Chloruotas baseinų vanduo gali būti ligų priežastimi
Atnaujinta: 2018-01-17

Baseinai – puikus būdas atsipalaiduoti, pasimėgauti vandeniu, pažaisti su vaikais, mankštintis ar pailsėti po sunkios darbo dienos. Tačiau baseinuose per dieną apsilanko nemažai žmonių, tad baseinų savininkai turi apsaugoti savo lankytojus nuo užteršto vandens jį dezinfekuodami.

Šiuo metu pigiausia ir populiariausia baseinų dezinfekcijos priemonė – chloras. Tačiau vanduo įgauna nemalonų jo kvapą, o paplaukiojus baseine, kuriame per daug cholro ar jo produktų, greitai parausta akys, išberia odą ar iškyla kitų odos problemų: paraudimai, niežulys, sausėjimas. Plaukai, ypač žiemą, taip pat nukenčia nuo chloruoto baseino vandens ir išsausėja. Chloras taip pat gali sugadinti maudymosi kostiumėlių medžiagą.

Taip pat reikia nepamiršti, kad cholras erzina ne tik odą, bet ir kvėpavimo takus. Žinoma, kvėpavimo takų sudirgimai ir ligos nuo baseinų vandens dažniausiai pasitaiko aktyviai vandenyje sportuojantiems, o ne retkarčiais į baseiną nueinantiems asmenims.

Nors gydytojai dažnai siūlo astma sergantiems žmonėms lankytis baseinuose dėl čia tvyrančio šilto drėgno oro ir intensyvaus judėjimo, tačiau pastaruoju metu susirūpinta, kad gydomasis poveikis nėra didelis dėl baseino vandenyje esančio chloro. Didžiojoje Britanijoje atliktų tyrimų metu nustatyta, kad chlorui reaguojant su prakaitu ir šlapimu išsiskiria garai, galintys pažeisti plaučius. Atitinkamų garų įkvėpę vaikai tampa mažiau atsparūs alergenams, galintiems sukelti astmą.

Praėjusiais metais 93 kartus tikrinta, ar baseinų teikiamos paslaugos atitinka higienos normas. Pežeidimai nustatyti 33 patikrinimų metu - aptiktas per didelis ar per mažas chloro kiekis, per didelis mikrobinis užterštumas. Baseinų vandens dezinfekcijai higienistai siūlo naudoti ne vien tik chlorą, bet ir mažiau žmogui kenksmingus bromo preparatus, ozoną, ultravioletinius spindulius, deguonies tablets. Tačiau šie preaparatai gan brangiai kainuoja, todėl chloras išlieka baseinų dezinfekavimo lyderiu.

Tam, kad oda nebūtų labai suerzinta, po visų procedūrų būtina muilu nusiprausti duše, o grįžus iš baseino rekomenduojama išsimaudyti dar ir namuose. Be to reikia nepamiršti ir švariai išskalbti maudymosi kostiumėlio, nes nuo baseino vandens jis gali pabalti, o kitąkart prisilietęs prie odos ją suerzinti.

Visuomenės sveikatos centrų apskrityse duomenimis, šiuo metu šalyje veikia 143 baseinai. Daugiausiai - 53 Klaipėdoje ir 36 Vilniuje.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Visi straipsniai

Talasoterapija

Kas yra talasoterapija, talasoterapijos nauda sveikatai, kaip atliekama talasoterapija

Talasoterapija

Kas yra talasoterapija, talasoterapijos nauda sveikatai, kaip atliekama talasoterapija

Masažas, manikiūras, pedikiūras ir kitos SPA procedūros Palangoje