INBEAUTY.LT - išskirtinio dizaino grožio priemonių internetinė parduotuvė. Mūsų prioritetas - suteikti aukščiausią aptarnavimo kokybę jums!
Masažas, kineziterapija, gydomosios ir grožio procedūros
Infekcinių, onkologinių, genetinių ligų, nevaisingumo, alergijos, patogeninių mikroorganizmų tyrimai
Natūrali produkcija, biologiškai aktyvios medžiagos, imunoreguliatoriai

Kas yra Ajurveda
Atnaujinta: 2019-04-24
  • kas yra ajurveda

Pasirinkimo laisvė

Ajurveda niekada nesilaikė dogmų ar nepakantumo žmogaus pasirinkimo laisvei pozicijų. Šis mokymas - savanoriškai prisiimtas darbas įvertinti, kas - naudinga, o kas - žalinga, ir pasiūlymas laikytis atitinkamų nuostatų ir taisyklių. Nukrypdavę nuo teisingo kelio žmonės niekada nebuvo deginami ant laužų. Žmogus gali nesilaikyti dienos režimo, gyventi aktyvų naktinį gyvenimą, bet jis turi suvokti, kad tai, mažų mažiausiai, kenkia jo sveikatai. Ajuverda siūlo pagarbiai elgtis su visais, netgi su aiškiai klystančiais, žmonėmis ir gerbti jo pasirinkimo laisvę. Bet kokiu atveju žmogus turi turėti vidinį cenzorių, kuris filtruotų gaunamas žinias ir atrinktų iš jų tai, kas yra svarbiausia.

Ajurveda ir vegetarizmas

Ši pozicija aiškiai parodo, kad ajurveda yra pakanti žmoniškosioms silpnybėms. Jei žmogui sunku atsisakyti savo įpročių, aistrų ar paklydimų, kurie ganėtinai stipriai veikia jo gyvybę, tai yra būdų, leidžiančių pakeisti, tarkim, polinkį valgyti mėsą. Ajurveda pradėti maitintis teisingai siūlo ne iškart, o pamažu. Pirmiausiai reiktų vartoti antitoksinius preparatus, kurie pašalintų iš organizmo kartu su mėsa ten patekusius toksinus. Vėliau jautieną ir kiaulieną galima pakeisti ekologiškesne laukinių gyvūnų mėsa ir žuvimi, aišku, suvokiant, kad pamažu teks ir jų atsisakyti. Pagal Ajurvedą žmogus turi suprasti, kad valgydamas mėsa jis tampa gyvu gyvūnų kapu ir turi prisiimti dalį kaltės už gyvo sutvėrimo kančias ir mirtį. Siekiant šito išvengti reiktų pereiti prie minkštesnių ir ramesnių produktų, kurių nelydi neigiamos karminės pasekmės - pirmiausiai tai žuvis ir jūrų produktai, vėliau - sūris, varškė ir augalinės kilmės maistas. Ajurveda moko laktovegetarystės, kuri atitinka visą jos filosofiją ir principus.

Ajurvedinė kulinarija siūlo platų baltymų, amino rūgščių ir vitaminų gausių produktų pasirinkimą, taigi kalbėti apie savo organizmo apvogimą, kuris esą įvyksta pasirinkus vegetarizmą, negalima. Be to, maisto paruošimas nereikalauja daug laiko ir jėgų. Maistas ruošiamas labai greitai, kad produktuose išliktų kuo daugiau naudingų medžiagų. Maisto gaminimas lydimas mintyse kartojamų maldų arba, bent jau, teigiamo nusiteikimo. Tai labai svarbi sąlyga, nes produktai gauna juos ruošiančio žmogaus minčių ir energijos.

Ajurveda kaip vaistas

Kai žmogus jaučia, kaip jo organizmą ardo ligos, Ajurveda suteikia jam galimybę apsvarstyti, dėl ko jis susirgo, tai yra, rasti priežastį. Taip pat ji gali kovoti su liga ir pašalinti stiprų skausmą. Gydymo būdai ir metodai priklauso nuo to, kuo skundžiasi pacientas. Jei jis atėjo kamuojamas pagirių, tai tikrai neapsimoka bandyti jį įtikinti pasirinkti dvasinį kelią - užtenka išplauti skrandį ir pašalinti alkoholinę intoksikaciją. Reumatu sergančiam žmogui padeda masažas ir panašios procedūros. Ajurvedos gydytojai chroniškas ligas gydo į maistą įdėdami taip vadinamosios basmos - įvairių mineralų mišinio. Taip pat yra atskira šaka, kur gydoma gyvsidabriu ar brangiaisiais akmeninis. Šiais vaistais daktarai naudojasi tūkstančius metų ir jų veikimas patikrintas daugybės pacientų. Svarbiausia, kad visi šie preparatai nuo pat pradžios buvo sukurti tam, kad padėtų organizmui gydytis pačiam.

Ajurveda ir astrologija

Ajurvediniai gydytojai, įsivaizduojantys žmogų kaip mikrokosmosą ir sekantys jo ryšį su makrokosmosu, plačiai naudoja astrologiją. Norėdami sėkmingai gydyti, jie turi žinoti, kurie dangaus kūnai paveikė jų paciento sandaros ir nervų sistemos formavimąsi, kokių išteklių turima ir kokios perspektyvos laukia konkretaus žmogaus.

Ajurvedines procedūros tiesiogiai susijusios su mėnulio fazėmis, sezonu ir paros metu. Atlikti apsivalymo procedūrą per jaunatį yra beprasmiška, nes tuo metu organizme aktyvuojasi kiti procesai, kurie nėra suderinami su gydymu. Ir kai gydytojas siūlo visiems tą patį metodą, neįvertinęs paciento asmenybės ypatumų ir astrologinių charakteristikų, tai aiškiai rodo, kad jis - apsišaukėlis, kuriam nerūpi teigiamas rezultatas. Kaip atskirti tikrą Ajurvedos specialistą nuo apsimetėlio?

Visų pirma reikia pasikalbėti su pačiu gydytoju ir jo pacientais. Kiekvienas, Ajurvedą naudojantis, gydytojas, turi pasakyti savo mokytojo vardą. Tai nebūtinai turi būti išeivis iš Indijos, bet tikras specialistas niekada nesigėdys pasakyti, kas buvo jo mokytojas ir kokio gydytojo metodika jis naudojasi.

Apsimetėlį galima atskirti ir prakalbus apie finansinę reikalo pusę. Kai žmogus nori iš kliento nuplėšti kaip galima daugiau, siūlydamas ypač brangias procedūras, galima drąsiai teigti, kad su tikrąją Ajurveda jis neturi nieko bendro. Tikras ajurvedinis gydytojas visada ras protingą alternatyvą ir sugebės brangiausius komponentus pakeisti pigesniais, bet tokiais pat efektyviais.

Ajurvediniai daktarai turi kelias specializacijas. Vieni parenka brangakmenius ir farmakologinius preparatus, kiti išmano masažą, treti puikiai nustato diagnozę ir pagal nėščios moters pulsą netgi gali nustatyti būsimo vaiko lytį. Negalima vienu metu būti visų sričių specialistu, nes Ajurveda - tai ir rimtas mokslas, ir filosofija, ir praktinė medicina. Geriausiu daktaru laikomas tas, kuris išmano pančakarmą.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti