis kiekis alkoholio, rūkymo žala žmogaus išvaizdai bei organizmui, cukraus žala

Kaip dažyti ir formuoti antakius namuose?

Kaip formuoti ir dažyti antakius, kokios reikalingos priemonės, kaip suderinti plaukų ir odos spalvas

Šokoladas kosmetikoje

Naminės šokoladinės vonios, šokoladinės veido kaukės, šokolado nauda odai.

Vitaminai nuo odos senėjimo

Vitaminų grupės nuo odos senėjimo, vitaminų nauda žmogui, odos priežiūra naudojant vitaminus

Plaukų augimą skatinanti kaukė

Natūralios priemonės skatinančios plaukų augimą, plaukų augimą skatinančios kaukės pagaminimo būdas

Alyvuogių aliejus kosmetikoje

Alyvuogių aliejaus nauda odai, alyvuogių aliejaus nauda plaukams, organizmui.

Permanentinis makiažas

Kas yra permanentinis makiažas, kaip pasidaryti ilgalaikį makiažą, permanentinio makiažo žala sveikatai.

Blakstienos

Blakstienų priauginimas, kaip prižiūrėti blakstienas, priemonės norint prižiūrėti blakstienas, kaip išsirinkti blakstienų tušą

Prancūzų natūrali kosmetika kūnui, dekoratyvinis muilas, vonios kambario aksesuarai
Kokybiška deguoninė kosmetika "Faberlic". Puikus kainos kokybės santykis. Nuosavo verslo galimybė be didelių piniginių investicijų.
Sg klinikos elektroninė kosmetikos parduotuvė
Vaistingieji augalai iš gamtos vaistinės. Žolelių mišiniai, kosmetika grožiui ir sveikatai. Prekės internetu.