Šiandien, kad netektų stomatologo kabinete palikti didžiulių sumų už dantų gydymą, būtina ne tik susipažinti su burnos ertmės higienos subtilybėmis, bet ir sugebėti iš gausybės burnos priežiūrai skirtų priemonių išsirinkti reikalingiausias.
Nuo vaikystės įprasta, jog dantis valome dantų pasta ir šepetėliu. Tai viskas. Galima teigti, jog to visai pakanka, jeigu esame sveiki, galime pasigirti stipriu imunitetu ir sveikais dantimis. Deja, tenka konstatuoti, jog riba tarp sveikatos ir ligos trapi. Šiuo metu vienas populiariausių ir pažangiausių būdų pasaulyje kovoti su susirgimais - rūpintis sveikata, t.y. profilaktika.
Be dantų šepetėlio ir pastos kiekvieno žmogaus vonioje turėtų būti tarpdančių priežiūrai skirtų priemonių: šepetėlių, gelio, dantų krapštukų, siūlų.
Tarpdančių šepetėliai naudojami panašiai kaip tarpdančių siūlai. Pagal tarpą, esantį nuo dantenų iki taško, kuriame greta esantys dantys susiliečia, jie būna įvairių dydžių ir keletos formų. Dažna kariozinio pažeidimo vieta yra būtent šis tarpas. Sumažinti karieso tikimybę padeda specialiai tam skirtas gelis, padidintu fluoro kiekiu. Kai diagnozuojama periodonto patologija, neatskiriama kasdieninės dantų priežiūros dalimi tampa būtent tarpdančių šepetėlis.
Iš pirmo žvilgsnio minkšti tarpdančių šepetėliai niekuo nesiskiria nuo standartinių tarpdančių šepetėlių
Taip reikia valyti tarpdančius tarpdančių šepetėliais
Po valgio reikėtų naudotis dantų krapštukais. Tie, kurie „pasigamina" dantų krapštukus iš degtukų, smilgų, medžio šakelių ir pan. - rizikuoja, kadangi gali sužaloti dantenas ir sukelti infekcija. Po valgio reikėtų naudotis specialiai skirtus plastikinius, medinius, fluoru impregnuotus dantų krapštukus.
Pavalgius taip pat tinka impregnuoti vašku tarpdančių siūlai. Jokiu būdu nesugalvokite jį pakeisti paprasčiausiu siuvimo siūlu!
Visos minėtos priemonės skirtos kasdieniniam naudojimui. Be jų siūloma daug specifinių, naudojamų gydyti tam tikrą ligą ar po ligos. Pavyzdžiui, vieno danties šepetėliai skirti ypatingai kruopščiai dantų priežiūrai per ortodontinį gydymą, specialios formos dantų šepetėliai nešiojantiems kabes ar ypatingai minkšti šepetėliai, skirti burnos priežiūrai po operacinio gydymo (perio operacijų, implantacijų ir kt.).
Liežuvio valikliai
Priemonių burnos higienai daug, pasirinkti Jums tinkamiausius padės gydytojas odontologas.
Gydytoja Lyra
Visi straipsniai
Dantų balinimas
Dantų balinimas kapomis, balinančios dantų pastos, balinimo juostelės, balinimo geliai, dantų balinimas namuose, kabinetinis dantų balinimas, profesionalus dantų balinimas
Dantų implantavimas
Dantų implantai, implantacija, dantų implantavimo eiga, dantų implantų privalumai, dantų implantavimo rizika
Dantų protezavimas
Dantų protezai, dantų vainikėliai, dantų tiltai, dantų implantai, protezų priežiūra
Dantų tiesinimas
Dantų breketai, dantų kapos, ortodontinis gydymas, dantų tiesinimas kapomis, dantų tiesinimas breketais, dantų kabės
Dantų valymas
Dantų valymo metodai, kasdienė burnos higiena, dantų šepetėliai, elektrinis dantų šepetėlis
Kraujuojančios dantenos
Patarimai, kaip valytis dantis, kad nekraujuotų dantenos, kaip tai sustabdyti, įvairios priežastys kodėl kraujuoja dantenos, patarimai ką reikia daryti norint neprarasti dantų.
Parodontozės gydymas
Periodontito - parodontozės simptomai, profilaktika ir gydymas
Prarastų dantų atkūrimas
Kas yra dantų implantai, kiek kainuoja implantai
Pasirinkite kategoriją
Prarastų dantų atkūrimas
Kas yra dantų implantai, kiek kainuoja implantai
Kraujuojančios dantenos
Patarimai, kaip valytis dantis, kad nekraujuotų dantenos, kaip tai sustabdyti, įvairios priežastys kodėl kraujuoja dantenos, patarimai ką reikia daryti norint neprarasti dantų.
Parodontozės gydymas
Periodontito - parodontozės simptomai, profilaktika ir gydymas