Kaip apsisaugoti nuo šalčio ir nušalimų
Atnaujinta: 2018-01-17

Netikėtai dideliais šalčiais grasinanti žiema verčia prisiminti paprastus, bet efektyvius patarimus, kaip apsisaugoti nuo šalčio patiems ir apsaugoti kitus. Vietomis naktimis oro temperatūra šią savaitę sieks 32 laipsnius Celsijaus žemiau nulio. Didižiulis šaltis išlieka ir rytą, kai daugelis skuba į darbus, mokyklas, darželius. Jeigu lauke teks pabūti nors 10 minučių, šie patarimai Jums!

 


Ką daryti, kad nenušaltumėte?

Nušalimai paprastai atsiranda dėl lengvabūdiško požiūrio į žiemą. Dažniausiai oda nušalama ten, kur mažiausiai apsaugota drabužiais - nosis, ausys, skruostai, galūnės. Rizikuoja žmonės, kurie apsirengia ir apsiauna ne taip, kaip derėtų, pavyzdžiui, pirštuotas odines piršines, rudeninius plonu padu batus ir pan. Be to, svarbų vaidmenį vaidina bendra žmogaus organizmo būklė. Šaltis greičiausiai griebia silpnesnės sveikatos asmenis, kenčiančius nuo kraujagyslių ligų, avitaminozės.

 

Drabužiai ir avalynė. Išsirinkite šilčiausius savo drabužius, geriausia, jeigu juos sluoksniuotumėte. Spaudžiant tokiam šalčiui, idealu vilkėti "termo" drabužiais, kuriais prekiaujama sportinių prekių parduotuvėse ir parduotuvėse, skirtose žvejams, medžiotojams. Nesibaiminkite, šie, šilumą izoliuojantys drabužiai yra ploni, juos galima vilkėti po kitais drabužiais.
Žmonėms, kurie darbe privalo vilkėti klasikinius kostiumėlius, batelius patarimas paprastas - oficialiuosius drabužius apsivilkite darbe, iki darbo keliaukite su šiltesniais drabužiais ir avalyne.
Galvą ir ausis būtinai apsaugokite šilta kepure. Dar geriau, jeigu ant kepurės užsivošite ir gobtuvą.


Drabužius pasirinkite ypač atsakingai

Venkite odinių ir pirštuotų pirštinių, mūvėkite natūralaus audinio kumštines pirštines.
Kaklą, smakrą, skruostus ir nosį apjuoskite šiltu šaliku (ne kiauraraščiu ar skarele!). Neturite itin šilto? Apsivyniokite dviem!
Žiemą rinkitės storus lygiapadžius. Geriausiai nuo šalčio apsaugo bent vienu numeriu didesni batai, kurių vidinė pusė padengta vilna ar kailiu. Mūvėkite natūralaus audinio storesnėmis kojinėmis, tačiau kojos batuose turi būti pakankamai laisvos. Ankšta avalynė apriboja kraujotaką. Batai turėtų būti ilgesni, siekti kelius.

 

Kosmetika, maistas ir gėrimai. Ilgai būnant šaltyje, kraujagyslės siaurėja, sutrinka kraujotaka, lėtėja medžiagų apykaita. Oda sausėja, pradeda lupinėtis. Žiemą veidą tepkite maitinamuoju kremu ir bent valandą iki išeinant iš namų. Veidą valykite pieneliu. Nereikėtų pamiršti ir drėkinamojo kremo, tačiau jį naudokite tik tuo atveju, jeigu neinate į lauką.
Žiemą jokiu būdu nebadaukite, nebūkite lauke alkani. Ypatingai blogai, jeigu kraujyje trūksta cukraus. Su savimi visada turėkite saldumynų, idealu - ir šiltos arbatos kupiną termosą.


Šildykitės ne alkoholiu, o arbata

Alkoholis šaltu oru turi būti uždraustas! Klaidinga manyti, kad "šimtas gramų" padės sušilti. Alkoholis išplečia kraujagysles, todėl šiluma tik dar greičiau atiduodama aplinkai.

 

Ką daryti, jeigu nušalote?

Primename, jog pirmo laipsnio nušalimas gali atsirasti nepastebimai. Jeigu jaučiate, kad ima skaudžiai dilgčioti nosį, skruostus, ausis - lengvai patrinkite pirštinėmis ar šaliku ir skubėkite į šiltą patalpą, išgerkite šiltos arbatos.


Neskubėkite nušalusių kojų merkti į karštą vandenį

Jeigu jaučiate, kad nušalimas stiprus, neskubėkite šildytis karštu oru, vandeniu. Pirmiausia nušalusias vietas galima kišti į kambario temperatūros vandenį, palaipsniui didinant iki +40. Jeigu skausmas po kurio laiko nepraeina, iššoka pūslės - nedelskite nė minutės, kreipkitės į medikus. Išvydę nušalusį žmogų, kalbinkite, klauskite ką skauda, apklokite kuo tik turite, bet neskubėkite žmogaus tempti į šiltą patalpą ir nedelsdami kvieskite medikus.

 

Stiprinkite imuninę sistemą

Vartokite vitaminus. Svarbiausias žiemą yra vitaminas C, jo trūkumas neišvengiamai lemia peršalimą. Daug šio vitamino turi citrusiniai vaisiai, kiviai. Dar geriau papildomai gerti multivitaminus ar vitamino C tabletes. Dar imunitetui labai reikalingas vitaminas B, jo yra mėsoje, žuvyse, kiaušiniuose, grūduose.


Natūralus imuninę sistemą stiprinantis produktas - bičių pikis (propolis)

Žiemą patartina vartoti:
Alaus mieles - jose daug įvairių vitaminų ir imuninę sistemą stiprinančių oligo elementų.
Bičių pikį - jis turi regeneruojamų ir tonizuojančių savybių, stiprina imunitetą. Propolyje gausu vitaminų, mineralų, nuklido rūgščių ir fermentų.
Jūros kopūstus - juose yra chlorofilo, amino rūgščių ir mineralų. Jie stiprina endokrininę, nervų ir imuninę sistemą, reguliuoja medžiagų apykaitą, valo kraują, skatina audinių regeneraciją.

 

Anonsas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Visi straipsniai

Alyvuogių aliejus kosmetikoje

Alyvuogių aliejaus nauda odai, alyvuogių aliejaus nauda plaukams, organizmui.

Aromaterapija – pakylėjimas kūnui ir sielai

Eteriniai aliejai aromaterapijai

Blakstienos

Blakstienų priauginimas, kaip prižiūrėti blakstienas, priemonės norint prižiūrėti blakstienas, kaip išsirinkti blakstienų tušą

Kaip dažyti ir formuoti antakius namuose?

Kaip formuoti ir dažyti antakius, kokios reikalingos priemonės, kaip suderinti plaukų ir odos spalvas

Kaip išsirinkti muilą

Kaip išsirinkti muilą, muilo savybės, higieniniai muilai, natūralūs muilai, valomieji muilai, parfumeriniai muilai.

Kaip išsirinkti tinkantį kvapą

Kaip išsirinkti tinkamus kvapus, ką reikia žinoti perkant kvepalus

Kaip teisingai kvėpintis

Kaip išsirinkti kvepalus, kaip kvėpintis vyrams ir moterims, kada geriausia kvėpintis, patarimai kur laikyti kvepalus, koks kvepalų galiojimo laikas.

Lūpų dažai

Kuo tepate lūpas? Kokie lūpų dažai ilgiau išlieka? Kada lūpų dažus vertėtų išmesti?

Natūrali kosmetika

Ant daugelio šiuolaikinių kosmetinių produktų puikuojasi užrašas „visiškai natūralus". Tačiau ar „natūralu“ – visada geriausia?

Odos priežiūra namuose

Veido odos priežiūra namų sąlygomis, rankų odos priežiūra namų sąlygomis, pėdų odos priežiūra ir procedūros namuose, tinkami produktai veido, rankų, pėdų odai.

Odos priežiūra namuose

Veido odos priežiūra namų sąlygomis, rankų odos priežiūra namų sąlygomis, pėdų odos priežiūra ir procedūros namuose, tinkami produktai veido, rankų, pėdų odai.

Kaip teisingai kvėpintis

Kaip išsirinkti kvepalus, kaip kvėpintis vyrams ir moterims, kada geriausia kvėpintis, patarimai kur laikyti kvepalus, koks kvepalų galiojimo laikas.

Žalingi įpročiai

Žalingų įpročių padariniai, žalingų įpročių žala žmogaus sveikatai, kas atsitinka išvaizdai jei yra vartojamas didelis kiekis alkoholio, rūkymo žala žmogaus išvaizdai bei organizmui, cukraus žala

Kaip dažyti ir formuoti antakius namuose?

Kaip formuoti ir dažyti antakius, kokios reikalingos priemonės, kaip suderinti plaukų ir odos spalvas

Šokoladas kosmetikoje

Naminės šokoladinės vonios, šokoladinės veido kaukės, šokolado nauda odai.

Vitaminai nuo odos senėjimo

Vitaminų grupės nuo odos senėjimo, vitaminų nauda žmogui, odos priežiūra naudojant vitaminus

Plaukų augimą skatinanti kaukė

Natūralios priemonės skatinančios plaukų augimą, plaukų augimą skatinančios kaukės pagaminimo būdas

Alyvuogių aliejus kosmetikoje

Alyvuogių aliejaus nauda odai, alyvuogių aliejaus nauda plaukams, organizmui.

Permanentinis makiažas

Kas yra permanentinis makiažas, kaip pasidaryti ilgalaikį makiažą, permanentinio makiažo žala sveikatai.

Blakstienos

Blakstienų priauginimas, kaip prižiūrėti blakstienas, priemonės norint prižiūrėti blakstienas, kaip išsirinkti blakstienų tušą

Prancūzų natūrali kosmetika kūnui, dekoratyvinis muilas, vonios kambario aksesuarai
Kokybiška deguoninė kosmetika "Faberlic". Puikus kainos kokybės santykis. Nuosavo verslo galimybė be didelių piniginių investicijų.
Sg klinikos elektroninė kosmetikos parduotuvė
Vaistingieji augalai iš gamtos vaistinės. Žolelių mišiniai, kosmetika grožiui ir sveikatai. Prekės internetu.