Mokslininkai rado naujų būdų grožiui ir sveikatai
Kaip kuo ilgiau nepasiduoti neišvengiamam senėjimo procesui ir išlikti gražiam?
Šis galvosūkis žmoniją, ypač jos dailiąją lytį, kankina nuo neatmenamų laikų.
Ir nors visi, teigiantys, kad senėjimo sparta priklauso nuo paveldimumo ir gyvenimo būdo - bus teisūs, vis dėlto negalima nubraukti maisto svarbos.
Juk valgome - kasdien, o maistas, vaizdžiai tariant, yra kuras, būtinas žmogaus organizme veikiančiam nenuilstančiam gyvybės varikliukui.
Vadinasi, tam, kad sveikiau ir ilgiau gyventumėme, reikia valgyti senėjimą lėtinančius maisto produktus.
Lėtina senėjimo procesus
Europos Sąjungos ir Jungtinių Valstijų, taip pat Lidso (Didžioji Britanija) universitetų mokslininkai sudarė sąrašą maisto produktų, kurių kasdienis vartojimas lėtina žmogaus organizme vykstančius senėjimo procesus.
Šiame sąraše - imuninę sistemą stiprinančių, ląstelių gyvybingumą palaikančių antioksidantų aruodai, slypintys arbatoje, kavoje ir juodajame šokolade.
Svarbių mitybai produktų sąrašas tuo nesibaigia.
Efektyviai ir teigiamai žmogaus organizmo biocheminius procesus veikia taip pat obuoliai, juodieji serbentai, mėlynės, avietės, trešnės, braškės, granatai, apelsinai, persikai, slyvos, raudonosios vynuogės, brokoliai, pomidorai, špinatai, raudonieji svogūnai, duona ir dribsniai su sėlenomis.
Oreochromis mossambicus baltymas - atnaujina jungiamąjį audinį ir išlygina raukšles
Remiantis įvairių šalių mokslininkų atliktais tyrimais, žmogaus organizme, bėgant metams, mažėja įvairių baltyminės kilmės junginių bei jų sudedamųjų dalių. Ypač mukopolisacharidų - glikozaminoglikanų, kurie nėra tiesioginiai baltymų komponentai, bet kovalentinėmis jungtimis sudaro junginius su baltymais - proteoglikanus, o pastarieji yra svarbi jungiamojo audinio dalis. Jungiamasis audinys - viena iš pagrindinių odos sudedamųjų dalių, apsprendžiančių mūsų odos būklę - elastingumą, stangrumą. Atsižvelgiant į tyrimų duomenis, atliktus su monokloniniais antikūniais, bei įvertinant biocheminės analizės išvadas pastebėta, kad su amžiumi ypatingai mažėja angliavandenių, sujungtų su baltymais. Tai nulemia odos pakitimus: formuojasi įvairūs nelygumai (raukšlės), oda tampa sausa, mažiau elastinga, pradeda šerpetoti. Baltymai reikalingi ir tinkamai odos ląstelių veiklai, nes yra atitinkamų amino rūgščių šaltinis, o taip pat užtikrina adekvačią ląstelinių bei tarpląstelinių struktūrų sintezę ir jų kokybę.
Atsižvelgiant į šiuos atradimus, gamintojai pritaikė naujoves ir sukūrė produktą, kurio pagrindinė veiklioji medžiaga - specialus žuvų (Oreochromis mossambicus) baltymas, praturtintas būtiniausiais odai vitaminais bei mineralais (vitaminu E ir C, mineralais siliciu, cinku).
Kiekviena moteris norėtų turėti gražią ir lygią odą. Tai įmanoma, tik reikia žinoti, kur slypi gražios ir lygios odos paslaptis?
Norint atsakyti į šį klausimą, pirmiausia reikėtų pažvelgti, kas sudaro odą ir kodėl bėgant metams ji praranda lygumą. Odą bei poodį sudaro ląstelės ir tarpląstelinė medžiaga. Odos ląstelės yra išsidėstę keliais sluoksniais, jos nuolat auga, bręsta, dalijasi ir atsinaujina.
Norint suprasti odos grožio bei lygumo paslaptį, neužtenka vien pažvelgti į ląsteles - svarbu atkreipti dėmesį į tarpląstelinę medžiagą, dėl kurios sudėties pokyčių formuojasi amžiaus raukšlės.
Kūdikių odelė yra švelni ir lygi todėl, kad jų odos tarpląstelinėje medžiagoje yra daug komponentų, gebančių prijungti ir išlaikyti vandenį. Moksliškai šie komponentai vadinami gliukozaminoglikanais. Pats svarbiausias jų - hialurono rūgštis.
Deja, bėgant metams, o taip pat dėl tam tikrų medikamentų poveikio šios medžiagos nuolat mažėja, oda ir poodis vis blogiau geba prijungti ir išlaikyti vandenį. Todėl oda suglemba, greitai praranda elastingumą ir pradeda ryškėti raukšlės.
Gražios ir lygios odos paslaptis - gebėjimas tarpląstelinėje medžiagoje išlaikyti vandenį. Hialurono rūgštis ir yra pats svarbiausias komponentas, padedantis pritraukti ir sulaikyti vandenį.
Gražios ir lygios odos paslaptis - gebėjimas tarpląstelinėje medžiagoje išlaikyti vandenį (nuotr).
Hialurono rūgšties efektyvumas lyginant raukšles yra moksliškai įrodytas atliekant klinikinius tyrimus.
Hialurono rūgštis poodį gali pasiekti dviem keliais. Vienas jų -suleisti tiesiai į odą. Deja, ši procedūra nėra labai maloni ir brangiai kainuoja.
Mėsą keičia grybai
Tyrimus atlikusių JAV ir Didžiosios Britanijos specialistų teigimu, grybų dieta lemia greitą, natūralų ir sveikatai nekenksmingą nereikalingų kilogramų "tirpimą".
Jos esmė - daug kalorijų turinčius produktus (pavyzdžiui, mėsos) pakeisti grybų patiekalais.
Tyrime dalyvavę savanoriai per penkias savaites "numetė" po maždaug 7 kilogramus nereikalingo svorio, mėsos patiekalus pakeitę grybais.
Pasak specialistų, grybuose apstu žmogui būtino vitamino D, esančio mėsoje. Be to, grybai - vitamino B, mineralų bei ypatingai svarbių antioksidantų šaltinis.
Pagal užsienio spaudą parengė Audronė Gliožerienė
Visi straipsniai
Alyvuogių aliejus kosmetikoje
Alyvuogių aliejaus nauda odai, alyvuogių aliejaus nauda plaukams, organizmui.
Aromaterapija – pakylėjimas kūnui ir sielai
Eteriniai aliejai aromaterapijai
Blakstienos
Blakstienų priauginimas, kaip prižiūrėti blakstienas, priemonės norint prižiūrėti blakstienas, kaip išsirinkti blakstienų tušą
Kaip dažyti ir formuoti antakius namuose?
Kaip formuoti ir dažyti antakius, kokios reikalingos priemonės, kaip suderinti plaukų ir odos spalvas
Kaip išsirinkti muilą
Kaip išsirinkti muilą, muilo savybės, higieniniai muilai, natūralūs muilai, valomieji muilai, parfumeriniai muilai.
Kaip išsirinkti tinkantį kvapą
Kaip išsirinkti tinkamus kvapus, ką reikia žinoti perkant kvepalus
Kaip teisingai kvėpintis
Kaip išsirinkti kvepalus, kaip kvėpintis vyrams ir moterims, kada geriausia kvėpintis, patarimai kur laikyti kvepalus, koks kvepalų galiojimo laikas.
Lūpų dažai
Kuo tepate lūpas? Kokie lūpų dažai ilgiau išlieka? Kada lūpų dažus vertėtų išmesti?
Natūrali kosmetika
Ant daugelio šiuolaikinių kosmetinių produktų puikuojasi užrašas „visiškai natūralus". Tačiau ar „natūralu“ – visada geriausia?
Odos priežiūra namuose
Veido odos priežiūra namų sąlygomis, rankų odos priežiūra namų sąlygomis, pėdų odos priežiūra ir procedūros namuose, tinkami produktai veido, rankų, pėdų odai.
Odos priežiūra namuose
Veido odos priežiūra namų sąlygomis, rankų odos priežiūra namų sąlygomis, pėdų odos priežiūra ir procedūros namuose, tinkami produktai veido, rankų, pėdų odai.
Kaip teisingai kvėpintis
Kaip išsirinkti kvepalus, kaip kvėpintis vyrams ir moterims, kada geriausia kvėpintis, patarimai kur laikyti kvepalus, koks kvepalų galiojimo laikas.
Žalingi įpročiai
Žalingų įpročių padariniai, žalingų įpročių žala žmogaus sveikatai, kas atsitinka išvaizdai jei yra vartojamas didelis kiekis alkoholio, rūkymo žala žmogaus išvaizdai bei organizmui, cukraus žala
Kaip dažyti ir formuoti antakius namuose?
Kaip formuoti ir dažyti antakius, kokios reikalingos priemonės, kaip suderinti plaukų ir odos spalvas
Šokoladas kosmetikoje
Naminės šokoladinės vonios, šokoladinės veido kaukės, šokolado nauda odai.
Vitaminai nuo odos senėjimo
Vitaminų grupės nuo odos senėjimo, vitaminų nauda žmogui, odos priežiūra naudojant vitaminus
Plaukų augimą skatinanti kaukė
Natūralios priemonės skatinančios plaukų augimą, plaukų augimą skatinančios kaukės pagaminimo būdas
Alyvuogių aliejus kosmetikoje
Alyvuogių aliejaus nauda odai, alyvuogių aliejaus nauda plaukams, organizmui.
Permanentinis makiažas
Kas yra permanentinis makiažas, kaip pasidaryti ilgalaikį makiažą, permanentinio makiažo žala sveikatai.
Blakstienos
Blakstienų priauginimas, kaip prižiūrėti blakstienas, priemonės norint prižiūrėti blakstienas, kaip išsirinkti blakstienų tušą