Šiandien niekas negali tiksliai pasakyti, kada ir iš kur atsirado masažas. Rašytiniuose šaltiniuose jis minimas dar nuo senovės Egipto laikų. Sakoma, kad netyčia pastebėjus, jog trinant užgautą vietą sumažėja skausmas, kilo mintis masažą panaudoti skausmui raminti, o vėliau ir ligoniams gydyti. „Tačiau masažas visuomet grindžiamas mokymu, kad reikia gydyti ne tik žmogaus kūną, bet ir jo vidinį pasaulį", - sako „Saulėja Spa" centro masažuotoja - SPA terapeutė Rita Putelienė.
Kodėl mums reikia masažo būtent dabar, XXI amžiuje? Ar tai tapo mados dalyku?
Toks jau tas XXI amžius. Didėja inercija, judėjimo greitis - mes vis skubame, lekiame, nuolat patiriame stresą. Galbūt ateina metas, kai sustojame ir pagalvojame, kad reikėtų labiau pasirūpinti savimi, savo sveikata, užbėgti už akių ligoms, nes masažas visų pirma yra sveikatinimas. Galima sakyti, kad masažas yra mada tol, kol žmogus nepatenka ant masažuotojo stalo. Kai po masažo jis atsikelia, visada klausia, kur buvo anksčiau ir kodėl tik dabar tokį malonumą patyrė.
Tada šis mados dalykas tampa būtinybe ir net perauga į priklausomybę. Visada norisi geriau jaustis. O jei žmogus iki šiol jautėsi gerai, vadinasi, dar neatėjo tas laikas, kai norėtųsi, kad prie jo kažkas liestųsi.
Anksčiau masažas dažniausiai būdavo taikomas tik po traumų, ligų ir jį darydavo specialiuose poliklinikų ar ligoninių kabinetuose. Tai buvo klasikinis gydomasis masažas. Dabar masažo malonumais galima pasimėgauti kiekviename SPA centre. Kokie masažai atliekami SPA centruose?
Ligoninėse bei poliklinikose ir dabar dirba masažuotojai. Tačiau ligoninėje ar poliklinikoje yra didelės eilės, masažų tenka laukti kelias savaites. Labai gerai, kad žmogus, jeigu jį kamuoja koks nors nors negalavimas ar stresas, gali gauti gydomąjį ar atpalaiduojamąjį masažą (pavyzdžiui, povandeninį masažą) ir atėjęs į SPA centrą. Kiekvieno masažo - nesvarbu, atpalaiduojamojo ar gydomojo - judesiai skatina limfos tekėjimą. Tai yra ir sveikatinimas, ir gražinimas vienu metu. Gydomuosius masažus atlieka specialistai, turintys medicininį išsilavinimą, kiekvienas kūno estetas (masažuotojas) rūpinasi kliento sveikata.
Visi masažai egzotiniais pavadinimais ar su rytietišku prierašu yra ne šiaip sugalvoti, bet „atvežti" iš kitur. Jie duoda tokią pačią naudą kaip ir tradiciniai, klasikiniai masažai. Tik atliekami šiek tiek kitaip, atsižvelgiant į kliento emocinį lygį, naudojant kvapiuosius eterinius aliejus, bei tradicijas to krašto, iš kurio atgabentas masažas. „Saulėja SPA" centre atliekami ne tik rytietiški, bet ir autoriniai masažai, kurie yra sukurti masažo meistrų, turinčių didelę patirtį šioje srityje.
Ar „Saulėja SPA" centre irgi atliekami gydomieji masažai?
Taip, mūsų centre teikiamos išsamios gydytojo reabilitologo konsultacijos ir profesionaliai atliekami gydomieji masažai SPA aplinkoje. Reikėtų žinoti, kad masažas ne išgydo, bet padeda nesusirgti, o susirgus - įveikti ligą. Gydomieji masažai atnaujina sutrikusios vietos funkcionavimą, pašalina skausmą ir raumenų nuovargį, pagerina kraujotaką ir medžiagų apykaitą, naikina spazmus, atkuria sąnarių judrumą, padeda atgauti jėgas, pašalina pieno rūgštį iš raumenų, kelia tonusą, didina audinių elastingumą.
Kodėl sakoma, kad masažas teikia didžiulį malonumą?
Kiekvienos masažo rūšies poveikis žmogui skiriasi. Tačiau visiems masažams būdinga tai, kad jie grąžina jėgas, suteikia žvalumo, padeda išlaikyti gražią figūrą. Procedūros metu stimuliuojama kraujo bei limfos apytaka, pagerėja odos funkcijos, nuo jos paviršiaus greičiau pasišalina suragėjusios epidermio ląstelės, pagyvėja prakaito ir riebalų liaukų veikla, oda darosi elastingesnė bei atsparesnė neigiamiems išorės veiksniams. Masažas pašalina emocinę bei raumenų įtampą. Per atpalaiduojamąsias masažo procedūras kūnas trinamas kvapiaisiais aliejais, kurie ne tik stangrina odą, bet ir leidžia pajusti kvapų terapijos malonumus. Naktį po masažo tikrai miegosite geriau ir dar kelias dienas jausitės atsipalaidavę, lankstesni. Tačiau masažo efektas nėra ilgalaikis, po kiek laiko tenka vėl apsilankyti pas masažuotoją.
Papasakokite apie „Saulėja SPA" naujovę - vantų masažą. Kuo naudingos mūsų kūnui vantos, kada ir kokios tinka?
Pirtyje sveikatos semdavosi ištisos mūsų protėvių kartos. Pirties karštis nuramindavo ilgų darbo dienų stresą ir kūno nuovargį, slopindavo ir gydydavo dieglius. Pirtis buvo vertinama kaip puiki peršalimo ligų profilaktikos priemonė. Pirtyje yra palankiausios sąlygos pasirūpinti oda, stimuliuojama kraujo apytaka, atpalaiduojama nervų sistema ir raumenys, oda ir kūnas paruošiamas tolimesnėms SPA ir grožio procedūroms. Pirties garai - puiki higienos priemonė. Jie kruopščiai išvalo odos poras, atkemša riebalų liaukas, pašalina visus nešvarumus bei suragėjusias, negyvas odos ląsteles. Jas keičia naujesnės, augančios ląstelės - organizme paspartėja medžiagų apykaitos procesai, palaikomas tonusas ir pašalinami senėjimo požymiai.
O kokia pirtis be vantų! Jos padeda veiksmingai šalinti atramos-judėjimo aparato bei kvėpavimo organų negalavimus, ramina nervus, pagerina nuotaiką, suteikia ilgalaikį kūno lengvumo ir švaraus, iš vidaus sklindančio kvėpavimo pojūtį.
Beje, reikėtų žinoti, kad vantų masažas atliekamas trečio užėjimo į kaitinimosi patalpą metu, kai kūnas būna jau gerai įšilęs. Vantų masažas pradedamas šilto oro gūsiais ant uždegiminių taškų ir judama limfos tekėjimo kryptimi nuo pėdų, klubų ir pilvo krūtinės ir kaklo link. Vantos lapai turi švelniai liesti odą, nuvalyti prakaitą, o mūsų kūnas tada intensyviai sugeria gydomąsias lapų medžiagas. Vantų masažas užbaigiamas glostomaisiais judesiais. Masažuojama įvairiausiomis vantomis - pelynų, kadagių, liepų, kiečių, surištomis iš įvairių augalų šakelių. Skiriasi ir jų gydomasis poveikis. Moterys dažnai renkasi liepų vantų masažą, nuo kurio oda įgauna skaistumo ir grožio. O žilvičio šluotelių masažas atliekamas ant sauso kūno, patalpoje šalia pirties.
![]() |
Visi straipsniai
6 priežastys skubėti pas ginekologą
Jeigu jūs skundžiatės negalavimai lytinių organų srityje negalavimais - privalote apsilankyti pas ginekologą!
Afrodiziakai - aistringai nakčiai
Kokie maisto produktai turi lytinį portaukį ir aktyvumą skatinančių medžiagų?
Akių tinimas
Kaip išvengti akių tinimo, kodėl tinsta akys, kaip elgtis jei tinsta akys.
Alergija maistui
Alergijos rūšys, alergijos simptomai, kaip elgtis pajutus alergijos simptomus.
Alerginis rinitas
Alerginio rinito priežastys, šienligė, alergija žiedadulkėms, alerginio rinito- šienligės gydymas
Alkio jausmas
Kas yra alkio jausmas, kaip atsiranda alkio jausmas, kaip nepersivalgyti.
Amiotrofinė lateralinė sklerozė (ALS)
Kas yra amiotrofinė lateralinė sklerozė, jos simptomai ir gydymas
Antsvorio metimo taisyklės
Kaip kovoti su antsvorių, problemų anaalizavimas norint numesti antsvorį.
Ar aš esu alergiškas?
Alergijos priežastys, alergijos pasireiškimas ir simptomai, alergijos nustatymo būdai
Arbatos nuo peršalimų
Greitai paruošiamos arbatos, veiksmingos arbatos, kitų šalių gėrimai nuo peršalimo.
Pasirinkite kategoriją
-
Dantų ir dantenų ligos, odontologija: paslaugos, įranga, medžiagos
-
Ekologiški produktai
-
Grožio salonai, soliariumai; jų įranga
-
Holistinė terapija, sveika gyvensena, natūrali medicina, vaistažolės
-
Kosmetika ir parfumerija
-
Lieknėjimas, dietos
-
Ligos ir jų gydymas
-
Maisto papildai ir vitaminai
-
Medicinos centrai, sanatorijos, masažai
-
Optikos, akių klinikos
Liaudiškos priemonės nuo podagros
Vaistažolės nuo podagros, mityba sergant podagra
Mityba sergant cukriniu diabetu
Sveika ir subalansuota mityba yra svarbi sergant cukriniu diabetu arba kitaip vadinama cukralige. Ką turėtumėte žinoti apie mityba sergant cukriniu diabetu.
KMI skaičiuoklė
Kas yra KMI, KMI skaičiavimas, kokios galimos ligų rizikos
Cukrinis diabetas
Cukrinio diabeto simptomai, priežastys ir gydymas. Ką turėtumėte žinoti sergant cukriniu diabetu ir kaip mityba ir fizinis aktyvumas įtakoja 2 tipo cukrinį diabetą.
Podagros gydymas
Podagros simptomai ir gydymas. Kokius vaistus naudoti sergant podagra? Kokią mitybą rinktis sergant podagra? Kokias prevencines priemones taikyti sergant podagra?
Kaip išsirinkti žuvų taukus?
Apie tai, kaip išsirinkti kokybiškus žuvų taukus, kodėl kartais būtina juos vartoti - visi atsakymai į šiuos klausimus šiame straipsnyje.
Kalorijų lentelė
Kas yra Kalorijos? Mėsos, pieno, žuvies, daržovių, vaisių ir uogų, saldumynų kalorijų lentelės.
Kasdieninė veido odos priežiūra
Kaip reika prižiūrėti veido odą, kad ji būtų visados idealios būklės, į ką reikia atsižvelgti renkantis kosmetiką, bei kokie ritualai privalo būti kiekvieną dieną veido odos priežiūroje? Atsakymus į šiuos, ir į kitus klausimus apie veido odos priežiūrą, rasite šitame straipsnyje.
Kojų sąnarių skausmas
Kojų sąnarių skausmas – traumos ar ligos požymis. Dažniausiai žmonės kreipiasi pas gydytojus dėl skausmo kelių sąnariuose, rečiau dubens ir pėdos sąnariuose.
Kaip prižiūrėti veido odą
Kaip teisingai rūpintis veido oda, kokias priemones naudoti, kokios gali būti papildomos veido odos priežiūros