INBEAUTY.LT - išskirtinio dizaino grožio priemonių internetinė parduotuvė. Mūsų prioritetas - suteikti aukščiausią aptarnavimo kokybę jums!
Masažas, kineziterapija, gydomosios ir grožio procedūros
Infekcinių, onkologinių, genetinių ligų, nevaisingumo, alergijos, patogeninių mikroorganizmų tyrimai
Natūrali produkcija, biologiškai aktyvios medžiagos, imunoreguliatoriai

Kojų sąnarių skausmas
Atnaujinta: 2021-03-28
 • Kojų sąnariams pratimai

Kelių  sąnarių skausmas

            Kojų sąnarių skausmas – traumos ar ligos požymis. Dažniausiai žmonės kreipiasi pas gydytojus dėl skausmo kelių sąnariuose, rečiau dubens ir pėdos sąnariuose. Kojų sąnariai vieni tvirčiausi sąnarių žmogaus organizme. Tačiau kartais ir jie neatlaiko krūvio. Skausmas gali atsirasti dėl traumos, pačių sąnarių uždegimų ar kaip kitų ligų pasekmė.

            Kelio sąnarių skausmo profilaktikai rekomenduojame šiuos dalykus:

 • Stebėkite mitybą. Valgykite daugiau naudingų produktų, kuriuose daug vitaminų ir mineralų, atsisakykite produktų, kuriuose daug konservantų.
 • Atsisakykite blogų įpročių. Stipri kava ir arbata, alkoholis ir rūkymas daro neigiamą įtaką organizmui.
 • Venkite didelių apkrovų.
 • Nesėdėkite ant kietų arba šaltų paviršių.
 • Dažniau mankštinkite sąnarius. Darykite gimnastikos pratimus, masažus. Pateikiama kelis pratimus, kurie padės užkirsti kelią sąnarių skausmui.
 1. Pritūpimai. Kojos pečių plotyje, rankos ištiestos į priekį ir nugara tiesi viso pratimo metu. Su įkvėpimu lėtai pritupiame ir su iškvėpimu lėtai atsistojame į pradinę padėtį.

Pritūpimai kojų sąnariams stiprinti

 1. Įtūpstai. Kojos pečių plotyje, viena koja dedama atgal ir su įkvėpimu pritupiama taip, kad gale esanti koja su keliu liestų žemę. Su iškvėpimu grįžtame į pradinę padėtį.

Pratimas kojoms

 1. Įtūpstai su atrama. Galinę koją dedame ant aukštesnės atramos. Su įkvėpimu sulenkiama priekinė koją ir su iškvėpimu grįžtame į pagrindinę padėtį.

Kelių sąnarių stiprinimas

 1. Kojų kėlimas pakaitomis. Kojas pečių plotyje, sulenkite vieną koją ir kelkite ją į priekį, grįžkite į pradinę padėtį ir kelkite kitą koją taip pat.

Kojų sąnariams pratimai

 1. Kojų kėlimas gulint. Atsigulkite ant gimnastikos kilimėlio, iškelkite šiek tiek vieną koją ir palaikykite kelias sekundes. Tą patį kartokite su kita koja.

Pratimas kojų sąnariams

 1. ,,Kėdė“. Atsiremkite su nugara į sieną ir po lėto prisiglaudę prie jos pritūpkite. Turite sudaryti sėdinčiojo žmogaus pozą. Stenkitės išlaikyti statų kampą. Tokią poziciją laikykite iki 30 sekundžių.

Pratimas kelių sąnariams

Šie pratimai skirti skausmo profilaktikai. Esant stipriam sąnarių skausmui, kurį jaučiate kelias dienas, reikėtų apsilankyti pas gydytojus.