Henrikas Kondratavičius
Gydytojas-endoekologas
Jūs sutiksite su manimi, kad kur mes eitume, mūsų nosis visada priekyje, o mes jai iš paskos. Bet kažkodėl mes neteikiame šiai, labiausiai išsikišusiai kūno daliai, nei deramo dėmesio, nei pagarbos. Kiekvienas organas turi smegenyse savo "atstovybę". Ar nekeista jums, kad nosies ir rankos didžiojo piršto "atstovai", palyginus su kitais organais, užima smegenyse kiekvienas dvidešimt kartų didesnį plotą nei kiti organai? Tais laikais, kai žmogus gyveno gamtoje kaip jos neatskiriama dalis, nosis gyvybiškai buvo svarbesnė net už akis. Mūsų akys "nuskaito" visą informaciją apie kitą žmogų per 30 sekundžių, o nosis ją pateikia akimirksniu - net apie "nematomą priešą". Tai - šiuolaikinio mokslo duomenys.
Ajurveda jau prieš tūkstančius metų teigė, kad teisingas kvėpavimas per šnerves itin teigiamai veikia mūsų smegenų veiklą, valdo psichiką, jusesius, jausmus, jutimus. Jo sutrikimai sukelia neurozes, nervų ligas, hormonų disbalansą, lemia tokias psichomatines ligas kaip psoriazė, alergija. Nosyje yra tokių zonų, kurių sudirginimas gali sustabdyti širdį arba net sutrikdyti lytinį gyvenimą. Prisimenu, kaip ligonei, turinčiai dvylikapirštės žarnos opą, švitindamas tik nosies gleivinę infraraudonu lazeriu, netikrinant kitų kūno vietų (negalėjome panaudoti jokių vaistų dėl didelės alergijos), išgydžiau opą. Kaip? Jai atsistatė uoslė. Daug metų kartojosi opos ir pacientė nejautė jokių kvapų. Tą pačią dieną tai patvirtino fibrogastroskopija.
Rytuose nuo seno daugybė ausų, nosies, gerklės ligų, „peršalimų" gydomos nosies valymu, plovimu, masažu, aromoterapija. Kartais toks gydymas žymiai efektyvesnis ir, svarbiausia, užbėgama ligoms už akių. Praktiški amerikiečiai, laikydamiesi taisyklės: „negali nugalėti priešo - padaryk jį partneriu", audringai vysto naują farmakologijos kryptį - aerozolius į nosį (net insuliną).
Ar jūs žinote, kad mes dažniausiai kvėpuojame viena šnerve? Kvėpavimas keičiais kas 1,5 - 2 valandas. Tai normalu. Kai jūs sveiki, jūs ir nežinote apie tai. Bet kai jūsų smegenys pajunta aktyvios deguonies "badą", (sėdėjimas prie kompiuterio arba televizoriaus ekrano, ilgai nekeičiant padėties), jūs pradedate skųstis nosies „užgulimu", „peršalimu". Tačiau čia tik signalas, kad jūs "nustūmėte" savo medžiagų apykaitą į vieną arba į kitą pusę. Na ir kas, sakysite jūs? O tas - kad sutrinka smegenų skysčio cirkuliacija - o ji priklauso nuo kvėpavimo ritmo per šnerves. Ir jeigu keletą dienų viena šnervė nuolat „užgulta" - nenustebkite, kad mąstymas vienpusiškas ir nekoncentruojante dėmesio. Smegenyse visi procesai vyksta normaliai tik tada, kai kvėpuojama abiem šnervėmis laisvai.
Jeigu smegenys "perkaito" - kvėpuoti lengviau per kairiąją šnervę. Tokiu atveju padeda pipirmėtės aliejus. Dingsta įtampa, vangumas, pyktis, pakyla nuotaika. Jeigu jūs blogai įšilote arba atšalote - vyrauja kvėpavimas per dešiniąją šnervę. Tuomet gali padėti citrinos aliejus. Nepakeičiamas visiems, dirbantiems su kompiuteriais. Jeigu jūsų kojos ir sėdmenys nuolat šąla, jaučiate šiose kūno dalyse vėsumą, reiškia jūs nuolat pasiruošęs „peršalti" - nosis ir šlapimo pūslė greit "duos" jums signalą.
Slogos gydymas
Kyla arterinis kraujospūdis pakaušio srityje - sunki galva, akyse kaip smėlio pripilta. Krenta veninis kraujospūdis - mirgėjimas akyse, susilpnėja regėjimas. Keičiasi skrandžio rūkštingumas - dažniausiai kyla. Blogėja kepenų ir inkstų darbas. Mažėja tulžies gamyba. Mažėja seilių ir susilpnėja skonio receptoriai. Nosyje ir aplinkinėse daubose apsigyvena ne tik kenksmingi mikrobai, bet ir nedraugiški grybeliai. Smegenims trūksta deguonies - "plešia" galvą ir akiduobes.
Bendros visų eterinių aliejų ypatybės
Kaip gydytojui, man svarbiausia: efektyvumas ir patikimumas. Kalnų augalų aliejuje gydomųjų medžiagų koncentracija nepakartojama. Veiksmingumą patikrino per šimtmečius visi gydymo specialistai: nuo žolininkų, raganių, alchemikų, biochemikų iki šių dienų nanotechnologijų.
* Visi eteriniai aliejai teigiamai veikia nervų sistemą, psichiką ir jausmus;
* Saugo odos ir plaukų grožį, sveikatą;
* "Įjungia" organizmo savireguliavimo ir savigynos jėgas;
* Turi bioenergetinį poveikį: "apgina" nuo vidinių ir išorinių priešų;
* 70% greitai pašalina odos defektus po traumų ir nudegimų;
* 65% nuskausmina;
*60% erotiniai stimuliatoriai
* 60% teigiamai veikia kvėpavimo sistemą;
* 50% teigiamai veikia kraujotaką;
* 40% teigiamai veikia virškinimą;
* 40% atstato išskyrimo sistemos audinius ir funkciją;
* 30% valo organizmą, neutralizuoja nuodus;
* 30% atstato, palaiko imunitetą;
* 30% sureguliuoja hormonus;
* 25% gerina kaulų, raumenų, sausgyslių, sąnarių darbą;
* 20% veikia prieš parazitus.
NIEKADA nelašinkite grynų eterinių aliejų nei į nosį, nei ant odos (išskyrus arbatmedį ir levandą)! Eteriniai aliejai - ekonomiškiausi vaistai pasaulyje. Jų reikia tik 1, daugiausia - 3 lašų!
Naudojimo būdai: aromolempa - 2 lašai 5m2 ploto, aromomedalionas - 2 lašai, masažas - 5 lašai su 15 ml masažinio aliejaus, aromovonia - 4 lašai ant emulgatoriaus, arbata - 1-3 lašai 100 ml, inhaliacija - 3 lašai 100 ml, nosies landų sutepimas 1-2 lašus praskiesti 1 arbatiniame šaukštelyje augalinio aliejaus.
Eteriniai aliejais slogai gydyti
Pipirmėtė. Stiprus priešvirusinis, baktericidinis poveikis, mažina tempetatūrą, skystina skreplius. Galingas skydas nuo svetimo priešiškumo, neša sėkmę, įkvepia tikėjimą pasisekimu. Vyrai! Būkite budrūs: moterys šį aliejų naudoja kaip ginklą prieš seksualinį priekabiavimą! Šiam augalui buvo priskiriama tiek privalumų, kad apie jį sakydavo: "Šio augalo vertybių kiekis matuojamas jo lapų kiekių".
Arbatmedis su manuka ir kanuka. Toks platus priešvirusinis, priešbakterinis, priešgrybelinis poveikis, kad II-jo pasaulinio karo metu kiekvienam Australijos kareiviui įteikė buteliuką su arbatmedžio aliejumi. Nebuvo nė vieno rimto susirgimo. Efektyvus ne tik gydant kvėpavimo, bet ir šlapimo takus, sąnarių ligas, stabdo atipinių ląstelių augimą, dezinfikuoja viską: nuo burnos, gerklės iki patalpų.
Citrina. Pirmiausia - "tvarko" vegetodistoniją. Padeda lengvai ir neskausmingai prisitaikyti prie naujų gyvenimo posūkių, naujų žmonių, skatina patrauklumą gyvenimui, kūrybingumą. Stiprus priešvirusinis, ypač prieš herpesą poveikis. Koncentruoja dėmesį, stiprina atmintį. Streikuoja skrandis, pykina, pasaulis sukasi akyse? Pauostykite. 1 lašas į arbatą - uostykite ir gerkite mažais gurkšneliais kaip kolibri. Gerina veido spalvą, šalina dėmes, balina nagus. Mažina dantenų kraujagyslių trapumą.
Eukaliptas. "Traiško" bakterijas ir virusus nuo kvėpavimo iki šlapimo takų. Neleidžia susirgti. Susirgus, padeda sveikti. Padeda įveikti stresą. Namuose visi sudirgę, kalba pakeltu tonu? Papurškite kambaryje.
Juodasis šeivamedis. Ankščiau jį sodindavo prie namų - tikėjo, kad jame gyvena namus saugantys dievai. Tikėjimas pasitvirtindavo: peršalę išprakaituodavo, atsikosėdavo, dingdavo kaulų, raumenų skausmai, atgaudavo jėgas. Neledžia kauptis gleivėms ir skysčiams. Taip paprasta apsiginti nuo „peršalimų" šeimoje, ypač jeigu joje yra sergančių inkstų ligomis, reumatu, poliartritu, nutukimu, vidurių užkietėjimu. 2-4 valgomuosius šaukštus gėrimo į 250 ml šilto vandens - ir vaistas paruoštas. Suaugę ir vaikai, vyresni nei 12-kos metų, gurkšnokite visą dieną į savo sveikatą!
Laisvalaikio gido anonsas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama.
Visi straipsniai
Alyvuogių aliejus kosmetikoje
Alyvuogių aliejaus nauda odai, alyvuogių aliejaus nauda plaukams, organizmui.
Aromaterapija – pakylėjimas kūnui ir sielai
Eteriniai aliejai aromaterapijai
Blakstienos
Blakstienų priauginimas, kaip prižiūrėti blakstienas, priemonės norint prižiūrėti blakstienas, kaip išsirinkti blakstienų tušą
Kaip dažyti ir formuoti antakius namuose?
Kaip formuoti ir dažyti antakius, kokios reikalingos priemonės, kaip suderinti plaukų ir odos spalvas
Kaip išsirinkti muilą
Kaip išsirinkti muilą, muilo savybės, higieniniai muilai, natūralūs muilai, valomieji muilai, parfumeriniai muilai.
Kaip išsirinkti tinkantį kvapą
Kaip išsirinkti tinkamus kvapus, ką reikia žinoti perkant kvepalus
Kaip teisingai kvėpintis
Kaip išsirinkti kvepalus, kaip kvėpintis vyrams ir moterims, kada geriausia kvėpintis, patarimai kur laikyti kvepalus, koks kvepalų galiojimo laikas.
Lūpų dažai
Kuo tepate lūpas? Kokie lūpų dažai ilgiau išlieka? Kada lūpų dažus vertėtų išmesti?
Natūrali kosmetika
Ant daugelio šiuolaikinių kosmetinių produktų puikuojasi užrašas „visiškai natūralus". Tačiau ar „natūralu“ – visada geriausia?
Odos priežiūra namuose
Veido odos priežiūra namų sąlygomis, rankų odos priežiūra namų sąlygomis, pėdų odos priežiūra ir procedūros namuose, tinkami produktai veido, rankų, pėdų odai.
Odos priežiūra namuose
Veido odos priežiūra namų sąlygomis, rankų odos priežiūra namų sąlygomis, pėdų odos priežiūra ir procedūros namuose, tinkami produktai veido, rankų, pėdų odai.
Kaip teisingai kvėpintis
Kaip išsirinkti kvepalus, kaip kvėpintis vyrams ir moterims, kada geriausia kvėpintis, patarimai kur laikyti kvepalus, koks kvepalų galiojimo laikas.
Žalingi įpročiai
Žalingų įpročių padariniai, žalingų įpročių žala žmogaus sveikatai, kas atsitinka išvaizdai jei yra vartojamas didelis kiekis alkoholio, rūkymo žala žmogaus išvaizdai bei organizmui, cukraus žala
Kaip dažyti ir formuoti antakius namuose?
Kaip formuoti ir dažyti antakius, kokios reikalingos priemonės, kaip suderinti plaukų ir odos spalvas
Šokoladas kosmetikoje
Naminės šokoladinės vonios, šokoladinės veido kaukės, šokolado nauda odai.
Vitaminai nuo odos senėjimo
Vitaminų grupės nuo odos senėjimo, vitaminų nauda žmogui, odos priežiūra naudojant vitaminus
Plaukų augimą skatinanti kaukė
Natūralios priemonės skatinančios plaukų augimą, plaukų augimą skatinančios kaukės pagaminimo būdas
Alyvuogių aliejus kosmetikoje
Alyvuogių aliejaus nauda odai, alyvuogių aliejaus nauda plaukams, organizmui.
Permanentinis makiažas
Kas yra permanentinis makiažas, kaip pasidaryti ilgalaikį makiažą, permanentinio makiažo žala sveikatai.
Blakstienos
Blakstienų priauginimas, kaip prižiūrėti blakstienas, priemonės norint prižiūrėti blakstienas, kaip išsirinkti blakstienų tušą