Stomatologų paslaugos - ne tik nepigus malonumas, bet dar ir užimantis pakankamai daug laiko. Žinoma, kai problemos rimtos, laiko atrandame, tačiau, kalbant apie visos burnos higieną, apnašų šalinimą ar dantų balinimą - skirti keletą valandų yra ne taip ir paprasta. Siūlome daugiau sužinoti apie galimybes dantis balinti namie tada, kai patogu.
Soda, dantų pasta, dantų balinimo juostelės
Trokštantys išsaugoti ar atkurti sniego baltumo dantis, dažnai atsigręžia į liaudies išmintį - trina dantis rūpios druskos ir sodos mišiniu, įsikandę citrinos skiltelę šmirinėja po namus ir net įsigudrina dantis perbraukti vandenilio peroksidu. Neabejotini minėtų būdų privalumai - pigu ir tokias procedūras gali atlikti, kai tik mintis šauna į galvą. Trūkumai - mažas efektyvumas ir abejotina nauda, pavyzdžiui, brūžinimas soda pažeidžia dantų emalį.
Dantų pastos su balinimo efektu paprastai kiek efektyvesnės. Jos turi nedidelę dozę cheminių baliklių arba abrazyvų. Be to, tokias pastas rekomenduojama naudoti mėnesį, paskui daryti 3 mėnesių pertrauką. Rezultatas - pašalintos paprasta pasta nenuvalytos apnašos, papoliruotas emalis, dėl to pagerėja bendra dantų išvaizda. Dantų emalio spalva išlieka ta pati, pabalti jie gali dėl to, kad buvo pašalinti vyno, kavos ir pan. palikti dažų pėdsakai. Pastos su abrazyvais rekomenduojamos rūkantiems ir geriantiems daug kavos, juodosios arbatos, raudono vyno.
Yra pastų su natūraliais fermentais, peroksidu - po jų rezultatas būna kiek geresnis. Tiesa, šios pastos nuvilia tuos, kurie po jų naudojimo tikisi akivaizdžiai pašviesėjusių dantų, be to, nėra pigios.
Kompaktiškos dantų balinimo priemonės namuose - pieštukai, juostelės. Šie produktai paprastai pagaminti iš odontologų naudojamo vandenilio peroksido, natūralių aliejų ir poliravimo dalelių. Rekomenduojama naudoti kartą ar du per parą, 10-14 dienų iš eilės. Deja, daugelis rezultatu nusivilia, nes tikisi išvysti tokius pačius dantis, kokie rodomi dantų pastas pristatančiose reklamose.
Individualumas ar universalumas?
Balinimui kapomis naudojamas gelis, kuriame veikliųjų medžiagų koncentracija yra apie 35%, todėl jų poveikis gana greitas, tačiau ir pavojingas aplinkiniams audiniams, tad tokias stiprias priemones naudoti gali tik profesionalas. Dėl šios priežasties, balinantiems dantis namuose, skiriamas gelis, kuriame veikliųjų medžiagų yra apie 10-20%. Paprastai balinama kartą-du per dieną apie 30 min., 10-14 dienų.
Visgi, jei balinatės dantis namuose pirmą kartą - kreipkitės į savo stomatologą dėl individualių kapų. Kartu su jomis gausite balinantį gelį ir konsultaciją, kaip ir kiek naudoti.
Paprastai gelis kapose paskirstomas su specialiu švirkštu-stūmokliu, kapos dedamos ant dantų glaudžiai prilimpa. Jei gelio per daug - reikia pašalinti servetėle.
Jei namie dantis jau esate balinę, galite pasirinkti iš dantų balinimo sistemų vaistinėje. Jie prieinami be gydytojo recepto, tačiau būkite atsargūs - tokios balinimo sistemos gali sukelti alergiją ar netoleravimą.
Visada perskaitykite instrukciją ir jos laikykitės. Jei turite abejonių, kreipkitės į savo odontologą.
Keletas rekomendacijų prieš naudojimą:
- Nepersistenkite balindami, būtinai laikykitės nurodyto laiko ir eigos. Jei "perdozuosite", dantys "išdžius" ir taps labai jautrūs.
- Po balinimo, bent 24h nevartokite dažančių gėrimų ir maisto produktų: kava, vynas, arbata, šokoladas, uogos. Gali ant dantų likti dėmių!
- Nerizikuokite, jei jūsų dantys labai jautrūs, pažeisti ėduonies, sergate dantenų, burnos gleivinės ligomis, laukiatės kūdikio.
- Po balinimo namuose, naudokite abrazyvų turinčias pastas, tačiau ne nuolat.
Laisvalaikio gido anonsas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama.
Visi straipsniai
Dantų balinimas
Dantų balinimas kapomis, balinančios dantų pastos, balinimo juostelės, balinimo geliai, dantų balinimas namuose, kabinetinis dantų balinimas, profesionalus dantų balinimas
Dantų implantavimas
Dantų implantai, implantacija, dantų implantavimo eiga, dantų implantų privalumai, dantų implantavimo rizika
Dantų protezavimas
Dantų protezai, dantų vainikėliai, dantų tiltai, dantų implantai, protezų priežiūra
Dantų tiesinimas
Dantų breketai, dantų kapos, ortodontinis gydymas, dantų tiesinimas kapomis, dantų tiesinimas breketais, dantų kabės
Dantų valymas
Dantų valymo metodai, kasdienė burnos higiena, dantų šepetėliai, elektrinis dantų šepetėlis
Kraujuojančios dantenos
Patarimai, kaip valytis dantis, kad nekraujuotų dantenos, kaip tai sustabdyti, įvairios priežastys kodėl kraujuoja dantenos, patarimai ką reikia daryti norint neprarasti dantų.
Parodontozės gydymas
Periodontito - parodontozės simptomai, profilaktika ir gydymas
Prarastų dantų atkūrimas
Kas yra dantų implantai, kiek kainuoja implantai
Pasirinkite kategoriją
Prarastų dantų atkūrimas
Kas yra dantų implantai, kiek kainuoja implantai
Kraujuojančios dantenos
Patarimai, kaip valytis dantis, kad nekraujuotų dantenos, kaip tai sustabdyti, įvairios priežastys kodėl kraujuoja dantenos, patarimai ką reikia daryti norint neprarasti dantų.
Parodontozės gydymas
Periodontito - parodontozės simptomai, profilaktika ir gydymas