JOGOS ŠVIESA

Miestas

Vilnius

Telefonai

+370-614-36504

El. paštas

info@jogossviesa.lt

Įmonės svetainės

http://www.jogossviesa.lt

Darbo laikas

I-VII 8.30 - 20.00

„Jogos šviesos“ studijoje dirba  Gvidomeda Mažulienė - sertifikuota B.K.S. Ajengaro  Introductor II asanos ir pranajamos instruktorė.  Jogos praktika paremta pagal B.K.S. Ajengaro mokymo metodiką. Tai ypatingai saugi metodika, kurią kartais vadina terapine joga, nes didelis dėmesys skiriamas taisyklingam fizinio kūno išdėstymui su atitinkama pozų seka. Čia yra naudojama daug pagalbinių priemonių, kurios padeda atlikti pozas nepertempiant ir nesužalojant kūno arba padeda sustiprinti reikiamas kūno dalis po traumų ar tam tikrų ligų.

Jogos pasiūla didžiulė. Kaip atsirinkti šioje įvairių mokyklų ir pavadinimų gausoje sau tinkamą. Tai galite pasakyti tik pats sau. Nėra blogų jogos mokyklų. Tiesiog vieniems labiau reikia vienų praktikų ir metodikų, o kitiems kitų. Todėl pirmiausia turite žinoti, ko norite. O kaip žinoti, jei nebandei ? Tai pirmas žingsnis pabandyti. Bet ar žinai ką reiškia joga ? Joga nera susuktų pozų virtinė, nėra ir stovėsena ant galvos ar pečių, nėra sudėtingos kvėpavimo technikos, nėra ilga meditacija. Joga – tai jungtis. Jungtis tarp mūsų kūno, jausmų, minčių ir Dvasios. Kai esame sąmoningi ir subalansuoti šioje jungtyje, tuomet jaučiamės laimingi ir harmoningi savo gyvenime. Tuomet nereikia ieškoti išorinių laimės dirgiklių aplink save. Tikra laimė, tai buvimas, o ne turėjimas. Ir visi žmonės nori vieno ir to pačio, tiesiog būti laimingi. Visą tai žinome ir girdėjome daug kartų. Bet kaip tai pasiekti? Ką daryti, kad teorija virstų praktika? Tam yra daug įvairių įrankių ir joga yra vienas iš jų . Joga nepriklauso jokiai religijai, ji vienodai tinka rytų ir vakarų žmonėms, ji neturi amžiaus cenzo ar rasinės diskriminacijos. Jūs galite praktikuoti jogą nepriklausomai nuo savo mitybos įpročių ( nėra reikalavimo būti vegetaru). Tai globalus menas. Joga – viena iš seniausių holistinės sveikatos priežiūros sistemų.

Vedami užsiėmimai :

Jogos užsiėmimai visiems norintiems (bendra praktika). Pirmiausia į ką akcentuojame, tai kantrybė. Negalite skubėti dirbdami su savo kūnu. Jis labia stiprus, bet tuo pačiu ir lengvai pažeidžiamas. Reikia išmokti pajusti ribą tarp per sunku ir per lengva. Dažnai žmogus nemokėdamas teisingai stovėti ant dviejų kojų jau bando stotis ant galvos ar pečių, net nenujausdamas kokią didelę daro sau žalą. Todėl pirma reikia išmokti paprastų dalykų, reikia sustiprinti visus vidinius ir išorinius raumenis, reikia atidaryti pečius ir klubus, o tik paskui žiūrime į apverstines pozas.




Individualios jogos pamokos. Jei žmogus turi rimtesnių sveikatos problemų ir jam netinka jogos praktika bendroje grupėje ar jam tiesiog patogiau praktikuoti vienam, tai yra sudaroma individuali programa ir dirbama asmeniškai. Toks darbas yra efektyvesnis.

Moterų jogos praktika. Čia naudojama  Angelos Farmer ir  Victoro van Kooten metodika. Jie jau daugelį metų moko moteris per kitokį jogos judesį atrasti savo moteriškąją prigimtį ir esatį. Šoje jogos praktikoje beveik nebėra griežtos, karingos ir suvaldytos pozos. Čia kiekvienoje pozoje ieškoma subtilaus judesio, įsiklausoma į gilius vidinius pojučius, daroma labiau akcentuojantis į plastiškumą, lengvumą, kūrybingumą, didelis dėmesys skiriamas pilvui ir dubeniui, kas ypatingai svarbu kiekvienai moteriai. Naudojama taip pat daug pagalbinių priemonių.


Meditacija. Ši praktika atliekama grupėje. Tai yra proto nuraminimo praktika. Naudojamos įvairios metodikos, kad žmogus galėtų atsirinkti , kuri jam asmeniškai labiau tinka.

Jogos praktika nėščiosioms. Ši praktika padeda pasiruošti gimdymo procesui. Dėmesys nukreiptas į besilaukiančios moters fizinę ir dvasinę būseną. Stengiamės, kad nėštumo laikotarpiu kūnas atsivertų, išlaisvėtų, prasitemptų ir nesusilpnėtų. Didelis dėmesys skiriamas klubų atidarymui ir atlaisvinimui. Mokomes palaikyti ramias emocijas ir suprasti naujai atsiradusių jausmų svyravimus. Po truputį mokomės kvėpavimo technikos, kad gimdymo metu tinkamas kvėpavimo ritmas padėtų besilaukiančiai mamai ir naujai ateinančiam kūdikiui kuo sekmingiau pereiti gimdymo sunkumus.


Mamų su kūdikiais (nuo 1mėn iki 2metų) joga. Šiuose užsiėmimuose mamos turi galimybę pasimankštinti pačios, kol vaikai aplinkui ropinėja, žaidžia su žaisliukais ar tiesiog tyrinėją naują aplinką. Auginant vaikučius moterų nugaros, pečiai, rankos gauna labai didelį krūvį, todėl joms labai svarbu palaikyti sveiką ir stiprų kūną. Nes kuo geriau jaučiasi mama, tuo geriau jaučiasi ir vaikas. Paskui užsiėmimo gale apie 10min skiriama vaiko mankšteliai, pamasažavimui, vaikiškos jogos praktikai.

.

Jogos vasaros stovyklos suaugusiems. Stovyklos tikslas visada būna nukreiptas į žmogaus gilesnį savęs pažinimo lygį. Naudojama daug įvairių praktikų : jogos praktika, meditacija, piešimas, šokis, dainavimas,buvimas tyloje, psichologiniai testai ir kt. Stovyklos visada būna gražiame gamtos prieglobstyje, toliau nuo miesto. Todėl jau pati gamta ir aplinkos ramybė padeda žmogui lengviau atrasti savo vidinę ramybę, padeda lengviau suprasti savo vidų. Stovykloje būna vegetarinis maistas, todėl palengvėja ir išsivalo fizinis kūnas. Tai puikios atostogos nukreiptos į žmogaus sveikatingumą, į kūno stiprini, valymą ir dvasinį pažinimą.



Jogos vasaros stovyklos vaikams. Vaikų jogos stovyklos būna su tam tikra tema,skatinančia ir leidžiančia vaikams pažvelgti į save ir aplinką kitu kampu, per gilesnį pajautimą, įtvirtinant vertybių pagrindą, įsiklausant į savo ir kito žmogaus jausmus. Mokoma kaip reikia kontroliuoti savo norus. Būna daug žygių gamtoje, daug kūrybinio darbo.



Straipsniai

Kas yra Ajurveda

Pagal Ajurvedos mokymą, žmogus turi turėti vidinį cenzorių, kuris filtruotų gaunamas žinias ir atrinktų iš jų tai, kas yra svarbiausia.

Joga – kūno, proto ir dvasios vienybė

Kas yra joga, nuo ko pradėti mokytis jogos